Jump to content
Sign in to follow this  
Ljutaa_Ina

Predmeti :)

Recommended Posts

ok jos razumijem za osnovnu i srednju skolu, ali kako ce ti neko navesti predmete za fax kad nisi rekao koji fax... kad kazes opcenito za faxeve to je onako stvarno opsiran pojam

Svaki fakultet ima svoju web stranicu, npr. Filozofski fakultet, gdje imas lijepo smjerove i u pravilu tamo se nalazi spisak predmeta koji su predvidjeni za neki odsjek.. Nije problem naci to..

Ovako da recem o cem se radi, radim stranicu gdje ce se nalaziti ogromna baza svi pomagala za ucenje, za sve moguce smjerove, skole ... bla bla bla ... i bome trebam pomoc jer ja pojma nemam o tome i samo mi jos fali to da se razbaca u kategorije

[quote name='Incubus' post='66090' date='May 30 2006, 21:16']joj ja stvarno volim hemiju... cak bi volio poslije ovog faxa upisat hemijsko inzenjerstvo ali opet kazem sebi ne budi budala poslije ovog ti se nece dati nista :lol: :lol:[/quote]

Ili studiras naporedo! ;) Nije nemoguce ;)

ps. Sta sad studiras?!

Meni je hemija isto sooper predmet, kad sam bila manja, uvijek sam mastala kako cu biti neki hemicar, pomisao da experimentisem nesta mi je bila uvijek looda :) u pozitivnom smislu :)

Mada sam ipak vise naginjala jezicima, knjizevnost je moje podrucje :coolio:

[quote name='Hugolina' post='190203' date='Oct 29 2007, 23:18'][b]Ili studiras naporedo! ;) Nije nemoguce ;)[/b]

ps. Sta sad studiras?!

Meni je hemija isto sooper predmet, kad sam bila manja, uvijek sam mastala kako cu biti neki hemicar, pomisao da experimentisem nesta mi je bila uvijek looda :) u pozitivnom smislu :)

Mada sam ipak vise naginjala jezicima, knjizevnost je moje podrucje :coolio:[/quote]

Na zalost po ovoj bolonji nije moguce, ali bez obzira na to sve to je vec previse... jedna struka i strani jezici i meni dosta.. :D

a sad studiram elektrotehniku

[quote name='DOCTORE' post='190201' date='Oct 29 2007, 23:17']Ovako da recem o cem se radi, radim stranicu gdje ce se nalaziti ogromna baza svi pomagala za ucenje, za sve moguce smjerove, skole ... bla bla bla ... i bome trebam pomoc jer ja pojma nemam o tome i samo mi jos fali to da se razbaca u kategorije[/quote]

a valjda je ovo sve za srednju skolu po sjecanju, ako ima jos neko neka me neko ispravi...

Bosanski, srpski i hrvatski jezik i knjizevnost :D
Njemački jezik
Engleski jezik
Latinski jezik
Matematika
Fizika
Hemija
Biologija
Historija
Geografija
Filozofija
Sociologija
Logika
Demokratija i ljudska prava (ne znam je li ima ovoga jos)
Psihologija
Muzička kultura
Likovna kultura
Tjelesni i zdravstveni odgoj
Informatika
Islamska Vjeronauka (ili valjda ima u nekim drugim skolama i Etika kao predmet.. nisam siguran)

valjda je to to... ko ce znati..

[quote name='Incubus' post='190229' date='Oct 30 2007, 00:27']Na zalost po ovoj bolonji nije moguce, ali bez obzira na to sve to je vec previse... jedna struka i strani jezici i meni dosta.. :D

a sad studiram elektrotehniku[/quote]

Hm, kako nije mougce? :mellow:
Ja studiram 2 faxa po bolonji :mellow:
Zasad se jos da :)

Zanimljivo je, hehe..

A taj spisak sto si naveo je tacan za gimnaziju, a sad ostali skolarci iz ekonomske, informaticke & co nek daju spisak predmeta, a sto se tice fakulteta @DOCTORE, imas njihove web stranice ;)

[quote name='Hugolina' post='190301' date='Oct 30 2007, 10:12']Hm, kako nije mougce? :mellow:
Zasad se jos da :)

Zanimljivo je, hehe..

A taj spisak sto si naveo je tacan za gimnaziju, a sad ostali skolarci iz ekonomske, informaticke & co nek daju spisak predmeta, a sto se tice fakulteta @DOCTORE, imas njihove web stranice ;)[/quote]

Pa ne znam... sa ovim obaveznim prisustvom na predavanjima barem ovdje nema sanse da upisem neki drugi fax uporedno... da mogu dolaziti na predavanja kako ja hocu to bi bila druga prica...

Incubus se pogresno izrazio :)
mislio je reci da je dozvoljeno ali skoro pa nemoguce zbog vremena :)

Ja znam da je meni dovoljan i ovaj jedan fax, ma bolje receno dovoljan je jedan predmet ,poznat kao ANATOMIJA :)

[quote name='Robin_Hood' post='190343' date='Oct 30 2007, 17:28']Incubus se pogresno izrazio :)
mislio je reci da je dozvoljeno ali skoro pa nemoguce zbog vremena :)
Ja znam da je meni dovoljan i ovaj jedan fax, ma bolje receno dovoljan je jedan predmet ,poznat kao ANATOMIJA :)[/quote]

Ma u biti bi se mozda i naslo vremena ali onda ne bih imao zivot :lol: :lol:
a i dosta mi je ova jedna muka :D

[quote name='Hugolina' post='190301' date='Oct 30 2007, 10:12']Hm, kako nije mougce? :mellow:
Zasad se jos da :)[/quote]
Ne studiras dva tehnicka fakulteta :D ! Anglistiku i slavistiku ako se ne varam, to su tvoji smjerovi ! Ovo se ipak ne moze porediti ;) !

[quote name='sanel87' post='190384' date='Oct 30 2007, 21:31']Ne studiras dva tehnicka fakulteta :D ! Anglistiku i slavistiku ako se ne varam, to su tvoji smjerovi ! Ovo se ipak ne moze porediti ;) ![/quote]

Naravno nije isto, ali ja imam toliko seminarskih radova, eseja, prezentacija, projekata.. svake sedmice i maximalno aktivan moras biti, by the way, ucis o kulturi i civilizaciji, knjizevnosti, historiji, ne samo gramatika i rijeci i zivio.. Ono, kad zavrsim (ako Bog da ;)) bit cu magistar slavistike i anglistike, a to je jako siroko podrucje, na slavisitici imam dva smejra, ruski jezik pored BKS-a, kad saberes to sve, hihi, nije uopce malo sto se tice materije.. Neko mrzi jezike jezike, ne mozes smislit da to uci, a neko matematiku, samo je bit volis li to i ide li ti od ruke, a naravno da trud igra najvazniju ulogu..

Ma nek se zavrsi 'sta bilo', ali da budes gazda u tome :)

Meni je u ovom semestru najdrazi predmet 'Genres of Utopian Literature'.. prejak predmet, zanimljiv do bola.. jea :coolio:

[quote name='Hugolina' post='190398' date='Oct 30 2007, 22:01']Naravno nije isto, ali ja imam toliko seminarskih radova, eseja, prezentacija, projekata.. svake sedmice i maximalno aktivan moras biti, by the way, ucis o kulturi i civilizaciji, knjizevnosti, historiji, ne samo gramatika i rijeci i zivio.. Ono, kad zavrsim (ako Bog da ;)) bit cu magistar slavistike i anglistike, a to je jako siroko podrucje, na slavisitici imam dva smejra, ruski jezik pored BKS-a, kad saberes to sve, hihi, nije uopce malo sto se tice materije.. [b]Neko mrzi jezike jezike, ne mozes smislit da to uci, a neko matematiku, samo je bit volis li to i ide li ti od ruke, a naravno da trud igra najvazniju ulogu.. [/b]

Ma nek se zavrsi 'sta bilo', ali da budes gazda u tome :)

Meni je u ovom semestru najdrazi predmet 'Genres of Utopian Literature'.. prejak predmet, zanimljiv do bola.. jea :coolio:[/quote]

ovo poboldano je jedna od najpametnijih recenica na ovom podforumu ;) ;)

ali nema danas nista bez jezika... ja uchim njemacki a planiram i talijanski mozda upisati...

a koji su to zanrovi utopijske knjizevnosti??... ustvari koji su uopce predstavnici utopijske literature?? ... to je onaj haksli je l' i brave new world i orwell ?? ili oni nisu tu:)

[quote name='Incubus' post='190399' date='Oct 30 2007, 22:03']ovo poboldano je jedna od najpametnijih recenica na ovom podforumu ;) ;)

ali nema danas nista bez jezika... ja uchim njemacki a planiram i talijanski mozda upisati...

a koji su to zanrovi utopijske knjizevnosti??... ustvari koji su uopce predstavnici utopijske literature?? ... to je onaj haksli je l' i brave new world i orwell ?? ili oni nisu tu:)[/quote]

Jep, i taj chiko je na listi, hehe.. i 'Brave new world' ;)

Ima vise vrsta fantasticne knjizevnosti.. Utopija, alotopija, naucna fantastika, katastrofalna pripovijedanja, joj kad ovako prevodim gloopo zvuci, nije onako lijepo kao na engleskom :D

Zanimljivo mi je sto svaki put profesor donese film jednog prestavnika pravca kojeg radimo i gledamo bitan isjecak, ali ono scene su prejake ;)

I tako bom :)

Ovako :
srpski
engleski
francuski
psihologija
informatika
istorija
istorija igre
gluma
klasican balet
repertoar klasicnog baleta