Jump to content
Virus

Volite Li Hemiju I Matematiku

Recommended Posts

Ja volim matematiku al hemiju nekako ne kontam... :D

aa ja nevololim ni jedno ni drugo, akad mi se da uciti kontam,, ja volim likovno i tzoo.... :)

kod matematike je problem sto je mi ucimo samo iz onog jednog predmeta,da se je rijesimo i da dobijemo prolaznu ocjenu i to je to,al' ima i u njoj mnogo interesantnih stvari,kad je kontas,postaje samo jedan vid vjezbe za mozak.

a hemiju sa oduvijek volio,jes da mi je totalno glupo da se uce formule one,da se pisu po tabli, a ovako hemija kao predmet i zanimljiva i jednostavno nije onaj bubalacki predmet.

sve u svemu,napustam ih ja za 7 dana a nek u gimnaziju uvedu 7 matematika ako hoce,briga me vala :)

kod matematike je problem sto je mi ucimo samo iz onog jednog predmeta,da se je rijesimo i da dobijemo prolaznu ocjenu i to je to,al' ima i u njoj mnogo interesantnih stvari,kad je kontas,postaje samo jedan vid vjezbe za mozak.

a hemiju sa oduvijek volio,jes da mi je totalno glupo da se uce formule one,da se pisu po tabli, a ovako hemija kao predmet i zanimljiva i jednostavno nije onaj bubalacki predmet.

sve u svemu,napustam ih ja za 7 dana a nek u gimnaziju uvedu 7 matematika ako hoce,briga me vala :)

<{POST_SNAPBACK}>

Kol'ko ja znam tebe ce hemija pratiti cijeli daljni zivot :)

hehe ma normalno da ce pratiti,i tebe ce fizika :)
a cuj ovoga,kaze da je matematika fuj,kako te nije sram :P

Matematika je men super...a hemija ide od ruke :) ne mogu se pozaliti... S pocetka me math nervirala al' uhodala sam ju

Matematika je men super...a hemija ide od ruke :) ne mogu se pozaliti... S pocetka me math nervirala al' uhodala sam ju

<{POST_SNAPBACK}>

whahaha interesting!
ma ja matematiku ne volim,ali mislim da je razlog tome ovo glupo gradivo sto ucim,sto mi nikad nece trebati,sto profesor ne zna objasniti pa pola godine radim neke zadatke prepisivajuci ih sa table i kad dodje test,moram sam kuziti sta bi to mogli biti i tako...
inace matematika je jako zanimljiv predmet ako postoji profesor koji zna predavati!

a za hemiju sam vec rekao negdje: hemija je meni veoma drag predmet!

<{POST_SNAPBACK}>

whahaha interesting!
ma ja matematiku ne volim,ali mislim da je razlog tome ovo glupo gradivo sto ucim,sto mi nikad nece trebati,sto profesor ne zna objasniti pa pola godine radim neke zadatke prepisivajuci ih sa table i kad dodje test,moram sam kuziti sta bi to mogli biti i tako...
inace matematika je jako zanimljiv predmet ako postoji profesor koji zna predavati!

a za hemiju sam vec rekao negdje: hemija je meni veoma drag predmet!

meni je matematika super, a najzanimljivije su mi funkcije,jedne ili vise promjenjivih, imaju nekog smisla :) dok redove, ehhh to je druga prica, znaju biti zamorni ...

meni je matematika super,  a najzanimljivije su mi funkcije,jedne ili vise promjenjivih, imaju nekog smisla :)  dok redove, ehhh to je druga prica, znaju biti zamorni ...

<{POST_SNAPBACK}>

hahaha gledam ja sad nesto ... veli rjesavanje diferencijalnih jednadzbi pomocu redova....
reko hvala i vidimo se :D

pricaj mi o tome, to mi dolazi na ispitu, pa kad zavali rjesavanje ne svojstvenih integrala pomocu redova.... ali matematika je ipak samo jedna masinerija, koja ti je neophodna za sve probleme, bas u tome je i cilj, da ti stvori stroj pomocu kojeg mozes rjesavati probleme...

pricaj mi o tome, to mi dolazi na ispitu, pa kad zavali rjesavanje ne svojstvenih integrala pomocu redova....  ali matematika je ipak samo jedna masinerija, koja ti je neophodna za sve probleme, bas u tome je i cilj, da ti stvori stroj pomocu kojeg mozes rjesavati probleme...

<{POST_SNAPBACK}>

ma matematika je cool:)) to mi je najdrazi predmet .... jos je i tip koji predaje legenda... steta sto ga nema vise na mat3 ali tip je zakon :D

isak, sta mislis cemu je jednak integral ogranicen od mene do tebe, a izmedju mene i tebe stoje 3 gajbe premingera, a integriras po jednoj flasi premingera?

isak, sta mislis cemu je jednak integral ogranicen od mene do tebe, a izmedju mene i tebe stoje 3 gajbe premingera, a integriras po jednoj flasi premingera?

<{POST_SNAPBACK}>

0 ... posto bi popili sav preminger :D

0 ... posto bi popili sav preminger  :D

72 :) .. a sad jesul prazne flase il nisu zavisi sta se slavi :)

ne neg konto sam te pitati jesi ga shvatio.. posto je to tipicni slucaj kod raje da ga moze rjesiti a ne zna sta je dobio rjesenjem .. ako nisi sikancu ti doc sa kratkim objasnjenjem pa prolistaj kad kisa zapada :P

Sta mislite o ova dva predmeta

<{POST_SNAPBACK}>

pa matematiku tu i tamo,a hemiju bas volim jer sam uvjek bila dobar hemicar,samo sto sam aj imala vise vrsta hemija,al ni jedna mi nije bila problem

pa matematiku tu i tamo,a hemiju bas volim jer sam uvjek bila dobar hemicar,samo sto sam aj imala vise vrsta hemija,al ni jedna mi nije bila problem

<{POST_SNAPBACK}>

Jesi imala biohemiju i organsku hemiju?

ja se matematici smijem u lice...bauhaha.....
to glup i jednostavan predmet.....skontas jednog zeeca,znas drugog....
mislim...uvjek math mi ide,kak god okrenes....samo mahnem memicu i car....

hehe....a hemija bom...i ona se fura...za razliku od math tu treba malo sjesti...al heb ga....mora se...kad skontas jednom znas za vajka...;)

Jesi imala biohemiju i organsku hemiju?

<{POST_SNAPBACK}>

jesam ina,analiticku,klinicku biohemiju,farmaceutsku,anorgansku,biohemiju,organsku, opstu.,prakticnu neorgansku hem.