Jump to content
Clark Gable

Sta Ste Danas Kuhali

Recommended Posts

evo, posto meni gotovo uvijek nedostaje ideja sta da kuham, nije zgorega da se malo svrljne koja rijec o tome.. konkretno, ja sam danas kuhao

krompir i pilece filete i dakako, paradajz salatu..

krompir stavite u tavu u kojoj ima vec vode, on se lagano kuha te otpusti svoj sok, ne previse da vam ne zagori ali tek toliko da se skuha i malo zapece, ali mora da se razbija kad ga viljuskom probodete :)

za pilece filete najbolje je da ih dan ranije vec pripremite, stavite sol, vegetu i papriku i to stavite u kakvu posudu i u frizider, otpusti sok i puno su ljepse za jesti, ne peci previse jer sva aroma nestade..

ostalo, naravno, po zelji...

• Downvote 1

rucak sam sebi kuhao krompir i ubacio brokulu i jeo hladnu piletinu koju mi je stari jucer donio :D
za veceru kuhao rizu i jeo tunjevinu iz konzerve ... nije nesto extra ali eto :lol:

ajj ja haman nista nisam jeo danas :)
mama narucila neku kuhinju novu,pa joj danas doslapa majstori citav dan radili, tako da sam se hranio sa nekim cokoladama i pistacijama i cipsom i naravno - voda,voda,voda :)

ali zato sutra kad pocnem jesti,nece me biti na netu nikako :;)

aj ja na ovim vrucinama nemogu ni jesti ni piti..
juce sam citav dan jela jagode, i to kao dorucak, rucak, i vecera :)

Ja sam danas jahniju za rucak imao. Otkako su ove vrucine nastale, pite nikakve vidio nisam nii kakvih snicli i prave one hrane, kod nas sve neke mo

Ja sam danas jahniju za rucak imao. Otkako su ove vrucine nastale, pite nikakve vidio nisam nii kakvih snicli i prave one hrane, kod nas sve neke mo

Kuhala sam i prokuhal au kuhinji. Sparina fuj..

Sta sam kuhala? teleci medaljoni u saftu. Neke nudle salta i kromirice. Sve po zeli kako sta voli...

Danas ne kuham....
ucim...a vruce mi je...
pekara ... sirnica, burek ... jebiga lose ali sta ces .... vrijeme je dragocjeno

joj sparine, uzas.. ja spagete kuhao, sos od milerama i gljiva, ma bude super, a cijena, mizerna, samo 2,30km :D

pokusaj ovo...isprzi jaja ali zajedno s spinatom...vidjeces jeste ukusno..kakvo meso kakvo sta....

ja inace ne kuham vec dva mjeseca....sad sam na pastetama i konzervama...dok ne kupim elektricni sporet a onda napisem sta budem pripremao :)(=)) :D

Danas neznam ni ja sta bi kuhala. EVo kako sma ustala notam. Mozda kljukusa, al prevruce je za takvu hranu.
Najbolje je uz razamazn, ja kuhampretezno. AJ me sta ja toga nakuham,hahahha nemoze se nikako pojesti.
Cudno tad ideje sam frcaju...

Danas neznam ni ja sta bi kuhala. EVo kako sma ustala notam. Mozda kljukusa, al prevruce je za takvu hranu.
Najbolje je uz razamazn, ja kuhampretezno. AJ me sta ja toga nakuham,hahahha nemoze se nikako pojesti.
Cudno tad ideje sam frcaju...

<{POST_SNAPBACK}>

pa naravno, tad samo namisljas sta bi jeo :) ja evo sad odoh kuhati pire krompir i uzeo sam teleci kotlet, stavis malo gljiva na to, u pire krompir obavezno ide mlijeko i margarin, njam njam, kako to bude dobro, salata je od krastavaca svjezih..

danas samo odmaram, psihicki :)

hmm evo ja cu danas posle nekog vremena da kuham :)

hmm a pravit cu pileca prsa u umaku od vrhnja i njoke :) to je meniiii nes najbolje :) a i kad se to kod kuce kuha ja kuham :)

ammm i najbolje zelena salata :) a prije svega supa ... mada je ovi dana prevruce al moram zbog oca supu :) pa bome bujrum :)

:)

sta su  "njoke"  :)

<{POST_SNAPBACK}>

njoke su ti kuhani pire krompir i brasno pomjesani sa vodom i malo margarina od kojih se napravi nesto kao tjesto poslije ih lagano oblikujes kao mali brdar.dobri su kao prilog gljivama.jako ukusno i jako hranjivo. :eat:

nisam ni vidjela da si preupitao :D hjehehe :) eto taski ti je odgovorio :D ma napravit cu jednom pa bujrum :) hehehe sve za svog kolegu :P :P :P

a danasssssss imamo za rucak punjene paprike :D njami :D

opet nista,argeta,2 snite kruha,2l ice tea (pfirsich) tako zive usamljeni hehehe (do plate :D )

baby krompirici i janjetina je u mene danas za rucak bila, bas sam se najela :o

Uh, mati otisla na morje, pa se hranim iz restorana :)

danas tukao telece pecenje malo mrsnije sa makaronima i rizom i salatu mjesanu :)

a jesam se najeo, ev jos nisam prevario :)

kod mene danas lazanje :) i mjesana salata :D (paradajz,krastavci,paprika,luk ) ...

tako to :D :)

danas cejfim, neda mi se uciti, pa cu da pravim krompir u tepsiji s dijelom koke, na sve to ide salata od krastavaca i dakako, prije svega toga, juha od gljiva, da malo dam sebi oduska :D

Posto je ova vrucina katastrofa, uzas i manje se jede. Danas nekontam nista kuhat. Mozda tek pred vecerer, nesto malo. Ovako me kahva drzi!

hm nedelja je :) kod mene na tanjiru ce danas biti ...

tjestenine sa pilecim mesom i tikvicama ... sa sosom od vrhnja ...

a prvo supa (od sampinjona) ...

zelena salata ... a i pravila sam jutros tiramisu ...

bujrum :)