Jump to content
Sign in to follow this  
Banjaluka

Windows 10

Recommended Posts

Sinoć sam ga instalirao, još uvijek nisam načisto je li to bilo pametno ili nije, W7 je bio sasvim OK, mada malo "umoran".

Kakva su iskustva? Dobre i loše strane?

Primjetio sam da je gladna za najdragocjenijim resursom.

Ali više-manje svi Windowsi su. Ipak mislim da je 10ka puno gladnija od 7ce.

Edited by Jiggy Bau

Meni stari laptop radi malo bolje nego u zadnje vrijeme sa sedmicom. Jedino što mi se do sada ne sviđa je to što je prestala da radi network kartica, pa sam prisiljen koristiti wifi, koji nije radio na sedmici. Malo se izgubilo na brzini konekcije, ali s tim mogu da živim.

Instalirao sam desetku na još jedan kompjuter, ista stvar i ovdje, čini se brži, kao nov. AMD dual core 2,7GHz, 4GB RAM, smijurija u odnosu na to šta se prodaje danas, ali djeluje dota dobro. Mislim da ću udvostručiti RAM za male pare i miran sam dvije godine.

Guest

Nedavno sam mijenjao laptop pa sam imao originalni windows 7 na kojem mi je ponuđen update na 10. Nisam primijetio nikakvu razliku jer uglavnom koristim browser. Moj izbor je i dalje linux jer na njemu nemam problema tipa crashanja browsera ili dosadnih pop up adova. 

Sve u svemu, ovo što sam dosad koristio windowse, "bogzna šta" promjena nema, tako da je to meni sve isto. 

pa ja imam desetku od junija i nemam nekakvih primjedbi...

izuzev što zahtijeva prijavu sa micrsoftovim računom....opcijsko doduše ali ipak...

i instalirane igre zahtijevaju prijavu.....inače nema problema......

samo treba ipak podesiti što i kako će se slijediti i bilježiti...

a i to nije neki veliki problem

Tu prijavu (login) je imala i osmica. I mene je to iritiralo dok nisam pronašao način da to izbjegnem. Ima u postavkama opcija "ulogaj se kao drugi korisnik", izabereš tu opciju i kad zatraži da upišeš novu lozinku, samo pritisneš Enter. Slijedeži put kad ulaziš u Windows (ovo vrijedi i za pauzekoje blikiraju Windows), dovoljno je da klikneš mišem na "logaj se", bez ikakve lozinke.

On 12/24/2015 at 9:34 PM, Namik Šepić said:

Nedavno sam mijenjao laptop pa sam imao originalni windows 7 na kojem mi je ponuđen update na 10. Nisam primijetio nikakvu razliku jer uglavnom koristim browser. Moj izbor je i dalje linux jer na njemu nemam problema tipa crashanja browsera ili dosadnih pop up adova. 

Sve u svemu, ovo što sam dosad koristio windowse, "bogzna šta" promjena nema, tako da je to meni sve isto. 

Koju distru koristiš? Da ošnemo raspravu ovdje na WIndowsu. :)

znam da se da bez prijave...samo što onda nemaš baš sve opcije i stalno te gnjavi da se priaviš ako slučajno  probaš  recimo složiti pasjansu.... 

može šmnogo štošta isključiti ali te ipak svako malo podsjeti da se upišeš sa microsoft računom..... ma uglavnom je dobar...samo nama starijima pravi probleme kod raznoraznih dozvola za praćenje, obavještavanje, bilježenje prometa i svega i svačega......i mislim da se ne da isklopiti  update i slično...ma sve u svemu sedmica je bila zakon...al eto treba probat i nešto novo

Guest
15 sati , Jiggy Bau said:

Koju distru koristiš? Da ošnemo raspravu ovdje na WIndowsu. :)

Ma pošto sam u većini tih stvari amater, instalirao sam Ubuntu, iako sam ranije probao i Fedoru. Ubuntu mi više paše, brže starta i ima više sličnosti sa Windowsom na koji sam bio naučio. Fedora mi sva nekako vuče da je krojena za ljude koji se u to razumiju.

Šta mi ti preporučuješ? Ostati na Ubuntuu ili ima nešto bolje?

Nije mi se previše dalo testirati.

Kakav ti koristiš?*

5 sati , Namik Šepić said:

Ma pošto sam u većini tih stvari amater, instalirao sam Ubuntu, iako sam ranije probao i Fedoru. Ubuntu mi više paše, brže starta i ima više sličnosti sa Windowsom na koji sam bio naučio. Fedora mi sva nekako vuče da je krojena za ljude koji se u to razumiju.

Šta mi ti preporučuješ? Ostati na Ubuntuu ili ima nešto bolje?

Nije mi se previše dalo testirati.

Kakav ti koristiš?*

Ja koristim OpenSUSE i Ubuntu.  Na jednoj mašini jedna, na drugoj druga distra.

Ne preporučujem ništa, osim Linuxa umjesto Windowsa. Svaki Linuxaš nađe sebi distru koja mu najbolje odgovara, to zavisi šta trenutno radi. Naći ćeš distru koja ti najbolje odgovara. Ubuntu je sasvim OK i možda je to ta.