Jump to content
Clark Gable

Sta Ste Danas Kuhali

Recommended Posts

Danas je bio rucak nabrzaka... Cevapi i salata... Postupak pripreme je svima vrlo dobro poznat :lol:

Corbu na brzinu..

Iskuhala meso, isjeckala ga na sitno, isjeckala crveni luk, bjeli, stavila da se prodinsta prvo luk pa onda na to dodala meso, vegetu crvenu papriku, dolijevala pomalo vode, stavila saku ledo povrca i dodala dvje tri crvene velike paprike na pola prepoljene u to sve i kuhala dok nije bilo gotovo. :rolleyes: Takodjer dodala lovorov list i kap maslinovog ulja..

Kod mene su danas bili cevapi ;) ali ja sam kupila gotove pripljene cevpcice i lepinje tako da sam to samo na brzake preprzila i lepinje u smjesu i na pleh :)
ma da polizes prste :D

Isprobala neki novi recept pizze, ispala je bolje nego sto sam se nadala :yes:

Uglavnom, na tijesto, koje svi znate napraviti, recemo, sam premazala sos od paradajza, ketchup ili sta vec zelite, pomijesan sa smjesom zacina za pizzu, rendani sir, dvije tri kapi maslinova ulja, mozzarelu iskrizanu na tanke kolutove u jednu papriku takodjer iskrizanu na tanke kolutice, sve poredala, ispekla, ma joj, za prste polizati je bilo..

u mene je danas bio pirjan i koka pecena :) zelena salata :) Edited by analiticarka

Punjene lignje :)

nakon sto sam pretrazila citav net za recept i ispitala svakog poznatog, nista posebno i ja bom sama SMISLIM RECEPT :D

Naime ocistila sam lignje, odvojila krakove isjeckala ih sitno, skuhala rizu, pomjesala rizu i krakove, dodala bibera, vegete, soli, paprike i luka sjeckanog crvenog i dobro to promjesala i preprzila na maslinovom ulju.
Tom smjesom sam punila lignje ociscene, nakon cega sam ih cackalicom spojila i stavila u namazanu tepsiju u zagrijanu rernu na nekin 15 minuta. Okrenula malo sa svake strane da porumene..Onda sam zamutila mlake vode paprike vegete i bibera i sa tim posula lignje u tepsiji. Zatvorila rernu i evo bom trebam cekati nekih odprilike sahat i po da to bude gotovo. Ah da od ostatka one smjese koju sam pripremila za fil, sprzila sam je do kraja i kasnije cu je posluzit uz lignje i zelenu salatu..

bon apetit :) :)

Ja sam danas pravila krompir salatu i uz to je riba bila.....

Za krompir salatu skuhate krompira,izrezete krompir na kolutice stavite crvenog luka,malo ulja, sirce posolite i to je to...

A ribu bom posolite po biberite je, malo je u brasno stavite i isprzite, samo pazite da ne izgori jel ribi ne treba dugo....

I to sve bude supppppeeeerrrrr...... hmmmmm.... :D

Danas snicle od mljevenog mesa i pire krompir...

Smatram da vecina zna kako se to pravi, pa je recept suvisan :D

Neku noc sam razvijala masancu :D fakat je bila dobra :) ucim se, ucim se :lol: i neke patake sam pekla :D, salata obavezno i mladi sir za masancu i ozezi :D

Posto niko nije bio kod kuce a meni se jela riza ja sam sebi na brzak skuhala rize, rahm sosu, i 2 krila na grill bacila salata i rucala :)

ja evo sama kod kuce pa sebi samo caskom makarone skuhala i paradajza iskrizala i to je to..

danas krompirusa, ali rolana :D
K'o na Bascarsiji :D Edited by black_lady
danas gutam slova :)

[quote name='Omercevka_' post='243368' date='Jun 26 2008, 17:03']Danas sam bila kod snahe.. i cistile njen stan.. tako da smo na brzaka bacile pizzu u sporet :D[/quote]

de pa cesh i men ocistit sobu kad dodjesh u stan i bacicemo picu kroz prozor :PPPP

ja sam danas kuhao hrenovke :)

Upustvo:

nashao sam cisttu serpu sa poklopcom
nalio sam vode do pola ( 1 litra )
ukljucio sam sporet ( kolo )
stavio sam serpu
otvorio sam hrenovke ostrim nozem
stavio ih u serpu
saceko da prokuhaju
izvadjo viljuskom
serviro u plavim tanjirima i crvenom stolnjaku
i 6 karanfila u vazni bilo kao dobrodoslica

Danas neku povrtnu juhu, corbu kako god.. corbali je :D

Isjeckati sitno glavicu crvenog luka dinstati je na ulju zatim dodati fasiranog mesa po zelji i to prodinstat sa vegetom onda dodati pola glavice sitno isjeckanog kupusa, dvije paprike iskrizane, dva paradajza, jednu mrkvu i dodati crvene paprike, kasiku ajvara i kuhati sve to..

Naravno nakon sto se prodinstao luk i fasirano meso dodala sam vodu :D

ja sam se evo najela ko velika :)

pravila danas domace lepinje i cevapcice + malo luka mladoga crvenog + paradajz + krastavci :D

mislim da vecina zna zamjesit za lepinje ... i cevapcice napravit iz vec gotove kupljene mase ...
ja vecinoma onda lepinje jos preprzim u onom soku od cevapa sto su se przili ... i malo zalijem sa supicom ako pravim supu

a da ne zaboravim kupila juce ovdje kod nekog prviatnika kajmak :D fenomenalno bilo :D

ja sinoc pekla dvije pice.. ala jesu ispale dobro :D malo paprika stavila, paradajza, pecuraka, sira, ko da je talijan pravio :lol:

Danas za veceru, riza sa umakom od gljiva i bijelog luka :D haha koja kombinacija, kiseli krastavci, desert, puding od vanilije sa preljevom od visnje :D

bon appetit

[size=3][color="#ff0000"][b]Ajde ljudi molim vas, zar se mora svako malo opominjat..

Pisite nacin pripreme jela, tema je iz tog razloga pokrenuta, da kad neko ne zna sta bi pravio dodje tu procita ideju procita nacin pripreme i napravi hapu.

Znaci ako niste nista pravili, ako je mama, tetka, zena, ujna, strina, dajdzevka pravila, a vi ne znate postupak, nemojte ni pisati.

Ako ste vi pravili, onda objasnite kako ste pripremili hranu.

Znaci nije tema tu da bi ja saznala sta je neko doruckovao, ili rucao nego kako je nesto pripremao, da ja ako mi zafali ideje mogu da uzmem od njega recept.

hvala unaprijed[/b][/color][/size]

evo upravo pravim salatu od makarona..

znaci stavila makarone da se kuhaju, a pored toga krizala jednu zutu papriku nasitno i stavila u zdjelu, takodje krastavac iskrisala i ubacila, mogla sam staviti i kisele krastavace al nazlost ih nemam :( onda sam skuhala dvije kobasice, i njih cu iskrisati i staviti, kontam staviti jos od kuruza onih sitnih neznam kako se na nase kaze :D onda na kraju makarone i bom jos sosu za salate sto bude.. i to je to :) njaaaaam :D

Mahune :)

naime potrebno :)

pola kile, kila sta ja znam za koliko ko pravi, mahuna
2 mrkvice
glavica bjelog
glavica crvenog luka
pola kile junetine bez kosti
3,4 krompira

Isjeckati sitno luk jedan i drugi i mrkvicu i to preprziti na ulju malo, zatim dodati meso i sve zajedno preprziti a nakon toga dodati ociscene mahune i doliti malo vode te ostaviti da se dobro izdinstaju i obavezno poklopiti da ih para razmeksa, nakon toga dodati isjeckani krompir na sitno i sve dobro promjesat i doliti vode u razini sa mahunama ili malo vise jer ce voda ukuhati, to sve kuhati dok se mahune pocnu otvarati vecinom je to znak da su gotove :)
dodati prije toga vegete i crvene paprike po zelji, i ako ko voli gusce dodati malo brasna i promjesati i pustit da prokuha jos jednom

priVatno :)

jutros moja mati naspila na mene da pravim s njom tortu a ja blage veze od toga ali evo znam recept a postupak sam bio primoran gledati :lol:
CRNA TORTA
Umutiti 10 kom. jaja sa 10 kašika šećera i to neprestano jedno pola sata.Zatim dodati 20 kašika mljevenih oraha jednu po jednu,i lagano miješati.Istrugati 2 štangle čokolade za kuhanje,dodati 4 kašike mrvica keksa.Sve to lagano promiješati.Prije nego što umutite tortu,pripremite tevsiju namažite dno i rubove tevsije,obložite je sa bijelim papirom po dnu i stranama.Sipajte masu u tako pripremljenu tevsiju i peći na srednjoj temperaturi.
Fil;3 cijela jajeta ,umutiti sa 250 gr šećera sa onim za mutiti(ne mikserom)hehe.U veću posudu staviti vodu da vrije i fil kuhajte na pari povremeno miješajući.Kad se fil zgusne dodajte 4štange čokolade da se i ona istopi na pari.To dobro izmješajte na pari i ostavite da e ohladi.Kad se ohladi dodajte 200gr margarina i dobro umutite.Tortu podijeliti na 2-3 dijela i filujte.Prilikom filovanja obavezno skinuti koru s torte..Dekoracija po želji..