Jump to content
Sign in to follow this  
viking

Sezona 2015 brm brm

Recommended Posts

Ev`ga ,u nedlju ujutro krece cirkus.Desilo se dosta zanimljivih stvari.Alonso u McLaren-Hondu i Vettel u Ferrari su svakako najzanimljiviji potezi kao i povratak Honde u F1.

Mercedes je opet favorit po mnogima .Zanimljivo ce biti vidjeti kako ce Mclarren i Ferrari reagovati.Navodno Ferrari ima velika ocekivanja.

Jutros sam dobro podranio da bi gledao FP...

Mercedes ispred za nekih 0.7 po krugu otprilike. To je i puno, a i nije, s obzirom da su se njihova dva vozača i prošle godine "klali" međusobno, pa neki drugi kupili plijen.. Rosberg na oba treninga brži od Hamiltona, izgleda da ima veliku želju da osvoji ove godine titulu..

Ferrari u odnosu na prošlu godinu mnogo mnogo bolji, mislim dijelom i to što je Vettel došao sa svojim iskustom pa su poboljšali bolid..

McLaren na testiranjima, a i danas na treningu, katastrofa, slab skroz, plus što su imali nesreću na testiranjima, pa Alonso propušta Australiju, a po nekima i Maleziju.. Umjesto njega je Magnusen, koji je isto danas imao udes i slupao bolid.. Ne piše im se dobro, bar ne na početku sezone..

Po većini, Williams je odmah iza Mercedesa po brzini, ali i oni su danas imali malih kvarova pa Massa nije nastupao...

Malo je baksuzluka na početku sezone, prvo povreda Alonsa, a tu je i sudski spor Van der Garda i Saubera, koji još uvijek nije riješen i sutra ujutro (po australskom vremenu) ročište gdje će se odlučiti da li će VdG voziti ili ne...Inače, spore se oko toga da je Sauber imao važeći ugovor sa VdG da vozi ovu sezonu, al pored toga potpisao sa druga dva vozača (koji donose pare), VdG ih tužio, sud odredio da on mora voziti ali... Sad je belaj 3 vozača sa ugovorima a samo 2 bolida.. Faktički do pred same kvalifikacije neće znati ko će biti u bolidima Saubera...

Et za sada...

3 FP je sutra ujutro u 4 po našem vremenu a kvale u 7 ujutro..

Ev`ga ,u nedlju ujutro krece cirkus.Desilo se dosta zanimljivih stvari.Alonso u McLaren-Hondu i Vettel u Ferrari su svakako najzanimljiviji potezi kao i povratak Honde u F1.

Mercedes je opet favorit po mnogima .Zanimljivo ce biti vidjeti kako ce Mclarren i Ferrari reagovati.Navodno Ferrari ima velika ocekivanja.

ove godine ako Raikonene ne postane prvak ... ja cu poceti voziti s njim dogodine u reliju ... :P

na drugom slobodnom treningu Vetel treci ... bit ce nesto mozda od ferarrija ove sezone ... 

https://www.youtube.com/watch?v=pZmsoeWYVN8&t=39

Edited by lucky

Kvalifikacije, Hamilton prvi, Rosberg drugi, Ferrari sa Vettelom treći pa Williams sa Massom 4. Peti Raikkonen, 6. Bottas...

McLaren najbolji od pozadi :) Startaju sa posljednja dva mjesta.. Loši skroz...

Nisi dobro napisao ... 

Hamilton

Rosberg

Masa 

Vetel 

Raikonen 

Brzina pisanja...

Nego Williams zbog mercedesovog motora ima dobru brzinu u jednom krugu, ali Ferrari je pokazao da je bolji u race pace-u, tako da bi Vettel trebao sutra do postolja.. Još ako se ova dvojica naprijed pokolju, mogao bi i do pobjede :D:D

Kimmi dobro stoji.Inace to je vozac koji je uvijek jaci u trci nego u kvalifikacijama.Mislim da Vettel imam dobru konkurenciju u timu.

Ja se nadam od njega sutra puno ... cak cu ustati na vrijeme da gledam utrku ... prosle sezone nijednu nisam pogledao do kraja ... 

nadam se da ce biti dobra utrka ... 

Biće dobra ali iza prva dva mjesta..

Kimi bolje čuva gume od Vettela i to će mu biti prednost.. Australija nije baš neka staza gdje se ima prostora za preticanje, pa će dobar start ili dobra strategija kroz boksove dosta toga odlučiti..

JAh belaja odmah na startu...

Magnusen, botas, kvyat nisu ni startali... Botas zbog bolova u leđima a ova dvojica zbog problema sa motorom..

A na startu gužva i Maldonado se skršio, a i drugi lotus odustao.. Znači ide se trenutno sa samo 13 bolida...

ja bi sve mehanicare iz ferrarija koji su Kimiju mjenjali gumu otpustio i nebi im dao da rade nigdje ko mehanicari ... 

Nisu krivi svi, kriv je ovaj što je pustio kimija da ide i ovi što zaduženi za zadnju lijevu gumu... A imao je šanse za 4. mjesto..

Inače, dosadna utrka, samo svi kružili kao da još uvijek testiranje..

I realno stanje... Mercedes, Ferrari, Williams, pa onda dalje svi u hrpi...

A vidi doveli Schwarzenegera za intervju :D

Prva utrka i pocetak sezone ... nema tu velikih ocekivanja ... svi se spremaju za Barcelonu ... 

Prošla godina je bila dosta zanimljivija..

Ovi u mercedesu kao da se dogovorili, ko bude prvi u kvalifikacijama da ga ovaj drugi neće napadati....

Čestitke Sauberu, prošle godine nisu osvojili ni jedan bod i jedva su i našli novce da budu u ovoj sezoni i prva utrka i odmah 14 bodova..

Nasr prva sezona, prva utrka i odmah 5. mjesto.. Odličan rezultat..

Ovoga Nasra sam gledo par puta u GT2 I sigurno je veliki potencijal.Vidjet cemo sta ce biti kad ,,sigura,, ne bude primjenjiva.

ove godine ako Raikonene ne postane prvak ... ja cu poceti voziti s njim dogodine u reliju ... :P

​Trebaš početi već tražiti sponzore i sklapati auto :)

Evo ja cu ti osigurati jedan tocak I dva mijenjanja ulja :-)

• Upvote 1

a mozda da dodas tome i koji dorucak i bar jedan rucak ...

i normalno pice za Kimija ... :P

More.Mahnuto.Kad je beg bio cicija :-)

Ferarri dobar na treninzima ... :P

Auuu kiše na kvalifikacijama..

Šteta za Kimija nije ušao u q3 zbog gužve u prometu...

Hamilton tek osmi..

3 krug odgođen zbog pljuska.... Možda i otkažu pa da se starta ovako kako jes..

Bilo bi odlično

Rosberg prvi, pa Vettel, Bottas, Ricciardo, Grosjean, Massa, Verstapen, Hamilton, Kvyat, Erikson...