Jump to content
Sign in to follow this  
denoM

Covjek I Vrijeme

Recommended Posts

OK, znam da ce neko pomisliti da sam lud i da postavljam glupa pitanja/odgovore ali jeste li se ikada zapitali "PROLAZI LI VRIJEME" , "POSTOJI LI VRIJEME".
Moj zakljucak :
Vrijeme postoji ali ne prolazi vec mi prolazimo kroz vrijeme.
Dakle, recenica : "Proslo je puno vremena kako se nismo vidjeli" zapravo nema smisla, jer vrijeme ne prolazi.
Ovo je bio samo jedan banalni primjer.
.....
Svaki covjek ima svoj unutarnji sat koji otkucava i koji oznacava njegovu prolaznost na ovom svijetu a svi ostali satovi ovog svijeta prate/oznacavaju generalno, prolaznost ljudi kroz vrijeme.

Pa ti covjece sam sebe zbunjujes kontradiktornostima.

Ako mi prolazimo kroz vrijeme a ono stoji, nikad nebi prosli kroz njega, jer je vremena napretek, npr.podjemo mi kroz vrijeme i predjemo jedan sicusni dio vremena a zivotu dosao kraj, sta cemo onda?? Nemozemo umrijeti kad nismo prosli kroz svo vrijeme...

Kazes da svaki covjek ima unutarnji sat, a "sat" govori da se radi ovremenu i odbrojava vrijeme, znaci da vrijeme prolazi i proci ce svom materijalnom postojanju.

pa po tome onda postije dva vremena,jedno sto prolazi u nama samom,a drugo univerzalno koje prolazi u prirodi oko nas,razvoj biljaka,promjene godisnjih doba itd,a ovo sto je u nama samom to su promjene kod nas samih kako one koje percepciramo,kako i one psiholoske koje provedemo u mislima.
tako ja to gledam.

joj sta i ja napisa,niko me nece skuziti,al haj znam ja sta mislim,jes da neznam prenijeti to rijecima :)

naravno da postoji vrijeme,jer da nema godisnjih doba i daje uvjek jedno vrijeme recimo ljeto ili zima onda bi se zapitali ali radza se i umire priroda obnavlja,americki naucnici dokazali brze kretanje mislim putovanja po svijetu da nisi na jednom mjestu sporije staris..

OK, znam da ce neko pomisliti da sam lud i da postavljam glupa pitanja/odgovore ali jeste li se ikada zapitali "PROLAZI LI VRIJEME" , "POSTOJI LI VRIJEME".
Moj zakljucak :
Dakle, recenica : "Proslo je puno vremena kako se nismo vidjeli" zapravo nema smisla, jer vrijeme ne prolazi.
.....
Svaki covjek ima svoj unutarnji sat koji otkucava i koji oznacava njegovu prolaznost na ovom svijetu a svi ostali satovi ovog svijeta prate/oznacavaju generalno, prolaznost ljudi kroz vrijeme.

<{POST_SNAPBACK}>

Deno ti ljude zbunjujes na ovom forumu,hehe ja se slazem s tobom da mi prolazimo kroz vrijeme.

<{POST_SNAPBACK}>

ej znas to ti ima nekog smisla hehhe :):) bas da se covjek zapita malo ;) ;)

"covjek je zrtva vremena"

koliko god neki posao radili brzo,uvijek smo u gubitku :)

Napokon da se neko slaze sa mnom.Hehe. ;)
....
@Robin - Kako mislis to da smo uvijek u gubitku?Zasto?

pa kako se nece slozit stobom ljudi su zavodljivi i sumnjicavi,,haha,de onda objasni teoriju godisnjih doba,kad neprolazi vrijeme nego mi prolazimo..

pa kako se nece slozit stobom ljudi su zavodljivi i sumnjicavi,,haha,de onda objasni teoriju godisnjih doba,kad neprolazi vrijeme nego mi prolazimo..

<{POST_SNAPBACK}>

ej dosta stvari je neobajsnjeno na neke nikad necemo imati odgovor i treba se pomiriti sa tim a godisnja doba i ta sranja su jedan od tih stvari :blink:

ej dosta stvari je neobajsnjeno na neke nikad necemo imati odgovor i treba se pomiriti sa tim a godisnja doba i ta sranja su jedan od tih stvari :blink:

<{POST_SNAPBACK}>

a cekaj sta ti nije jasno kod godisnjih doba??

hehe sve je meni jasno sam sto ja kazem da se slazem sa teorijom da vrijeme ne prolazi vec mi i sad se postavlja pitanje ako vrijeme ne prolazi otkud onda godisnja doba i ja kazem da nemam pojma jer je to jedna od stvari neobjasnjenih vezanih za teoriju da vrijeme stoji ak me razumijes <_< <_<

a cekaj sta ti nije jasno kod godisnjih doba??

<{POST_SNAPBACK}>

incubus a staje tebi onda jasno u vezi vremena i godisnjih doba pa bas je obro isto objasnio i fino pitao,ti si isto lakovjerna osoba,pa ako si tako sigurna zar samo ova teorija o neprolazenju vremena nego nas ovako kratka,pa nemas jos bori razvijenih na mozgu da kazes pa i priroda se mjenja umire i ozivljava,i kamen ima svoju trajnu dob,tako i vrijeme,,

Sve sto prolazi mora dozivjeti i svoj kraj, nestanak.
Dakle, ako vrijeme prolazi, mora nekad i proci totalno, nestati, dovrsiti svoju egzistenciju.
Da, godisnja doba postoje i u njima se mjenja samo temperatura i vlaznost zraka , sto nema veze sa prolaznoscu.

Moj zakljucak :
.....

<{POST_SNAPBACK}>

i sam si rekao kroz vrijeme prema tome,vrijeme je bezgranican pojam i nama nedokuciV,najskuplje je i ne moze se nadoknaditi. et npr ako nisam strebala dovoljno ovaj vikend slijedeci cu morat duplo ako zelim nes postici a prosli vratit' ne mogu..tako to hoda...

*iskoristaVanje Vremena poVecava njegovu VrijednostT* (mocna recenica)