Jump to content
Beauty

Kahva....

Recommended Posts

Nisam ljubitelj kafe, pijem je samo kod jednog prijatelja, zato sto nece nista drugo da napravi sem kafe :D, radije popijem kakao :D

[quote name='BeLaY' post='212587' date='Feb 9 2008, 07:33']hehe dobar si..... ma kafa budi iz mrtvih :D ... ja obavezno pijem svako jutro prije skole u kuci i onda ako podranim u skolu pijem i dole.... pa onda ako gubim koji cas opet... kad dodjem kuci....onda sa svojima oko 6, i nekad u 11-12 kad mi nampane :D[/quote]

heheh :)

ti si covjece haman pa i gori od mene,

nekad se zabrinem kad legnem navece pa izbrojim koliko sam je puta popio u toku dana :lol:

Uh kafa ne mogu je smislit ni miris ni okus,nista sta je vezano za kafu... Jedino nekad popustim drustvu da mi uliju fildzan domace (ali ne popijem) samo eto radi reda, oni misle da je popijem ali na kraju proliju,ili neko ostane zedan pa popije i moju ... :rolleyes:

volim piti kahvu ali nikad nebi sama sebi napravila....jedino pijem kad odem kod koje kolegice ili u starbucks :rolleyes: ...coffee shop sto ovde ima na svakom cosku

hmmm kafu volim piti..i uvijek je mogu piti. :D

al ipak je najsladja ujutru kad ustanes :D

et sad ode sebi napravit kafu, naumpala mi je :P

aaaaj.. sta ja kahve mogu popiti.. nenormalno.. al to samo tursku.. nazalost ovdje nepravimo turske, pa pijem onu iz masine, ali u bosni kad odem kod ujne, zalije za sebe i mene, pa bacimo trac.. cijeli djugum (imam malo problema sa dj i dz :lol: ) popijemo same :D

Ljudi, jeste li vi poznavaoci kahve?

Kako mozete ocijeniti jel dobra kahva?

u cemu je razlika izmedju Amile, Cazinke, Don Cafe, Frankove one i tako dalje?

U cemu je furka kod esspresso kahve?

U cemu je razlika izmedju nekih Pedro kahva Franka i Cremcafe
nije valjda samo u pjeni onoj na vrhu?

isto se pjena moze napraviti i s najeftinijom i najskupljom kahvom.
Jeste li poznavalac?
meni je ista kahva svugdje metnes 3 secera u nju, i svugdje ista, a dobra mi je za probavu, nakon nje s ceifom u zahod idem :D

e dragi Ibro, fakat dobro pitanje..

mozda se kahve razlikuju, ako non stop pijes amilu, i odes negdje drugo, stave ti drugu kahvu, po ukusu primjetis, kad si navikao na amilu.. hmm.. fakat neznam :D

inace meni isto svi govore, ako kupujes kahvu, kupi Amilu.. zasto? sta je na njoj bas tako extra?

..kahvu mi draga ispeciii :lol:

ja zadnju godinu pijem frankovu kahvu, ne znam zasto, necu reci da sam neki poznavaoc i da je ona puno bolja od ostalih, ali meni je okus daleko bolji, osjetim razliku..

kahva sa aparata nije svugdje ista, dzaba ta prica tri secera i kahva te protjera.. osim ako bas ti kahva i ne sluzi za to..

D

Joj sto i ja volim onu kafu iz aparata,nekako je s merakom popijem :D dok mi ova domaca najvise sjeda kad nas je vise u drustvu,kod majke,strine :D
Ima razlike u okusima ;) mi ovdje smo navikli na amilu,i pase nam,dok kad odem kod tetke ona napravi grand,i nije mi bas fing okusa :(

Crnu,jacu ali slatku :rolleyes:

Popijem je ujutro kad ustanem, u 9:30 na poslu ponekad i preku rucka ali tursku s mamom :D i navecer kad imam skim :D a bom weekendm se izredaju..

I u bosni je volim piti aaaaaaaa, sladja mi :lol:

ma popijem redovno svaki dan barem jednom,,,i to se većinom desi u Centralu al znam i ovu tursku popiti ponekad,,,

espreso vi

[quote name='Amra Luda' post='247965' date='Jul 18 2008, 09:37']Avu sta ja kahve mogu popiti nije bitno doba dana ili noci ja nju mogu uvijek svejedno kakva je automat ili turska

Mali blizu si ovisnosti :lol: :lol:

Ja ne pijem cesto kahvu,nemam tu naviku jednostavno.
Nerazumijem kako kahva nekome moze toliko kontrolirati zivot da ako ujutro ne popije solju cijeli dan nikakav.

[quote name='-BOZZ-' post='248101' date='Jul 18 2008, 22:06']Mali blizu si ovisnosti :lol: :lol:

Ja ne pijem cesto kahvu,nemam tu naviku jednostavno.
Nerazumijem kako kahva nekome moze toliko kontrolirati zivot da ako ujutro ne popije solju cijeli dan nikakav.[/quote]
to se i ja pitam da nije zbog kofeina ili čega???

jeb ga kahva je dobra,,za pusace pogotovo..

ibro sva kafa se razlikuje po okusu..jeb ga,,,neke su blaze,,neke su jake,neke cak imaju sladak okus,,

na turskoj kafi se lakse primjeti nego na onoj iz aparata sto izadje,,all ima dosta i do aparata kakav je,,

Pijem crnu kafu.. :D
Ajoooj kad sam u bosni..nalijem se kafe ko luda.. hehe
gdje god odem kafa.. a kaferdziji ko meni to pashe :D

[quote name='veni_b' post='236684' date='27.05.2008, 21:19']aaaaj.. sta ja kahve mogu popiti.. nenormalno.. al to samo tursku.. nazalost ovdje nepravimo turske, pa pijem onu iz masine, ali u bosni kad odem kod ujne, zalije za sebe i mene, pa bacimo trac.. cijeli djugum (imam malo problema sa dj i dz :lol: ) popijemo same :D[/quote]

a sto nema tu kod tebe turske kahve?

[quote name='Omercevka_' post='239981' date='11.06.2008, 11:57']Ja bi vala kahvu mogla uvijek piti :D

imal neko slican meni? :D[/quote]

evo mene :D non stop je mogu piti.. samo ponesi :D

[quote name='EcI PeCi PeC' post='268210' date='20.09.2008, 13:03']a sto nema tu kod tebe turske kahve?[/quote]

kako smo dosli u CH kupili sebi masinu, tako da smo prestali praviti tursku.. ko god dodje, pase im kahva iz masine tako da nemamo kome praviti tursku.. za sebe samu mi mrsko praviti, tako da sam se i ja navikla na onu drugu..
da se ko najavi i znam da pije samo tursku, ja bih je naravno zalila.. nikakvih problema. Edited by veni_b

[quote name='EcI PeCi PeC' post='268328' date='20.09.2008, 20:43']Pa i mis mo uvijek maisnu za kafu imali... AL domaca je domaca... Umirise cijeli stan.. mmmmm[/quote]

tu si u pravu.. turska je zakon.. ja se nje napijem u bosni sto omercevka kaze, ko luda :D

[quote name='clark gable' post='237006' date='28.05.2008, 21:22']..kahvu mi draga ispeciii :lol:

ja zadnju godinu[b] pijem frankovu kahvu,[/b] ne znam zasto, necu reci da sam neki poznavaoc i da je ona puno bolja od ostalih, ali meni je okus daleko bolji, osjetim razliku..

kahva sa aparata nije svugdje ista, dzaba ta prica tri secera i kahva te protjera.. osim ako bas ti kahva i ne sluzi za to..

Džanko je recimo pravio odlicnu kahvu, meni je dobra svaka kahva expresso koja kad saspes secer gore ne tone tako lahko, zasto, jel zbog toga sto se sporije pravi, sto je kahve vise stavio u onaj pipak il sta vec, ne znam..[/quote]

Opće poznato je da su slatinjani jaki "smekeri" kao i gurmani, pa nije ni cudno zasto si se odlucio za tu kafu, a i kod espressa je daleko najbolja njihova kafa...