Jump to content
Sign in to follow this  
[I-B-R-O]

Ante iz Mostara i njegov fašizam

Recommended Posts

Pitaj @mir&dobro gdje pronalazi sve one linkove.

Sviđa mi se tvoj optimizam, treba pokušavati da se gleda naprijed. Prošlost ne treba zavoraviti, ali joj se ne ne smije dozvoliti da upropaštava budućnost.

Ne bi reko da se radi o nekom optimizmu pa makar.

Istina je da bosnjaci ne zive u sjeni Srebrenice.Mi zivimo(vecina) u sjeni pinka i cica maci.

Meni je najzalije ovih aktivista koji ne vide sve tako crno i mladost su upropastili dokazujuci ono sta osjecaju tj dokazujuci multinacionalnost i suzivot a on zapravo ne postoji!

Ante je EpicFail stoljeca! Slag na tortu generacijskog izroda..

Licno sam se mogao baviti aktivnije heklanjem i skupljanjem goblena nego li sireci bratstvo i jedinstvo, i mislim da bih u tome mnogo vise uzivao te imao nesto od toga i danas..

Nista bolje nije ni na bosnjackoj strani jer sam svoje kolege i komsije znao cesto uhvatiti u kolektivnoj mrznji, dovoljan je samo sljed "cupavih" pitanja i imas ih u elementu!

Vecina mladih i jeste oslobođena predrasuda jer je Ante u ovoj prici jedini s predrasudama. Slazem se s tobom u svemu ostalom osim da vas starije iskorijenim jer nisam mislila da vas treba pobiti ili nesto vec kad te ratne generacije umru smatram da bi trebalo biti manje netrepeljivosti izmedju nas, manje tenzija i manje mrznje.  Iskreno, vecina mladih ne siri bratstvo i jedinstvo ali ne mozemo tako, uvijek cemo zivjeti u sranju od drzave ako nastavimo tako. Jednostavno nekako trebamo da neke granice pomjerimo . Ja ne mogu reci da volim srbe jer su oni ranili moga oca i anpravili od njega invalida, ali ljudi moji tu nije bilo pitanja hoces li ili neces. Nije on ciljano pucao na mog oca kao sto ni neki bosnjak nije isao na to da usmrti nekog srba,bar vecina. Ali nije dosta njih pucalo sto je htjelo vec zato sto je moralo. Zato ne mogu da mrzim ikoga niti zelim. Zao mi je i Srebrenice i neki stvari su neoprostive ( neoprostive Karadzicu,Mladicu i ostalim generalima) i posljeidca rata ce se nazolost jos osjetiti ali moramo kad tad srusiti barijeru. Ako nista,ja cu biti optimisticna za sebe jer mi je Bog naredio da ne mrzim.

Moje mišljenje, lakše bi popili skupa kafu oni što se u ratu preko nišana gledali nego omladina današnja.

• Upvote 3

Moje mišljenje, lakše bi popili skupa kafu oni što se u ratu preko nišana gledali nego omladina današnja.

Ti kad meni ne bi kontritao,crko bi. 

Ma to ti se samo čini.

A evo pišu da je u zadnjoj epizodi serijala, Ante prošetao Starim mostom.. i nisu ga ubili :)

Licno sam se mogao baviti aktivnije heklanjem i skupljanjem goblena nego li sireci bratstvo i jedinstvo, i mislim da bih u tome mnogo vise uzivao te imao nesto od toga i danas..

Ja sam uvijek govorio da je heklanje puno bolje od kozmopolitizma. :D Vidim poč'o si izbasavati na prave puteve. :D