Jump to content
bUDO_hodza

Demokratska Narodna Zajednica

Recommended Posts

[quote name='Incubus' timestamp='1349202007' post='464682']
Pa jeste kontrolirao, ali razlika je ogromna.
Prije je on ipak bio u zatvoru, a oni su hodali po skupovima, po vijećima, koristili sve beneficije stranke, uživali kao i svi naši političari.

Sad je on izišao i on želi sve. Odnosno želi da bude na vrhu i da on određuje. Logično je da se njima to ne sviđa i sad je to ta borba jer kao što rekoh lako je bilo da on kontrolira iz zatvora, ali mi smo ipak ti koji smo na slobodi i uživamo, a na osnovu njegovog imena beremo glasove :)
[/quote]

da tako izgleda na prvi pogled ;) Ali kad malo bolje razmislimo to nema smisla. Zasto? Pa dje bi oni mogli protiv osnivaca? Fikret da je izlazkom iz zatvoara javnosti reko da njemu nedaju u stranku, ja vjerujem da bi narod licno se digo na noge i izbacio sve one dole iz prostorija, medjutim Fikret se pojavio sa skroz drugom pricom, koja je ne samo rukovodstvo DNZ vec i cijelu Kladusu podijelila...

[quote name='Banditozzzz' timestamp='1349205976' post='464706']
da tako izgleda na prvi pogled ;) Ali kad malo bolje razmislimo to nema smisla. Zasto? Pa dje bi oni mogli protiv osnivaca? Fikret da je izlazkom iz zatvoara javnosti reko da njemu nedaju u stranku, ja vjerujem da bi narod licno se digo na noge i izbacio sve one dole iz prostorija, medjutim Fikret se pojavio sa skroz drugom pricom, koja je ne samo rukovodstvo DNZ vec i cijelu Kladusu podijelila...
[/quote]

Slažem se da je moguća i ova druga varijanta iako se MENI LIČNO čini manje vjerovatnom od one koju sam naveo.

I isto tako kakav narod - narodu prodaš drugačiju priču i podijeliš ih, kao što se i dogodilo. Može se izbaciti i osnivač i sve se može izbaciti i odbaciti zbog stolice to u politici nikad nije bio problem. Svugdje u svijetu!

Je li narod odbacio Sanadera u Hrvatskoj. Je li SDP uspio istjerati Komšića iz stranke. Jesu li se naši cazinjani odvojili od središnjice SDA.
Sve je moguće u politici.

Danasnjim izdanjem: "[color=#333333][font=Tinos, Georgia, Palatino, PalatinoLinotype, Times, TimesNewRoman, serif][size=3][b]I prijateljima treba reći istinu u lice (DIO IV)[/b]" Dolic je promjenio moje misljenje o stranci DNZ i o odredjenim ljudima.. Da nebi opet ovdje pisao jedno te isto kopiracu ovdje svoj komentar sa tog clanka u nadi da cu koga potaci na razmisljanje kao sto je i Dolic to uspio kod mene! [/size][/font][/color]

[size=3][color=#1A1A1A][font=lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif]Dolicu, o tebi sam imao uvijek najbolje misljenje i bio si jedan od dvoje ljudi u koje sam imao neograniceno povjerenje na celu stranke DNZ, ali si i mene uspio iznevjeriti! Vjerujem ti da je dosta ovog sto pises istina i hvala ti sto iznosis istinu.. ali jedna stvar mi nikako ne ide u glavu! Zasto niste na vrijeme izbacili Elviru iz stranke ako su se stvari razvijale tim tokom i ako je ona bila kocnicar svih pozitivnih promjena i stvari kao sto navodis, zasto si cutao i prikazivao nam situaciju kao da je sve u najboljem redu, zasto nisi intervenisao na vrijeme? Da si to uradio na vrijeme imao bi podrsku velikog broja simpatizera stranke DNZ a ovako u zadnji cas kada brod vec tone svi to tvoje izlaganje istine shvataju kao hvatanje za zadnju slamku! Zamjeram vama u vodstvu stranke sto niste rjesavali probleme onako kako su dolazili, zasto ste prikrivali neke stvari od nas "obicnih smrtnika" jer svakako sam bio glup kada su mi drugi ukazivali na neke probleme u stranci, a koji nisu simpatizeri stranke DNZ, sto sam vas bezuslovno branio.. a branio sam vas jer sam vam vjerovao! Izgubli ste moje povjerenje, a i doveli me u situaciju da ne vjerujem vise nikom, na tome ti se iskreno zahvaljujem! Svi ste vi zajedno krivi za ovo sto se desava stranci DNZ danas i Fikret i Elvira i Dolic i Mulalic, a uzivali ste neograniceno povjerenje u narodu! Vise nisam 100% siguran u nicije "dobre namjere"![/font][/color][/size]

Naravno da bi ja bio najsretniji kada bi se stvari ikako mogle izgladiti ali ti ljudi koji su na celu stranke Dolic, Mulalic i Elvira zajedno sa Fikretom otisli su predaleko, i nisu si nikako smijeli dozvoliti ovoliki razdor jer svi ce oni kako su dosli i otici a DNZ je trebao opstati, a s ovim sto su ucinili nisam vise siguran ni u to! A najvecu stetu ce snositi opet krajiski narod jer jedino u DNZ-u sam vidio neku nadu u bolju buducnost jer jedino ta stranka javno brani prava krajisnika i krajine ostalima svima smo bili samo potencijalni glasaci.. Jos ce krajina da krvari i guta krvave zalogaje, jer izgleda da smo ukleta zemlja.. da nam je bog na pomoci ovako razdjeljenima! Edited by Amon Ra
  • Upvote 1

[quote name='Amon Ra' timestamp='1349219605' post='464725']
Danasnjim izdanjem: "[color=#333333][font=Tinos, Georgia, Palatino, PalatinoLinotype, Times, TimesNewRoman, serif][size=3][b]I prijateljima treba reći istinu u lice (DIO IV)[/b]" Dolic je promjenio moje misljenje o stranci DNZ i o odredjenim ljudima.. Da nebi opet ovdje pisao jedno te isto kopiracu ovdje svoj komentar sa tog clanka u nadi da cu koga potaci na razmisljanje kao sto je i Dolic to uspio kod mene! [/size][/font][/color]

[size=3][color=#1A1A1A][font=lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif]Dolicu, o tebi sam imao uvijek najbolje misljenje i bio si jedan od dvoje ljudi u koje sam imao neograniceno povjerenje na celu stranke DNZ, ali si i mene uspio iznevjeriti! Vjerujem ti da je dosta ovog sto pises istina i hvala ti sto iznosis istinu.. ali jedna stvar mi nikako ne ide u glavu! Zasto niste na vrijeme izbacili Elviru iz stranke ako su se stvari razvijale tim tokom i ako je ona bila kocnicar svih pozitivnih promjena i stvari kao sto navodis, zasto si cutao i prikazivao nam situaciju kao da je sve u najboljem redu, zasto nisi intervenisao na vrijeme? Da si to uradio na vrijeme imao bi podrsku velikog broja simpatizera stranke DNZ a ovako u zadnji cas kada brod vec tone svi to tvoje izlaganje istine shvataju kao hvatanje za zadnju slamku! Zamjeram vama u vodstvu stranke sto niste rjesavali probleme onako kako su dolazili, zasto ste prikrivali neke stvari od nas "obicnih smrtnika" jer svakako sam bio glup kada su mi drugi ukazivali na neke probleme u stranci, a koji nisu simpatizeri stranke DNZ, sto sam vas bezuslovno branio.. a branio sam vas jer sam vam vjerovao! Izgubli ste moje povjerenje, a i doveli me u situaciju da ne vjerujem vise nikom, na tome ti se iskreno zahvaljujem! Svi ste vi zajedno krivi za ovo sto se desava stranci DNZ danas i Fikret i Elvira i Dolic i Mulalic, a uzivali ste neograniceno povjerenje u narodu! Vise nisam 100% siguran u nicije "dobre namjere"![/font][/color][/size]

Naravno da bi ja bio najsretniji kada bi se stvari ikako mogle izgladiti ali ti ljudi koji su na celu stranke Dolic, Mulalic i Elvira zajedno sa Fikretom otisli su predaleko, i nisu si nikako smijeli dozvoliti ovoliki razdor jer svi ce oni kako su dosli i otici a DNZ je trebao opstati, a s ovim sto su ucinili nisam vise siguran ni u to! A najvecu stetu ce snositi opet krajiski narod jer jedino u DNZ-u sam vidio neku nadu u bolju buducnost jer jedino ta stranka javno brani prava krajisnika i krajine ostalima svima smo bili samo potencijalni glasaci.. Jos ce krajina da krvari i guta krvave zalogaje, jer izgleda da smo ukleta zemlja.. da nam je bog na pomoci ovako razdjeljenima!
[/quote]

Potpisujem svaku rjec.Ja evo cjela dva mjeseca pisem upravo o tome.Mislim da su svi pretjerali i zbog Krajiskog naroda bi svi trebali sjesti skupa i dogovoriti se ko ljudi.Ovako to nevodi nicemu.U pravu si i kad kazes da je DNZ jedina nada za nas Krajiski narod i spas za nas sviju.Mislim da ce stranka ipak opstati jer na kraju ce svi shvatiti da ovako dalje neide.

[quote name='Amon Ra' timestamp='1349219605' post='464725']

[size=3][color=#1A1A1A]Dolicu, o tebi sam imao uvijek najbolje misljenje i bio si jedan od dvoje ljudi u koje sam imao neograniceno povjerenje na celu stranke DNZ, ali si i mene uspio iznevjeriti! Vjerujem ti da je dosta ovog sto pises istina i hvala ti sto iznosis istinu.. ali jedna stvar mi nikako ne ide u glavu! Zasto niste na vrijeme izbacili Elviru iz stranke ako su se stvari razvijale tim tokom i ako je ona bila kocnicar svih pozitivnih promjena i stvari kao sto navodis, zasto si cutao i prikazivao nam situaciju kao da je sve u najboljem redu, zasto nisi intervenisao na vrijeme? Da si to uradio na vrijeme imao bi podrsku velikog broja simpatizera stranke DNZ a ovako u zadnji cas kada brod vec tone svi to tvoje izlaganje istine shvataju kao hvatanje za zadnju slamku! Zamjeram vama u vodstvu stranke sto niste rjesavali probleme onako kako su dolazili, zasto ste prikrivali neke stvari od nas "obicnih smrtnika" jer svakako sam bio glup kada su mi drugi ukazivali na neke probleme u stranci, a koji nisu simpatizeri stranke DNZ, sto sam vas bezuslovno branio.. a branio sam vas jer sam vam vjerovao! Izgubli ste moje povjerenje, a i doveli me u situaciju da ne vjerujem vise nikom, na tome ti se iskreno zahvaljujem! Svi ste vi zajedno krivi za ovo sto se desava stranci DNZ danas i Fikret i Elvira i Dolic i Mulalic, a uzivali ste neograniceno povjerenje u narodu! Vise nisam 100% siguran u nicije "dobre namjere"![/color][/size]

Naravno da bi ja bio najsretniji kada bi se stvari ikako mogle izgladiti ali ti ljudi koji su na celu stranke Dolic, Mulalic i Elvira zajedno sa Fikretom otisli su predaleko, i nisu si nikako smijeli dozvoliti ovoliki razdor jer svi ce oni kako su dosli i otici a DNZ je trebao opstati, a s ovim sto su ucinili nisam vise siguran ni u to! A najvecu stetu ce snositi opet krajiski narod jer jedino u DNZ-u sam vidio neku nadu u bolju buducnost jer jedino ta stranka javno brani prava krajisnika i krajine ostalima svima smo bili samo potencijalni glasaci.. Jos ce krajina da krvari i guta krvave zalogaje, jer izgleda da smo ukleta zemlja.. da nam je bog na pomoci ovako razdjeljenima!
[/quote]

eh svaka cast, i mene to najvise cudi. I i ja sam se zapito odkud sada to sve a prije nista.

Ko je htio da čita imao je priliku,počev od onog intervjua predsjendika Dolića baš za cazin.net.
Ne treba se više puno zamarati oko ove situacije u DNZ BiH,niti treba dizati tenzije,u nedelju ce se sve znati..
Ako pobjedi Admil Mulalić DNZ BiH će ići jednim pravcem,a ako pobjedi Behrić onda pak s drugim.Ovdje će biti samo pobjednik i poraženi,nema nerješenog rezultata
  • Upvote 1

pa vjerovatno nije nista znalo se jer fikret nije nista govorio u dnz-u i sve je izgledalo kao da je oke,kad je izasao i on je poceo svoje igre igrati a izgleda zaboravio da se ima dokumentacija o svemu i kad je skim pricao i oko cega,zasto on Dolica sad ne podnosi pa gledajte i Abdic ugurava svoju familiju na poziciona mjesta za koja nisu sposobna,sa tim ljudima u stranci je suradjivao sve te godine dok je bio u zatvoru i slusali su njegove naredbe kao da su vojnici u to budite ubjedjeni,dok su mu oni odrzavali rejting i slali ljude organizovano na njegove rodjendane on je podlo pravio plan o promjeni strukture u stranci,svi ste hvalali kako dnz dobro dijeluje u kladusi kako sve dobro funkcionise pa sta to sad odjednom ne valja ni dolic ni jos par ljudi koji su sve ove godine gubili obraz zbog babe i borili se za status stranke,i morali bi svatiti jer se koristite terminom Krajiski narod da je to jedan dio Krajiskog naroda a ko su oni sto nisu vase pristalice?nisu Krajisnici ili?zasto nas uvjek vi dijelite?ne mozete citav krajiski narod spominjati jer krajiskog naroda je mnogo mnogo,vi mozete spominjati svoje pristalice,zalosno je sto su nas ti politicari podjelili,da nema politike i da je narod jedinstven sve bi bilo lakse izvedivo,ovako vjerujte da ce biti problema medjunarodom dok god fikret oglasava se ONI su rusili i proziva na pitanje ONI koji ONI,sta je on sve rusio pitat ce se opet.. Edited by x-men
  • Upvote 1

[quote name='x-men' timestamp='1349248048' post='464736']
pa vjerovatno nije nista znalo se jer fikret nije nista govorio u dnz-u i sve je izgledalo kao da je oke,kad je izasao i on je poceo svoje igre igrati a izgleda zaboravio da se ima dokumentacija o svemu i kad je skim pricao i oko cega,zasto on Dolica sad ne podnosi pa gledajte i Abdic ugurava svoju familiju na poziciona mjesta za koja nisu sposobna,sa tim ljudima u stranci je suradjivao sve te godine dok je bio u zatvoru i slusali su njegove naredbe kao da su vojnici u to budite ubjedjeni,dok su mu oni odrzavali rejting i slali ljude organizovano na njegove rodjendane on je podlo pravio plan o promjeni strukture u stranci,svi ste hvalali kako dnz dobro dijeluje u kladusi kako sve dobro funkcionise pa sta to sad odjednom ne valja ni dolic ni jos par ljudi koji su sve ove godine gubili obraz zbog babe i borili se za status stranke,i morali bi svatiti jer se koristite terminom Krajiski narod da je to jedan dio Krajiskog naroda a ko su oni sto nisu vase pristalice?nisu Krajisnici ili?zasto nas uvjek vi dijelite?ne mozete citav krajiski narod spominjati jer krajiskog naroda je mnogo mnogo,vi mozete spominjati svoje pristalice,zalosno je sto su nas ti politicari podjelili,da nema politike i da je narod jedinstven sve bi bilo lakse izvedivo,ovako vjerujte da ce biti problema medjunarodom dok god fikret oglasava se ONI su rusili i proziva na pitanje ONI koji ONI,sta je on sve rusio pitat ce se opet..
[/quote]

A jadni Dolić i ovi ostali.. jadni bili... meni ih je sad kako ti opisa žao. Oni za babu radili a on ih izdao.
Eto ako bi organizirali i sergiju za njih može li i uplate iz inostranstva? Da ne bude samo uplate za babu? Hajmo i za dolića, hafezu i ostale isto uplatiti koju marku.
  • Upvote 1

[quote name='Incubus' timestamp='1349252028' post='464741']
A jadni Dolić i ovi ostali.. jadni bili... meni ih je sad kako ti opisa žao. Oni za babu radili a on ih izdao.
Eto ako bi organizirali i sergiju za njih može li i uplate iz inostranstva? Da ne bude samo uplate za babu? Hajmo i za dolića, hafezu i ostale isto uplatiti koju marku.
[/quote]
Meni je fascinantno kako neki pokusavaju nekog prikazati zrtvom a 15 godina ga smatrali izdajnikom. Dosljednost je ljudska vrlina, koja se izgubi kad bezuvjetno zelis nesto progurati bez obzira na sve prednosti i mane tog neceg.

[quote name='Incubus' timestamp='1349252028' post='464741']
[/quote]
A može se doći i u inostranstvo i naplatiti se direktno

[quote name='barca' timestamp='1349258177' post='464747']
Meni je fascinantno kako neki pokusavaju nekog prikazati zrtvom a 15 godina ga smatrali izdajnikom. Dosljednost je ljudska vrlina, koja se izgubi kad bezuvjetno zelis nesto progurati bez obzira na sve prednosti i mane tog neceg.
[/quote]

Sve si rekao. Nema se šta dodati.

[quote name='barca' timestamp='1349258177' post='464747']
[/quote]

uvjek i ostao ili ostali izdajnici,to se podrazumjeva,ovdje to nije niko osporio,gledamo samo kako su se pravili svi SVECI a pogledaj sad izlazi sve na vidjelo,postenje i cast,..

[quote name='grga' timestamp='1349260082' post='464748']
A može se doći i u inostranstvo i naplatiti se direktno
[/quote]
ma za novce ici ce oni i sad u ameriku direktno naplatiti ono sto traze,ne samo u ameriku nego po evropi citavoj..

[quote name='x-men' timestamp='1349278160' post='464760']
uvjek i ostao ili ostali izdajnici,to se podrazumjeva,ovdje to nije niko osporio,gledamo samo kako su se pravili svi SVECI a pogledaj sad izlazi sve na vidjelo,postenje i cast,..
[/quote]

Ili ste mutavi ili se pravite mutavi, ne samo ti x-man vec i svi ostali koji nas proglasavaju izdajnicima! Zatvarate oci pred istinom i samo trubite ono sto ste naucili dok ste jos svi bili "za SDA" u vrijeme Alije Izetbegovica najveceg izdajnika i manipulatora muslimanima Bosne i Hercegovine!
Kada niste u stanju da sami pronadjete informacije ja cu vam ih predociti da vidite ko je djelio Bosnu, ko je podjelio Bosnu, i ko je najvise izdao Bosnu!
Juce sam vam postavio novu temu pa kada ste toliko pametni mogli ste si uzeti 10 minuta vremena da procitate tekst kroz koji cete shvatiti da ima puno vecih izdajnika Bosne i Hercegovine od F.A. i njegovih pristalica! Na isti dan kada je Fikret proglasio APZB Alija Izetbegovic na "Bosnaskom kongresu" pokusava uvjeriti ljude da Bosnu treba podjeliti na tri samostalne drzave i da Bosna nije nesto cemu se treba klanjati tj. da nije vrijedna da se za nju borimo vec da je treba podjeliti da bi Alija dobio ono sto je zamisljao vec deecenijama a to je Islamska Drzava na balkanu bez obzira na to kolika je i sta sve treba da se desi da bi on ostvario svoj zivotni san, pa cak i da podjeli Bosnu na tri drzave i da zapecati hiljadugodisnju istoriju Bosne!
Pa de ljudi koristite tu smjesu koju nosite u lobanji, glava je za razmisljanje a ne za sisanje!!!

Obavezno procitati!!!
[url="http://forum.cazin.net/topic/24954-septembar-1993-bosnjacki-sabor/#entry464820"]http://forum.cazin.net/topic/24954-septembar-1993-bosnjacki-sabor/#entry464820[/url]
  • Upvote 1

[quote name='Amon Ra' timestamp='1349385229' post='464837']
Ili ste mutavi ili se pravite mutavi, ne samo ti x-man vec i svi ostali koji nas proglasavaju izdajnicima! Zatvarate oci pred istinom i samo trubite ono sto ste naucili dok ste jos svi bili "za SDA" u vrijeme Alije Izetbegovica najveceg izdajnika i manipulatora muslimanima Bosne i Hercegovine!
Kada niste u stanju da sami pronadjete informacije ja cu vam ih predociti da vidite ko je djelio Bosnu, ko je podjelio Bosnu, i ko je najvise izdao Bosnu!
Juce sam vam postavio novu temu pa kada ste toliko pametni mogli ste si uzeti 10 minuta vremena da procitate tekst kroz koji cete shvatiti da ima puno vecih izdajnika Bosne i Hercegovine od F.A. i njegovih pristalica! Na isti dan kada je Fikret proglasio APZB Alija Izetbegovic na "Bosnaskom kongresu" pokusava uvjeriti ljude da Bosnu treba podjeliti na tri samostalne drzave i da Bosna nije nesto cemu se treba klanjati tj. da nije vrijedna da se za nju borimo vec da je treba podjeliti da bi Alija dobio ono sto je zamisljao vec deecenijama a to je Islamska Drzava na balkanu bez obzira na to kolika je i sta sve treba da se desi da bi on ostvario svoj zivotni san, pa cak i da podjeli Bosnu na tri drzave i da zapecati hiljadugodisnju istoriju Bosne!
Pa de ljudi koristite tu smjesu koju nosite u lobanji, glava je za razmisljanje a ne za sisanje!!!

Obavezno procitati!!!
[url="http://forum.cazin.net/topic/24954-septembar-1993-bosnjacki-sabor/#entry464820"]http://forum.cazin.n...or/#entry464820[/url]
[/quote]

ma daj skrgane kome ti solis pamet dostu,za koje stvari sluzi tvoja glava?pa vi se prosvjetlili svi tim vasim babom i postali filozofi i naucnici,ma necu uospte da citam neke priloge koje vi postavljate,propaganda kao sve i uvjek sto ste postavljali,ne mozete vi sakriti svoju sramotu napadajuci druge izdajnicima,sjedni ti i mucni glavom i razmisli gdje sta i zasto si to radio,pa vas pola je bilo pristalica SDA,uh zaboravi ja vi raspolazete mocima koje niko drugi ne posjeduje pa vidite ko je pristalica sda bio ili to ono ma svi su oni bili sda,Korpus nije potpisivao kao vi peticije za bilo koju stranku,5 korpus jarane se borio za zivot svoje zemlje i svojih familija,vi ste stvarno u dusi pokvarni i mrznja vam je u dusi prema istini i onima koji su ostali na strani koja je ostala odana u odrbani drzave,izdajnik je tesko biti pogotovo kad te ovako svi tim nazivom nazivaju u Bosni a i dalje,pa vas i srbi nazivaju izdajnicima hrvati isto,malo odi po drugim forumima pa citaj teme o autonomiji i fikretu abdicu i vama njegovim pristalicama,ali hej eto vi se komusate jedni sa drugima dnz i babini,pa kad vi ne mozete to srediti vama ne vjeruje niko ziv,vi bi u kuci napravili razdor familije koliko ste nesposobni zivjeti u zajednici..

[url="http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=bW4hD2l57qo#t=217s"]http://www.youtube.c...hD2l57qo#t=217s[/url]

dnz vs babo ,,pa oni ce zaratovati sa svojima.. Edited by x-men

Evo danas su izbori i neka su fala dragom Bogu da je i to zavrsilo.Veceg rugla nisam vidio do sada.Sve politicke partije su pokazale koliko imaju kuture i obrazovanja a to je jedna NULA.Svako moze sa svakim i niko niskim.A situacija u DNZ je ovakva.Reci cu vam otvoreno posto je prosla ova kalakrkma.Ljilji i Fikretu uopste nije bitna pozicija nacelnika u Kladusi.Cilj je isturiti nezavisnog kandidata da bi dao Ljilji legitimitet da preuzme DNZ.Ja kao clan DNZ cu uvjek biti za DNZ i za Babu ali ako Ljiljo uspije u svojoj namjeri i preuzme DNZ ja i moja porodica se isclanjujemo i vise nikada necemo izlaziti na glasove niti vise biti clanovi bilo koje partije.Dakle mene sto se tice neka ide i Dolici Mulalic ali neka sa njima ide i Ljiljo Jelenovic jer ona je ovo sve i zaguzvala.Ja nemam dlake na jeziku pa je necu imati ni sada.Sellam....
  • Upvote 4

[quote name='GAGO2' timestamp='1349578476' post='464943']
Evo danas su izbori i neka su fala dragom Bogu da je i to zavrsilo.Veceg rugla nisam vidio do sada.Sve politicke partije su pokazale koliko imaju kuture i obrazovanja a to je jedna NULA.Svako moze sa svakim i niko niskim.A situacija u DNZ je ovakva.Reci cu vam otvoreno posto je prosla ova kalakrkma.Ljilji i Fikretu uopste nije bitna pozicija nacelnika u Kladusi.Cilj je isturiti nezavisnog kandidata da bi dao Ljilji legitimitet da preuzme DNZ.Ja kao clan DNZ cu uvjek biti za DNZ i za [b]Babu [/b]ali ako Ljiljo uspije u svojoj namjeri i preuzme DNZ ja i moja porodica se isclanjujemo i vise nikada necemo izlaziti na glasove niti vise biti clanovi bilo koje partije.Dakle mene sto se tice neka ide i Dolici Mulalic ali neka sa njima ide i Ljiljo Jelenovic jer ona je ovo sve i zaguzvala.Ja nemam dlake na jeziku pa je necu imati ni sada.[b]Sellam[/b]....
[/quote]

Ovo nikako nemoze ici zajedno.

[quote name='GAGO2' timestamp='1349578476' post='464943']
Evo danas su izbori i neka su fala dragom Bogu da je i to zavrsilo.Veceg rugla nisam vidio do sada.Sve politicke partije su pokazale koliko imaju kuture i obrazovanja a to je jedna NULA.Svako moze sa svakim i niko niskim.A situacija u DNZ je ovakva.Reci cu vam otvoreno posto je prosla ova kalakrkma.Ljilji i Fikretu uopste nije bitna pozicija nacelnika u Kladusi.Cilj je isturiti nezavisnog kandidata da bi dao Ljilji legitimitet da preuzme DNZ.Ja kao clan DNZ cu uvjek biti za DNZ i za Babu ali ako Ljiljo uspije u svojoj namjeri i preuzme DNZ ja i moja porodica se isclanjujemo i vise nikada necemo izlaziti na glasove niti vise biti clanovi bilo koje partije.Dakle mene sto se tice neka ide i Dolici Mulalic ali neka sa njima ide i Ljiljo Jelenovic jer ona je ovo sve i zaguzvala.Ja nemam dlake na jeziku pa je necu imati ni sada.Sellam....
[/quote]
Izbori prođoše ,a babo i njegova opcija dođoše. Dali se to kom svidjelo ili ne, dali netko ostao u dnz ili ne , dali netko glasao za babu i njegovu opciju ili ne više nije važno. Pobjednik piše istoriju a poraženi idu u prošlost, dali se to kome svidjelo ili ne , to je sudbina. No istina je da slijedi kongres stranke čišćenje , te ustoličenje pobjednika. U zabludi su bili svi koji su mislili da će babu nadmudriti. Namaju u dnz šta tražiti dolić mulalići drugi koji su se za dan općine ponapijali posvađali pomlatili te ih je čak i policija privodila. poslije takvih i mnogo gori stvari oni žele da vode i predstavljaju kladuške građane i to u ime dnz a za svoj račun malo morgen.

[quote name='Spartak1' timestamp='1349706468' post='465005']
Izbori prođoše ,a babo i njegova opcija dođoše. Dali se to kom svidjelo ili ne, dali netko ostao u dnz ili ne , dali netko glasao za babu i njegovu opciju ili ne više nije važno. Pobjednik piše istoriju a poraženi idu u prošlost, dali se to kome svidjelo ili ne , to je sudbina. No istina je da slijedi kongres stranke čišćenje , te ustoličenje pobjednika. U zabludi su bili svi koji su mislili da će babu nadmudriti. Namaju u dnz šta tražiti dolić mulalići drugi koji su se za dan općine ponapijali posvađali pomlatili te ih je čak i policija privodila. poslije takvih i mnogo gori stvari oni žele da vode i predstavljaju kladuške građane i to u ime dnz a za svoj račun malo morgen.
[/quote]

Ljudino nemoras ti meni to govoriti.Ja nisam niciji potparol ovdje i govorim samo u svoje ime.Sto se mene tice opet cu napisati kao i u predhodnom postu a to je neka idu i Dolic i Mulalic i svi koji su zasluzili ali neka ide i Elvira Abdic sa njima.Ja sam DNZ uvjek smatrao kao otvorenom,demokratskom i narodnom strankom a ne strankom klanova dolica,mulalica ili abdica.Mogli su tu situaciju srediti prije izbora odnosno cim je Fikret izasao iz zatvora.Neznam cemu ovaj sav cirkus a taj kongres koji ti gore navodis mogao se odrzati prije izbora pa da to rjese kao ljudi.Ja mislim da u DNZ nemaju sta traziti svi oni koji nemisle kao Elvira Abdic i morace otici.Nakon ovoga cirkusa DNZ kao stranka ce opstati samo u Kladusi pod vodstvom Elvire odnosno dobijace tih 20.vjecnika i to ce se odrzavati sve dok je Fikret ziv.Na opcim izborima 2014. DNZ nema rasta uopce izlaziti jer pod ovakim okolnostima nece uci ni u kanton a kamoli u federalni ili drzavni parlament.Moje povjerenje su izgubili svi.
Sa jedne strane Fikret i Elvira tvrde da se krimnal radi godinama u Kladusi a sute sve te godine i neizvjestavaju ljude sta se radi.Dakle jedna Fikretova rjec iz zatvora i svi bi oni letili van to se zna.Sa druge strane Rifat Dolic dokumentovano iznosi razne kriminalne radnje o Fikretu,Elviri,Mujicu,Finabu i ostalo a takodjer suti deset i kusur godina.Dakle da nije bilo ovog problema oko nacelnika Kladuse sve bi se to i dalje krilo od naroda.Dakle to je moje licno misljenje i mene se APSOLUTNO NETICE ni Doliceva ni Elvirina struja.Ja kao clan DNZ nezelim biti dio svega toga.Daleko vam kuca bila svima..............Sretno.
  • Upvote 2

[quote name='GAGO2' timestamp='1349708523' post='465007']
Ljudino nemoras ti meni to govoriti.Ja nisam niciji potparol ovdje i govorim samo u svoje ime.Sto se mene tice opet cu napisati kao i u predhodnom postu a to je neka idu i Dolic i Mulalic i svi koji su zasluzili ali neka ide i Elvira Abdic sa njima.Ja sam DNZ uvjek smatrao kao otvorenom,demokratskom i narodnom strankom a ne strankom klanova dolica,mulalica ili abdica.Mogli su tu situaciju srediti prije izbora odnosno cim je Fikret izasao iz zatvora.Neznam cemu ovaj sav cirkus a taj kongres koji ti gore navodis mogao se odrzati prije izbora pa da to rjese kao ljudi.Ja mislim da u DNZ nemaju sta traziti svi oni koji nemisle kao Elvira Abdic i morace otici.Nakon ovoga cirkusa DNZ kao stranka ce opstati samo u Kladusi pod vodstvom Elvire odnosno dobijace tih 20.vjecnika i to ce se odrzavati sve dok je Fikret ziv.Na opcim izborima 2014. DNZ nema rasta uopce izlaziti jer pod ovakim okolnostima nece uci ni u kanton a kamoli u federalni ili drzavni parlament.Moje povjerenje su izgubili svi.
Sa jedne strane Fikret i Elvira tvrde da se krimnal radi godinama u Kladusi a sute sve te godine i neizvjestavaju ljude sta se radi.Dakle jedna Fikretova rjec iz zatvora i svi bi oni letili van to se zna.Sa druge strane Rifat Dolic dokumentovano iznosi razne kriminalne radnje o Fikretu,Elviri,Mujicu,Finabu i ostalo a takodjer suti deset i kusur godina.Dakle da nije bilo ovog problema oko nacelnika Kladuse sve bi se to i dalje krilo od naroda.Dakle to je moje licno misljenje i mene se APSOLUTNO NETICE ni Doliceva ni Elvirina struja.Ja kao clan DNZ nezelim biti dio svega toga.Daleko vam kuca bila svima..............Sretno.
[/quote]

Po meni DNZ je pravo malo uradio po selima. Kampanja DNZ po selima je bila vrlo losa. Medjutim ja sam to davno govorio Fikret koga zeli moze dovesti na svaku funkciju u Kladusi.

STa ce sada biti? Ja mislim da se ovo nikako nije smijelo desiti. Jer sa ovim ja kao osoba koja je cijelo vrijeme vjerovala u Fikreta a i ljude iz DNZ osjecam se prevaranim. Kao sto si naveo, ocigledno da obe strane su prljavo igrali i svasta radili. I sve godine se sutilo dok nisu dosli jedni drugima u sukob. Eh sta sad? Citanjem ovdje i na drugim forumima i kroz kontakt sa ljudima na velikim funkcijama skonto sam da je ovo velika zahebancija i ja sam jednostavno razocaran i razdijeljen!

Medjutim smatram ipak da ovdje najvecu krivicu snosi Fikret, ne Ljilja, vec Fikret sto je dozvolio da se ovo sve desi!

[quote name='Banditozzzz' timestamp='1349716360' post='465010']
Po meni DNZ je pravo malo uradio po selima. Kampanja DNZ po selima je bila vrlo losa. Medjutim ja sam to davno govorio Fikret koga zeli moze dovesti na svaku funkciju u Kladusi.

STa ce sada biti? Ja mislim da se ovo nikako nije smijelo desiti. Jer sa ovim ja kao osoba koja je cijelo vrijeme vjerovala u Fikreta a i ljude iz DNZ osjecam se prevaranim. Kao sto si naveo, ocigledno da obe strane su prljavo igrali i svasta radili. I sve godine se sutilo dok nisu dosli jedni drugima u sukob. Eh sta sad? Citanjem ovdje i na drugim forumima i kroz kontakt sa ljudima na velikim funkcijama skonto sam da je ovo velika zahebancija i ja sam jednostavno razocaran i razdijeljen!

Medjutim smatram ipak da ovdje najvecu krivicu snosi Fikret, ne Ljilja, vec Fikret sto je dozvolio da se ovo sve desi!
[/quote]
Sa većinom se slažem . Lično smatarm da je za stanje u dnz najveći krivac novac i vlast. Kao politički nezavisana i neopredjeljena osoba koja se bavi političkom analizom u skaladu sa svojim inelektualnim znanjem i političkim spoznajama ipak smatram da je DNZ kao politička partija ili stranka koja je dijelovala kao djl i služila za namirivanja glasova za usvajanje budžeta finansijski izvještaja , izbora izvršna vlasti itd ali ne džaba nego uz dobru finansijsku potporu za parlamentarce morala doživjeti slom i kolaps , ali je bilo pitanje vremena.

[quote name='Spartak1' timestamp='1349717917' post='465011']
Sa većinom se slažem . Lično smatarm da je za stanje u dnz najveći krivac novac i vlast. Kao politički nezavisana i neopredjeljena osoba koja se bavi političkom analizom u skaladu sa svojim inelektualnim znanjem i političkim spoznajama ipak smatram da je DNZ kao politička partija ili stranka koja je dijelovala kao djl i služila za namirivanja glasova za usvajanje budžeta finansijski izvještaja , izbora izvršna vlasti itd ali ne džaba nego uz dobru finansijsku potporu za parlamentarce morala doživjeti slom i kolaps , ali je bilo pitanje vremena.
[/quote]
Bilo bi korektno i pošteno,barem zbog svoje vjerodostojnosti(mada skriveni pod raznim nickovima možemo trabunjati koliko hoćemo i šta hoćemo) da argumentiramo bilo čime svoje stavove pogotovo onda kada iznosimo teške optužbe i kriminaliziramo ljude čija imena i prezimena znamo.
  • Upvote 1

Tako je Grga.Jedno je nekoga optuzivati rjecima a drugo optuziti dokazima i dokumentima.U svakoj normalnoj zemlji kada te neko optuzi javno za nesto on to mora i dokazima dokazati.Ako to nemoze onda se zna kakva je presuda na sudu i da onaj ko optuzuje a nedokaze mora snositi odgovornost.Naravno nasa zemlja je i po tome izuzetak jer NARODNIM MASAMA kada neko od POLITICARA kaze da je neko lopov to ljudi prihvate bez obzira sto niko to nemoze dokazati.Ljudi ni neshvate kako je to sve pocelo odnosno od prvog dana ili trenutka optuzbe.To se kasnije od usta do usta ili danas putem interneta prenosi.Ja u zivotu nisam nekoga za nesto optuzio a da nisam imao neki dokaz za to.DNZ je dosla na raskrsnicu i ima samo dva pravca a to su jedan vodi ka stabilnosti stranke a drugi ka raskolu i nestajanju.Mislim da ce druga opcija da se desi odnosno DNZ kao stranka nece moci da pod ovakvim okolnostima opstane i nase biracko tjelo ce se dvostruko smanjiti na iducim izborima...
  • Upvote 1