Jump to content
Sign in to follow this  
ljubicica1910

Dan žena- dan koji treba obilježiti ili samo šuplje priče o poštovanju?

Recommended Posts

''Ja 8. mart ignorišem i ne priznajem kao praznik. Pokušavam da prema svojim devojkama i Olji uvek budem takav da je svaki dan 8. mart u našoj kući. Mislim da je to uvredljiv praznik. Prema ženama treba biti žrtva, treba se prepustiti njihovoj nadmoćnosti u porodici. Da su žene odlučivale o nekim stvarima, svet bi izgledao lepši. Možda bi bilo malo čupanja za kosu, ogovaranja i drugih stvari ali definitivno ne bi bilo ovoliko krvi i zla koliko smo mi muškarci posejali...''

Đorđe Balašević, ''Jedan od onih života''

• Upvote 1

ja nesmijem ignorisati ... moram zeni za 8. mart kupiti cvijece a i sestrama i materi i da punci isto ... 

ja samo punici...ostalih se ne bojim :-)

• Upvote 1

blago tebi ... xD 

Kakav 8. mart kakvi bakrači.. Komercijalizacija ništa više..

Moji su svi dani u godini i tu nema priče. Osmi mart nije samo pokloni, haljine i frizure, za mene je to nešto više. Pomoći ženama, boriti se za pravo žena, učiniti dobro drugim ženama itd., međutim ismiju me kolegice i kažu da ja želim nešto glumiti. Tako da se svake godine (to je što mogu od sebe učiniti), odreknem se para koje bih potrošila na frizuru, odjeću, provod i darujem nekoj ženi koja će ih potrošiti da nahrani ili obuče djecu. I ove godine sam isto uradila, podjelila lovušku, ali gazda mi je uplatio rezervaciju pa sam prvi put na 8.mart otišla u kafanu sa poznanicama (znači poznanice :D). Mah ...

• Upvote 1

Hvala komšo, al' nije to to ... mi možemo više i bolje, jedne za druuge da učinimo. Al' otom potom ...

Imamo Lejlu koja tuži BiH, imamo Irinu koja se bori sa korumpiranim šefom (ali i komplet sistemom) ... možemo mi dati svoj doprinos u borbi za prava žena, al' kad je neka Mica-Maca interesantnija  ...

Naravno da se može pomoći, i žene ženama, ali isto tako i muškarci..

Ali, većina žena se zadovolji s tim da ima "SVOJ" dan i da u tom danu malo izađe u grad, poigra, možda popije malo, dobije cvijet ili poklon i to je sva bit njene slobode..

Čast izuzetcima poput žena kao Ciklama...

Imamo Lejlu koja tuži BiH, imamo Irinu koja se bori sa korumpiranim šefom (ali i komplet sistemom) ... možemo mi dati svoj doprinos u borbi za prava žena, al' kad je neka Mica-Maca interesantnija  ...

​Dobar tekst, pročitaj i raspitaj se po Cazinu šta je Bosanka htjela poručiti Lejli.  

http://www.kopiram.ba/168365/bosanka-odgovorila-lejli-koja-je-tuzila-bih-vidim-da-si-u-sat-vremena-postala-narodni-heroj/

Pismo Bosanke sam pročitala, međutim anonimno je i time me nije dojmilo ono što je napisano. Ne znam, niti me zanima šta se po Cazinu pričao o Lejli, niti šta je bit toga pisma.

Lejla je dirnula nešto što muči mnoge studente, mlade i nezaposlene ljude. Podobnost, rodbinske veze, nacionalnost itd. su presudni kod zaposšljavanja, i treba stati na kraj tome.  Šta god, i ko god da je Lejla, može biti primjer mnogima oštećenima, dati im nadu da postoji PRAVDE u BiH. Volim žene koje dižu svoj glas. Ja ne znam ni ko je Irina Lovrić, kakva je kao čovjek, ali na sudu je prijavila mobing i korumpiranog šefa (koliko danas žena trpi svašta da bi djecu prehranile), dobila prvu presudu mobinga u BiH (tako ga je teško dokazati) i financijski sam je podržala, abd ako budem mogla podržat ću još. :) 

Norvežanka ... I ti si žensko? Jesi li majka? Je li ti dijete došlo kući i zaplakalo jer profesor je bio nepošten u ocjenjivanju, išao je u korist slabijeg ali stranačkog dijeteta? Jesi li doživjela da te na poslu maltretiraju? Jesi li osjetila "gažanje" korumpiranih šefova? Jesi li strahovala za život voljenih (partner, djeca)?

Pusti mahalske priče, 'ajmo izdignuti plemenite ciljeve iznad svega, zanemarimo neke stvari u cilju većih i boljih. Ne radi nas, nego radi naše djece. :)

• Upvote 2

situacija nam je takva kakva je upravo zbog stava "nije me briga koje i sta je - bitno je da je pokrenuo revoluciju" ...

Ma daj Lakine, pa ništa gore nema od pasivnosti, ona nas je i dovela dovde gdje jesmo. "Revolucija" nije sudsko traženje prava.

Ti si iz Cazina i znaš Lejlu, njenu prošlost, korjene itd. i znači smatraš da ona nije smjela pokrenuti takav proces zbog prošlosti i korjena, da zbog nekih razloga treba da se poklopi i šuti?

ja znam razliku izmedju sudskog spora i kako ti napisa " revolucije" ...

ja nigdje nisam naveo da treba da se bude pasivan ... al necu ni dozvoliti da mi neko bude primjer sa svojim licemjerstvom ...

ja niti sam komentariso niti cu komentarisati sta lejla ima pravo a sta ne ...

Odlutali smo od  teme narode. Ja sam s ovim samo htjela potaknuti muskarce na razmisljanje,. Htjela sam im dat doznanja da svaki dan trebaju biti fini prema zenama ali i onme prema njima a onda ni taj poklon za 8.mart nije na odmet hih

• Upvote 1

ja znam razliku izmedju sudskog spora i kako ti napisa " revolucije" ...

ja nigdje nisam naveo da treba da se bude pasivan ... al necu ni dozvoliti da mi neko bude primjer sa svojim licemjerstvom ...

ja niti sam komentariso niti cu komentarisati sta lejla ima pravo a sta ne ...

​Sa ovim si rekao sve. :P Svadljivac jedan.

Ljubičice, s tobom se slažem. Otišli smo sa teme, ali opet se sporimo za žene. :D

Cura ,sretan ti 8. Mart . :D

Opet :o hahahaha, rodio ... :*

Opet :o hahahaha, rodio ... :*

Sretan ti 12.-ti mart onda. :D :*

Ma moze :* meni je svaki dan kad ustanem zdrava sa svojom cergom 8.mart. :)))

Bas mi je drago sto si navratila. Jes' da se sad odoh onesvijestiti, ali ti ces doci i sutra pa cemo tracati. :D ....  Nek' mi je Allah u pomoci, Ammar se opet zagledao u curu stariju od sebe ....   :crazy: ... :D

:D ajjjjjjj :D

Taj mali trazi izgleda bas oklagiju preko ledja. :D

Obicno se zene zagledaju u starije muskarce :D , ja ne znam sta on hoce vise. :D

Sta si joj kupila za 8. Mart ? :D 

:D "šemaju" se tek .... Rekla sam da ubuduće sa curama prekine prije praznika i rođendana, pa kad prođu nek' se mire  ... :D.

Ti neces biti dobra svekrva . :D

Zna mala sigurno 'dje zvi'zda stoji :D , inace se on ne bi ni "semo" ,rodjak je to moj . :D

• Upvote 1

​Sa ovim si rekao sve. :P Svadljivac jedan.

Ljubičice, s tobom se slažem. Otišli smo sa teme, ali opet se sporimo za žene. :D

​svadljivac zbog tog sto ne zelim primjer traziti u licemjernim ljudim ...

Ti si inače svadljivac :P 

Sud zanimaju činjenice a ne mahalanja. Znači ako dokaže da je doživjela diskriminaciju pokrenut će lavinu takvih i sličnih slučajeva. To je bitno. Dođeš mi doručak jer te trpim 'vako. :D