Jump to content
lucky

Humanitarni rad

Recommended Posts

U toku ovog mjeseca a tacnije 17.04.2015.godine Vijece mladih Cazin organizuje Donatorsko vece ... vise na LINKU  ...

da li ste kada bili uključeni u kakav projekat vezan za humanitarni rad ...

sta mislite o donatorskoj veceri i da li ste pobornik ovakvog vida skupljanja pomoci za ljude kojima je potrebna ?

Svaki vid sakupljanja pomoći je dobar, ali ako su ti što skupljaju  dobri i ako neće iskoristiti to za neku svoju korist.. Danas je malo onih koji će čisto volonterski sve uraditi i sav prihod što se skupi dati tom za koga je bilo namjenjeno.. Većina uzme neku proviziju za sebe i naplati svoj trud..

Lično ja sam član humanitarne organizacije, tako da i učestvujem u projektima..

Najveći smo imali dok su bile poplave, pa se skupljalo pomoć u hrani, lijekovima, odjeći. Ali to je bio vanredni slučaj..

Od redovnih koje organizujemo jeste Ramazanska solidarnost, gdje pred ramazan i pred bajram, postavljamo korpe u markete gdje svi mogu kupiti nešto i ostaviti, a mi to kasnije dijelimo...

Imali smo i par koncerata za oboljele, a u narednom periodu planiramo organizovati islamska predavanja, gdje će dolaziti poznati predavači iz BiH i u sklopu tog predavanja bi napravili "sergiju" i na taj način prikupljali novac..

Ja imam čisto volonterski prijedlog, ali treba da se nađemo i dogovorimo sve.

Kako bi bilo da pozovemo sve ove butike da doniraju haljine koje bi se prodavale po nižim cijenama, i cure koje žele donirati svoje haljine i fino dolje u Ljiljanu pitamo za prostor i rasprodamo to.

Naravno vratimo reklamom sviju koji sudjeluju i oni koji daju prostor, a sve to namijenimo djeci sa posebnim potrebama i sa njihovim učiteljicama sve organizujemo, dakle bez ikakve provizije bilo kome, sve za djecu.

Ali tu nam treba šefova pomoć,:D 

Kako bi bilo da pozovemo sve ove butike da doniraju haljine koje bi se prodavale po nižim cijenama, i cure koje žele donirati svoje haljine i fino dolje u Ljiljanu pitamo za prostor i rasprodamo to.

Naravno vratimo reklamom sviju koji sudjeluju i oni koji daju prostor, a sve to namijenimo djeci sa posebnim potrebama i sa njihovim učiteljicama sve organizujemo, dakle bez ikakve provizije bilo kome, sve za djecu.

Ali tu nam treba šefova pomoć,:D 

​Možemo i organizovati reviju prodajnog karaktera, cure lijepo neka prošeću u haljinama a kome se sviđa neka da ponudu, pa ko ponudi više njegova haljina.Takvu jednu reviju sam radila sa našim dizajnerom, samo lova sva išla njemu, ali princip je dobar. Svakom na ulazu dati broj i sa ponudom samo neka napiše broj i pri preuzimanju neka ga pokaže

Ideja je odlična... I mislim da ne bi bilo teško ni organizovati... treba dogovorit samo sa odgovornima :)

Eto,ja bi odma`prvi jednu haljnu uzeo.Jednu nako da me malo u struku otvori.Nisam zadovoljan sa svojim izgledom u zadnje vrijeme.

JA čim sam spomenula nekima koje poznajem da doniraju haljine, odmah se počelo pričati o njihovom dijelu, odnosno da im se plati nabavna cijena.

Neki ljudi su mi pali u očima za sva vremena, jer ako je tako mogu i ja sa Arizone naručiti haljine, pa zaradu donirati ,a troškove platiti.

Tačno mi se gade.

Ništa čudno... Danas je malo onih koji bi nešto radili a da pritom nemaju materijalnu korist...

Ništa čudno... Danas je malo onih koji bi nešto radili a da pritom nemaju materijalnu korist...

Gdje je onaj Überhuman'tarna, Skubin, na ovoj temi???

Edited by Jiggy Bau

Odaziv na donatorsku večeru bio je slab ... 

ne znam razlog al me je iznenadilo da je u prijateljima projekta malo firmi iz Cazina za koje sam siguran da nista nebi bilo uplatiti za bar pet vecera ... 

Odaziv na donatorsku večeru bio je slab ... 

ne znam razlog al me je iznenadilo da je u prijateljima projekta malo firmi iz Cazina za koje sam siguran da nista nebi bilo uplatiti za bar pet vecera ... 

​ako nemaju koristi,puno je njima i jedna večera