Jump to content
Sign in to follow this  
justME

trudna - sta sad?!

Recommended Posts

Nista! Roditi dijete i nositi to cijeli zivot sa sobom! 21.je stoljece a mnoge se zene ponasaju kao u kamenom dobu...Pored toliko informacija,savjeta i kontracepcijskih sredstava,one ipak ostaju trudne.Iskreno,meni takvih nije zao.ZAo mi je one djecice ciji zivot bude prekinut a nisu imale priliku da ga zive.Da se ja pitam, a nazalost ne pitam,zabranila bih abortus svim zenama,pogotovo onim nevjencanim,vucarama itd..Glume finocu,uzorna djeca,one su svetice,a one su ubice...Fuj! Kad neko kaze..Ah desilo se,musko je trebalo da vodi racuna.NE! Ne slazem se s tim ni u kom pogledu.Kontracepcija treba da bude zajednicka stvar i odgovornost,kako jednog,tako i drugog partnera.
Zao mi je muskaraca koji po obicaju i tradiciji "moraju" ozeniti djevojku kojoj su napravili dijete.To nije njegova duznost,moralna mozda,ali ne i zakonska. Okrutno jeste ako ga ne prihvata i ne priznaje..Kako god koja ostala trudna,ja sam na strani muskaraca.( OVO se odnosi na djevojke koje zive na grbaci roditelja,u narodu su poznate kao lijepe mamine curice,a svako drugo musko zna koliko je plitka a koliko duboka)!!!
Ne znam,takve osobe su mi umno poremecene.Ok abortus ako je D.sindrom u pitanju,ili ako je rizicna trudnoca ili ako ce trudnoca dovesti zivot majke pod pitanje.
Izvinjavam se ako sam nekog uvrijedila ovim postom ali vjerujem da se vecina ljudi slaze sa mnom.
  • Upvote 1

Odgovornost trebaju da preuzmu oboje, i cura i momak jer nije jedno moglo napraviti dijete samo ..

znam samo da mnogi muskarci nece da preuzmu odgovornost i da budu uz dijete ..
  • Upvote 1

Lako je osudjivat :) treba biti covjek pa stati iza neki stvari .. davno sam tu pisala nebi se podsjecala ... ali djete je nesto sto nista na svijetu zamjeniti ne moze ni musko ni zensko ni nista ... Hvala dragom Allahu pa imamo mogucnosti i imati svoju djecu ...
  • Upvote 1

treba imati i obraza,ne samo ono ma more sve pod kapu stati i nakon nekoliko godina sve ce proci,nista ne prolazi a sve dodje kad tad na usta da se spomene,takvi smo insani,prokleti i iskrvarei i pokvareni,neka dijece ali postali smo kao kad moram reci psi,dijeca se kote ili kucanje pocne pa ko po kome,otisao nam je moral malo na stranu,a oni koji ga zele sacuvati stvarno moraju dobro znati zivjeti u ovom danasnjem vremenu.

[quote name='x-men' date='12 October 2010 - 12:25 ' timestamp='1286879139' post='400803']
treba imati i obraza,ne samo ono ma more sve pod kapu stati i nakon nekoliko godina sve ce proci,nista ne prolazi a sve dodje kad tad na usta da se spomene,takvi smo insani,prokleti i iskrvarei i pokvareni,neka dijece ali postali smo kao kad moram reci psi,dijeca se kote ili kucanje pocne pa ko po kome,otisao nam je moral malo na stranu,a oni koji ga zele sacuvati stvarno moraju dobro znati zivjeti u ovom danasnjem vremenu.
[/quote]

ti si skrenuo sa teme totalno :) i usput djete se ne koti vec rodi :) moras ipak malo pripazit kako se izrazavas i ako netko ostane trudan ne znaci da se je kucao i vucao ... :) Edited by Zelka

[quote name='x-men' date='12 October 2010 - 11:25 ' timestamp='1286879139' post='400803']
[/quote]

x-men nemoj tako pricati da se djeca kote, i ja imam dijete, ne bitno jesu li djeca vanbracna ili nisu ipak su djeca i ruzno je reci da se kote, najzad i ti ces imati jednog dana aBd da djecu, neces valjda reci da ti se djeca kote :icon_eek:
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='Zelka' date='12 October 2010 - 12:48 ' timestamp='1286880496' post='400807']
ti si skrenuo sa teme totalno :) i usput djete se ne koti vec rodi :) moras ipak malo pripazit kako se izrazavas i ako netko ostane trudan ne znaci da se je kucao i vucao ... :)
[/quote]

ma vama sve smeta i izrazavat cu se kako ja hocu,ja nisma nazvao to nisacim ruznim a vi nemojte da to previse tako svatate u ruznom smislu,i nisam skrenuo sa teme,...
  • Downvote 1

[quote name='x-men' date='14 October 2010 - 20:24 ' timestamp='1287080689' post='401115']
ma vama sve smeta i izrazavat cu se kako ja hocu,ja nisma nazvao to nisacim ruznim a vi nemojte da to previse tako svatate u ruznom smislu,i nisam skrenuo sa teme,...
[/quote]

zene ne kote osim ako koja koti koju ti znas ... mislim da ni mene ni tebe ni nikog na ovom svijetu koji je covjek nije majka izkotila vec rodila ... nismo zivotinje .. a ostalo nazivaj kako zelis radi mene ... malo postovanja prema majkama ipak nebi skodilo

[quote name='Zelka' date='16 October 2010 - 13:41 ' timestamp='1287229260' post='401298']
zene ne kote osim ako koja koti koju ti znas ... mislim da ni mene ni tebe ni nikog na ovom svijetu koji je covjek nije majka izkotila vec rodila ... nismo zivotinje .. a ostalo nazivaj kako zelis radi mene ... malo postovanja prema majkama ipak nebi skodilo
[/quote]

eto ja cu tako nazivati pa koem smeta neka smeta,mislim da je kasno za to nekakvo postovanej o kojem ti sada pricas,,najzad pricat cu kako ja zelim,zivotinej smo mi ite kakve svi od prvog sebe krecem pa i oko mene,nismo sada zivotinje a braco draga kako smo se okrecemo kao vjetar kada mjenja smjerove,hihih

[quote name='x-men' date='16 October 2010 - 20:24 ' timestamp='1287253464' post='401337']
eto ja cu tako nazivati pa koem smeta neka smeta,mislim da je kasno za to nekakvo postovanej o kojem ti sada pricas,,najzad pricat cu kako ja zelim,zivotinej smo mi ite kakve svi od prvog sebe krecem pa i oko mene,nismo sada zivotinje a braco draga kako smo se okrecemo kao vjetar kada mjenja smjerove,hihih
[/quote]

ti kao stariji clan foruma i naravno kao "iskusniji" i kao osoba koja navodno zivi van ti neki granica BiH bi trebao malo promjenit vise svoju pricu ... tko se mjenja kao vjetar kada puse ... ja postujem svoju mater i mene ona izkotila nije ... ja svog eneja izvini izkotila nisam nego sam rodila i ako je vanbracno djete i koga na kraj krajeva boli klinac sta i kako je moje je ... samo sam ti rekla da to nije postovanje prema majkama ne prema meni i nemoj se naci uvrijedjen ali tebe ako su izkotili onda se ja tebi izvinjavam. kraj razglabanja jer je van teme totalno.
  • Upvote 1

[quote name='Zelka' date='16 October 2010 - 22:37 ' timestamp='1287261474' post='401361']
ti kao stariji clan foruma i naravno kao "iskusniji" i kao osoba koja navodno zivi van ti neki granica BiH bi trebao malo promjenit vise svoju pricu ... tko se mjenja kao vjetar kada puse ... ja postujem svoju mater i mene ona izkotila nije ... ja svog eneja izvini izkotila nisam nego sam rodila i ako je vanbracno djete i koga na kraj krajeva boli klinac sta i kako je moje je ... samo sam ti rekla da to nije postovanje prema majkama ne prema meni i nemoj se naci uvrijedjen ali tebe ako su izkotili onda se ja tebi izvinjavam. kraj razglabanja jer je van teme totalno.
[/quote]
Zelka,nemoj se puno sikirati oko termina.
Ja vjerujem da je x-men prvi put pogrije
  • Upvote 1

[quote name='Malina' date='17 October 2010 - 01:09 ' timestamp='1287270593' post='401373']
Zelka,nemoj se puno sikirati oko termina.
Ja vjerujem da je x-men prvi put pogrije

[quote name='Zelka' date='17 October 2010 - 10:43 ' timestamp='1287305029' post='401403']
Ma znam ja njega odavno :) ne brini se i ne nerviram se ali mi je ruzno cuti da se je djete izkotilo ... ispada ipak da smo zivotinje :) mada mozda neki bi mogli i biti kad se sagleda sa svih strana ...

dobro si rekla najgore je ona koja rodi vanbracno mora pretrpjeti svacije sprdanje dozivjela sam ... najgore je kad ima psihopata koji se okome na tek rodjeno djete i to sam dozivjela .. ali se ne kajem da imam sina koji je men svetinja ... sto veli moja mama rodila si ga sebi ne komsiji i ne narodu ... musko bude frajer za takve kao sto su pojedinci pa su istog mislenja :) ali sve dodje na svoje na kraju :) ... neka svatko radi sta zeli radi mene svaka zenska koja rodi djete i brine se o njemu je hvale vrijedna :) ... i ja bi 2006 donjela opet istu odluku sto se tice mog zivota i ne kajem se ni sekund :)
[/quote]
E to je bitno,da tvoj sin ne osjeti da je tebe ne daj bo
  • Upvote 1

ma nas narod pricla tarlaha dok ga neoplete samog... de boga ti.. samo fasade nista drugo.. bjele se bjele.. iza... :grrrr
  • Upvote 1
  • Downvote 1

eeee cure moji,treba te vi paziti skime idete sexati.

Nedaj te da vladaju hormoni,nego treba i ukljuciti malo mozek.!

Joj, Remzo, brate... :roulette:

haj,sta cekas ?

http://www.youtube.com/watch?v=IDpNWodUU1w

ako je trudna zar nebi trebala paziti sta i kako da se pripremi za porodjaj ... 

Remzo ti bi ovdje mogao zaraditi na odavanjau spola djeteta ... 

eeee cure moji,treba te vi paziti skime idete sexati.
Nedaj te da vladaju hormoni,nego treba i ukljuciti malo mozek.!

A i vi vala - trebate kondome nosati u slucaju ako ih ona "zaboravila"... nikad se ne zna gdje se noc moze zavrsiti... :D

Remzo je u pravu, sta ga napadate, najbolja kontracepcija je nema seksa prije braka.

A i vi vala - trebate kondome nosati u slucaju ako ih ona "zaboravila"... nikad se ne zna gdje se noc moze zavrsiti... :D

jel ti valjda trazis Sex samnom ?

Remzo je u pravu, sta ga napadate, najbolja kontracepcija je nema seksa prije braka.

jo,bas jetako - ali to ne ulkjucuje isto za petting.