Jump to content
BijeloDugme

tito sta mislite o njemu ??

Recommended Posts

[quote name='rahman' date='29 January 2010 - 20:05 ' timestamp='1264791922' post='356917']
Jes tako je,ali koliko je Muslimana protijerao to je drugi padez.
Sta kazes.
[/quote]
TITO je bio zločinac samo mi je

[quote name='Fehim Merdanovic' date='25 July 2009 - 17:22 ' timestamp='1248538924' post='334152']
TITO POLITIČAR SA JASNIM STAVOVIMA KOJI SE NEMJENJU ."brastvo i jedinstvo mogu postojat samo kod onih koji su u potpunosti ravnopravni"
TITO JE JEDINI PREDSJEDNIK NA OVIM PROSTORIMA KOJI JE IZASAO KAO POBIJEDNIK,a to nisu niti alija ,niti tuđman ,niti milo

[quote name='rahman' date='02 February 2010 - 20:10 ' timestamp='1265137829' post='357375']
[b]Jeste kao pobjednik nad muslimanima,jel to racunas i one sto je protjerao u Tursku i Aziju,[/b]a zaboravio si one Hrvate sto pobi i protjera.
Razmisli malo on je protjerao i nesto pobio oko 1 milion stanovnika.
[/quote]
ja koliko pamtim tu historiju muslimani su za vrijeme austro ugarske (oko 200 000)odlazili u tursku zbog toga sto su mislili da nece imati isti polazaj(zbog vjere) u bosni i herc...kao i srbi:D ....pa je bilo određenih pobuna ...a za vrijeme tita ne pamtim barem niti jedan podatak da je i 1 musliman (prisliom)otisao u tursku ili neku drugu državu (osim ako nije bio lopov)

[quote name='BLACK ROSE' date='19 March 2010 - 03:06 ' timestamp='1268964363' post='365994']
....."Pokosi me svaki put ovaj maj. Prođe nekako ona fe

Imao je i Tito svojih bisera a sad neko ga pamti kao dobrog a neko lo

[quote name='jedancoek' date='19 March 2010 - 09:19 ' timestamp='1268986769' post='366002']
Dobra vremena je te

netreba pisati da je Tito bio losa licnost ... on je samo bio jedan diktator koji se krio iza pojma bratstvo i jedinstvo ... a opet samo smo mi muslimani se doslovno drzali pojma bratstvo i jedinstvo ...

a pisac kolumne je jugonostalgicar ...

[quote name='lucky' date='19 March 2010 - 19:24 ' timestamp='1269023086' post='366128']
netreba pisati da je Tito bio losa licnost ... on je samo bio jedan diktator koji se krio iza pojma bratstvo i jedinstvo ...[b] a opet samo smo mi muslimani se doslovno drzali pojma bratstvo i jedinstvo ...
[/b]
a pisac kolumne je jugonostalgicar ...
[/quote]
da-da ......neki se

[quote name='Fehim Merdanovic' date='20 March 2010 - 01:45 ' timestamp='1269045952' post='366201']
da-da ......neki se

[quote name='Fehim Merdanovic' date='20 March 2010 - 01:45 ' timestamp='1269045952' post='366201']
da-da ......neki se

[quote name='lucky' date='21 March 2010 - 10:12 ' timestamp='1269162747' post='366330']
ako nisi kako znas da su lazi ???
[/quote]
nemaju dokaza ....nego samo priče pojedinaca...ccc

[quote name='Fehim Merdanovic' date='22 March 2010 - 01:11 ' timestamp='1269216699' post='366446']
nemaju dokaza ....nego samo priče pojedinaca...ccc
[/quote]

Dokaze ova vlast jo
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='jedancoek' date='22 March 2010 - 08:52 ' timestamp='1269244344' post='366453']
Dokaze ova vlast jo
  • Upvote 1

[quote name='barca' date='22 March 2010 - 10:19 ' timestamp='1269245958' post='366460']Inace Tito je bio drzavnik koji je vladao cvrstom rukom, a ne kako neki tvrde diktaturom. Diktatura je postojala, al ne od strane pojedinca, vec je postojala diktatura proletarijata. Svako ko kaze da je bio proganjan u to vrijeme, zasigurno je bio ili protivnik takvog uredjenja ili zagovornik ovog sto danas imamo za vlast.
Da je Tito bio veliki vizionar dokazuje i teznje visokorazvijenijih drzava u svijetu Svedske i Norveske da ustroje svoje drustvo na njegovim principima.[/quote]

Što je najsmiješnije, diktatorom ga danas u pravilu zovu oni koji su do Titove smrti gradili kult Tita i koristili sve beneficije od prilježništva sa KPJ/SKJ. Dobrica Ćosić je najbolji primjer. Danas ga pljuju ne bi li

1) oprali sebe i

2) radili ono što su radili za Titova života - išli niz dlaku trendovima. Onda je bilo u modi veličati Tita, danas je u modi pljuvati po njemu.

To neartikulisano pljuvanje po Titu svakako više govori o zapjenjenim pljuvačima nego o Titu.

Mimo dežurnih pljuvača, problem sa kritičarima Josipa Broza u svim bivšim članicama jugoslovenske federacije je isti, a to je početna tačka te kritike - nacionalizam prožet antisekularnim sentimentom. U suštini, rasprave i titoista i antititoista su besmislene jer 90 posto i jednih i drugih:

1) nije zapamtilo Titovu vladavinu i

2) hajde što ne pamte Titovu vladavinu nego ne znaju ni sortirati izvore iz kojih crpe argumentaciju pa se tako dešavaju komične scene gdje Bošnjaci i Hrvati citiraju pročetničke, a Srbi proustaške izvore; kod titoista se kao izvori koriste i stvari koje je Tito sam o sebi pisao.

Ne bih se složio da su svi ljudi koji su bile Titove žrtve bili nacionalisti antisekularističkog tipa iako je većina njih bila baš takva. Recimo, Živojin Pavlović, komunist i prvoborac koji je pisao o zločinima staljinizma, je bio žrtva titoizma. Lazar Stojanović je napravio film "Plastični Isus" koji je bio zabranjen, a sam Stojanović je robijao sa Ademom Demaćijem i Pavluškom Imširovićem. Stojanović je, recimo, autor dokumentarca o Škorpionima i kritičar teze o Kosovu kao sastavnom dijelu Srbije. Spomenuti Imširović je također unikatna pojava na jugoslovenskom disidentskom nebu. Problem nastaje kad se nacionalisti antisekularističkog tipa ljigavo sakrivaju iza istinskih demokrata i disidenata ili ih umotavaju u svoju nacionalnu zastavu, bez da ih išta pitaju.

Na e-novinama je nedavno izašao izvrstan feljton na temu odnosa Tita i SSSR-a koji je napisao Vuk Perišić. [url="http://www.e-novine.com/feljton/31052-Sukob-pomolu.html"]Feljton[/url] ima 7 nastavaka i toplo ga preporučujem svima koji hoće da nešto nauče (barem) o tom razdoblju i segmentu Titove vladavine.

ma djesh feljton citati...lakse je prepricati nesto sto si cuo i imati to misljenje

ja samo mogu reci sta cujem o njemu,a cujem da je u vrijeme dok je on vladao bio ZIVOT,,,,,bar tako moji kazu:zivjelo se je u vrijeme Tite....a mnogo je takvih misljenja i cinjenica koji ukazuju da je to zaista i bilo tako.Znam samo da sve je bolje od vremena danas,strava i uzas.

[quote name='zwrka' date='13 April 2010 - 17:10 ' timestamp='1271175020' post='369843']
ja samo mogu reci sta cujem o njemu,a cujem da je u vrijeme dok je on vladao bio ZIVOT,,,,,bar tako moji kazu:zivjelo se je u vrijeme Tite....a mnogo je takvih misljenja i cinjenica koji ukazuju da je to zaista i bilo tako.Znam samo da sve je bolje od vremena danas,strava i uzas.
[/quote]

svako kaze tako,tako da nije moguce da svi lazu,znaci da je Tito zbilja bio vlast.eto meni je i zao sto nisam okusio zivota za vrijeme titine drzave pa da mogu i ja danas nesto o tome reci :icon_cheesygrin:

tito je bio pravi čovjek, on je mirio zaraćene strane, znate li da je Jugoslavija dala kredit Japanu. da je ostala jugoslavija EU bi trebala vize za nju :)

ma Titaga je bio ljudina i po...haman dvojica...uglavnom niko nije bio gladan,svi su radili,imalo se kako tako...kad te sta zaboli knjizicu u ruke i bolnica...ko je htjeo u dzamiju mogo je,ko nije ne mora...i mirna Bosna a samim tim i Hercegovina
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='Maqdisi' date='25 July 2010 - 18:55 ' timestamp='1280080530' post='385593']
evo za pocetak moje misljenje o doticnom...

http://www.youtube.com/watch?v=8BRRX8QAsjc&NR=1
[/quote]
ne mogu da gledam ovaj video nema se limita:D......jel ti ima