Jump to content
bUDO_hodza

Demokratska Narodna Zajednica

Recommended Posts

[quote name='GAGO2' timestamp='1347812827' post='463917']
Neznam barca to moras pitati nekoga iz precjednistva DNZ u Cazinu ili glavnog odbora.Ja sam samo clan DNZ i iz Amerike nemogu donositi odluke a i da sam tu u Cazinu opet nebih znao jer nisam u politici.Mislim da je cak i pametna stvar sto nemamo kandidata za nacelnika jer tu bi se samo gubilo vrjeme.Na proslim opcinskim izborima Hafeza je bila kandidat i kad ona nije mogla dobiti mandat ko to onda moze iz DNZ Cazin????Hafeza je bila najbolji kandidat i najbolje rjesenje za nasu opcinu na tim izborima.Naravno narod nije htio da glasa za nju jer mnogi su je okarakterisali kao Autonomasicu i zato sto je iz DNZ.Sta ce nam kandidat kad unaprjed znas da nece pobjediti a ujedno je i bolje sto nemamo kadidata zbog svih desavanja u DNZ u zadnje vrjeme.Nasi biraci ce glasati po svom vlastitom misljenju a mislim da ce Ogresevic dobiti veliku vecinu i od nas jer u mjesnim zajednicama gdje su nasi biraci uradio je nekih pozitivnih stvari....
[/quote][quote name='GAGO2' timestamp='1347812827' post='463917']
Neznam barca to moras pitati nekoga iz precjednistva DNZ u Cazinu ili glavnog odbora.Ja sam samo clan DNZ i iz Amerike nemogu donositi odluke a i da sam tu u Cazinu opet nebih znao jer nisam u politici.Mislim da je cak i pametna stvar sto nemamo kandidata za nacelnika jer tu bi se samo gubilo vrjeme.Na proslim opcinskim izborima Hafeza je bila kandidat i kad ona nije mogla dobiti mandat ko to onda moze iz DNZ Cazin????Hafeza je bila najbolji kandidat i najbolje rjesenje za nasu opcinu na tim izborima.Naravno narod nije htio da glasa za nju jer mnogi su je okarakterisali kao Autonomasicu i zato sto je iz DNZ.Sta ce nam kandidat kad unaprjed znas da nece pobjediti a ujedno je i bolje sto nemamo kadidata zbog svih desavanja u DNZ u zadnje vrjeme.[b]Nasi biraci ce glasati po svom vlastitom misljenju a mislim da ce Ogresevic dobiti veliku vecinu i od nas jer u mjesnim zajednicama gdje su nasi biraci uradio je nekih pozitivnih stvari....[/b]
[/quote]

...i, ako se u narednih nekoliko sedmica ispostuje dogovoreno u vezi izgradnje infrastrukture kao preduslova pokretanja daljnjih radova na projektu mini sportsko-rekreativnog centra kojeg je finansijski voljna podrzati nasa dijaspora, ne "gine" mu svekolika podrska jednog znacajnog broja biraca. Doduse, vec su vidljive neke naznake da ce do toga i doci, ali dok god masine ne vidimo na terenu - nema glasova. To smo direktno sa nekim od predstavnika opstinske vlasti i naglasili. Vec se je u par mahova izlazilo na teren i nacelno je dogovoreno o dinamici radova sto samo po sebi nije dovoljno. Ovim putem upucujem javni poziv opstinskim strukturama da ubrzaju daljnje korake u ovom pravcu. Oktobarski izbori samo sto nisu.......:D

gdje ce se graditi sportsko rekreativni centar?zaolosno je sto sve sto se radi ide preko ledja naroda,nema veze sad koja Drzava je u pitanju.

[quote name='x-men' timestamp='1347868868' post='463953']
gdje ce se graditi sportsko rekreativni centar?zaolosno je sto sve sto se radi ide preko ledja naroda,nema veze sad koja Drzava je u pitanju.
[/quote]

Izgradnja SRC je predvidjena na lokalitetu "Erar" kod mjesta Cehici, uz sam kanal rijeke Mutnice. Ono sto se od opstine ocekuje, a to joj je i obaveza, da izvede svu potrebnu infrastrukturu (put, elekrifikacija, voda) i omoguci svu potrebnu dokumentaciju kako bi se krenulo sa izgradnjom ovog mini SRC-a. Moram napomenuti da je ovdje u pitanju partnerski odnos opstine Cazin i MZ Trz. Rastela te udruzenja gradjana ovih naselja. Vec su odobrena inicijalna sredstva za izvodjenje ovih radova i u par mahova su predstavnici opstinske vlasti izlazili na teren oko utvrdjivanja dinamike radova......A da li se ovdje radi o poslovima "preko ledja" gradjana" tesko je reci. Zelimo jednim zajednickim naporom (opcinske vlasti, MZ, mjestani, dijaspora......) realizovati jedan ambiciozni projekat koji ce podici sveukupni nivo zivljenja mjestana ovih naselja. Upravo u vrijeme sveopste nestasice novca idemo da ujedinimo raspolozive snage i pokazemo da je u pitanju volja, a ne novac i da se i minimalnim sredstvima uz zajednicke napore moze postici svaki cilj.

[url="http://www.facebook.com/Srcerar"]http://www.facebook.com/Srcerar[/url] Edited by Punisher
  • Upvote 1

imam samo jos jedno pitanje jel ta dijaspora neutralna ili su pripadnici neke stranke?

Posto neki clanovi ili simpatizeri DNZ-a otvoreno progovaraju o uslovima pod kojim ce podrzati jednog od kandidata za nacelnika, htio bih postaviti jedno pitanje. Naravno, protiv tih uslova koji se gore pominju nemam nista, dapace, to je legitimno pravo svake stranke.
Pitanje je vise hipotetsko. Naime, ako bi se desilo da FA koji se vec aktivno ukljucio u kampanju od glasaca DNZ zatrazi da isti podrze nekog drugog kandidata za nacelnika Cazina, te ako za sve to bude imao i racionalno objasnjenje, hoce li glasaci poslusati njegove upute?

[quote name='barca' timestamp='1347910176' post='464011']
Posto neki clanovi ili simpatizeri DNZ-a otvoreno progovaraju o uslovima pod kojim ce podrzati jednog od kandidata za nacelnika, htio bih postaviti jedno pitanje. Naravno, protiv tih uslova koji se gore pominju nemam nista, dapace, to je legitimno pravo svake stranke.
Pitanje je vise hipotetsko. Naime, ako bi se desilo da FA koji se vec aktivno ukljucio u kampanju od glasaca DNZ zatrazi da isti podrze nekog drugog kandidata za nacelnika Cazina, te ako za sve to bude imao i racionalno objasnjenje, hoce li glasaci poslusati njegove upute?
[/quote]

Ja licno necu posto DNZ nema svog kandidata.Dakle od mene niko nemoze traziti da podrzim nekoga iz razloga sto on misli da je taj neko dobar kandidat.Druga stvar je ako se DNZ precjednisvto ili DNZ Cazin javno oglasi i zatrazi da ljudi podrze nekog kandidata i navede razlog zbog cega.Neka narod sam odluci koga da podrzi.
  • Upvote 3

[url="http://dnzbih.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=122:i-prijateljima-treba-reci-istinu-u-lice-dio-iii&catid=19&Itemid=260"]Predsjednik Dolić Rifet III Dio[/url]
  • Upvote 3

[quote name='x-men' timestamp='1347886734' post='463959']
imam samo jos jedno pitanje jel ta dijaspora neutralna ili su pripadnici neke stranke?
[/quote]

Nisam clan niti jedne stranke! A, da li sam neutralan?! Prosudite sami. :D Sto se tice ostalih, ne mogu govoriti u njihovo ime.

[quote name='barca' timestamp='1347910176' post='464011']
Pitanje je vise hipotetsko. [b]Naime, ako bi se desilo da FA koji se vec aktivno ukljucio u kampanju od glasaca DNZ zatrazi da isti podrze nekog drugog kandidata za nacelnika Cazina, te ako za sve to bude imao i racionalno objasnjenje, hoce li glasaci poslusati njegove upute?[/b]
[/quote]

Pokusat cu dati i odgovor koji ce takav biti:
- Potpuno je legitimno pravo svakog pojedinca da, shodno svojim ubijedjenjima, podrzi odredjenog kandidata i to javno saopsti. Ali, isto takvo pravo imaju i ostali. :D

[url="http://www.velikakladusa.gov.ba/ba/index.php/vijesti/791-delegacija-ambasade-sjedinjenih-amerikih-drava-u-radnoj-posjeti-opinskom-naelniku-admilu-mulaliu"]Admila Mulalića podržava najjača sila svijeta,a Behrića presuđeni ratni zločinaca[/url]
Pametnom više nego dovoljno
  • Upvote 2

Oko ove situacije u DNZ ja kao clan DNZ imam svoje licno misljenje.Evo recimo da bi se situacija smirila neka ode Dolic,Mulalic,Hadzic i jos neki ali neka sa sobom povedu i Ljilju Jelenovic.Ja kao clan DNZ nikada necu pristati da se od stranke prave neki KLANOVI ali ni porodicne dinastije koje bi upravljali partijom.Ja kad bi na to pristao onda bi se komotno mogao uclaniti u SDA jer i Bakir je tamo nasljedio fotelju od svoga Babe.Ja nezivim u Feudalizmu nego u 21.vjeku.Otvoreno kazem da nisam za to da neki ljudi vjecno budu na funkcijama u stranci ali nikada necu biti clan DNZ ako Fikretova kcerka preuzme stranku.To bi bio apsurd a stranka bi vise licila na dinastiju nego na stranku.To je moje licno misljenje.......
  • Upvote 1

[quote name='GAGO2' timestamp='1349185450' post='464661']
Oko ove situacije u DNZ ja kao clan DNZ imam svoje licno misljenje.Evo recimo da bi se situacija smirila neka ode Dolic,Mulalic,Hadzic i jos neki ali neka sa sobom povedu i Ljilju Jelenovic.Ja kao clan DNZ nikada necu pristati da se od stranke prave neki KLANOVI ali ni porodicne dinastije koje bi upravljali partijom.Ja kad bi na to pristao onda bi se komotno mogao uclaniti u SDA jer i Bakir je tamo nasljedio fotelju od svoga Babe.Ja nezivim u Feudalizmu nego u 21.vjeku.Otvoreno kazem da nisam za to da neki ljudi vjecno budu na funkcijama u stranci ali nikada necu biti clan DNZ ako Fikretova kcerka preuzme stranku.To bi bio apsurd a stranka bi vise licila na dinastiju nego na stranku.To je moje licno misljenje.......
[/quote]

ne svidja mi se ovo. ja mislim da Rifat sigurno dobar posao obavlja, tako i Mulalic! Edited by Banditozzzz

[b]IZBORNI ZAKON BiH[/b]
[b]Član 4.10[/b]
(1) Nezavisni kandidat podnosi prijavu za kandidaturu najkasnije 135 dana prije izbora. Prijava sadrži ime i prezime, nacionalnost i broj važeće lične karte, adresu, jedinstveni matični broj, datum i potpis nezavisnog kandidata.
[b]Član 4.12[/b]
(2) Koalicija podnosi prijavu za ovjeru najkasnije 110 dana prije dana izbora.
[b]Član 4.21[/b]
(1) Kandidatske liste političkih stranaka, liste nezavisnih kandidata i koalicija moraju se podnijeti Centralnoj izbornoj komisiji BiH najkasnije 90 dana prije dana izbora.

Znači nezavisni kandidat se mora prijaviti 45 dana prije političke stranke.U našem slučaju znači da se Edin Behrić prijavio kao nezavisni kandidat u momentu kada se u DNZ BiH uopšte nije razmatrao bilo koji kandidat za Načelnika općine Velika Kladuša.DNZ BiH je mogla predložiti koga god hoće ali bi Behrić bio nezavisni i dobio bi podršku Fikreta Abdića.To je istina

[quote name='Banditozzzz' timestamp='1349186730' post='464662']
ne svidja mi se ovo. ja mislim da Rifat sigurno dobar posao obavlja, tako i Mulalic!
[/quote]

U tome i jeste poenta.Sto si bolji to su drugi prema tebi gori.Kad vide da si dobar onda ti se svi popnu na grbacu pa udri po insanu.
  • Upvote 1

[quote name='Banditozzzz' timestamp='1349186730' post='464662']
ne svidja mi se ovo. ja mislim da Rifat sigurno dobar posao obavlja, tako i Mulalic!
[/quote]
Kao osoba koja ne pripada toj opciji upitao bih gospodu iz DNZ a posebno dolića mulalića pa i sabljaković i drugim
Kako to da se do sada nikad nisu usprotivili autokratizmu fikreta i njegove porodice. Nije valjda da nisu poznavali ćud Fikreta Abdića i njegove autokratske manira. Kakako to da vam je dosada odgovarao i slijepo ste ga slušali i agitovali za njega i njegove utopijske programe čak ste u njemu gledali vizionara i ponosili se snjim.
Svi mi koji smo živjeli osamdesetim i devedesetim godinama znamo na kojim i kakvim osnovama je poslovao i počivao agrokomerc i njegov genij fikret, i da od njegove revitalizacije nama ništa i da je to samo politikanstvo koje ste vi tako dobro konzumirali dabi ostvarili vlastitu ne tako malu materijalnu dobit,
Zato smatram da je ovo sve početak kraja DNZ i da je raskol više materijalne prirode nego ideološke jer napamtim slijepca da je ikad progledao .
  • Upvote 1

[quote name='Spartak1' timestamp='1349194012' post='464668']
Kao osoba koja ne pripada toj opciji upitao bih gospodu iz DNZ a posebno dolića mulalića pa i sabljaković i drugim
Kako to da se do sada nikad nisu usprotivili autokratizmu fikreta i njegove porodice. Nije valjda da nisu poznavali ćud Fikreta Abdića i njegove autokratske manira. Kakako to da vam je dosada odgovarao i slijepo ste ga slušali i agitovali za njega i njegove utopijske programe čak ste u njemu gledali vizionara i ponosili se snjim.
Svi mi koji smo živjeli osamdesetim i devedesetim godinama znamo na kojim i kakvim osnovama je poslovao i počivao agrokomerc i njegov genij fikret, i da od njegove revitalizacije nama ništa i da je to samo politikanstvo koje ste vi tako dobro konzumirali dabi ostvarili vlastitu ne tako malu materijalnu dobit,
Zato smatram da je ovo sve početak kraja DNZ i da je raskol više materijalne prirode nego ideološke jer napamtim slijepca da je ikad progledao .
[/quote]

Pravo pitanje!

Ja sam već prije rekao da je MOJE MIŠLJENJE (da ne bi bilo da iznosim laži) da se dogodilo to da je Fikret izišao iz zatvora. Lako je bilo kad je on bio u zatvoru, a ONI vladali u DNZ-u a služili se njegovim likom i djelom da birači glasaju za njih. Sad kad je izišao nastao je problem.

pa dobro incubus,mislis li ti da on nije kontrolisao stranku dok je bio na robiji?nema sanse da kazes da nije mogao kao sto je na slobodi,on je tvorac i na celu stranke al pogledaj sad izasao nezanima ga stranka uopste a odrzava politicke skupove u sklopu dionicara,kakve veze ima njegov izbor nacelnika sa onim jadnim ljudima sto su dosli da traze da se otvori ili sredi sve ono sto su izgubili u AC,meni je smijesno,ljudi raspala se onako jaka yugoslavija da se ne raspadne agrokomerc,on je njega unistio dok je rat poceo.

[quote name='x-men' timestamp='1349199106' post='464674']
pa dobro incubus,mislis li ti da on nije kontrolisao stranku dok je bio na robiji?nema sanse da kazes da nije mogao kao sto je na slobodi,on je tvorac i na celu stranke al pogledaj sad izasao nezanima ga stranka uopste a odrzava politicke skupove u sklopu dionicara,kakve veze ima njegov izbor nacelnika sa onim jadnim ljudima sto su dosli da traze da se otvori ili sredi sve ono sto su izgubili u AC,meni je smijesno,ljudi raspala se onako jaka yugoslavija da se ne raspadne agrokomerc,on je njega unistio dok je rat poceo.
[/quote]

Pa jeste kontrolirao, ali razlika je ogromna.
Prije je on ipak bio u zatvoru, a oni su hodali po skupovima, po vijećima, koristili sve beneficije stranke, uživali kao i svi naši političari.

Sad je on izišao i on želi sve. Odnosno želi da bude na vrhu i da on određuje. Logično je da se njima to ne sviđa i sad je to ta borba jer kao što rekoh lako je bilo da on kontrolira iz zatvora, ali mi smo ipak ti koji smo na slobodi i uživamo, a na osnovu njegovog imena beremo glasove :)

[quote name='Incubus' timestamp='1349202007' post='464682']
Prije je on ipak bio u zatvoru, a oni su hodali po skupovima, po vijećima, koristili sve beneficije stranke, uživali kao i svi naši političari.

Sad je on izišao i on želi sve. Odnosno želi da bude na vrhu i da on određuje. Logično je da se njima to ne sviđa i sad je to ta borba jer kao što rekoh lako je bilo da on kontrolira iz zatvora, ali mi smo ipak ti koji smo na slobodi i uživamo, a na osnovu njegovog imena beremo glasove :)
[/quote]

sada neki druge hoce da beru glasove na ime ratnog zlocinca ... SDC ...

procitaj [post='464666']POST[/post]

[quote name='lucky' timestamp='1349202742' post='464688']
sada neki druge hoce da beru glasove na ime ratnog zlocinca ... SDC ...

procitaj [post='464666']POST[/post]
[/quote]

Ajd to me ne iznenađuje (ako je istina što kaže gosp mrmonja)...te iz SDC-a su u ratu i smatrali autonomašima i šikanirali zbog toga.

[quote name='Incubus' timestamp='1349202007' post='464682']

[/quote]

cekaj sad jel se on to prepao da nema vise onako jak rejting kao sto je imao ili?a siguran sam da je mogao uzimati iz jasala DNZ kase mislim kao i da je na slobodi,e sad sa cijim se je parama hranio svaki dan u zatvoru i to je pitanje jesu li iz njegovog dzepa ili jasala DNZ-a i naroda koji je finacirao stranku,stranka kao stranka nije trebala uzivanje,on je postavljao sve te i te njihove pristalice,zasto su mu bili svi dobri na pocetku a sad ne valjaju,kome to narod taj njegov sad ne vjeruje?pa vidi koliko ih je lako zavadti.. Edited by x-men
  • Upvote 1

[quote name='x-men' timestamp='1349205094' post='464698']
cekaj sad jel se on to prepao da nema vise onako jak rejting kao sto je imao ili?a siguran sma da je mogao uzimati iz jasala DNZ kase mislim kao i da je na slobodi,e sad sa cijim se je parama hranio svaki dan u zatvoru i to je pitanje jesu li iz njegovog dzepa ili jasala DNZ-a i naroda koji je finacirao stranku,stranka kao stranka nije trebala uzivanje,on je postavljao sve te i te njihove pristalice,zasto su mu bili svi dobri na pocetku a sad ne valjaju,kome to narod taj njegov sad ne vjeruje?pa vidi koliko ih je lako zavadti..
[/quote]

Pa ja ne znam šta ti ustvari želiš reći?

Ja kažem da ovo što se događa u DNZ-u je borba za prevlast između Abdića i onih koji ga podržavaju i Dolića, Hafeze i ostalih koji žele ostati na čelu.

Ti tvrdiš šta? Ne razumijem.

Pa on jest i postavio i stvorio sve ove što su u vrhu DNZ-a, ali očito su oni odlučili da nastavljaju sami i da ne žele Abdića na vrhu nego sebe.
To mi u politici nije čudna pojava. Vidi šta se dogodilo Sanaderu u Hrvatskoj.

[quote name='mrmonja' timestamp='1349187254' post='464663']
[b]IZBORNI ZAKON BiH[/b]
[b]Član 4.10[/b]
(1) Nezavisni kandidat podnosi prijavu za kandidaturu najkasnije 135 dana prije izbora. Prijava sadrži ime i prezime, nacionalnost i broj važeće lične karte, adresu, jedinstveni matični broj, datum i potpis nezavisnog kandidata.
[b]Član 4.12[/b]
(2) Koalicija podnosi prijavu za ovjeru najkasnije 110 dana prije dana izbora.
[b]Član 4.21[/b]
(1) Kandidatske liste političkih stranaka, liste nezavisnih kandidata i koalicija moraju se podnijeti Centralnoj izbornoj komisiji BiH najkasnije 90 dana prije dana izbora.

Znači nezavisni kandidat se mora prijaviti 45 dana prije političke stranke.U našem slučaju znači da se Edin Behrić prijavio kao nezavisni kandidat u momentu kada se u DNZ BiH uopšte nije razmatrao bilo koji kandidat za Načelnika općine Velika Kladuša.DNZ BiH je mogla predložiti koga god hoće ali bi Behrić bio nezavisni i dobio bi podršku Fikreta Abdića.To je istina
[/quote]

Ako ovako pises onda nisi cito pisma od Rifata Dolica: do zadnjeg momenta je cekao da se Abidc izjasni u vezi kandidata, a Abdic je njega negirao totalno

[quote name='Incubus' timestamp='1349205286' post='464699']
Pa ja ne znam šta ti ustvari želiš reći?

Ja kažem da ovo što se događa u DNZ-u je borba za prevlast između Abdića i onih koji ga podržavaju i Dolića, Hafeze i ostalih koji žele ostati na čelu.

Ti tvrdiš šta? Ne razumijem.

Pa on jest i postavio i stvorio sve ove što su u vrhu DNZ-a, ali očito su oni odlučili da nastavljaju sami i da ne žele Abdića na vrhu nego sebe.
To mi u politici nije čudna pojava. Vidi šta se dogodilo Sanaderu u Hrvatskoj.
[/quote]

jarane,hocu reci da taj narod oni zbunjuju,babo se ne treba valjda bojati da ga ne podrzavaju njegove pristalice,illi ga bio poceo hvatati strah pa odrzava predizborne skupove,kakvi su to skupovi dionicara a predstavlja covjek neke kandidate,ako to nisu predizborni skupovi,on bi na jednom mjestu iskupio sve te dionicare i rijesio stvar,zar ne?a ne odrzavati po selima te skupove i odrzavati politicke predizborne skupove,zar su svi oni ljudi na skupu dionicari?

Pa nemoze se od DNZ praviti stranka jednoga lica.Fikret je utemeljitelj stranke i zna se kako je i zasto nastala.Medjutim Fikret nece zivjeti vjecno pa sta bi trebalo onda kad Fikreta nebude odmah stranku ugasiti.Najveci problem u DNZ su dva koncepta a to su koncept precjednistva DNZ i koncept Elvire Jelenovic.Ja sam za to da Fikret sutra dodje na celo DNZ ali Elvira nikad.Ako se to bude radilo u DNZ onda je to feudalisticko drustvo u kojem se namece volja nekome.Fikret je radio sve ispravno do onog trenutka dok nije svoju djecu poceo mjesati u politiku i pitanja oko Agrokomerca i DNZ.Mene sto se tice nekidu svi ali nekide i Elvira sa ovima iz DNZ.Mi smo je izabrali u Cazinskoj Krajini a ona stiti interse Hrvata????Nevidim tu logiku i nikad necu to prihvatiti.
  • Upvote 1