Jump to content
Sign in to follow this  
picasso

Qatar 2015

Recommended Posts

Svjetsko prvenstvo u rukometu u Kataru je u Bih najzanimljivije zbog nastupa naše reprezentacije po prvi put na velikom takmičenju.

Možemo li u drugi krug'

Teško.. Tanki smo sa napadom.. A bez napada nemaš šta tražiti na svjetskom prvenstvu...

Kolko tolko danas dobra utakmica, ali da nije bilo golmana bila bi mnogo veća razlika..

al nadat se..

mozemo i vjerujem da hocemo ... 

al kada vidim koliko tehnickih gresaka prave na utakmici to je strasno ... danas na sky se komentator smije tehnickim greskama nasih igraca ... 

Gledao sam samo meč protiv Austrije. Ono što sam vidio, nije mi se svidjelo. Nisam pratio rukomet u BiH od rata na ovamo, zbog toga mi je ovo jadno i bijedno, jer mogu samo da poredim sa onim vremenom kada su reprezentacija Jugoslavije i banjalučki Borac dominirali. Znam da se vremena mijenjaju i da će još dugo vremena proći dok ne budemo imali dobar tim, ali mi je poražavajuće da igrači koji igraju za reprezentaciju ne znaju igrati kontru, da se lopta olako gubi, ne zbog aktivne odbrane protivnika, nego što "iscuri" kroz ruke, nisam primjetio da postoje krila vrijedna pomena, psihološki vrlo tanka ekipa koju je lako isprovocirati. Ovdje se mora početi od osnova, oformiti po školama škole rukometa i organizovati male gradske lige. Tako je Borac uradio u vrijeme kada sam ja išao u osnovnu, nakon par godina su najbolji među nama igrali u prvom timu, harali Jugoslavijom i Evropom.

Od oovog prvenstva ne očekujem mnogo, što se kaže, prvi se mačići u vodu bacaju.

Ohrabruje činjenica da u timu igraju SVI Bosanci i Hercegovci i da je osjećaj pripadnosti ovoj reprezentaciji bolji nego kada je u pitanju fudbalska (za koju igraju najbolji Bošnjaci i oni Srbi i Hrvati koji nemaju mjesta u drugim reprezentacijama). I rukometni savez bi trebao malo pročešljati dijasporu, jer pogotovo u Skandinaviji ima dosta naših momaka koji igraju rukomet u solidnim ligama (pogotovo Danskoj iŠvedskoj).

Ja sam zadovoljan.

Ocekivao sam totalni raspad al`evo nije to ni tako lose.

Protiv Austrije je Malinovic bio za klasu bolji od ostatka ekipe.

Mi smo ispodprosjecna ekipa i jos par godina ce nam trebati da se mozemo nadati nekoj dobroj igri.

Šteta što Egipat nije imao snage da održi rezultat do kraja, vodili su sa pet golova razlike, osam minuta do kraja, i opet završi neriješeno. Izvukoše se Švedi na iskustvo i elementarno znanje, ono što drugim ekipama fali (između ostalih i našoj).

Zar to niko nije pogledao onu lakrdiju do kraja? Katar-svjetska velesila. :D

Borili su se do zadnje kapi nafte, do zadnjeg dolara, naučili su kako se "civilizovani" svijet može pobijediti vlastitim metodama. Neprocjenjivo!

Osvojili su "samo" srebro, zlata vrijedno. Odlično izrežirano, od početka, do kraja.

• Upvote 2

Katar? Jel to nekii klub upao među nacionalne selekcije? Poslije ovog prvenstva mi se čini da je rukomet igra u kojoj sudija ima najviše uticaja na rezultat. Za istu situaciju može da svira sedmerac ili probijanje za protivnika pa on onda vagne koga više voli :D A možda mi se samo zgadilo zbog kupljene reprezentacije i utakmica bez navijaća.... Neki kažu da je ovo napredak rukometa.....

• Upvote 1

Otprilike isti napredak kao American Wrestling u odnosu na hrvanje grčko-rimskim stilom koji je olimpijska disciplina (jedna od originalnih disciplina koje se nisu promijenile više od dvije hiljade godina. Hljeba i igara! Nek se narod zabavi, da ne misli previše.

E sad se pitaju neki, šta ako Ktar napravi isto i u fudbalu? :D

Ma pravila u kosarsci i rukometu oko sportskog drzavljansta su toliko smijesna da to treba sve ponistiti i napraviti reprezentacije po rasama i odrazati SP sa 5-6 ekipa.

Igras u cetvrtfinalu za Albaniju ,ispadnes,i onda u polufinalu igras za Azerbejdzan....tako nekako okolo prilike ispadne.

Onog trenutka kad su nama oteli ono protiv Tunisa ja sam presto gledati.Mrrrrrs tamo