Jump to content
GAGO1

Mjesoviti Brak???

Recommended Posts

Dali netko zna dali je Muslimanima dozvoljeno da se zene sa zenom koja je druge vjere???Mislim ja sam nesto citao i koliko se sjecam zeni Muslimanki nikako nije dozvoljeno da se udaje za covjeka druge vjere dok je Muslimanu dozvoljeno da se ozeni zenom druge vjere narucito ako zivi u mjestu gdje nema puno Muslimana.Dali netko zna ista od toga jer ovdje sam jedan dan diskutovao sa nekim prijateljima iz Bosne a ovaj jedan ima djevojku koja nije Muslimanka.Kemale ja mislim da ti to znas kao nas mutevelija na ovom forumu pa daj molim te odgovori na ovo pitanje.Lijep pozdrav.

muskarcu je dozvoljeno ako ce ona preci na islam, mislim da je to jedini uslov!!! koliko ja znam :)

muskarcu je dozvoljeno ako ce ona preci na islam, mislim da je to jedini uslov!!! koliko ja znam :)

<{POST_SNAPBACK}>

Koliko sam upucena, muskarcu muslimanu je dozvoljeno da ozeni samo katolkinju. Nemora preci na Islam. Al im se djeca u Islamskom duhu moraju odgajati!

svaka zena muslimanka koja se udala za vlaha zaboravila je sve i koje i odakle je,sgodinama ona postaje ono sto on zeli covjek njen,vidio sam to mnoo puta i stvarno je ruzno kad zena muslimanka ode za drugu vjeru..

Dali netko zna dali je Muslimanima dozvoljeno da se zene sa zenom koja je druge vjere???Mislim ja sam nesto citao i koliko se sjecam zeni Muslimanki nikako nije dozvoljeno da se udaje za covjeka druge vjere dok je Muslimanu dozvoljeno da se ozeni zenom druge vjere narucito ako zivi u mjestu gdje nema puno Muslimana.Dali netko zna ista od toga jer ovdje sam jedan dan diskutovao sa nekim prijateljima iz Bosne a ovaj jedan ima djevojku koja nije Muslimanka.Kemale ja mislim da ti to znas kao nas mutevelija na ovom forumu pa daj molim te odgovori na ovo pitanje.Lijep pozdrav.

<{POST_SNAPBACK}>

hehe, evo elhamdulilah dosta sam bio mutavelija :lol:

Masalah, evo merjem18 je dala odlican odgovor koji bih vjerovatno i ja napisao, ovaj ajet je jako lijepo sve objasnio.

Kroz neke slucajeve koje ja znam mjesovitog braka ono sto je mene jako obradovalo je da su s vremenom sve katolkinje udane za muslimana presle na islam i prakticiraju islam mnogo vise od muslimanki koje su duze u vjeri tj. od rodjenja.

Al, treba znati da je muslimanu zabranjeno ozeniti nevjernicu ili mnogoboskinju ili bilo koje vjere koja ne slijedi Knjigu tj. za brak su dozvoljene samo katolkninje i zidovkinje. Jer, kroz vrijeme sve te sljedbenice Knjiga ce i u svojim Knjigama naci na dokaze o posljednjoj bozijoj objavi jer i te njihove svete knjige najavljuju dolazak Muhamed a.s.-a.

A, kad pocnu citati Kuran vjerovatno ce biti svjestni rijeci iz Kurana koje musliman mnogo puta govori uceci ajete sure Elhamdulilah, "gospodaru moj ne dozvoli da zalutamo ili zavrsimo kao oni koji izazivaju tvoju srdzbu"

znaci ipak da je dozvoljeno ozeniti zenu druge vjere,.zasto se gore navodi,zeniti zenu krscanku?
zar nema zena pravoslavki,jevreja,nevjernica, itd.. sto se akcenat stavlja na krscanke?

U Bosni sklapanje mjesovitih brakova ne bi trebalo biti dozvoljeno jer narusava nacionalnu strukturu i jedinstvo Bosnjacke nacije. U RATU JE REIS POMENUTO ZABRANIO!!!

Guest Dzmrdz
U Bosni sklapanje mjesovitih brakova ne bi trebalo biti dozvoljeno jer narusava nacionalnu strukturu i jedinstvo Bosnjacke nacije. U RATU JE REIS POMENUTO ZABRANIO!!!

<{POST_SNAPBACK}>

ne lupaj..

A sta ako je ta zena recimo Budiskinja i ako se covjek ozeni sa njom a ona predje na Islam??Mislim vi navodite krscanke i zidovke a sta sa ovim drugima koje bi se udale za Muslimana i presle na Islam.Meni koliko je poznato da recimo u AZIJI svi ljudi koji su sada Muslimani da su prije bili Budisti.Primjer je najmnogoljudnija muslimanska zemlja na svjetu INDONEZIJA.

<{POST_SNAPBACK}>

Ja ne slijedim reisa, ja slijedim Kuran i Hadise Muhammeda a.s. Ko slijedi sejhove i reisove odluke su sufije i si

<{POST_SNAPBACK}>

o kakavom ti jedinstvu govoris dijete neuko??

<{POST_SNAPBACK}>

staa?? JES TI BISAN? ;)

Oprostite, nisam se dovoljno cinicno izrazio..... drzim se tu propisa Kurana, a za rat i u ratu je zenidba s vlasima bila opravdano zabranjena.

<{POST_SNAPBACK}>

Corect!

Selam

Dozvoljeno je ali nije preporucljivo.Dozvoljeno je u slucajevima ako si u situaciji gdje nema dovoljno muslimanki,ali ozeniti hriscanku/jevrejkinju pored svih muslimanki nije dozvoljeno....jer musliman prvo gleda ka muslimanki,pa ako nista nemoze "naci" onda mozda moze kod pripadnika ehlul kitaba

svaka zena muslimanka koja se udala za vlaha zaboravila je sve i koje i odakle je,sgodinama ona postaje ono sto on zeli covjek njen,vidio sam to mnoo puta i stvarno je ruzno kad zena muslimanka ode za drugu vjeru..

<{POST_SNAPBACK}>

To nije tacno!! Ja sam 2 godine u braku sa austrijancom i nisam zaboravila tko sam niti odakle potjecem!! I to necu nikad zaboraviti! I nije mi zao sto sam se udala za njega! Muslimanka sam iako sam za njim udana i on postuje moju vjeru a i ja njegovu!! Religija je privatna stvar za svakog covijeka! Svako ima pravo da vjeruje u sta hoce!