Jump to content
Sign in to follow this  
lucky

Euro liga 2015/2016

Recommended Posts

Posto moj klub igra u ovom takmicenju da otvorim temu da mozemo pratiti i komentarisati ... 

Parovi 16-ine finala Europa lige:

St. Etienne - Basel 

Villarreal - Napoli

Sporting - Bayer

Sevilla - Molde

Marseille - Athletic 

Šahtar - Schalke 

Sion - Braga

Galatasaray - Lazio 

Sparta Prag - Krasnodar

Augsburg - Liverpool

Midtjylland Manchester United

Anderlecht - Olympiacos

Fenerbahče - Lokomotiv Moskva

Borussia D. - Porto

Fiorentina - Tottenham

Valencia -  Rapid

Dodjes kod mene da to gledamo I da navijamo za Midtjylland :-)

pocecu sparati ... :thumbsup::beer:

valjda ce moji imati povoljan rezultat iz prve utakmcie ... tj izgubiti samo sa jedan gol razlike ... :yum:

Moj lični favorit (mada to realno nije u ovom takmičenju) je Tottenham.

Guest

Evropska liga je dosta jaka ove sezone i teško je prognozirati ko bi mogao do kraja. Mada siguran sam da neće svi favoriti proći dalje. Biće zanimljivo, to je sigurno. Nijemci tradicionalno nisu neki favoriti za osvajanje, ali tu je Borussija i Schalke. Porto ima izgledne šanse, aktuelni prvak Sevilla također. Imamo tu Liverpool, United, Napoli, Lazio, Olympiacos... 

Kako stvari stoje, Evropska liga bi na kraju mogla pružiti bolji nogomet za oko nego Liga prvaka. 

On 14.12.2015. at 10:58 PM, Banjaluka said:

Moj lični favorit (mada to realno nije u ovom takmičenju) je Tottenham.

Tottenham je ove sezone dosta čvrst u odbrani, imaju samo tri poraza u Engleskoj i Evropi kombinirano, dok ih recimo Liverpool i United zajedno samo u Premiershipu imaju devet, tako da im dajem jednake šanse kao i najvećem dvojcu u historiji engleskog nogometa. 

Ja mislim da će na kraju među tim ekipama najbolje proći onaj ko bude imao najviše sreće u ždrijebu. 

United se obruka, Liverpool je mogao igrati tri dana i ne bi postigao gol a Tottenham je previše taktizirao i na kraju jedva izvukao bod, Da je Kane igrao od početka, mogli su zavaliti 2-3 komada i onda opušteno čekati revanš. Ovako su se zadovoljili jednim golom (iz penala) igrajući (uglavnom) bez napadača. Kasnije ih je Fiorentina sabila na njihovu polovinu i može se reći da su imali mnogo, mnogo sreće. Toliko o Englezima.

Svi engleski timovi prošli dalje, United i Tottenham rutinski riješili domaće utakmice, dok je Liverpool uzeo 1:0 Augsburga. Nisam gledao tu utakmicu pa ne mogu reći šta se dešavalo, ali rezultat mi ne djeluje da je Lpool gazio svih 90 minuta.

Što se Španaca tiče, oni su svi prošli dalje i trenutno ih je četvero u 16-ini finala Euro lige, s tim da moram izdvojiti Villarreal koji je izbacio Napoli.

Od Italijana je samo Lazio i dalje u igri.

Ono što mi se sad sviđa jeste da imamo faktički 8-9 dobrih ekipa u ovoj fazi. Stvar je samo u tome što timovi iz istih zemalja ne mogu igrati jedni protiv drugih, tako da ćemo gledati barem jedan ili dva englesko-španska duela jer je njih skoro pa 50%.

Volio bih da se zaobiđu Englezi sa Sevillom i Villarrealom, ali biće kako bude. Izvlačenje danas.