Jump to content
Ciklama

Opći/opšti izbori 2014.

Recommended Posts

Niko nije bas ni imao neku kampanju..Sve se radilo o vjesanju plakata i postera po banderama i izvlacenje prljavog vesa drugih stranki, tj napadanje jednih na druge.

Koji god da dodju nista se promjeniti nece.. Ista bagra su svi redom..

Ali svejedno, glasati treba, jer ako ne glasamo, nemamo pravo ni da se bunimo nizasto.. Ni ja nemam nikog za koga bih, osim ovog svog ahbaba i to je to.. ostali sve nula. ali et svejedno nekom cu vec dati glas, pa sta Bog da..

P.S. Dobio sam posao za izbore :)... Radit cu na unosu podataka... Hajd bar neku korist da budem imao.. jest da je jedan dan al bolje ista nego nista :)

• Upvote 1

Iskreno da vam kažem, nikad manje nisam pratila kampanju, planirala sam podržati kumu, poslije mnogo čega i to je upitno. Došlo je do nekih rasprava oko nemilog događaja u Kladuši i ostala sam razočarana mišljenjima i komentarima većeg dijela mojih sugrađana., zgražala sam se na statuse po FB, komentarima starijih tako da od mladih ništa nije iznenađujuće.

Na to sve ne vidim ništa pozitivno u bližoj budućnosti, i ono što sam popratila nisam čula ništa pametno, konkretno za rješavanje ekonomske krize, i nek' moj glas ukradu, nek' rade šta hoće dabogda im prisjelo. 

Magarci su magarci pa se oritnu kad ih se optereti vise nego sto to mogu podnijeti. 

Za razliku od tih divnih zivotinja nas obicni gradjanin pogne glavu i tjera svoj neki glupi inat ako osjeti da ga se ugnjetava ili optereti. Bogom data sposobnost insana da koristeci svoju intelektualnu superiornost nad ostalim bicima na ovim prostorima nije uopce, ili je vrlo malo, iskoristena.

• Upvote 1

Ja hvala Bogu imam izbor da napustim kako fizicki tako i umno sve sto je sa Bosnom.. Tesko je ovakvo nesto napisati, ali nista skoro nista nema pozitivno, iz dana u dan gledam ljude kako pate dok istodobno grijese iznova i iznova! 

Evo i ove godine, tj ovih izbora Bosna je ponovno pokazala sav svoj sund, smrad i zaostalost. Skroz sam negativan postao u zadnje vrijeme i nikako da nadjem nekakvu slamku nade da me izdigne iz negative...

samo ti napusti ... to je olaksanje za Bosnu ...

evo teksta naseg kolumniste ...  KOLUMNA ...

Neke nije briga, nekima se gadi, nekima svejedno, neki inate i na kraju svi ti "neki" zajedno kukaju i pljuju po drzavi i njenim vodjama i proklinju one "neke" sto su dali svoj glas kao doprinos svojoj drzavi.

Neke nije briga, nekima se gadi, nekima svejedno, neki inate i na kraju svi ti "neki" zajedno kukaju i pljuju po drzavi i njenim vodjama i proklinju one "neke" sto su dali svoj glas kao doprinos svojoj drzavi.

Ovo boldano je veliki problem jer veliki broj ljudi stavljaju znak jednakosti izmedju DRZAVE i pojedinaca koji se u nekom momentu nadju u poziciji najvisih zvanicnika u drzavi, iako ti pojedinci mogu biti idioti, licimjeri, kriminalci i ko zna sta sve ne ali nikako nisu Bogom dani i nezamjenjivi. Moj pojam drzave su prije svega njeni ljudi-gradjani pa onda sve ostalo.

Pa mozes ti lucky-ne misliti da je to olaksanje, ali evo primjer kad su bile poplave gdje sam pokrenuo akciju prikupljanja para i odnio dole 2500€ i dva auta puna potrebnih stvari. Evo cekam sad da zavrsi ova pompa oko izbora da pocnem sa projektom nabavke informaticke opreme i pokrivanje krova u mojoj osnovnoj skoli.. Za siromasne i bolesne takodjer kako ja tako poznanici oko mene svakodnevno pokrecu akcije. Da ne nabrajam sergije koje se ovuda po Austriji svakog dzumaja priredjuju a ja "vavik" koliko mogu ostavim..

Da naravno da ce Bosni biti lakse bez ovakvih. Samo ja sam umoran od pucanja u prazno jer evo za 24h ce se ponoviti suicid bh drustva!

Ovdje evo ostavljam svoje najdublje stavove koje ne pricam ni sa svojim bliznjim, ali izgleda sam na pogresnom mjestu. Ne znam zasto skrtaris na konstruktivnim odgovorima nego ovako populisticki zelis diskusiju spustati na najnizi nivo...

Usput bi pohvalio Jiggy-a koji je bio nesebican i izdasan sa svojom nevistom u prikupljanju i pomoci. Ali vjerovatno i on ima oprecne stavove oko desavanja i zivota dole!

Zasto da pomazes nekom ko nece sam sebi da pomaze! Na moje raspolozenje utjece stanje u BiH, a ne samo na mene nego nam cijela nacija pati..

samo ti napusti ... to je olaksanje za Bosnu ...

Barem 80kg.

Edited by Jiggy Bau

Pošto ja nisam htjela ići, moj gazda je bio krenuo sam i kad je vidio da se zaista ne šalim i on se vratio. E, onda su počela pitanja djece i imali smo porodičnu debatu oko izlazka na Izbore, tako sam na kraju otišla sa gazdom. 

izlaznost na izbore 50,10..

Razocaravajuce...

I nakon nekog vremena svi ce se zaliti kako im lose...

Herka, da živiš ovamo možda te ništa ne bi čudilo .... Narod se mora mjenjati, političari su svi tu negdje, samo zavsi koji dres nose.

Razumijem ja tebe , ali ti si narod Ciklameta. Tvoj glas ma koliko ti se cinio nebitnim, bitan je itekako.

evo sviraju sa zastavama sda... Znaci pobijedili su ...

edit...

Bakir Izetbegović 117.642
-Fahrudin Radončić 89.216
-Emir Suljagić 47.186
-Bakir Hadžiomerović 29.961
-Mustafa Cerić 12.636

u rs-u vodi Tadic ispred Dodika,

Edited by BlackHawk

izasao na izbore ... 

treba izaci na izbore ... 

Srećom da ja izađoh pa mogu "lajati" na stanje.

Po trenutnoj situaciji, Kladuša bi mogla ostati sa samo jednim predstavnikom u Skupštini kantona ... mi smo inače zadnja rupa na svirali na kantonu, federaciji, državi al' smo tek sad nahebali (baš ovako prosto, pa zamjerite mi koliko god hoćete). I taj jedan je k'o nijedan em LABURISTA em CAZINJANIN. :P   :D

Edited by Ciklama

Ispravka: "DNZ je imao četiri, a sada su to tri prema jedan u korist Laburista koji su izašli iz DNZa.". Ipak će nas biti, al' ... :D

Ima li ko konkretnije info za kantonalnu skupštinu?

Jeli SDA ima 10 ili 11 poslanika?

Odnosno A-sda 5 ili 6 poslanika?

Različite informacije se daju na portalima. Svako "teglji" i "navlači" svome!

SDA -10

ASDA 6

DF i SDP 4

SBB 3

DNZ 1

Laburisti 2

I da, moj ahbab je uspio uci u skupstinu kantona.. Pozitivno zasigurno...

SDA -10

ASDA 6

DF i SDP 4

SBB 3

DNZ 1

Laburisti 2

I da, moj ahbab je uspio uci u skupstinu kantona.. Pozitivno zasigurno...

Drago mi je zbog tvog ahbaba. Dobar je insan!

Jeli to znači da će bužimska SDA imati dvojicu u Skupštini USK?

Trebalo bi da budu..

U Buzimu najvise glasova dobio je Samir Veladzic 2687, dok je Nisvet dobio 30 glasova manje (mada je opet bilo malo mucke i uzimanja glasova Nisvetu), tako da mislim ova dvojica ce biti u skupstini.. Treci po broju je Abid Mulalic sa 1947.

Od ostalih kandidata niko nije presao ni 1000 glasova (ni sda ni iz drugih stranki)..

Inace, ukupno SDA je dobila 4051 glas, dok daleko iza njih je Asda sa 1254, te SBih sa 898, SDP 439, DF 304 te SBB 228..

Ovo je sto se tice samo opcine Buzim..

Trebalo bi da budu..

U Buzimu najvise glasova dobio je Samir Veladzic 2687, dok je Nisvet dobio 30 glasova manje (mada je opet bilo malo mucke i uzimanja glasova Nisvetu), tako da mislim ova dvojica ce biti u skupstini.. Treci po broju je Abid Mulalic sa 1947.

Od ostalih kandidata niko nije presao ni 1000 glasova (ni sda ni iz drugih stranki)..

Inace, ukupno SDA je dobila 4051 glas, dok daleko iza njih je Asda sa 1254, te SBih sa 898, SDP 439, DF 304 te SBB 228..

Ovo je sto se tice samo opcine Buzim..

Nadam se da ti je ahbab dobio podršku i u drugim općinama jer sa samo tih 2657 ne može ući u Skupštinu!!!

Veladžić je kao nosilac liste dobio značajnu podršku u drugim općinama i za njega nije kriza.

Moraš imati na umu da bihaćki i cazinski SDA-ovci uglavnom imaju preko 3500 glasova zbog snažnijeg biračkog tijela iz svojih općina!

Navodno Bihaćka SDA ima takvih 4-cu a i SDA Cazin nešto slično!! Ako je to tačno, to je već 8 poslanika iz samo ove dvije općine.

Po neformalnim izvorima i Mahmić iz Krupe je dobio značajnu podršku. Za pretpostaviti da će i Sanski Most "iznjedriti" jednog.

Držim fige za tvog ahbaba :-))