Jump to content
Sign in to follow this  
denoM

Savrsenstvo

Recommended Posts

Sta vama predstavlja savrsenstvo ?
Dali se savrsenstvo moze doseci ili je samo fikcija, zabluda?
Po mom misljenju, savrsenstvo je samo fikcija.Ne postoji u materialnom svijetu ali postoji u psihickom svijetu kao zabluda, kao cilj do kojeg je nemoguce doci.

Ja bih rekao sve sto je Bog stvorio je savrseno, npr. covjek- nijedna masina nije savrsena kao covjek. A sve sto je covjek napravio je nesavrseno.
Dakle svaka Bozija kreacija je savrsena, a sam Bog je vrhunac savrsenstva. To je moje misljenje.

Ja bih rekao sve sto je Bog stvorio je savrseno, npr. covjek- nijedna masina nije savrsena kao covjek. A sve sto je covjek napravio je nesavrseno.
Dakle svaka Bozija kreacija je savrsena, a sam Bog je vrhunac savrsenstva. To je moje misljenje.

<{POST_SNAPBACK}>

ima ljudi i nesavrsenih....rode se s raznim manama sto ukazuje na njihovu nesavrsenost!

dakle samo je Bog/Allah savrsen!!!

tvoje misljenje mi se ipak svidja )))

ima ljudi i nesavrsenih....rode se s raznim manama sto ukazuje na njihovu nesavrsenost!

dakle samo je Bog/Allah savrsen!!!

tvoje misljenje mi se ipak svidja )))

<{POST_SNAPBACK}>

Prijatelju mislim na vrstu, a ne pojedinca, a govorim o cinu stvaranja covjeka a ne o njegovom izgledu i osobinama. A i oni sa manama su savrseno stvoreni samo ti dijelovi sa manama su nesavrseni.

Prijatelju mislim na vrstu, a ne pojedinca, a govorim o cinu stvaranja covjeka a ne o njegovom izgledu i osobinama. A i oni sa manama su savrseno stvoreni samo ti dijelovi sa manama su nesavrseni.

<{POST_SNAPBACK}>

to sam i ja govorio ... priroda, covjek , svemir ... savrseno

Savrsenstvo... Svemir i sklad u njemu koji vlada... a tek Vladalac Svemira i njegova velicina kolika je????

Ako je Stvoritelj Savrseni....
ne bili bilo cudno da neko bude Njemu slican...odnosno savrsen?????to je ralika izmedju nas i Stvoritelja......on jeste Savrseni...mi nikad necemo doseci Njegovu savrsenost sto ukazuje da smo mi nesavrseni !!! il to nije tako ???pls answer!!

Evo samo jedno malo pitanje:
Ako je Bog savrsen, zasto je stvorio nesavrsenog covjeka i jos dosta drugih nesavrsenosti?

Kazete da je svemir savrsen kao i priroda,isl.
A jel moglo biti i bolje?Po vasem licnom misljenju a ne misljenjima navodnih strucnjaka.

' date='Apr 29 2006, 12:44']Ako je Bog savrsen, zasto je stvorio nesavrsenog covjeka i jos dosta drugih nesavrsenosti?

<{POST_SNAPBACK}>

ne bili bilo cudno da neko bude Njemu slican...odnosno savrsen?????to je ralika izmedju nas i Stvoritelja......on jeste Savrseni...mi nikad necemo doseci Njegovu savrsenost sto ukazuje da smo mi nesavrseni ..jer kad bi bili imalo njemu slicni On nebi vise bio ono sto jest ...zato nas je takvim stvorio,nesavrsenim!!!

' date='Apr 29 2006, 12:44']Kazete da je svemir savrsen kao i priroda,isl.
A jel moglo biti i bolje?Po vasem licnom misljenju a ne misljenjima navodnih strucnjaka.

<{POST_SNAPBACK}>

iako je sve to nesavrseno...ipak sve funkcionise onak kako treba....zato s to je to odluka od Savrsenog..On ako kaze da mora tako funkcionisati.....onda mora tako biti iako to nije savrseno......!!!!!! to funkcionise samo onako kako je odredjeno...ja nebi uzeo rijec savrseno kad poredim svemir s njegovim ''savrsenstvom''!

Guest Dzmrdz
Evo samo jedno malo pitanje:
Ako je Bog savrsen, zasto je stvorio nesavrsenog covjeka i jos dosta drugih nesavrsenosti?

<{POST_SNAPBACK}>

sta bi ti usavrshio na sebi..?

Slazem se!
Savrsenstvo je sav "neljudski" dio ovog svijeta,bio je i ljudski dio savrsen dok ga ljudi samo nisu napravili onim sto je danas!

sta bi ti usavrshio na sebi..?

<{POST_SNAPBACK}>

Sta bi ja poboljsao na sebi?
Mozda neke sitnice oko izgleda i nesto malo oko psihickih sitnica.
.....
Ali,zasto bas to pitas?

Guest Dzmrdz

sta bi postigo tim poboljshanjem..? i zasto uopste poboljshavash ..?

mozes nauciti na primjerima..covjek citav svoj zivot pokusava da usavrsi nesto..da postane nesto veliko...a kolko on misli da dobija na tome tolko 10 puta izgubi na drugim stvarima... jedino sto covjek moze da usavrsi je mozak i shvatanje..ostalo je sve zanemarivo..

ne bili bilo cudno da neko bude Njemu slican...odnosno savrsen?????to je ralika izmedju nas i Stvoritelja......on jeste Savrseni...mi nikad necemo doseci Njegovu savrsenost sto ukazuje da smo mi nesavrseni !!! il to nije tako ???pls answer!!

<{POST_SNAPBACK}>

[/quote

Istina je, i to sam rekao, da je Bog vrhunac savrsenstva, al i da smo mi kao mala bica u svemiru savrseni. Svaki element u svemiru mora biti savrsen da bi cijeli svemir bio savrsen. Tako svaki atom kao najsitnija cestica mora biti savrsen da bi se od bezbroj tih mali cestica pravilo veliko savrsenstvo. Opet kazem, Bog je daleko na vrhu savrsenstva u usporedbi sa svim bicima koje je on stvorio.

A Bog kao savrseni stvoritelj nece stvarati nesavrsena bica. Medjutim kad vidis neko nesavrsenstvo u pojavnom svijetu, to je proizvod covjeka. Covjek pomalo ovaj savrseni svijet unistava i dovodi do nesavrsenstva....

Al... ovo je tema o kojoj bi mi mogli pricati danima a za pisanje na forumu trebaju nam godine.

Slazem se sa budom,na Zemlji i svijetu u kojem mi zivimo ne postoji nista savrseno,samo je Allah savrsen,a mi smo svi njegovi robovi...

postoji savrsentvo duse koje dolazi vremenom,a posto on malo vjeruje da postoji vreme onda nece ni vjerovat u savrsenstvo..

ipak recimo kad razmisljas o kamenom dobu i sad dal mislis da nije nista savrseno ili dal mislis dase usavrsavalo sve do ovog vjeka,posto su ljudske mogucnosti prevelike onda mislimo da se moze ucinit jos savrsenijim.. ;)

ipak recimo  kad razmisljas o kamenom dobu i sad dal mislis da nije nista savrseno ili dal mislis dase usavrsavalo sve do ovog vjeka,posto su ljudske mogucnosti prevelike onda mislimo da se moze ucinit jos savrsenijim.. ;)

<{POST_SNAPBACK}>

brkas, nije se usavrsavalo nego pronalazilo i ucilo, a daleko je to sve od savrsenog, kreni od one igle pa do aviona, ni jedan djelic nije savrsen..

samo priroda je savrsena (On se podrazumijeva da je savrsen)!

mi smo samo produkti od Savrsenog.....to nas cini jednim djelom savrsenim, ali to nije ni jedan mali dio savrsenstva kao sto je sam Savrseni savrsen :)