Jump to content
makcode

Buddhisti

Recommended Posts

meraba ljudi

nisam budista al' me interesuje imal ih po cazinu ili bosni :) mislim na bosance sto su presli u budizam..

bas me to interesuje.. al' mislim da vecina nikad nije cula za budizam ili tao the jin

poz
mujo

za HARIKRISNU, znam da ima svoje podanike u cijeloj BiH, bas neki dan sam jednog zezo, poceo meni za neke njihove knjige, reko ajd 108 puta uzvikuj harikrisna il sta slicno da padas u trans, hehe, all eto, ima toga, ima dosta i dervisa :)

Ima kineza u cazinu, a oni su budisti vecinom.
A za Hare Krisnu- stare indijske knjige tvrde da je vrhovni Bog tj.Allah,sto znaci da se Sam Bog objavio tada kao Krisna, kao sto se u bibliji objavio kao Jahve, a u Kur'anu kao Allah.
Sve su to imena Svevisnjeg objavljivana kroz razlicita doba proslosti.
Ali problem je sto sektasi govore:'Bog je Krisna, pjevaj Hare Krisna pasti ces u trans, drugi govore pjevaj Jahve otici ces u trans, a treci- uci Allah dobices blagostanje.
U stvari bilo koje od ovih imena ako spominjes dobices blagodat,, jer je to sve jedan Bog.
Dok maloumni smatraju da je samo jedan od ovih imena ispravan a drugi izmisljen.
Covjek treba da razmisli da je bilo mnogo naroda i poslanika prije arapa, rimljana,indijaca itd... a tako i jezika razicitih. I da se na svakom jeziku Bog zvao drukcije. Isvako ime je On stvorio i svako koje je nama dao od Njega je.
Razmislite malo dublje u cijelo postojanje.Ps.ako imate vremena

U Cazinu i ako ima budista niko nezna za njih jer su drugaciji pa se ne mogu isticati.Ja licno bi volio upoznati nekog budistu da vidim kako se covjek ponasa,kakva su njegova vjerovanja,isl.
Iako se to sve moze naci u knjigama ipak bi puno vise saznao uzivo od covjeka.
...........
Na kraju samo da kazem da sam siguran 99,99% da nema budista u Cazinu.

nekolko moji kolegi u at su budhisti al su pravi ljudi snjima je pravo pricati. nisu to japanci niti kinezi niti azijati nego austrijanci koji prakticiraju budizam.

a i pametni su ljudi.. mozda im je to zato sto cesto meditiraju :D

evo informacije:

http://bs.wikipedia.org/wiki/Budizam

' date='Apr 25 2006, 12:47']U Cazinu i ako ima budista niko nezna za njih jer su drugaciji pa se ne mogu isticati.Ja licno bi volio upoznati nekog budistu da vidim kako se covjek ponasa,kakva su njegova vjerovanja,isl.
Iako se to sve moze naci u knjigama ipak bi puno vise saznao uzivo od covjeka.
...........

<{POST_SNAPBACK}>

Same here.

ovaj clan budha...mislim da je on budist....na njegovom desktopu su slike od od budhe!!!

lik se zove sven....dosta ukazuje da je budista...ako nije nek kaze!!!

ovaj clan budha...mislim da je on budist....na njegovom desktopu su slike od od budhe!!!

lik se zove sven....dosta ukazuje da je budista...ako nije nek kaze!!!

Ima kineza u cazinu, a oni su budisti vecinom.
A za Hare Krisnu- stare indijske knjige tvrde da je vrhovni Bog tj.Allah,sto znaci da se Sam Bog objavio tada kao Krisna, kao sto se u bibliji objavio kao Jahve, a u Kur'anu kao Allah.
Sve su to imena Svevisnjeg objavljivana kroz razlicita doba proslosti.
Ali problem je sto sektasi govore:'Bog je Krisna, pjevaj Hare Krisna pasti ces u trans, drugi govore pjevaj Jahve otici ces u trans, a treci- uci Allah dobices blagostanje.
U stvari bilo koje od ovih imena ako spominjes dobices blagodat,, jer je to sve jedan Bog.
Dok maloumni smatraju da je samo jedan od ovih imena ispravan a drugi izmisljen.
Covjek treba da razmisli da je bilo mnogo naroda i poslanika prije arapa, rimljana,indijaca itd... a tako i jezika razicitih. I da se na svakom jeziku Bog zvao drukcije. Isvako ime je On stvorio i svako koje je nama dao od Njega je.
Razmislite malo dublje u cijelo postojanje.Ps.ako imate vremena

<{POST_SNAPBACK}>

nareni ....!!!daj ljudi razmisljajte o tomu sto pisete... hare i to ma daaaj treba li o tom naglabati .... sudeci prema ovom tebalo bi I HUBELA( IDOLA U PREDISLAMSKOJ ARABIJI) koji je bio heheh glavna faca medju drugim idolima smtrati kao sto ti nazivas haru...