Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Zasto Se Dijelimo?

Recommended Posts

Evo vec dugo to se moze osjetiti i na forumu,a vec je odavno i kod nas u Bosni tako!

Zasto mi muslimani djelimo svoje brace i sestre?

Zasto ako je neko prije bio alkoholicar,kradljivac,razbojnik i danas se povukao vjeri zasto je on manje cjenjen od svoje brace od kad ide u dzamiju i drzi se sunneta?
Zar im je bio drazi dok je krao i pio?

Zasto ako je zenska bila kafanska pjevacica,ako su joj u njedra muskarci stavljali pare,danas se povukla vjeri i pokajala se za svoje grijehe i jos zivi u strahu i pokajanju jer se boji da joj Allah dz.s ne oprosti taj dio zivota,zasto je ona trn u oku svojim sestrama koje ne mogu da shvate da je do juce nosila minice do ispod guzice a danas mahramu,zasto im nije drago da im se sestra ili brat spasio od Dzehenemske vatre?

Zasto se toliko djelimo?

ma problem je u onima koji to kritikuju..
ljudi su skloni tome da metu tudji prag a svoj nisu ni pogledali..
ja koliko znam uglavnom zamjere oni koji su i dalje ostali da zive dzahilski pa to onda izgleda kao da su ljubomorni ili nesto tako..
istina je da je ovo ovako kako si napisala i to se svaki dan susrece..
mislim da je razlog sto ljudi nemaju vjere, ne poznaju svoju vjeru niti njene osnovne principe..
da se malo vise pozabave s izucavanjem vjere shvatili bi neke stvari..
a to je i stvar odgoja..
da roditelji nisu imali takav stav nego obrnuto vjerujem da bi i danasnja mladez manje kritikovala druge a mnogo vise sebe..
ljudima su neshvatljive neke stvari zato sto ih ne poznaju..
obicno kazu ma znam ja nju ..juce se fucala po kaficima, pila i svasta nesto a sad se pokrila..i onda ispade da se vjeri mogu vratiti samo oni koji nikad nisu pili, kurvali se, kojima su roditelji hodza i hodzinica i sl.
ali shvatit ce i oni kad dodju do kraja.. kad vise ne budu znali sta i kako dalje, u cemu je smisao svega..
najlakse je drugog kritikovati, iznositi njegove mane i sramotiti ga a kad trewba vidjeti sebe i svoje mane onda ne , pusti ti mene.. ja nisam spreman ili slicno..nisam tako odgojen i sta ja znam sta jos..
niko ne zna sakriti tudju sramotu, bijedu i jad.. treba mu se ismijati, izrugati, jer se nema o cemu drugom vise ni pricati..
danas kad sjedes s nekim, samo se prica o nekom ili nekoj, vaka-naka, ovo-ono, samo trac i gibet..
niko ne brani onog o kome se traca, bilo da je istina ili laz, niko ne krije tudju sramotu nego je jos i potpiruje da bude interesantnije..
trebamo malo razmisliti o ovom, nije ovo mala stvar, ljudi sve manje pricaju o pametnim temama, a sve vise o problemima drugih dok svoje i ne vide.. ili se stide reci ih...
i jos sto je gore, vjera se smatra nemodernom, i konzervativnom, oni koji se vrate vjeri, ili postuju neke od njenih principa kao sto je npr. ne prije braka, ne alkoholu, i sl. oni su konzerve i zaostali..
stvarno smijesno, jer ne znaju da je zena stub porodice i time stub zdravog drustva..
ako zena zastrani, lancanom reakcijom zastranjuje polako i samo drustvo, pocev od djece..
i onda dobijemo ono sto danas u svijetu hara ljudima..
razvodi, abortusi, pedofilija, homoseksualizam, sida, nigdje harmonije bracne i ljubavi medju ljudima..
vele u njemackoj da su sretni oni kojima brak potraje 7 godina..pa zamislite da se sutra vasi roditelji razvode, pa od prijatelja, pa od rodjaka..ma totalno rasulo..
da nas Allah sacuva toga..

Evo vec dugo to se moze osjetiti i na forumu,a vec je odavno i kod nas u Bosni tako!

Zasto mi muslimani djelimo svoje brace i sestre?

Zasto ako je neko prije bio alkoholicar,kradljivac,razbojnik i danas se povukao vjeri zasto je on manje cjenjen od svoje brace od kad ide u dzamiju i drzi se sunneta?
Zar im je bio drazi dok je krao i pio?

Zasto ako je zenska bila kafanska pjevacica,ako su joj u njedra muskarci stavljali pare,danas se povukla vjeri i pokajala se za svoje grijehe i jos zivi u strahu i pokajanju jer se boji da joj Allah dz.s ne oprosti taj dio zivota,zasto je ona trn u oku svojim sestrama koje ne mogu da shvate da je do juce nosila minice do ispod guzice a danas mahramu,zasto im nije drago da im se sestra ili brat spasio od Dzehenemske vatre?

Zasto se toliko djelimo?

<{POST_SNAPBACK}>

Ja mislim, da je to visak zavidnosti u ljudima, strah da onaj/ona koji je juce bio pijanac ili lopov, ili ona koja je bila za javnu zabavu ne bude bolja od npr.mene kod Boga. A da je Bog htio oni bi i dalje ostali nevjernici, al Bog im se smilovao, zato se kaze da je Svemilosni, i dao da se upute, al MI ne damo, Mi se pravimo vveci od Boga i nebi oprostili tim ljudima. Ovi koji se smatraju vjernicima a nebi oprostili, njih satra njihov ponos(lazni) koji ih cini da misle da mogu odredjivati sta ce skim.

A ja mislim, Bozje je da odredjuje, a nase da sluzimo, pa i ako najvecem nevjerniku odredi dobro, zna On zasto je odredio, On je sveznajuci. A ja neznam, a mozda i saznam ako nebudem zavidan.

slazem se vancho s tobom,danas vjera nije cool!

a bilo ko se okrene vjeri je kao neki odpadnik narodu,slicniji nekom teroristi nego muslimanu koji je bio u svom dzahilskom zivotu.

a to sto putnik kaze da se ljudi boje da ce ovaj koji se do juce opijao pa se povukao vjeri,po misljenju drugih bolje proci...ne cisto sumnjam da iko tako razmislja,a mozda i ima takvih ne znam nisam nikog cula da tako misli a ti?

ma kako vrijeme ide danas je lakse nekog druge vjere privuci Islamu nego onog koji je rodjen u toj vjeri i dan danas zivi u njoj!

slazem se vancho s tobom,danas vjera nije cool!

a bilo ko se okrene vjeri je kao neki odpadnik narodu,slicniji nekom teroristi nego muslimanu koji je bio u svom dzahilskom zivotu.

a to sto putnik kaze da se ljudi boje da ce ovaj koji se do juce opijao pa se povukao vjeri,po misljenju drugih bolje proci...ne cisto sumnjam da iko tako razmislja,a mozda i ima takvih ne znam nisam nikog cula da tako misli a ti?

ma kako vrijeme ide danas je lakse nekog druge vjere privuci Islamu nego onog koji je rodjen u toj vjeri i dan danas zivi u njoj!

<{POST_SNAPBACK}>

pa mozda ima i ovog sto rece putnik u posvijesti kod ljudi..ja ne znam..ja sam rekao ono sto sam svojim ocima vidio, cuo i na kraju krajeva ja sam tako zivio i vrlo dobro znam sta vecina misli o onim koji se vrate vjeri i kojima ona postane draza od onih stvari koje su ga zaokupljale zajedno sa njegovim drustvom..
i cinjenica ja da se danas mnogo lakse vracaju vjeri oni koji nikad u njoj nisu bili i bili su druge vjere nego oni koji su rodjeni u njoj, pohadjali mektebe i posjeduju neko osnovno znanje ali su zastranili kao i mnogi drugi..
negdje mora biti kvaka zasto je to tako, zasto su ljudi ostavili ono o cemu su ucili kao djeca..
skoro sam cuo kako je jedan imao nesto protiv selama kao pozdrava..veli ..nemojte mi tog ratnog pozdrava..tako se pozdravljalo u ratu..
pa nije li ovo dokaz da se jos mnogi nisu probudili nakon rata i u ratu..
a sad i mekteb postaje nesto na sta ne treba djecu slati..
sve manje djece pohadja vjersku obuku..
ne znam zasto..valjda zato sto moramo u evropu..valjda zato sto oni na zapadi ne idu u mejtaf..heheh ali ne znaju da ljudi tamo mnogo vise uce o nasoj vjeri nego sto misle.. i zato se u prosloj godini preko 1000 njemaca vratilo u islam.. u danskoj i norveskoj oko 8000
u americi u zadnjih nekoliko godina 3.5 miliona..
hhehe
treba nam ovo biti pouka kao i dijete od 5-6 godina koje je hafiz..
mislim dazivi dole negdje u africi..cuo sam cak da i hutbe drzi na dzumi..
Allah zna najbolje..

ja imam cd na kojem je neki djecacic od 6-7god a mozda i manje rodjen u Africi negdje serif ne znam tacno ime na cd pise-mubarek djecak mislim da govorimo o istom,maternji jezik mu je svahili otac i mati su mu krscani,a on govori arapski i citira Ku`ran,kad ga pitaju gdje je to naucio kaze dolaze mi u snu ljudi u bijelom i vode me pod neko drvo i uce sure.
Kad ga gledas izgleda kao svako obicno dijete njegovih godina,ali kad pocne da citira iz Kur`ana lice mu dobije ozbiljniji izgled!

gledao sam to o serifu.....stvarno da covjek ne povjeruje...kako samo citira ajete i kako se ophodi prema ljudima.....djete koje su sejhovi dolazili slusati sta pricha i vazi...citava plemena su prelazila na islam...====))))hvalaAllahu

ak nekog zanima video...stavimo ga na download )))))

wesellam

tema je zasto se dijelimo?? pa dobro je da se dijelimo!

<{POST_SNAPBACK}>

nekad jeste dobro da se djelimo a nekad je bolje da se drzimo kao zajednica

nekad se djelimo zbog politike !
nekad zbog ne znanja o necemu!
nekad zbog onog sto ne mozemo podnijeti da ima bolji od nas!
nekad se djelimo iz principa !

p.s nekad!

gledao sam to o serifu.....stvarno da covjek ne povjeruje...kako samo citira ajete  i kako se ophodi prema ljudima.....djete koje su sejhovi dolazili slusati sta pricha i vazi...citava plemena su prelazila na islam...====))))hvalaAllahu

ak nekog zanima video...stavimo ga na download )))))

wesellam

<{POST_SNAPBACK}>

ja mislim da govorimo o istom djecaku..jedan hafiz je rakao da je to opomena od Allaha, za one koji pameti imaju..
zar predznak Sudnjeg dana nije kad ljudi budu u skupinama ulazili u vjeru..
mislim da trebamo dobro da se zamislimo..heheh
a podjele muslimane su uvijek kostale i to je jedna od dova Allahovog poslanika koja mu nije uslisana a to je da njegov ummet bude jedinstven..
muslimani ne smiju da se dijela jer postaju lak plijen a ostali neka se dijele ako hoce..
a oni koji se odijele i stanu na stranu neprijatelja muslimana, (nemuslimana) ne pripadaju vise muslimanima..
ko voli neka izvoli jer buduci zivot je vjecan.. i vise nema povratka..

nekad jeste dobro da se djelimo a nekad je bolje da se drzimo kao zajednica

nekad se djelimo zbog politike !
nekad zbog ne znanja o necemu!
nekad zbog onog sto ne mozemo podnijeti da ima bolji od nas!
nekad se djelimo iz principa  !

p.s nekad!

<{POST_SNAPBACK}>

tako je budo_hodza,pocnimo od hemije i biologije..!!!!

Vjernici se ne djele. Djele se oni koji su imenom vjernici i skupljaju novotarije. Kratko i jasno.

I, imal neko da bi mi mogao reci gdje da nabavim cd tog djeteta? cuo sam za to al nisam vidio.