Jump to content
Sign in to follow this  
lucky

Engleska liga 2015/2016

Recommended Posts

Specijalni otišao i odmah pobjeda Chelsea..

Leicester u svom elementu... Nova pobjeda i prvo mjesto  i dalje...

United.... katastrofa... poraz kod kuce od Norwicha..

Guest

Jedan vrhunski komentar sam jučer čuo od jednog prijatelja, navijača Chelseaja, koji kaže, tek se sad vidi koliko je Ferguson bio dobar. Sa nikakvom ekipom je osvajao prvenstvo, dok se Mourinho sa vrhunskom borio za opstanak. Nerado sam se po prvi put složio s nekim ko kaže da je SAF konstanta, i da ga to čini boljim od svih ostalih. 

Leicester rules! Ako Vardy ostane u formi do kraja sezone, biće sa Kaneom sigurno na ljeto dio najubojitijeg tandema kakav engleski fudbal nije imao već duže vremena Nije dao gol juče, ali nema veze, kada ga onoliko čuvaju, kao i da jeste.

Watford je ubio kruh u Liverpoolu danas, bar rezultatski. Mada, za sve one kojima to zvuči kao iznenađenje, u timu Watforda je danas igralo 7 igrača koji su za druge ekipe nastupali u CL. Koliko igrača Liverpoola je to učinilo? Watford je samo bod od mjesta koje vodi u CL. Malo je vjerovatno da će se to dogoditi, ali je dobar pokazatelj odnosa snaga "fudbalske aristokratije" koja je pretplaćena na tiule i učešće u evropskim kupovima i timova koji su došli niotkuda i mrse račune svima. Ove godine je teško uzeti pare kladeći se na engleski fudbal.

Guest

Leicester je u ovo vrijeme prošle godine suvereno vladao dnom engleskog Premiershipa.

Što se tiče pobjede Watforda, nije mi iznenađenje. Već sam nedavno rekao da Liverpool i United ne smatram contenderima, odnosno učesnicima u utrci za naslov prvaka jer su kao tim jednostavno loši. Jurgen Klopp u kratko vrijeme nije mogao promijeniti puno toga, što pokazuje i statistika koja kaže da Liverpool pod njegovim vodstvom nije puno bolji od Liverpoola pod vodstvom Brendana Rodgersa. 

Što se tiče sedmorice veličanstvenih iz redova Watforda, to u Premiershipu i nije neko mjerilo obzirom da ih u Leicesteru čini mi se imaju trojica. 

Ove godine i nije tako teško uzeti pare kladeći se na engleski fudbal, ali kada se sudaraju sa bilo kojim drugim fudbalom u Evropi :) 

Edited by Namik Šepić

Gledajući direktni sudar Arsenal-City, koji možda odlučuje o prvaku, sve mi se više čini da prvak ipak treba da bude Leicester.

Guest

Vidjećemo od čega su protiv najjačeg preostalog taktičara u ligi. 

Liverpool - Leicester

Chelsea - Watford

Ove dvije utakmice ću gledati kombinirano

Prva će biti interesantna. A druga...koliko derbija ima, u stvari, London? Ovo je prvi put da je obrnut odnos snaga.

Guest

Pet je timova iz Londona u Premiershipu. Arsenal, Chelsea, West Ham, Tottenham i Crystal Palace. Što se ostalih tiče koji su ovih ranijih godina igrali EPL, to su Fulham, QPR, Charlton...

Što se tiče Leicestera, tek sad vidim da 29. decembra igraju protiv Citya. Baš veseo raspored za njih. 

Tako se kali čelik. Ako tu ne pokleknu, onda im više niko nema šta reći. A većina vjerovatno želi da pokleknu pa da se sve vrati u dosadnu "normalu". Nadam se da Leicester ostaje na vrhu.

Watford je od Londona "udaljen" 30 km, tako da se tu više ne zna gdje počinje jedan a završava drugi. Sve je to ista Metropolitan Area. Veliki London.

Edited by Banjaluka

Stoke pobijedi MUFC. Volio bih da i Leicester uzme titulu. Niko dr je nije zaslužio

Edited by Jiggy Bau

za to im treba pobjeda protvi Lvierpola sada u cetiri ... 

a da su zasluzii jesu ... 

8 minute , lucky said:

za to im treba pobjeda protvi Lvierpola sada u cetiri ... 

a da su zasluzii jesu ... 

Ja im halalim ako pobijede Liverpool.

Edited by Jiggy Bau

pobjedise ... 

Lovrena dizu u nebesa ... nisam gledo utakmicu ... jer pratim situaciju sa Van Galom ... 

Lovren je taraba. Apsolutno preplaćen.Do sada nije odradio ni 10% onoga za šta je kupljen, uglavnom nešto mulja na svojoj polovici, često sa katastrofalnim posljedicama, otprilike kao Mangala u M.City.

Tek ce se vidjeti koliko je Lovren dobar kad dovede Klopp Subotica.Ono je taraba :-)

Njih dvojica u tandemu = cijeli plot, građen od triješća za potpalu.

Ako će Klopp dovoditi nekog iz starog kluba, onda bi najbolje sjeo Marco Reus. Al jeftin biti neće.

Liverpoolu odbrana u stvari I nije tako losa.Problem je ono sto stoji ispred.Nije nesto ekstra al nije ni rupa.

Sad trenutno Can je defanzivni veznjak I ispred njega Henderson.Kad je Henderson zdrav,zajedno sa Milnerom I ide nekako.Allen je bio rijesenje ovog problema al ozljeda je ucinila svoj,menshchinde.

Sve nesto kontam kako bi Cleverley tu lego ko kec na kralja(na desetku kec samo u Begovim Kafanama ide :-)....I kod Osme rusa u svoje vrijeme  )

Guest

United se nastavlja blamirati. Van Gaal još nije uspio posložiti kockice i to je jedan od razloga zašto United igra loše. Ali mišljenja sam da će u Unitedu dugo vremena biti problema sa trenerom jer su očekivanja prevelika. Old Trafford je naučio na Fergusona, a malo koji trener u historiji se može staviti u njegov rang. I tu se stvara ogromni pritisak na svakoga ko preuzme ekipu. On je tu bio desetljećima, i kako su dolazili novi igrači lako su se uklapali u već postojeću filozofiju. Trenutni treneri moraju implementirati svoju i to je potpuno novi proces koji mogu dovršiti samo igrači svjetske klase.

Nažalost, United ih previše nema. Osim De Gee, ja ne vidim ko je još u njihovoj ekipi taj "game changer", koji može direktno uticati na rezultat.

Oni su previše novca potrošili na neizgrađene igrače koji nemaju nikakvog iskustva igranja velikih utakmica, ili tek par. Od svih transfera u zadnje dvije godine, opravdan mi je samo Di Marijin na kojem su nažalost izgubili 15 miliona funti naredne sezone. 

Martial, Depay, Schneiderlin, Darmian, sve su to igrači koji su igrali dobro u svojim timovima. Ali jednostavno nisu game changeri. 

United danas protiv Chelseaja. 

Kada su u pitanju treneri koji su dolazili poslije Fergusano Moyes i LVG ... 

prvi nije trener za velike klubove ... jer on je trenirao everton i vidi se nakon njegovog odlaska koliko je everton porastao kao kolektiv ... i njegove izjave tipa oni su konkurentni ... mark Huges je dobro rekao kada si u Unitedu igras na uvijek na pobjedu a ne da pricas kako je protivnik favorit ... 

drugi LVG je toliki egocentrik da ga ja nebih durao ni sekunde nakon danasnje utakmice ... za poraze portiv norvica i stokea on okrivljuje igrace ... kako se neznaju nositi sa pritiskom ... mislim da trener treba da prizna gresku ... igra manchestera pod njim nije napradovala prvo je krenuo sa sistemom 3 5 2 ... pa je izblamiran pa je promjenuo sistem na 4 3 3 ... al sa drzanjem lopte u posjedu ... njegova filozofija je da je bitnije ne izgubiti loptu nego pokusati sutati ili prodriblati igraca i centrirati loptu ... 

Kada je u pitanju dovodjenje igraca mislim da debelo grijesis ... mata je tu igracina sta god ti o njemu mislio isto tako i martial ... Rooney je poseban ... 

ako dodje do promeje trenera vidjet cemo do koga je ...  a iskreno se nadam da ce doci do promjene trenera ... jer koje gledao utakmicu protiv Stokea mogao je cuti skandiranje publike BORING  kada je lopta bila kod igraca manchestera ... 

Guest

Današnja utakmica, iako je završila 0:0, je bila dobra za oko, ali realizacija je nula i nedostajao je barem jedan gol. Napad i odbrana obje ekipe su katastrofalni, i nevjerovatno je da nakon onoliko gafova nije iskorištena nijedna šansa. Stativa, prečka,  golmani na obje strane. Mislim da su jedino oni opravdali status derbija. United je do šansi dolazio isključivo uz statičnost Chelseajeve odbrane i inspirativne trenutke njihovih igrača, izuzev one šanse Herrere. 

Tolika količina promašaja na jednoj utakmici, nevjerovatno.

Što se tiče pojedinaca, Mata vjerovatno i najgori na terenu, izuzev one prečke nije se uopće vidio ostatak utakmice. Hazard najgori u dresu Chelseaja.

Ne znam za koga mogu reći da je bio najbolji igrač na terenu, osim dva golmana.

Rooney danas dosta bolji nego u prethodnim utakmicama, vjerovatno iz razloga što su većinu posla ovaj put za njega odradili Martial i Herrera. Ipak nimalo spektakularno izdanje, ali vjerovatno najbolje ove sezone. 

6 sati , lucky said:

drugi LVG je toliki egocentrik da ga ja nebih durao ni sekunde nakon danasnje utakmice ... za poraze portiv norvica i stokea on okrivljuje igrace ... kako se neznaju nositi sa pritiskom ... mislim da trener treba da prizna gresku ... igra manchestera pod njim nije napradovala prvo je krenuo sa sistemom 3 5 2 ... pa je izblamiran pa je promjenuo sistem na 4 3 3 ... al sa drzanjem lopte u posjedu ... njegova filozofija je da je bitnije ne izgubiti loptu nego pokusati sutati ili prodriblati igraca i centrirati loptu ... 

Kada je u pitanju dovodjenje igraca mislim da debelo grijesis ... mata je tu igracina sta god ti o njemu mislio isto tako i martial ... Rooney je poseban ... 

Daleko od toga da sam ja uopće pokušao opravdati Van Gaala s tim što sam rekao u vezi transfera. On nije uspio posložiti ekipu dosad i mišljenja sam da ne bi smio dočekati januar kao trener Uniteda, jer bi jedino tako mogli spasiti sezonu a i Ligu prvaka dogodine. Ali da ima širinu i kadar da se nosi sa Cityem u borbi za naslov prvaka, to definitivno nema. Teško je biti nasljednik Fergusonovog Manchestera, jer je SAF neponovljiv. 

Što se tiče toga da debelo griješim, ja ipak smatram da sam debelo u pravu. To ću argumentirati podatkom da United od odlaska Fergusona nije doveo više od tri svjetske klase u ekipu. Prvi je Juan Mata. Drugi je Angel di Maria koji je trenutno najbolji igrač PSG-a i kojeg su ekspresno pustili iz kluba. Treći je Schweinsteiger a on ima 31 godinu, stotinu povreda i u kasnoj fazi karijere je promijenio ligu.

Pa transfer politika Glazera je očigledno smiješna. Dok im gori pod nogama, spremni su za novac prodati najboljeg igrača u ekipi - Davida De Geu, i kao da im je sam Bog poslao Realovu administrativu da pregovaraju oko njega pa da pogriješe. 

Guest

I da, zaboravih spomenuti dva nedosuđena penala na današnjoj utakmici. Oba za United. Perez i Cakir opet namještaju Unitedu utakmice :)= 

LVG je prošlost. Samo je pitanje dana kada će to biti objavljeno. Večina navijača se nada da dolazi Jose Mourinho. Ne znam šta da kažem, ili će da ih preporodi i posadi na vrh ili isporuči direktno u championship. Bilo kako bilo, sadašnjimo situacijom niko nije zadovoljan.