Jump to content
Sign in to follow this  
ljubicica1910

Turbofolk- za neke bolest a za neke umjetnost?

Recommended Posts

Smatram da je turbofolk tema o kojoj bi se moglo diskotovati danima i danima. Iskreno, zanima me zasto neki ljudi daju zeleno svjetlo turbofolku?'??

Ja bih to isto mogao reći i za pop, rock i ostale žanrove muzike... Sve je to isto

Pa navedi ti zašto ti daješ crveno svjetlo turbo folku...

Moje mišljenje...
Tekstovi su loši i kod jednih i drugih, muzika isto tako.. golotinja i ostalo što ide uz to da ne napominjem..

I na kraju bude samo sve stvar lične percepcije i sviđanja jednog ili drugog.. A ustvari, sve je isto..

• Upvote 1

Nije sve stvar lične percepcije. Zasto ne dati zeleno svjetlo klasicnoj muzici koju su ljudi komponovali godinama ili zasto ne dati zeleno svjetlo sevdalinki kao nasoj tradiciji? Ne,vazno je dati zeleno svjetlo nekoj prečki koja ima koeficijent inteligencije ravan nuli i jedan mali komadić mozga u svojoj glavi, koja ne razmislja sta ce reci ,sta ce otpjevati, hoce li joj svaka druga rijec u pjesmi biti sex, koja ne razmislja niti sta ce obuci. Jedino joj je vazno da to kod ljudi prolazi jer se ona skinula haman gola i jos uz to nema od pjevanja. Ne kazem da rock ili bilo koja muzika nema promasaja ali ima daleko vecu i bolju vrijednost od ove, em zbog tekstova, em zbog vokalni sposobnosti em zbog kvalitete. Smatram da nisi upravu zbog toga. Osvrni se na danasnju omladinu ..

Pa to je tvoje mišljenje.. I ti gledaš iz svog ugla..

Onaj što sluša turbo folk on gleda iz svog ugla i za njega je klasična muzika čista glupost. Tako i za onog što sluša rock ili pop muziku ostale su glupe..

Primjer: Pjesma od Šabana Šaulića - Dođi da ostarimo zajedno... To je folk ili za neke i turbo folk, a istu tu pjesmu su uzeli Let 3 i preimenovali u Dijete u vremenu i za njih je onda ta pjesma super... Znači ista pjesma isti tekst, malo izmjenjena muzika i to je to..

A današnja omladina.. Ona je katastrofa bilo koju muziku da sluša... Zbog jedne se tetovira, zbog druge buše tijelo, zbog treće nose mini suknjice od pedlja i zbog sve muzike u globalu piju alkohol i prave budale od sebe...

Ni sevdalinka nije više što je nekad bila..

• Upvote 2

https://www.youtube.com/watch?v=MS79OrsyamA

kod bilo cega kada se gleda krajnost ne valja ... ni kod religije niti kod muzike, niti kod ljubavi , niti kod mrznje i itd ... 

trubofolk bi prvo definiso kao neke gluposti ... Saban Saulic nije nikada pjevao turbofolk ... po meni je turbofolk muzika koja u strofi ima " mini mini suknja ti stoji maksimalno" itd ... 

Ali taj koji ima "mini suknja" ima i pjesama koje ne spadaju u taj dio, tako da se generalno baš ne može reći "eh taj je turbofolker"

Ali taj koji ima "mini suknja" ima i pjesama koje ne spadaju u taj dio, tako da se generalno baš ne može reći "eh taj je turbofolker"

gleda se po onom sto ga je proslavilo ... a ako je mini mini suknja ti stoji maksimalno on je turbofolker ... bez obzira ako ime jednu ili dvije pjesem koje nisu turbofolk ... 

Proslave se oni po drugim pjesmama, ali ih širi krug zna po tim turbo pjesmama jer ih i sami poslušaju, bilo direktno ili indirektno po kafićima ili diskotekama.

ako se proslave s drugim pjesmama zasto im TV i radio stanice koje pustaju tu vrstu muzike ne pustaju te druge pjesme po kojima su se proslavili ... ne pustaju jer nema druge pjesme po kojoj su se proslavili od mini mini suknja ti stoji maksimalno ... ovaj citat navodim zato sto mi nema glupljeg teksta od ovog u pjesmi i ne mogu svatiti ljude kojima je to dobra pjesma ... al moj mozak ima drugaciji nacin rada ... 

Pa to nije do tog pjevača nego do onih što slušaju...

Nit bi on pjevao mini suknju nit bi TV i radio stanice puštale te pjesme da nemaju veću slušanost..  Jednostavno ono što se traži to se i nudi..

Slazem se s lakijem,naravno :P A ne,iskreno, ne kazem ja da sve turbo folk pjesme ne valjaju. Prije svega treba razlikovati narodnu od turbofolk muzike. Jer Saboan je npr folk pjevac koji ima dobrih pjesama,ali preporucujem ti da poslusas Sandru Afriku ili Milicu Todorovic pa ces skontati o cemu ja pricam. A to je turbofolk i besmisao u tekstovima. A to da se svako na neki nacin unistava zbog muzike, to je istina.  Ali i nazalost istina je da i oni koji mogu slusati ove moderne mačkice imaju definitvno neki poremećaj u dragom mozgu ili im je IQ izuzetno blizu nule

Svako ima svoje razloge zašto nešto sluša...

Turbofolk, posebno ženski dio, je dosta "slušan" a još više gledan... Danas u svemu nije bitan kvalitet nego nešto drugo.. U turbofolku to je golotinja prvenstveno, mada, kao što rekoh, to se proširilo i dalje jer to prodaje pjesme..

Nekad se jednom u godinu ili 2 pojavio neki novi pjevač/pjevačica, a danas se sedmično pojavljuju.. Svako može biti pjevač, nebitno koju vrstu muzike sluša..

Onda se turbofolk ne slusa,vec se gleda. Vidiš,za to što si sada iznio si upravu i ne razumijem kako onda na neki nacin opravdavas turbofolk? Nekad se svako dvije godine izbacivao novi pjevac jer se gledala kvaliteta a ne kao danas. Ne znas ti sam nekad..

Ne opravdavam ja turbofolk, nego samo kažem da je tako i u drugim vrstama muzike...

Primjer... Rihana, Lady Gaga, Beyonce, pa Severina i slični..

a koje rekao da ona nije turbofolkasica ?

Ljudi moji, ispisli ste kišu božiju o potpuno trivijalnoj stvari. Ali, neka diskusije. :)

O ukusima se ne raspravlja, ko voli nek slušati izvoli, ko ne voli nek zaobiđe (ja ću mu praviti društvo).

• Upvote 1
  • Downvote 1

Ma dajte, svim vrstama muzike sve je više šunda ali definitivno se ništa ne može mjeriti sa našim turbo-folkerima  ...  prisiljena sam zbog kolegi da po cijeli dan slušam lokalnu radio stanicu (hvala Allahu bar ne slušaju Velkaton) i tačno po muzici znam ko je muzički urednik, aaaa zna biti krkanluka da bih mogla zaplakati ... :)