Jump to content
[I-B-R-O]

Domaća televizija preko interneta - besplatno (Kodi)

Recommended Posts

Dakle, naslov teme nije baš 100% ispravan :) 

Naime, pomoću ovog programa moguće je imati vlastitu videoteku u kuci, pratiti sport uzivo, odnosno gledati televiziju putem interneta, ali i filmove koji su postavljeni na internetu. Ovo mozete gledati na vasem racunaru, tabletu, smart tv-u, mobilnom telefonu i slicno.

Budući da volim komplikovati, bacam se odmah na opisivanje onog sto zelim reci

Dakle, predstavljam vam program koji se zove Kodi. Mozete ga skinuti na www.kodi.tv
Na ovom linku imate kako ga skinuti, instalirati i slicno, a ja cu vam pomoci da instalirate najbitnije dodatke kako biste mogli gledati "našu televiziju". Dakle, slijedeci video gledajte od 4. minute :)

https://www.youtube.com/watch?v=XeZr_SibuUY

Pretpostavljam da ste instalirali Kodi kako vam je u ovom videu objasnjeno, i da imate slijedeća dva izvora: Super Repo i Shadows
(Ovdje je uputa za SuperRepo https://superrepo.org/get-started/)

(Ovdje je uputa za Shadows https://seo-michael.co.uk/how-to-install-robinhood-people-list-add-on-xbmc-kodi/)

I nakon sto dodate ove izvore u svoj Kodi, imate masinu za gledanje televizije :)

Odite jos na Systems - Settings - Addons - Search i upisite Macedonia on Demand i instalirajte.

Dakle, ukoliko ste sve uradili kako treba, onda bi trebali otici na Video - AddOns - i tu bi trebali imati RobinHood Project ali i Macedonia On demand. Kada kliknete na Macedonia on Demand, vidjecete, sve su nasi programi....

Kada odete na addons RobinHoodProject, kliknite na to i pronadjite Ex Yu by Polancec ... I uzivajte u domacim kanalima 

Ukoliko vas interesuje kako do novih / starih filmova ali i serija a da se ne zafrkavate po torentima, ​o tome cu vam "ukratko" drugi put :D

Pređite :D

• Upvote 1

Dok nisam počeo sa instaliranjem.. Koji naši kanali imaju ? jel išta što valja il su tipa rtvusk i slični :D

ima li MUTV ? 

i da li se moze na MAC instalirati ? 

Ibro brete dragi.Ja ´volki tekst nisam procito od lektire u srednjoj :-)

Dok nisam počeo sa instaliranjem.. Koji naši kanali imaju ? jel išta što valja il su tipa rtvusk i slični :D

Sta da ti velim :)))

Od HRT-ova, Pinkova, muzicki djidji midji​

Pitaj koji te interesuje, a ja cu ti reci ima li ili nema., Ili da ti veceras skrin sot metnem?

ima li MUTV ? 

​Ovdje je lista za koje platforme ima

http://kodi.tv/download/

Ibro brete dragi.Ja ´volki tekst nisam procito od lektire u srednjoj :-)

​Ja ga ovolikog nisam napisao jos od suneta :D

Imal sport klub srpski ? a i ovo što si napisao dovoljno da instaliram.. .Čim budem sa vremenom..

ima li MUTV ? 

​Za MAC postoji drugi sistem, potraži na internetu linkove koji završavaju sa .m3u8, ima tog dosta, samo treba malo strpljenja. Ima i jedan prilično jednostavan app u koji treba da upišeš te linkove, pa da iphone/ipad/ipod koristiš kao daljinski (ako imaš apple-tv). Sad nemam vremena, ali ako si zainteresiran, napisaću popodne opširnije.

Inače za MAC i ne treba ništa drugo osim safarija, u njermu se mogu otvarati ovi .m3u8 linkovi, ovo sa appom je samo malo zgodniji i jednostavniji način za upotrebu.

Probao sam kodi na androidu, na dva različita (tablet i android tv minibox, koji je i stvoren za ovakve stvari).

Prvi utisci:

Radi, to je osnovno

Kako radi, već je drugo pitanje, jer sam testirao na ekranu koji je 47", pa se odmah osjeti slabija rezolucija, dok je na tabletu od 10" sasvim OK

Instalacija je prilično komplikovana prvi put, tj. sama instalacija nije ništa, ali podešavanje postavki prvi put je priča za sebe. Instalacija Macedonia on Demand na pravo mjesto mi je dala još 25% sijedih dlaka na glavi. Nakon toga nije neki problem. Da skratim priču treba se držati tutorijala koje je Ibro naveo u onim linkovima, ali za to je potrebno imati još jednu mašinu, jer kodi ne dozvoljava multitasking, kada se prebacite na nešto drugo (browser), morate kodi pokretati ispočetka.

Kada smo već načeli ovu temu, ja ću pripremiti alternative koje koristim od ranije za android i IOS. Do tada testirajte ovo.

Evo primjer jednog linka koji se direktno otvara u IOS (safari) ili androidu (MX player i odgovarajući codec moraju biti instalirani), Windows = VLC player, kvalitet može zavisiti od brzine konekcije:

http://android-hd.izletv.mobi/org16/mtvhits_me/chunks.m3u8

Edited by Banjaluka

Imal sport klub srpski ? a i ovo što si napisao dovoljno da instaliram.. .Čim budem sa vremenom..

​Ima

sport klub i arena sport. 

Probao sam kodi na androidu, na dva različita (tablet i android tv minibox, koji je i stvoren za ovakve stvari).

Prvi utisci:

Radi, to je osnovno

Kako radi, već je drugo pitanje, jer sam testirao na ekranu koji je 47", pa se odmah osjeti slabija rezolucija, dok je na tabletu od 10" sasvim OK

Instalacija je prilično komplikovana prvi put, tj. sama instalacija nije ništa, ali podešavanje postavki prvi put je priča za sebe. Instalacija Macedonia on Demand na pravo mjesto mi je dala još 25% sijedih dlaka na glavi. Nakon toga nije neki problem. Da skratim priču treba se držati tutorijala koje je Ibro naveo u onim linkovima, ali za to je potrebno imati još jednu mašinu, jer kodi ne dozvoljava multitasking, kada se prebacite na nešto drugo (browser), morate kodi pokretati ispočetka.

Kada smo već načeli ovu temu, ja ću pripremiti alternative koje koristim od ranije za android i IOS. Do tada testirajte ovo.

​Ja ga koristim i na ipadu, da budem iskren, ipad je jailbreak-ovan pa mogu, i ide bez belaja.
takodje, koristim ga i na televizoru uz pomoc amazon tv sticka, ali i na racunaru. Ja nemam nikakvih belaja, niti sam ih imao prilikom podesavanja. 
Samo Alt + Enter i smanji ti ekran i udri :)

Sto se tice Macedonia on Demand, definitivno mi ga je zamijenuo Ex - Yu koji se nalazi na RobinHood Project. 

90% kanala je u funkciji, racunajuci i pinkove i ove sportske ArenaSport i SportKlub, beIN sport, SKY sport i ostalo ...

Ja ga koristim na tv-u preko windowsa perfektno..rezolucija isto dobra..iskreno ja i siva eminencija smo danas zasjedali i skontali da je do brzinee internetaaa...haha

ex-yu preko robin hood project radi kod mene 97% 

danas upalio zeni DM cijeli dan nije ni poskocio kamo li zablokiro

Vijaj ja hudnjak obicni clan...

to se desi kad si iz slatinee cccc...

ni plusa nejmam vise..

morat cu kakve veze povuci

Dakle, naslov teme nije baš 100% ispravan :) 

Naime, pomoću ovog programa moguće je imati vlastitu videoteku u kuci, pratiti sport uzivo, odnosno gledati televiziju putem interneta, ali i filmove koji su postavljeni na internetu. Ovo mozete gledati na vasem racunaru, tabletu, smart tv-u, mobilnom telefonu i slicno.

Budući da volim komplikovati, bacam se odmah na opisivanje onog sto zelim reci

Dakle, predstavljam vam program koji se zove Kodi. Mozete ga skinuti na www.kodi.tv
Na ovom linku imate kako ga skinuti, instalirati i slicno, a ja cu vam pomoci da instalirate najbitnije dodatke kako biste mogli gledati "našu televiziju". Dakle, slijedeci video gledajte od 4. minute :)

Pretpostavljam da ste instalirali Kodi kako vam je u ovom videu objasnjeno, i da imate slijedeća dva izvora: Super Repo i Shadows
(Ovdje je uputa za SuperRepo https://superrepo.org/get-started/)

(Ovdje je uputa za Shadows https://seo-michael.co.uk/how-to-install-robinhood-people-list-add-on-xbmc-kodi/)

I nakon sto dodate ove izvore u svoj Kodi, imate masinu za gledanje televizije :)

Odite jos na Systems - Settings - Addons - Search i upisite Macedonia on Demand i instalirajte.

Dakle, ukoliko ste sve uradili kako treba, onda bi trebali otici na Video - AddOns - i tu bi trebali imati RobinHood Project ali i Macedonia On demand. Kada kliknete na Macedonia on Demand, vidjecete, sve su nasi programi....

Kada odete na addons RobinHoodProject, kliknite na to i pronadjite Ex Yu by Polancec ... I uzivajte u domacim kanalima 

Ukoliko vas interesuje kako do novih / starih filmova ali i serija a da se ne zafrkavate po torentima, ​o tome cu vam "ukratko" drugi put :D

Pređite :D

​Uradio sve.. ali nigdje kanala... ili nisam možda dobro... .

Pod macedonian on demand imam ovo na slici...

Screenshot_1.png

Klikni na ovo zadnje Gledaj vo živo, onda ti se otvori nova lista sa alternativama. Pregledaj sve dok ne nađeš onu koja ti najviše odgovara. Meni lično je najbolja tvboxuživo, nekom se svidi nešto drugo.

Samo požuri, utakmica počinje za sat vremena :)

Edited by Banjaluka

Ma imam ja za utakmice.. nije mi to problem.. Ja bih najviše sky sport f1 ili sport klub jer oni prenose formulu.... Imam na tv njemački rtl al oni imaju previše reklama a i ne razumijem ih.

Našao sam na onom ex yu by polanec ima tih domaćih hrt i pink rade, ali sport klub ne radi..

Posto vidim da imas ExYu by Polancec, onda vjerovatno imas i MoneySports

Nalazi se u istom izborniku kao i EXYu. Kada kliknes na moneysports, odmah na pocetku ces vidjeti Sky i beIN sports. TO bi trebalo biti to :)

Našao.. Upravo repriza kvalifikacija... Moram gledati :D:D Taman da isprobam da li štopa

Kod mene ne radi danas jedini kanal koji me ovdje interesuje BHT1. Sve ostalo imam preko satelita, pa mi i nije važno, ali utakmica u petak ide samo ovdje. 

Radi li kod nekog?

kod mene radi na macedonia,,,net.raja tv.....ii bas bht je jedini na net.raja koji uvijek radio,,haha

Kod mene ne radi nikad kad je utakmica. 

moze li se xbmc instalirati na smart tv 

Na "obični" smart tv obično ne može,jer se mogu instalirati samo aplikacije koje je odobrio proizvođač (a to je vrlo malo) ali ako imaš android tv (najnoviji noviji sony ili philips, piše na njima da su android, isključivo oni), nema problema, instalacija ide kao na tabletu ili smart hdmi stiku.

Za one kojima je Kodi prekomplikovan, mogu da gledaju TV preko internet bwowsra, u mom slučaju mozilla i laptop sa Windowsima ;)

Evo link za http://www.moja-televizija.com/

Problem sa browserima je uvijek isti. Svi hoce pare :D

Zatro reklama bude i previse. Dok prebacis kanal mortas zatvoriti 3 reklame. 
Zato je kodi revolucija. No, ima jos nesto.  Postoje ljudi koji za male pare daju ti link sa preko 200 kanala. Svi domaci kanali+ sportski+discovery history i tako to.
Uglavnom za par eura mjesecno uzivate. Ja uzivam

Imam kodi i na telefonu, tabletu, racunaru i televizoru.

a sve sa jednim akauntom :)