Jump to content
Virus

Eminem

Recommended Posts

Pjesma je stvarno realna i ima onu zar, da potakne ljude da ucine nesto za svoju zemlju, nije bitno da li je to Amerika, Iraq, Bosna ili bilo koja druga zemlja, ovo je univerzalna pjesma, vazi za sve gdje se desava nepravda, a postoji li danas mjesto bez nepravde i nasilja?!! :rolleyes:
Spot je bas cool, vizuelno je sooper obradjen. Ova je slicna pjemsa Edinoj "Draga moja vlado"...

Kad dodjem do kraja
i ne mogu vise
gledat' ovaj truli sistem
kako me sise

Uzecu zastavu
krenut' na kordone
trazicu promjenu
i pjevat parole

*ebo vladu, *ebo
politiku, *ebo
u saboru, *ebo
sve njih redom...

Et, sve nas muchi ista muka, svugdje je isto, pitanje je samo kad ce se preliti casha, stresem se sva pri pomilsi na to...

eminem je jedan od najboljih bjeli repera :D uvijek je iskren u pjesmam svojim a i pjeva nekad o svom zivotu

p.s svak mi govori da sam isti eminem :D ,budo hodza nece da prizna :P :D

[quote name='-BOZZ-' post='159537' date='May 6 2007, 16:07'][b]Kao prvo jel ikako mogu

[quote name='Hugolina' post='159544' date='May 6 2007, 18:33']Pa nadovezala sam se na Budin post u kom navodi link za pjesmu "Mosh"... Malo preleti i po drugim postovima i zakljuci "sta je pisac htio reci". ;)[/quote]
Epa samo da si stavila ime sve bi bilo u redu,a ovako treba pogoditi o

[quote name='-BOZZ-' post='159549' date='May 6 2007, 16:45']Epa samo da si stavila ime sve bi bilo u redu,a ovako treba pogoditi o

[quote name='Hugolina' post='159501' date='May 6 2007, 12:27']Pjesma je stvarno realna i ima onu zar, da potakne ljude da ucine nesto za svoju zemlju, nije bitno da li je to Amerika, Iraq, Bosna ili bilo koja druga zemlja, ovo je univerzalna pjesma, vazi za sve gdje se desava nepravda, a postoji li danas mjesto bez nepravde i nasilja?!! :rolleyes:
Spot je bas cool, vizuelno je sooper obradjen. Ova je slicna pjemsa Edinoj "Draga moja vlado"...

Kad dodjem do kraja
i ne mogu vise
gledat' ovaj truli sistem
kako me sise

Uzecu zastavu
krenut' na kordone
trazicu promjenu
i pjevat parole

*ebo vladu, *ebo
politiku, *ebo
u saboru, *ebo
sve njih redom...

Et, sve nas muchi ista muka, svugdje je isto, pitanje je samo kad ce se preliti casha, stresem se sva pri pomilsi na to...[/quote]

Ne znam o kojoj pjesmi govoris kad nisi navela ali ako mislis na pjesmu "Stan" ona nema veze ni politikom ni nasiljem... ona govori o Slim-ovom fanu koji mu zapravo pise pismo i govori o svom zivotu, a onda mu Eminem kao Stan odgovara...ja ne znam kakve to sad veze ima sa nepravdom, nasiljem, a kako to ona mene potice da ja nesto uradim za svoju zemlju?!

Sorry, nisam citao druge postove, al dajte, kao sto BOZZ kaze stavite naziv pjesama kad govorite o njoj...

[quote name='Hugolina' post='159554' date='May 6 2007, 19:06']Ima tu istine sto kazes, "Hajmo ih rusit" da je slican tekst, onda bi mogli povezat i onu pjesmu od Ede "Stvoren za rap"...
Sustina svake ove pjesme je pobuna... Tipican hip hop, dobro ispricana prica uvijek uzme maha![/quote]
ma nije "Stvoren za rep",tako pi

[quote name='-BOZZ-' post='160760' date='May 13 2007, 14:24']Ljudi tema je eminem a ne Bh hip-hop.Al da i ja ne

neka se jave oni koji nikad nisu furali hip-hop, duge tole, lance, slusali rap. ja sam imao tole u koje sam mogo bar jedno cetiri puta mogao stati :icon_mrgreen: tad sam slusao samo eminema i bolesnu bracu. glavni fazon je bio: tresi glavom da se ne zna da si seljak :icon_mrgreen:

a da sad kazem par rijeci o eminemu (to i jest tema :icon_mrgreen: )...

eminema sam zagotivio jer je bio (i danas je, bar ja tako mislim) najbolji white guy u hip hop svijetu. drag mi je bio sto je uspio da se digne tako visoko, a svi znamo kakvu je proslost imao. zbog toga ga jako cijenim. iz tog perioda mi je najjaca stvar [i]cleanin' my closet[/i] (spot je pravo jakkkk). tu prestaje "moje pracenje" eminema. ali znam da se nakon tog albuma, kao i vecina ostalih muzicara (?), odao se komercijali, sve do singla [i]fuck mosh[/i], kad se ponovo vratio socijalnim temama. mada ja iskreno smatram da je i to komercijalni potez.

Eminem imenovao novi album

'Relapse' će opet nastati u suradnji s Eminemovim dugogodi

[quote name='-BOZZ-' post='277230' date='18.10.2008, 14:28']Mali kasnis ja sam to vec napisao na temi Hip-hop,brzi sam ;) ;) ;)[/quote]

ja sam bar stavio gdje treba da bude :)

Da,upravu si Eminem nema veze sa hip-hop-om,napravi sam ogromnu gresku :) :) :lol: Edited by -BOZZ-

[quote name='-BOZZ-' post='277254' date='18.10.2008, 15:54']Da,upravu si Eminem nema veze sa hip-hop-om,napravi sam ogromnu gresku :) :) :lol:[/quote]

:lol: :lol: :lol:

pogresno tumacis :lol:

tema je eminem, znaci na nju se ubaciva sve vezano za njega , jel de?

nisam gledo temu hip-hop, da sam vidio da ima tamo nebi stavljo..

[quote name='Virus' post='277214' date='18.10.2008, 12:48']Eminem imenovao novi album

'Relapse' će opet nastati u suradnji s Eminemovim dugogodi

Eh ovako sinoc sam slusao par pjesama od Eminema,pa i pjesmu "Like toy soldier" i sjetio se spota za tu pjesmu u kojem njegov dobri prijatelj Proof biva ubijen,i nakon nekog vremena to se uistinu desi. :unsure: :unsure: Jako cudno.

Neki dan sam slusao isjecak iz pjesme Crack the botlle,onako zvuci solidno,al je kratko i na osnovo toga je tesko donijeti recenziju.Citam sinoc na mtv-u da prema izjavama 50 centa album je skoro gotov.

Emov novi album je jedan od najocekivanijih izdanja ove godine.

e vako: eminemu svaka cast sto je uspio medju crncima, ima dobrih pjesama, i sve to, al previse ga preuvelicavate...on nije najbolji reper, ni najbolji "bijeli" reper...nasa hip-hop scena je puuno bolja od americke, a pogotovo ovih sad americkih repera (to je sve komercijala)...mao vas zna sta o rapu...cast izuzecima...dre je podigao eminema na noge, dre je pomogao vecini repera, sto starih, sto novih...sto se tice nase scene, mnogi od vas nemaju pojma o tome, poslusajte textove Tram11 (Woo i Target) koji su repali prije eminema, el-bahhatee-ja i mnogih drugih...mrzim repere kao sto je 50cent i njegovo repanje o ku*vama, parama, autima i tim glupostima...to su najgluplje rap pjesme...ja mogu napisati bolji text od njega (btw ako neko zeli da mu dam nek se javi :P)...i opet nasa scena je 10 puta bolja od sadasnje americke, koja je dosta slabija od prijasnje, kad su repali Pac, Dre, Snoop (iako on i sad repa ali je prije bio puno bolji), Big Syke, Outlawzi i ostali...i za kraj cu da kazem da nema boljeg repera od Tupaca, a vi pricajte sta hocete, al ne mozete naci dokaz da Pac nije najbolji...peace

Ne mzoes ni ti dokazati da je pac najbolji ;)

Serbia & Fm Jam & HR shorty - that's tha rap =)

ove sto si napiso jesu sad najbolji, balkan rap rullz...reko sam sadasnji americki rap je slabiji od kineskog :P

[url="http://www.tupac-online.com/News/0-432-00.html"]http://www.tupac-online.com/News/0-432-00.html[/url]