Jump to content
Virus

Narodnjaci

Recommended Posts

Ako neko dr.znam molim vas da objasnite Budi!

<{POST_SNAPBACK}>

nije to sevdalinka,znam kakva je to pjesma,ne treba mi niko objasnjavati :D
to su seljacke, krajiske pjesme. Komusacke kazu se kod nas ... ;)

<{POST_SNAPBACK}>

elo nije krajiska pjesma bar ja mislim,to pjeva jedan srbin,ali eto ja sam je slucajno cuo
pa da vidim slusal nasa omladina i takve heheh :D

inace izbjegavam slusanje muzika,sad u zadnje vrijeme sam poceo slusati jednu novu vrstu muzike (nije bitno koja) jer mi se ova narodna zgadila...vecinom su to pjesme za one koji lumpuju do zore a ja nisam takav heheh

od narodnjaka bih samo stare pjevace izdvoio,novi bas nisu nesto ...

nije to sevdalinka,znam kakva je to pjesma,ne treba mi niko objasnjavati  :D

elo nije krajiska pjesma bar ja mislim,to pjeva jedan srbin,ali eto ja sam je slucajno cuo 
pa da vidim slusal nasa omladina i takve heheh  :D

<{POST_SNAPBACK}>

pa pjeva bora drljaca a on je iz krupe ;)

a krupa je u krajini, a srba isto ima u krajini, banja luka itd.

Ma ja sam kao mlad i nadobudan rocker od nekih 15ak 16ak pa cak i 17ak godina tvrdio da nikada u zivotu necu slusati narodnjake.... ali vidis evo vrti se dragana-luce moje trenutno na winampu:).... ali sta da kazem... kako sam stariji sve te furke oko muzike mi nisu previse vazne tako slusam muziku da se zabavljam i skuzio sam da se ekipa koja slusa narodnu puno bolje zna zabavljati od ovih sto se ufuraju u neku depresivu i nesto slicno...
tako zivjela narodna!!!

Ma ja sam kao mlad i nadobudan rocker od nekih 15ak 16ak pa cak i 17ak godina tvrdio da nikada u zivotu necu slusati narodnjake.... ali vidis evo vrti se dragana-luce moje trenutno na winampu:).... ali sta da kazem... kako sam stariji sve te furke oko muzike mi nisu previse vazne tako slusam muziku da se zabavljam i skuzio sam da se ekipa koja slusa narodnu puno bolje zna zabavljati od ovih sto se ufuraju u neku depresivu i nesto slicno...
tako zivjela narodna!!!

<{POST_SNAPBACK}>

odnosno, slusa se ono sto ti odgovara, sto prija dusi, ali ipak ima onih ortodoksnih pjesama tipa "cijelo selo smrce bijelo" koje nisu ni za ovcare..

odnosno, slusa se ono sto ti odgovara, sto prija dusi, ali ipak ima onih ortodoksnih pjesama tipa  "cijelo selo smrce bijelo" koje nisu ni za ovcare..

<{POST_SNAPBACK}>

Da tu si u pravu taj covjek fakat seljacki pjeva ali ipak ima ljudi koji to slusaju i koji ga vole ne znam sta je tim ljudima u glavi al jebati ih

Dobro, od DJ Krmka su sve pjesme uglavnom sprdnja :)

npr papagaj 1 i papagaj 2
bjelo
silikoni
i sl.

to je baska

zaboravio si staviti onu
-Nije fer nije fer hocu barem jedan dan da sam shumaher
ili onu Moja mala sjela na biciklo haha

zaboravio si staviti onu
-Nije fer nije fer hocu barem jedan dan da sam shumaher
ili onu Moja mala sjela na biciklo haha

<{POST_SNAPBACK}>

eh.. vidis kod mene je na faxu bilo neko natjecanje za najslogan za majice fakulteta... a fakultet se zove inace FER ... e pa sad ovaj ja sam bio napisao .... "nije fer nije fer stvarno nije fer zelim samo jedan dan da budem programer".... ali nije proslo... mater im **bem...

tako zivjela narodna!!!

<{POST_SNAPBACK}>

Skroz si se odvojio od sustine onoga sto se zeli reci onim tekstom. Koga boli ratzqu za furkama (volio bi da mi definises ovu rijec), ovdje se prica o M-U-Z-I-C-I. Po nekoj mojoj definiciji furke i furanja, iskreno zalim te ljude koji slusaju muziku radi prepoznatljivosti, uklapanja u drustvo i slicnih teen glupostima.

Ovaj post zvuci malo kontradiktorno, buduci da spominjes neku depresivu. Pa zar se narodnjaci u vecini slucajeva upravo ne zasnivaju na tome? :-)

Ja bi volio da mi neko konkretno nesto kaze u vezi ovog teksta. Iz mog ugla, sve gore opisano o nacinu kreiranja tog smeca je zalosno i istinito. Volio bi vidjeti kako vi gledate na to. Ali konkretne odgovore zelim!

Skroz si se odvojio od sustine onoga sto se zeli reci onim tekstom. Koga boli ratzqu za furkama (volio bi da mi definises ovu rijec), ovdje se prica o M-U-Z-I-C-I. Po nekoj mojoj definiciji furke i furanja, iskreno zalim te ljude koji slusaju muziku radi prepoznatljivosti, uklapanja u drustvo i slicnih teen glupostima.

Ovaj post zvuci malo kontradiktorno, buduci da spominjes neku depresivu. Pa zar se narodnjaci u vecini slucajeva upravo ne zasnivaju na tome? :-)

Ja bi volio da mi neko konkretno nesto kaze u vezi ovog teksta. Iz mog ugla, sve gore opisano o nacinu kreiranja tog smeca je zalosno i istinito. Volio bi vidjeti kako vi gledate na to. Ali konkretne odgovore zelim!

<{POST_SNAPBACK}>

hmm hoces da kazes da je ta muzika nekvalitetna, da se to par melodija smiksa na kompjuteru povezu rijeci u recenice i da se pjeva... pa uglavnom i jeste tako... tu si totalno u pravu.. ja to ne poricem... niti poricem ovaj tvoj text ... to nikako... uostalom danas je prave kvalitetne muzike na trzistu jako malo... ali da ja ne duljim o kvaliteti ili o muzici jer mi se iskreno za tim zivo j*****... eto u posljednje vrijeme, pogotovo otkako otidjoh od kuce mi je bas ovaj turbo folk usao u usi i bas se lijepo osjecam dok ga slusam... pogotovo ovako na raspustu kad ne moram puno razmisljati o tome sta je pjesnik htio reci :))) .... uglavnom ... kazem i ja sam prije brijao na kvalitetu, na to koliko odredjeni pjevac moze pjevat oktava, kako svira koji gitarista i slicno..., ali eto nesto mi to vise nije vazno i slusam ono u cemu se opustam i to je jednostavno to:) .... nisam ja nista demantirao ono sto si ti napisao.. sve to stoji... ja sam samo rekao... svakom njegovo ... slusa sta god ko hoce... da je ova muzika nekvalitetna jeste, da su pjevacice oskudno odjevene i da tu i izgled igra ulogu istina, da nema puno veze u textovima - nema, da cu ja ici na sekin koncert 26. ovog mjeseca - hocu:) ...

hehe,pa iako mnogi narodnjaci u zadnje vrijeme nemaju smisla,ipak se slusaju.
pa zar nije dobra ona od dragane -LUCE MOJE, il' CIGANCE,whahahha.
pa to i jedini uzdrma raju posteno :)

<{POST_SNAPBACK}>

Vidjeces ti da ce ti kad tad muzika koju slusas dosaditi jesi ti ikad vidio starog covjeka da je Rocker :D tako ces i ti kad predjes 35 polako prelaziti na narodnjake :D

ma pricajte vi sta hocete al' npr. kad negdje nakon recimo hip-hopa osne dragana,seka il sl. case se razbijaju i cijelo drustvo zivne, i svi oni koji kazu da mogu povratiti na narodnjake lazu!et toliko ;)

hmm hoces da kazes da je ta muzika nekvalitetna, da se to par melodija smiksa na kompjuteru povezu rijeci u recenice i da se pjeva... pa uglavnom i jeste tako... tu si totalno u pravu.. ja to ne poricem... niti poricem ovaj tvoj text ... to nikako... uostalom danas je prave kvalitetne muzike na trzistu jako malo... ali da ja ne duljim o kvaliteti ili o muzici jer mi se iskreno za tim zivo j*****... eto u posljednje vrijeme, pogotovo otkako otidjoh od kuce mi je bas ovaj turbo folk usao u usi i bas se lijepo osjecam dok ga slusam... pogotovo ovako na raspustu kad ne moram puno razmisljati o tome sta je pjesnik htio reci :))) .... uglavnom ... kazem i ja sam prije brijao na kvalitetu, na to koliko odredjeni pjevac moze pjevat oktava, kako svira koji gitarista i slicno..., ali eto nesto mi to vise nije vazno i slusam ono u cemu se opustam i to je jednostavno to:) .... nisam ja nista demantirao ono sto si ti napisao.. sve to stoji... ja sam samo rekao... svakom njegovo ... slusa sta god ko hoce... da je ova muzika nekvalitetna jeste, da su pjevacice oskudno odjevene i da tu i izgled igra ulogu istina, da nema puno veze u textovima - nema, da cu ja ici na sekin koncert 26. ovog mjeseca - hocu:) ...

<{POST_SNAPBACK}>

Nemam sta da kazem, stvarno. Da sam na tvom mjestu zapitao bi se sta to slusam. :)

P.S. Onaj text nisam napisao ja.

Vidjeces ti da ce ti kad tad muzika koju slusas dosaditi jesi ti ikad vidio starog covjeka da je Rocker :D tako ces i ti kad predjes 35 polako prelaziti na narodnjake :D

<{POST_SNAPBACK}>

Izvini, kako ti znas da li je neki covjek roker kad ga vidis na ulici? Po odjeci? LOL :lol: Nemas ti pojma koliko njih ima.

,Jul 17 2006, 23:55]ma pricajte vi sta hocete al' npr. kad negdje nakon recimo hip-hopa osne dragana,seka il sl. case se razbijaju i cijelo drustvo zivne, i svi oni koji kazu da mogu povratiti na narodnjake lazu!et toliko ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Standardno br

pa mislim ovaj moj post ako nije kao sto ti kazes K-O-N-K-R-E-T-A-N i ako ti mislis da ja lupetam gluposti onda......mislim budimo realni djelim misljenje vecine...evo navedimo jedinstven primjer Nova godina...narodnjaci gdje god udjes,al hajd sad ti slavi novu godinu uz Iron Maidena i njemu slicnima..tamo vamo svak bi otisao kuci spavati prije nego sto bi docekao novu godinu!!!ok slazem se sa tobom da je nekvalitetna muzika al' bitno je da se slusa,pa sad nije bitno slusalo se to generacijama poslije te pjesme ili samo par sedmica...bitno je da se uziva!

ISAK POTPISUJEM OVO STO SI TI NAPISAO hehe ;)

Nemam sta da kazem, stvarno. Da sam na tvom mjestu zapitao bi se sta to slusam.  :)

P.S. Onaj text nisam napisao ja.

<{POST_SNAPBACK}>

ima ona od korna... all i want in life is to be happy ... ja sam happy, slusam narodnjake, slusam i rock i techno...
kazem samo nek' ljudi slusaju sta zele dok god im to pricinja zadovoljstvo

,Jul 18 2006, 21:24]pa mislim ovaj moj post ako nije kao sto ti kazes K-O-N-K-R-E-T-A-N i ako ti mislis da ja lupetam gluposti onda......mislim budimo realni djelim misljenje vecine...evo navedimo jedinstven primjer Nova godina...narodnjaci gdje god udjes,al hajd sad ti slavi novu godinu uz Iron Maidena i njemu slicnima..tamo vamo svak bi otisao kuci spavati prije nego sto bi docekao novu godinu!!!ok slazem se sa tobom da je nekvalitetna muzika al' bitno je da se slusa,pa sad nije bitno slusalo se to generacijama poslije te pjesme ili samo par sedmica...bitno je da se uziva!
ISAK POTPISUJEM OVO STO SI TI NAPISAO hehe ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Opet lupas gluposti. Da si procitao onaj tekst znao bi da se u njemu ne radi o jebenom uticaju alkohola i slicnim nebitnim pizdarijama. Kad kazem da hocu konkretan komentar, mislim na komentar koji se odnosi konkretno na muziku, da izneses kontra argumente a ne da mi ti opisujes glupe zabave bazirane na jebenom primitivnom opijanju uz slusanje najsmijesnijih tekstova koje pisu ljudi intelektualnog nivoa krepale ma

@comf ... ma sve pet kolega, ali nije mi jasno sta je ustvari tvoja misija ?? da nas poducis muzickoj kulturi?? da nas okrenes od slusanja narodnjaka?? da nam prodas tuperware posudje??? .... ja se opet ponavljam ko pokvaren cd da svako slusa sta mu pase i uz sta se dobro provodi i osjeca lijepo i ugodno... pa necu ja ic' subotom navecer gledat operu samo zato sto je to kvalitetno, jer mi sigurno bude tamo dosadno (ne kazem da bi se izuzetci nasli ali...), ali cu zato subotom navecer otic poslusat narodnjake zato sto cu se zabavit ... mislim ak' ces se ti zabavit uz nesto muzicki "kvalitetnije" to je tvoja stvar i ja u to ne ulazim...
eto opet mi nije jasno sta si ti htio ustvari postici, ali nema veze...

Mission Abort :(

ee COMF izvin al moram ti reci da su Iron Maiden jedno veliko sajze...i ti si za tim s krenuo bauhabbhauau....

ajde malo halida slusaj,kemala i ove ostale narodanjake (stare)....

ovo sam samo napisao zato sto ti neces vise odgovarati na ovu temu....tako cu smatrati da i sam potvrdjujes da su ''nista''....

znj

Opet lupas gluposti. Da si procitao onaj tekst znao bi da se u njemu ne radi o jebenom uticaju alkohola i slicnim nebitnim pizdarijama. Kad kazem da hocu konkretan komentar, mislim na komentar koji se odnosi konkretno na muziku, da izneses kontra argumente a ne da mi ti opisujes glupe zabave bazirane na jebenom primitivnom opijanju uz slusanje najsmijesnijih tekstova koje pisu ljudi intelektualnog nivoa krepale ma