Jump to content
Ciklama

Opći/opšti izbori 2014.

Recommended Posts

Opći izbori će se održati u nedjelju, 12.10.2014. godine i to za:

- Predsjedništvo Bosne i Hercegovine,

- Predstavnički dom Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine,

- Predstavnički dom Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine,

- Narodnu skupštinu Republike Srpske,

- Predsjednika i potpredsjednika republike Srpske i

- Skupštinu kantona u Federaciji Bosne i Hercegovine.

CIK BiH

Šta mislite šta nas očekuje sa ovim Izborima?

Kakvi će biti razultati? Ko bi mogao odnijeti najveći broj glasova.

Slijedi li nam politička i ekomska kriza poslije izbora?

(Ekonomska vlada, samo je "ušminkana" pred izbore.)

Ja sam pesimista. Ništa pozitivno ne vidim u našoj budućnosti.

Mislim da neće biti pobjednika, sa većinskim glasovima (50+1 %) za samostalnu vladavinu.

Nadam se da griješim, da me samo kiše i jesen tjeraju na negativne misli. :D

Edited by Ciklama

Zaboravila sam na ovu temu.  :ah:  Moderacija neka je obriše ili samo spoji da malo osvježimo postojeću. :D

zanimljivo je vidjeti da nema kandidata po banderama ... u Cazinu samo sam od dr. Mustafe Cerica vidio na banderi plakate al ne puno ...

Kod mene su bandere pune... sda i ova kladuska koalicija..

negdje sam citao da je SDP odustao od takvog nacina reklamiranja i da ce taj novac proslijediti do stradalih u poplavama..

sad koliko istina ne znam..

Toliko sam preokupirana drugim problemima i pitanjima da nema predstavu št ase dešava ove godine po pitanju izbora. Primjetila jesam da nema plakata kao inače i na momenat pomislila da je rano, a oni se odriču u ime nesretnog naroda koji nema za koru kruha a kamo li da imaju uplaćana osiguranja svoje imovine na ime vremenskih nepogoda. Naravno, zahvaljujući velikodušnim političarima BiH. 

Baš me zanima šta će ove godine narod naprviti na izborima, koga će podržati ...

Kod nas je večaras SDP održao skup na kojem je predstavio svoje kandidate, SDA sinoć, a Lijanovići su juče dijelili propagandni materijal u vidu majica i još nekih sitnica ... Laburisti smjenju svog načelnika općine jer on je kriv što nije otvorena firma tj nova radana mjesta kako je obećano na predhodnim izborima, DNZ na osnovu njih bere poene kao bolja solucija (ovo je među njima) ... to je sve što znam. Moram se malo informisati ili ću definitivno bojkovati izbore. :)

Kod mene su bandere pune... sda i ova kladuska koalicija..

negdje sam citao da je SDP odustao od takvog nacina reklamiranja i da ce taj novac proslijediti do stradalih u poplavama..

sad koliko istina ne znam..

i kod nas su sada bandere pune ...  ko u onim rimskim filmovima ... kada su pored puta na kriz vjesali ljude ... 

U ponedjeljak je Fahro u Buzimu :)

ja imam indirektne koristi od svih stranaka :)

Printanje plakata :D :D

"Skinimo ove lopove sa vlasti i ujedinimo se u borbi za bolje sutra". poruči jedan SDP-ov kandidat na skupu SDP-a tokom ove sedmice.

Pita mene komšija: Majka mu stara, ko je ovdje lud, mi (narod) ili ovi SDP-ovci? Pa zar nije SDP bio posljednje 4 godine na vlasti??

Kažem komšiji: Valjda smo ipak mi ludi, gdje će SDP-ovci lagati. Ne umiju oni to. Zakleli su se davno Titu da će govoriti samo istinu. Dali su prisegu (časnu pionirsku riječ).

• Upvote 1

"Skinimo ove lopove sa vlasti i ujedinimo se u borbi za bolje sutra". poruči jedan SDP-ov kandidat na skupu SDP-a tokom ove sedmice.

Pita mene komšija: Majka mu stara, ko je ovdje lud, mi (narod) ili ovi SDP-ovci? Pa zar nije SDP bio posljednje 4 godine na vlasti??

Kažem komšiji: Valjda smo ipak mi ludi, gdje će SDP-ovci lagati. Ne umiju oni to. Zakleli su se davno Titu da će govoriti samo istinu. Dali su prisegu (časnu pionirsku riječ).

I šta veli komšija za koga će glasati? :)

I šta veli komšija za koga će glasati? :)

Nećeš vjerovati, za četiri razine vlasti za koje se inače biraju predstavnici na općim izborima, komšija će birati za svaku razinu predstavnika iz druge političke partije.

Znači, krenuvši od člana predsjedništva BiH pa do kantonalne razine, njegovi "miljenici" su iz različitih političkih partija. :ap:

Tvoj komšo čkvrknut k'o i ja ... :D

Bisenija Mušedinović je jedan od mojih ovogodišnjih favorita. :)

Profesorica Bosanskog jezika, majka jednog prekrasnog dječaka, učenik naše generacije kroz osnovno i srednje obrazovanje, za našu djecu, za naše obrazovanje, za našu umjetnost za nasu Kladušu je nesebično u službi od povratka sa fakulteta. Poštena i moralna osoba, za nju vrijedi izreka da "tiha voda brijege nosi".

Komšija ide logikom da za državnog paralmentarca treba birati nekog iz stranke koja najbolje zna štititi državu i državne interese!

Za člana predsjedništva se dvoji između Bakira I. i Mustafe C. iako ni sa jednim nije nešto posebno zadovoljan.

A za nivo FBiH i nivo kantona će birati (njemu) poznate osobe za koje smatra da ih krasi moral i osjećaj za društvenu pravdu!

Kad malo bolje razmislim, nije komšo šašav! Naprotiv! 

Izetbegovic ce pobjediti. DF 40 % , SDA 20 %, SBB 10 %, , SDP 10 %.
Nakon izbora oni ce se svadjati oko godinu dana prije nego sto formiraju vladu.

Izetbegovic ce pobjediti. DF 40 % , SDA 20 %, SBB 10 %, , SDP 10 %.
Nakon izbora oni ce se svadjati oko godinu dana prije nego sto formiraju vladu.

Pretpostavljam da si sa ovim procentima mislio na nivo Parlamentarne skupštine BiH (državni parlament)?

Jest da nam je potreban oštar zaokret ali mislim da je tvoja procjena nerealna.

Ko pobjedio da pobjedio godine 2018 nasa ekonomija ce biti slabija za jednu 10 % .

Ova procjena je optimistička. Lično se nadam da će biti bolje, ali očekujem da će biti mnogo gore. Nikog izgleda ne interesuje ekonomija.

Nikog izgleda ne interesuje ekonomija.

Po tom pitanju, jedino STRANKA DIJASPORE BIH djeluje uvjerljivo.

Čisto sumnjam da će ući u parlament, a ako kojim čudom i uđe, bojim se da se niko neće obazirati na to za šta se zalažu. Uvijek kod birača prolazi bolje priča o vjeri i naciji, Mi i Oni, otcjepljenje ili ukidanje RS, je li ili nije bio genocid,  dobro poznate i sto puta prožvakane teme. Ekonomija je potpuno nebitna, dok izbori ne prođu i ljudi ne vide šta imaju na stolu, a šta u frižideru. Onda je kasno izlaziti na ulice, razbijati izloge i jurišati na ustanove.

Jedinu priliku kada se sve to može postići mirnim, civilizovanim i gospodskim načinom je izaći na izbore i glasati osjećanjima. Ali ne osjećajem straha, nego osjećajem gladi.

Tako je. Dakle, nemojte jesti dva-tri dana prije glasanja. :)

Ima tu dosta istine. Sit gladnom ne vjeruje, niti obrnuto.

Ja mislim da su svi nacionalisti. Šta god vi mislili, da glasate za one fine ili za još ljepše, mislim da su nacionalisti. Ja ako budem glasao,glasam za "dokazane nacionaliste". Da krenem sa  promjenama od sebe prvo. :D

Edited by Jiggy Bau

Jučer, na dan dženaze Sulejmanu Tihiću, OO SDA BOSANSKA KRUPA održala predizborni skup u Bosanskoj Krupi gdje su Senad Šepić i Esad Bašagić sa lokalnim SDA-ovcima vježbali retorske sposobnosti!!!

Nevjerovatno koliko su se neki ljudi moralno srozali. Ne poštuju ni dan dženaze vlastitog predsjednika!

Javlja mi Badžo iz Krupe kako se Krupljani ibrete.