Jump to content
Amir_Sa

Sa koliko godina se udati/ozeniti?

Recommended Posts

Ehh amire to se jednog dana mora desiti pa dali je godinu prije ili kasnije nema veze, najvaznije je da se voli i da obadvoje to zelite... sada vecina mladai zivi prvo zajdno pa onda brak, a mislim to je skro jedno te isto samo nepise na papiru da ste muz i zene..... Ja neznam ako se voli sto onda toliko dugo da se ceka i razvlaci.. A kad bi rekla godine bilo bi za zenske od 20 godine a za muskarce 23, ali opet tu nemozes staviti godine... Ja licno se mislim udati dok sam malo mlada znaci do 25 godina (sada imam 21) ja mogu ganjati karieru i sve to ostalo i kad sam sa osobom koju volim,, imat cu onda cemu da se radujem da dodem kuci, i zelim prvo da iskoristim dobro vrijeme sa muzem samo prije djece, da uzivamo samo nas dvoje.. A cure koje se udaju kasno one onda nemaju toliko dugo vremena da uzivaju sa muzem samo, jer bioloski sat kuca...
Dosta pametovanja sada :wink: Ako je volis zeni se i ja vam zelim sve naj... :D

<{POST_SNAPBACK}>

Slazem se s tobom samo u jednom,a to je na zajednicki zivot izmedu muskarca i zene.Na taj nacin je najbolje upoznati jedno drugo.Na taj nacin upoznajete vase mane,vrline,gledas svog dragog ujutro s krmeljama u ocima :) i obratno,provodite 24 sata dnevno,djelite jedno s drugim i dobro i lose,promatras njegovo ponasanje,on promatra tvoje ponasanje.I iz svega toga i jos mnogo drugog dolazi se do zakljucka dali pasete zajedno,da li imate slicno razmisljanje u postizanju nekog zivotnog cilja u zivotu.Jer ako toga nema dok ste u vezi kako ce ga onda biti kad budete u braku.A najveca glupost sto si napisala je da cura mora imati 20g.a muskarac 23.Sta ti moze muskarac od 23 god.pruziti,cemu te moze nauciti,sta ti moze pokazati??????Nitisi ti prosla sta u zivotu niti taj muskarac(to samo primjer navodim,ne odnosi se licno na tebe nego opcenito).Cure se mlade udaju,ne produ nista,kroz odredeno vrijeme dodu i djeca.Kakva je buducnost te djevojke?Briga za djecu,muz se ni u kom slucaju ne smije zapostaviti,kuhanje,ciscenje,peglanje i sve sto spada pod dobru domacicu.Na izlaske moze zaboraviti,a na karijeru pogotovo,jer nas mentalitet je ostao uvijek isti pogotovo kod muskaraca bez obzira sto mnogi od nas zive u Europi.I mladost te prode dok se okrenes.A za mene pravi muskarac za brak ipak mora biti jako ozbiljan u svojim razmisljanjima,sposoban za zivot,mora cvrsto stajati na nogama a ne biti mamin i tatin sin,,on me mora voditi kroz zivot a ne ja njega,i u svakom slucaju mora dosta toga proci da bi jednog dana rekao STOP,sad sam spreman za ozbiljnu vezu ili brak,i kad seozenim to mora biti samo jednom.A za decka od 23 god.je ipak prerano da kaze STOP,jer ono sto nije prosao sa 23 god.doci ce mu to kad bude imao 30god.i vjeruj mi nece mu biti toliko vazno sto je mozda ozenjen i sto ima djecu,a tako i obratno.Vjerujem da znas na sta mislim.

To je prije bilo ako se cura ili momak rano ne udaju ili ozene kazu ostarili ili stara cura ili momak sramota je to prije bilo jer se za iste smatralo da se nemogu udati ili ozen.
Danas su druga vremena spametovali smo se pa vise tako rano ne ulazimo u bracne vode.
Za djevojke poslije 25. a momci oko 30.
To je moje misljenje a pitajte parove sa bracnim iskustvom i ako budu iskreni pa ce te cuti.

<{POST_SNAPBACK}>

Potpuno si u pravu i slazem se s tobom :) .

pa ljudi dragi... morate se udavati i zenit... pa zar to nije svrha ovog zivota... osnovati porodicu... rasploditi se etc. et' toliko od mene

30 brate
dok se stekne iskustvo
heheheheh

<{POST_SNAPBACK}>

:lol:

pa onda nece nijedna htjedi za djeda da se uda... :lol:

neplaniram jos nista necu ni planirati godine kad da se udam jer to mi je glupo kad naleti onaj pravi kad budem skontala da je to taj koga ja zelim, eh onda se mozda i udam za njega ako me zaprosi, :rolleyes:

a isto mi je glupo kad se cure u danasnje doba udaju sa 19 ili 20 godina, i onda nakon dva tri mjeseca zatrudne, i kad se dijete rodi skontaju da taj covjek nije za njih pa zele da se vrate roditeljima... i onda dijete to mora patiti jer nema oca kraj sebe...

pa onda nece nijedna htjedi za djeda da se uda... :lol:

neplaniram jos nista necu ni planirati godine kad da se udam jer to mi je glupo kad naleti onaj pravi kad budem skontala da je to taj koga ja zelim, eh onda se mozda i udam za njega ako me zaprosi,  :rolleyes:

a isto mi je glupo kad se cure u danasnje doba udaju sa 19 ili 20 godina, i onda nakon dva tri mjeseca zatrudne, i kad se dijete rodi skontaju da taj covjek nije za njih pa zele da se vrate roditeljima... i onda dijete to mora patiti jer nema oca kraj sebe...

<{POST_SNAPBACK}>

eh ova je skea aida cini mi s pametna dosta
tacno tako ija sam istog misljenja

Meni nisu vazne godine..kad se osamosvojim,imam svoj poso..i tako i sa momkom se dogovorimo pa onda..a ne vjerujem da ce to biti prije 25..jer fax itd itd :)

ma sa 25:) :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Ja sa 25 mislim imati unučad, ... onaj, hoću reći djecu,... ovaj... :D

Ja  sa  25 mislim imati unučad, ... onaj, hoću reći djecu,... ovaj... :D

<{POST_SNAPBACK}>

hehe ako mislis uncad imat u 25, mislim da si zakasnio vec :P

hm, sto ranije to bolje! Ja sam uvijek govorio necu bar do 35. godine al onda sam skonto da to ne ide tako... nije to pametno!

I, kad se ozeni covjek bi trebao imati barem cetvero-petero djece... jer, kad nekako sve saberem i oduzmem, djeca su najveca sreca za covjeka. Ove cure danasnje ce reci "nisi normalan", ali one gledaju previse meskickih sapunica i ne kontaju zasto.

Meni samo kad nampane npr. moj did, on je u vrijeme najvece gladi od 45-60. godina imao ni sam ne mogu nabrojati koliko djece, sigurno deset djece... i, kad covjek odhrani tu djecu dok ne pocnu sami skrbiti za sebe on je sve sebi obezbjedio. Kako je to predivno kad se skupi did, sva njegova djeca i unucad... a, rasuti su inace po cijelom svijetu i kad se skupi sva familija uz zetove, unucad najblize rodjake nas ukupno skoro stotinjak na nekoj njivi uz cetvero ispecenih janjaca...

a, sta imaju ovi ljudi koji imaju jedno-dvoje djece, u vrijeme kad ostare moraju ili u dom ili ni ne vide djecu. Mole boga da im neko dodje a to je vrijeme kad je covjek najmanje usamljen. A, s druge strane ovaj koji ima desetero djece, nek mu svaki sin donese mjesecno poklona sto maraka to je hiljada, pa dje su zetovi, unucad.. :lol:

i, zato po meni je bitno sto ranije se ozeniti a tad je nafaka, iz iskustva znam mnogo veca, u svemu!

ko je reko da cu se udavati ikako???

kad je najbolje se udati???
to se ne moze reci,nekad zna biti bolji brak od onih sa 19,20 godina nego onih od 25,30 a takodjer ima i obrnutih slucajeva.Dakle,tesko je reci,tad i tad, najbolje je kad se steknu neki zivorn uslovi zivota,da se osigura egzistencija,da ne ides u propast,da si na "svojim nogama" a onda ako ce se neko zeniti,put mu je otvore. :)

reko zeko

<{POST_SNAPBACK}>

koji zeko??zeko peko djuro???

ma udacu se jednog dana a mozda i dan prije :lol: i bicete svi pozvani :D

najbolje se ozeniti/udati sa svoijh 18/19 godina...nazalost vecina nas nije u mogucnosti takvo nesto uraditi pa to cinimo u kasnim godinama...neki cak predju i 30-tu...
okolnosti koje nas okruzuju nam to ne dozvoljavaju....nezaposlenost je ejdan od razloga!

najbolje se ozeniti/udati  sa svoijh 18/19 godina...nazalost vecina nas nije u mogucnosti takvo nesto uraditi pa  to cinimo u kasnim godinama...neki cak predju i 30-tu...
okolnosti koje nas okruzuju nam to ne dozvoljavaju....nezaposlenost je ejdan od razloga!

<{POST_SNAPBACK}>

a kako ces sa 18/19 godina se zeniti i osnovati obitelj kad vecina nas u tim godinama jos uvijek zavisi od roditelja....
po meni tamo negdje 25 do 30 je optimalno iako kako se blizi 30 je vec kasno....

kod nas je skroz drugi mentalitet.djeca ostaju kod roditelja dugo zajedno.neki i citav zivot...poznajem dosta onih koji su se ozenili i s 25 i s 30 godina a i dalje zavise od roditelja....roditelji ih financiraju i tako....znam da to stvara glavnu smetnju kod omladine kad zeli u brak,al sta se moze! ako budemo cekali da se osamostalimo dugo cemo cekati a godine se vratiti ne mogu!

Ja i dalje kontam da je najbolje poslije skole, otprilike to je iz 25 godina :)

sa 18/19 uvijek ces patiti za necim neprozivljenim :)

trreba covjek da osjeti to iznutra,a lako se ozenit samo ima ih sto s epozenemladi pa u tom zivotu u braku pokaze se dasu neiskusni za toga,i nastaju problemi dobije se djete a njih dvoje nisu zajedno.zato netreba gledat ni materijalno stanje jer neko se sredi tako kasno a neko i ko ima nezeni se zbog toga sto ima nego nije mu doslo u glavu takvo nesto.sad smnogi kazu cekam da budem sprena vise finnacijski,.bitno je biti opusten i da covjeka neboli glava ali mnoge cure kazu kad mognem priustit sebi ono sto hocu udacu se,sta to zelite priustit hodanje u braku ili zivot u dvoje???.previse su ljudi postali materijalni.

nema pravih godina kad se moze neko ozeniti ili udati. ali imam osjecaj da kod nas ubosni cesto se uzmu, da bih mogli raditi neke stvari...
u bosni je tako da momak i cura nemogu skoro nista zajedno uraditi dok nisu vjencani, nemogu zajedno ici npr na more, nemogu izlaziti kako treba jer ce svako reci "vidi ih, nisu se ni uzeli a vec tako"...zato u bosni dosta mladih nema drugog izbora vec uzeti se sa 19 ili 20 godina. ja mislim da je to previse rano, i ako je insan zreo tad, nije toliko zreo za brak i taku dogovornost, ponekad se cak i poznaju mozda 2 mjeseca i onda "hajmo se uzeti"...licno guposti.
i kad se onda uzmu, nakon (kao sto je vec receno) par mjeseci zena trudna i dodje onda djete a oni ni zivota nisu ni vjdeli kako treba, sto se tice posla i ostalih stvari..

ali ipak bez obzira na godine. pravo vrijeme je onda kad partnera poznas duze vrijeme i kad znas da sa njim zelis ostati do kraja zivota. a uz to treba da imas radno mjesto i redovno primanje (oboje) tako da bih se familia mogla hraniti a ne kao u bosni sto nisu ni skole zavrsili a uzmaju se samo da bih mogli imati s*x....

to je eto moje misljenje o svemu tome