Jump to content
Clark Gable

Sta Ste Danas Kuhali

Recommended Posts

Nije bakalar, tilapija. Blaga riba, a fino razabrana.  Bujrum!!!

Sutra cu ujutro na pijacu pa u ribarnicu, prahnula mi riba nesto, svaki dan bih je jela. :)

I ja ću je jesti sutra abd, danas berem i boboma grožđe, sutra bih da kuham sok, a tata će da priprema ručak - pastrmka. :)

A danas će biti onaj gulaš sinoć pripremljen i riža. :)

• Upvote 1

Danci je zovu tElapija. I ona je ukusna. Kako se ona zove na nasem, je li isto?

Ja imam telece snicle sinoc napravila a prilog cu nesto kasnije zbrziti kad se svi okupimo. 

Herka ne znam kako se na nasem zove, vjerovatno je isto. :)

Kod mene je danas grah, onaj od preksinoc, danas ce biti baska dobar. :ok:

Samo cu prekuhati hljeb kad dodjem kuci i ubaciti da se pece dok se djetetu bude pekla piletina u rerni. Njemu ce danas biti supica i piletina s krompiricima. Kod mene je vazda tako, dva razlicita jela minimala. :swoon:

Uh Ciklameta, ja bih tog soka. :giveheart:

• Upvote 1

Herka ne znam kako se na nasem zove, vjerovatno je isto. :)

Kod mene je danas grah, onaj od preksinoc, danas ce biti baska dobar. :ok:

Samo cu prekuhati hljeb kad dodjem kuci i ubaciti da se pece dok se djetetu bude pekla piletina u rerni. Njemu ce danas biti supica i piletina s krompiricima. Kod mene je vazda tako, dva razlicita jela minimala. :swoon:

Uh Ciklameta, ja bih tog soka. :giveheart:

Čuj, kad bi mi neko "naletio" od mojih koji su blizu tebe, poslala bih ti. :)

Grožđe je obrano, oprano i izbobano. Sutra akcija. Al' moje najmlađe cijelo vrijeme leži, žali se na stomak, ništa papala nije, kelji se, ala me izmasirala, starija imala trening pa sam je morala voziti i vratiti kući, sin druga smjena, gazda otišao sa rajom do Slovenije pa tačno mi je u momentu došlo da grožđe istresem u kantu za smeće. :D

Pa da zasladimo malo.. :D imala hrpu jabuka, pa iskoristila malo izdinstala, dodala dzumbira, cimeta, braon secera...ih, ljepote, pa posula mljevenim bademom...Veselje u ustima, i nosu...

flhbo4.jpg

Edited by Tigrica

Trepo bona, nema te na dunjaluku.  :ok:  :queen:

Danas se jede ono sto se kuhalo jucer. :D

Jucer sam spremila domacu pilecu supicu, filovane tikvice/paradajz/sitne paprike za mene i mamu, italijanska cufteta od kojih ce pola biti servirani sa spagetima a druga polovina ce biti usitnjena za lazanje.  Jucer sam kupila i poveci komad crvenog mesa pa sam iskomadala i pripremila porciju za snicle, porciju za sitni cevap (dijete voli) i porciju za gulas sa gljivama za mene i mamu. Uz pire - prva liga. :) 

A za maleno zanovijetalo - majka je danas slobodna pa je rekla da ce mu pripremiti piletinu na rostilju.

A posto mi ostade ah na ove trepine palacinke mnijem da ce se nesto (ni blizu ovako lijepo) naci na vecerasnjoj trpezi. :)

• Upvote 1

Kad sam ja Tigri rekla da cu je u samicu baciti. :codemafia: :D

Samo da kazem da su tikvice bile havarija dobre. :D Na oko nisu vala nesto, stavila basmati rizu u njih pa se nekako "rascvjetalo" ali je fakat bilo ukusno bas.

Evo slika, nemojte se oduseviti previse :D

Ah da...Danas ce biti gulas i pire, djetetu sitni cevap i supica. :)

• Upvote 1

Daco pokusaj naci TOSYA rizu ima sigurno. Ona je suer za punjene paprike. Ova Basmati i Jasmin je krupna za punjene paprike ili sarme. Ja odkad sam otkrila TOSYA riz samo nju upotrebljavam. Malo je skuplja od obicne ali nista strasno. 

a ovo ti super izgleda nekako saftali

Sve spremno za kalju. Juče sam raskuhala govedinu, danas dodam povrće i u expres loncu za par minuta gotova kalja. :)))

Sataras, dobila paprike iz Čapljine. Pecena janjetina i krompir i zbrzit cu neku supu. Gosti su kod mene veceras. Bogami su me dva dana "pokrivale" jetrva i svekrva pozivale su goste.

Ja sinoc pojedoh tanjir supe i to bi to, nisam vise mogla zinuti.

Znaci supica sa 4 vrste mrkve i persunom, bez mesa. :)

[attachment=5514:20141014_154808.jpg]

Danas...pojma nemam, vjerovatno italijanska cufteta sa krompir pireom.

• Upvote 1

Dobra a sta si razlila.

Tijesto ( jaja + brašno , prasak za pecivo+mlijeko+sol, biber, pa se doda sjeckani krompir..

Uh, plaha!
Kako bi mi sad legao jedan trokut. :)

Plaha = tanka?

Ja volim tanke, nekako mi ukusnije, a i brže budu pečene i ne djeluju mi gnjecavo...

Da si mi blize pleh cijeli bi ti maksuz spremila... :D