Jump to content

Recommended Posts

a vjerovatno ce i floresita nekada biti necija svekrva, pa bom, kako posije tako ce i .....
neznam, ja cu vjerovatno svoju zenu u pocetku spijunirat kakva je prema mojim roditeljima, bom ako ne bude ok, pred sebe i odvazit joj po sahta :D
mati je nesto sveto

ja bi licno volio ostat zajedno u kuci sa svojom zenom i svojim roditeljima, jer smo odgojeni tako, zivimo sa didom i majkom, iako je majka umrla, mati se je prdobro sa njom slagala. nikad nisam vidio da su jedna na drugu ton povisile.
i sad aove "moderne" djevojke sve zele imat svoju kucu, cojka samo za sebe, a mrzit mater u cojka. .....
lose, stvarno lose
ja sada k'o  X-men, poce napadat zene :D

<{POST_SNAPBACK}>

e moj Ibro opet ovisi kako i roditelji njezini na to sve gledaju..eo moj primjer bas sinoc sam imala to vazenje al ne od mog momka, neg od moji roditelja i to cak pred njim, naravno to sve ide pred svadbom, kako trebam postovat njegove ko i svoje jer ko sto sam u jednom postu tu vec rekla ko sto ja nebi volila da on zavrca ocima kad moji sta kazu tako da nebi i on zelio.itd itd..ma sve u svemu tu se razvila onda i debata i tak to..

pozz

Ma daj obojica ko fol usavrsili pi......AKo je svekrva covjek i ako je njena snaha trun civilizovana nece nikakvi problema. Zivi primjer moja sestra i njena svekrva, kao prijateljice se ponasaju jedna prema drugoj!

<{POST_SNAPBACK}>

kakva pi.... bogat eci pa vi samo govorite o svekrvama imate i vi mame,punica zna biti gora od svekrve..sebina ikanovic znaju zvrcat pa nemoj se udat nondje gdje ima svekrva ili dovedi muza sebi pa nek tvoja mam zvrca njemu :) Edited by [I-B-R-O]

kakva pi.... bogat eci pa vi samo govorite o svekrvama imate i vi mame,punica zna biti gora od svekrve..sebina ikanovic znaju zvrcat pa nemoj se udat nondje gdje ima svekrva ili dovedi muza sebi pa nek tvoja mam zvrca njemu :)

<{POST_SNAPBACK}>

Edo to je do tebe kako ces se postaviti prvo prema zeni pa bome pema majki a bom i punca mora svoje granice znati. To je do vas musakaraca. Ja sam na svoje usi slusala kako kaze kao da bi me trebo istuci.. Ja sam njoj poslije samo pitala jel i sad jednim od tri zeta tako ika dpricala. Samo se zacrvenila i uzmucala.
Svekrve znaju biti zivo sirce, al nemoraju.... Edited by [I-B-R-O]

Edo to je do tebe kako ces se postaviti prvo prema zeni pa bome pema majki a bom i punca mora svoje granice znati. To je do vas musakaraca. Ja sam na svoje usi slusala kako kaze kao da bi me trebo istuci.. Ja sam njoj poslije samo pitala jel i sad jednim od tri zeta tako ika dpricala. Samo se zacrvenila i uzmucala.
Svekrve znaju biti zivo sirce, al nemoraju....

<{POST_SNAPBACK}>

eci i do zene je kako ce to prihvatit,ima i punica koje carke bacaju pricu i sta sve rade i nagovaraju cerke sta da rade muzevima,priznaj to i reci nijel istina.

Ma edo, svi mi kad se nadjemo u ulozi snahe, svekrve punice neznamo kako da se ponasamo. Nisu sve iste....E vidis meni je moja svakosvakave budalastine i rpobleme pravila. AL ja joj nisam ljuta. Nimalo. Stice je bozije, nemam ja stim nista... Al sam joj rekla u oci dabog do nemogla umrijeti dok ti djeca od sinova nehalale. Vjeruj da juz je to vise sokirlao nego da sam je nedo bog izudarala ili sta drug...
Suha istina u lice bacenja to zna zaboliti .....

Auu za snahe i svekrve se mnogo toga losheg cuje...al nadju se pojedine koje dobro se slazu sa svekrvom...
ja se nadam (ako je ikad budem imala,mozda i umre prije nego sto se ja udam,nedaj boze :) ) da necu zivijeti sa svekrvom ali ne zelim da sam u loshim odnosima ipak ce to biti majka bog buduceg covijeka...tako da se mozemo ljepo slagati ali ako bude nekav lopov bicu i ja vala
Nikome neostajem duzna,pa ni njoj!

E o vako bila je jedna mala greska u ovom sto sam napisala zato me je edo pogresno svatijo i'm sorry!

zelis li da se postuje tvoja mama flo??vjerovatno zelis zato bi trebala postovat i mamu od muza,naj bolje nezivit sa svekrvom pa ces manje problema imat al naj bolje je neimat ni puno odnosa sa puncem i punicom i to je problem isto..

<{POST_SNAPBACK}>

Edo,naravno da zelim da se moja mama postuje.
Kao prvo nema sinova :D a kao drugo moja mama se nikad nebi mijesla u brak sina i snahe, pustila bi ih na miru da zive svoj zivot :)
Samo i vi netreba da zaboravite da ima svakvih svekrva, meni nebi smetalo da zivim sa njom, uglavnom nebi zeljela da vrijedja mene!
Ja samo zelim svoja prava, a ti ibro sto kazes "moderne" mi ocemo svoje kuce, svejedno je bili zajedno ili ne, mogu se one ljepo slagati i ako nisu u jednoj kuci :)

flo moja mama koja me odgojila kao djete bi trebala da zna da si iti necije djete i da se prema tebi treba odnosit kao prema svom djetetu a tako smatra da je tebe tvoja mama odgojila da imas karakter i da moze se naci uvjek fina rijec u tom odnosu,..al stvarno previse se u zivotu zakomplicira nekad u tom odnosu da je to bezpotrebnoo..

flo moja mama koja me odgojila kao djete bi trebala da zna da si iti necije djete i da se prema tebi treba odnosit kao prema svom djetetu a tako smatra da je tebe tvoja mama odgojila da imas karakter i da moze se naci uvjek fina rijec u tom odnosu,..al stvarno previse se u zivotu zakomplicira nekad u tom odnosu da je to bezpotrebnoo..

<{POST_SNAPBACK}>

Upravi si sto se tice toga da je svaka majka majka i da treba prema drugoj dijeci biti kao prema svome sto tice snahe-svekrve sad,ali edo nije sav narod isti zivot bi suvishe lak bijo da je tako, u tome je i porblem,i pitam se zasto su neke svekrve grozne prema svojim snahama :)
Cuj meni je rano da pricam o tome :D ali mnoge sam stvari cula o svekrvama i snahama,vijeruj ima i snaha bezobraznih i gdje svekrva krivice nema :D

Znate sto moja mama kaze kad ja se udam :) zet meni valja dok je s tobom dobar ako uradi sta sto ce ti zasmetati cipale su mu okrenute preva vani :D
tako sigurno razmislja i necija mati koja ima sina znaci sine ako tebi pase, pase i meni ;)

Hvala dragom Bogu pa imam stvarno dobru svekrvu, ogrijesila bi se ako bi nesto lose rekla o njoj. Nezivimo skupa (moj muz to nije htio, a i oni su cak govorili da barem dok su zdravi i zivi zele imati tu neku svoju slobodu) ali ovako se predivno slazemo, nikad mi nista lose nije rekla, vazda me grli i ljubi. :)

Samo da znate ima svakakvi i zena i majki, jer neke majke su kad im se sin ozeni malo ljubomorne na snahu, tj zato sto sin zeni poklanja vise paznje. Licno poznajem nekog sto ima takvu mamu ili svekrvu, i to je zalosno, jer snaha je jako fina i mirna, jadnica cuti, postuje svekrvu sto jest jest, ali mislim da je iz dana u dan sve mrsavija, jednog dana mozda vise nece moci stajati na nogama. Nije ni to lijepo. Treba se medjusobno postovati i cijeniti.

i sta recimo da se desi da se njegova mama razboli i nema nikog osim njega sta onda?
il tvoja mama?
lako je reci za rucicu i stan ni je ni on sa neba pao ima i on mater ko i ti ;)

i sta recimo da se desi da se njegova mama razboli i nema nikog osim njega sta onda?
il tvoja mama?

<{POST_SNAPBACK}>

Znas kako moja mama kaze. sta bi vi mlade zene, sve bez svekrve. Pa nije on iz balage niko. hahaa

Sta ces njegovati je kad se razboli. Zasluzila to nezasluzila to nam je obaveza!

Ja samo znam da cu ja biti cool svekrva... :D

cekajte onda da umru roditelji u decka pa se onda udajte za njega ;) necete imas nikog da vam smeta ;)

cekajte onda da umru roditelji u decka pa se onda udajte za njega ;) necete imas nikog da vam smeta ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Pa niko nije niko iz balage!

il tvoja mama?

<{POST_SNAPBACK}>

Kad se razboli

Ee Sanele,jesi ti vidijo ove mode nove,ovog bezobrazluka :D
Nek,nek cure ja vam se pridruzujem,koja nebi da bude svoj gazda i da ima svoju kucu ;)
Zivot je samo jedan!

<{POST_SNAPBACK}>

da da.. :)

hmm sad shvatam za

Eh...ja mislim da nisu sve svekrve iste...

Ima i dobri, koje stoju iz svoje snahe i vole je...jbg i svekrve su samo insani, ima ih dobri i losi! ;)

2 Generacije nemogu da zive zajedno, to nikad nemoze da funktionise!!!!
Najbolje muza za ruku i na stan!!!!
Ali nedaj boze da je bolestna i da nemoze vise sama, svaki sin ili cekra je duzna da je primi i cuva ;) !!!

2 Generacije nemogu da zive zajedno, to nikad nemoze da funktionise!!!!
Najbolje muza za ruku i na stan!!!!
Ali nedaj boze da je bolestna i da nemoze vise sama, svaki sin ili cekra je duzna da je primi i cuva ;) !!!

<{POST_SNAPBACK}>

Vidis koka ja imam misljenje, da ja imam vevu duznost sad prema mami i babi nego moja snaha. Jer nisu oni snahu hranili skolali, uvijek bili tu. I dan danas sam ja njihovo prvo razamazeno djete..
Isto tako, ja imam jednog brata, odmah kad se ozeni nebi mu preoprucila da bude kod mojih. Neko odu na stan godinu dvije tri uzivaju, ako treba goli hodaju po stanu. Pa bom kasnije ako hoce mogu skupa...
AL sreca moji roditelji taj samostalni zivot podrzavaju i vec sad vidim po njihovoj prici da snaha nika dnece snjima biti..
(Ponosna sam na svoje roditelje, neznam hocul ika dpriliku dobiti da im zahvalim i nadoknadim sve ovo sto su oni za mene ucinili...)

Gledala sam neku reportazu, kao kazu da svekrva i snaha maximalno 3 sata dnevno smiju u istim prostorijama biti...Nije se to bez veze iztrazivalo..
Moja bivsa vegeta je bila grozna, al kad vidim svekrvu od setre moje. PA nema je bolje na ovom svjetu...