Jump to content
Sign in to follow this  
ljubicica1910

Otići iz BiH u potrazi za boljom budućnosti ili ipak ostati tu i pokušati nešto promjeniti?

Recommended Posts

Ja mislim da je ljubičica za kakvog Bišćanskog foruma. Oni su svjetski poznati kozmopolite, tamo će se lako uklopiti. :D

ja samo znam da nam niko nece napraviti drzavu ...

A ljubicice, sta god odabares ti ces uspjeti ... jer svijet voli pobjednike a ne gotovane ...

I ako je u bosni tesko, sto se tice posla, plate, medicine itd nije ni vani to sve tako kako to izgleda, to hamen niko ne moze da shvati sve dok ne ode iz bosne.. Sama zivim u svicarskoj i znam kako je, primjetila sam da su ljudi u bosni, i ako ljudi puno manje imaju da su sretniji dole, slobodniji i da znaju sta je stvarno vrijedno u zivotu, jeste da vani negdje ima posla ima para, sve to ode na racune, radis a sve ode samo vidis od plate neki broj na papiru i na kraju mijeseca opet se boris za kruh, vremena nemas za one stvari koje su bitne u zivotu, ljudi su ovdje drukciji skroz, niti ko kome pomaze ako treba pomoc, u bosni hamen svako svakome pomaze i onaj ko sam nema za sebe spreman je pomoci, ovdje niko brak ne postiva vise, nikome nije stalo do toga da stvara familiju svako zivi svoj zivot za sebe i svako misli samo na sebe, ostaris, razbolis se na kraju te utrpaju u staracki dom niko ti ne dolazi nikoga ne zanima, i na kraju sve te pare dajes za staracki dom ovdje da umres, koliko je njima ovdje karijera ili posao bitan da zive za to a nemaju na kraju nista od toga, kome to sve ostaje, nikome.. Ili rade citav zivot vani pa skrenu skroz psihiciki zbog cega.. Sve te stvari, pare itd znaju toliko karakter pokvariti da osoba zaboravi skroz sta je bitno u zivotu, ko se bori kroz zivot ko se stvarno trudi moze svagdje uspijeti, nikome nidgje ni lako uvijek, ali za srecu te stvari nisu ni potrebni, onaj ko malo ima zna i cijeniti, a onaj ko ima hoce uvijek vise i vise ne zna stim sto ima biti zadovoljan vise. I dijece sto se tice, dok ovdje od 12. godina se pocnu sminkati, izlaziti i piti, visiti po citav dan pred igricama i na tel, dole dijeca postivaju svoje roditelje, cijene ono sto im se moze pruziti, uce, druze se, igraju se vani, pomazu roditeljima kad ostare sve do kraja budu uz njih dok ovdje vec nemaju ni vremena ni volje za to, nego gledaju i svadjaju se kome ce koliko i sta ostati, dole se ljudi ne gledaju toliko po tome ko sta i koliko ima koje marke nosi a ovdje se druga dijeca smiju ako neko nema najnoviji telefon ili ne znam sta.. Ne postivaju svoju vjeru kao sto je to dole.. 

Hocu stim reci, da sreca nije u plati kojij zaradis, da mozda ovdje dijeci na primjer mozes pruziti sve osim svoje vrijeme, zaboravi se sta je stvarno bitno u zivotu, i nigdje nije lako i sve tako zlatno kako to sve izgleda, dosta toga ima sto bih se u bosni trebalo popraviti, ali ima drzava koja su u gorem stanju i manje imaju, gdje nemaju ni skole ni ciste vode za piti, pa dijeca se znaju nasmijati i biti sretni kad imaju kame skojim se mogu igrati na primjer ili komad kruha kad imaju sretni su.. A sto se tice posla, onaj ko stvarno hoce da radi taj ce i naci bilo sta da sebi zaradi..

Udaš se u Bosnu za papire i pobjegneš iz te sirotinje od Švicarske....

Šalu na stranu....

Pare su proklete gdje god da si.. I ovdje i tamo.. Što ih više imaš više ih hoćeš i sve drugo ostavljaš i trčiš samo za parama..

Čovjek sebi mora odrediti prioritete... I odmah će mu biti lakše..

Al kad ljudi hoće auto od 50.000 pa onda pola života ga otplaćuju, hoće stan ovdje, stan ondje, kuću tamo kuću vamo.. A ni u jednoj te nemaa.

• Upvote 1

Udaš se u Bosnu za papire i pobjegneš iz te sirotinje od Švicarske....

Šalu na stranu....

Pare su proklete gdje god da si.. I ovdje i tamo.. Što ih više imaš više ih hoćeš i sve drugo ostavljaš i trčiš samo za parama..

Čovjek sebi mora odrediti prioritete... I odmah će mu biti lakše..

Al kad ljudi hoće auto od 50.000 pa onda pola života ga otplaćuju, hoće stan ovdje, stan ondje, kuću tamo kuću vamo.. A ni u jednoj te nemaa.

A najbolje da se udas u Hercegovinu.Tamo niko nista ne radi :-)

Isto,salu na stranu,potpisujem ovo sto Hawk kaze.Evo ovdje na forumu nas ima odsvakud I vecina ce se sigurno sa ovim sloziti.

Onako kako sebi napravis tako ce ti biti.Ako imas neki plan I cilj,malo stisnes I za par godina ce biti onako kako ti hoces.

Nisi prva koja preferira zivot u Bosni.Cuo sam to od dosta ljudi I vjerujem imJa bih u svakom slucaju u toj situaciji digo ruke od svega I trazio taj mir.Otisho u Bosnu pa kako svima tako I meni.

Al`ne dijelimo to misljenje da je u Bosni bolje, tako da cu ja sa zadovoljstvom ostati ovdje gdje sam a Cazin ovako jednom u dvi godine posjetiti,da se malo krajiska brda prodju,podsjeti se na djetinjstvo I skolske dane I to je to.Ipak je covjek ono sto je I gdje je rodjen(mene je Djemka iscupala u cazinskom prodilistu prije 40 godina),al`i taj patriotizam svake godine je sve umjereniji.

• Upvote 1

to ti meni kazes da se udam u bosni za papire hahah, najpametnije izgleda:) jes vala tako je, kazem samo nije ni u drugim drzavama sve fino kako ljudi misle ili lako zaraditi i slicno..

Pa ja ba.. I riješiš sve probleme :)

Ono što je razlika između tebe i mene... je ta da ti uvijek možeš doći i vratiti se u Bosnu, dok ja iz Bosne tako lako ne mogu :)

A i kud bi iz ovog rahatluka.. NeJma ga na dunJaluku 'vakvog.

Ne daj bože tak'og rahatluka nikome, ja sam u Bosni bio rahat i jedva sam se kotaris'o toga rahatluka. Sad ne znam gdje gonim i pravo mi. :D

Haha e jbg sad:tease: uzivajte svi tamo gdje jeste:nyam: imate bureka, sirnica, jogurta, ima cevapa, dzamijaaaa sto bih meca rekao:) mi ovdje samo neke suplje sireve haha, vise ga nema nego sto ga ima hahha

iz BiH ne treba otici ... za BiH se treba boriti da bude bolja drzava ... al to znaci raditi na samom sebi ... 

• Upvote 1

Guest

iz BiH ne treba otici ... za BiH se treba boriti da bude bolja drzava ... al to znaci raditi na samom sebi ... 

Jedno je raditi na sebi, drugo na poboljšanju životnog standarda. Tebi je fino, nekome je drugom fino, trećem, petom i dvadesetom već nije. Ogroman je problem biti u državi bez perspektive, gdje vlada nepotizam i bezakonje. Iritantne su brojke koje se troše zbog nečijeg uhljebljenja, kojeg je sve više. Ogroman dio prihoda na našem kantonu šalju iz Evrope. 

Sve je u rasulu, od politike, preko obrazovanja pa do i privatnog sektora, gdje se od ljudi radi ko šta stigne.