Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

Liga prvaka 2014/2015

Recommended Posts

udje ... xD 

Guest

Otpade kombinacija njemacko-italijanskog finala. Jedan spanski klub odradio posao... Sutra vece ce, nadam se, i drugi.

Guardiola mora otici iz Bayerna.

Dobro su krenuli, rano zabili... ali...Mislim da su htjeli brzo dati 3 gola al to baš nije moguće, pogotovo ne Barci..

Guardiola nekako previše sretan u zagrljaju za L. Enriqueom..

A prije nekoliko dana je bila vijest da se seli u City... Kako god mislim da ide 90 % iz Bayerna...

sada mi je jasno zasto engleski klubovi jedvi jada prodju grupno fazu ... sudije za sve su krive ... u Engleskoj su ih digli do neba a toliko ubijaju englesku ligu da je to za nepovjerovati ... 

ovaj sudija je toliko navlacio za barcelonu da je to smijesno vise ikako gledati ... 

dok je barcelona vodila i dok nije bilo nikakve opasnosti nije ni toliko navlacio cim je bayern zaprijetio opet poceo navlaciti i cuvati barcelonu ... 

Mullera covjek vuce za dres pred sudijom i on svira da je muller napravio faul to je samo jedan od primjera ... 

A kada je u pitanju trener bayerna kao da je rekao Enriqeu kako da postavi napad ... moji odbrambeni igraci bit ce po 10 metara od njih nema sanse da kada ih cuvaju budu blize od tri metra do njih ... 

Guest

Drugim rijecima, Clattenburg je Barci donio prolaz u drugi krug? :D Onog trenutka kad je Neymar zabio izjednacujuci gol protiv Bayerna, sanse da se Nijemci plasiraju u finale su bile manje od 5%. Nakon drugog, i opet cistog gola, sanse da se Bayern spakuje za Berlin su bile 0%.

Nabroj nam barem par situacija koje su direktno uticale na ishod vecerasnje utakmice...

Engleske timove necu ni komentarisati, obzirom da smatras da ih losim cine suci. :D

Dobro su krenuli, rano zabili... ali...Mislim da su htjeli brzo dati 3 gola al to baš nije moguće, pogotovo ne Barci..

Guardiola nekako previše sretan u zagrljaju za L. Enriqueom..

A prije nekoliko dana je bila vijest da se seli u City... Kako god mislim da ide 90 % iz Bayerna...

​Upravo tako.

Kad su poveli 1:0 trebali su ,,umrtviti,, igru I pokusati zadrzati 1:0 do poluvremena.Mozda bi I ispala neka sansa za 2:0.

Inace protiv barcelone moras uvijek racunati da ces dobiti go pa zato I nisam bas vidio neke sanse za Bayern I prije pocetka utakmice.

Da su Ribery I Robben bili zdravi e onda bi to bila druga prica.Cak I sa 3:0 ne bih smio garantovati da bi barca prosla.

Edited by viking

ne nije nista sudija navukao ... pogresno si me razumio ...

sve kod golova je bilo cisto ... da si procito moj post do kraja vidio bi da za golove krivim trenera koji je odbrano drzo daleko od igraca barcelone ...

sudija je nasjedao na padavicarsku igru igraca iz spanije ...

naveo sam ti jedan primjer gdje jordi alba( ako sam dobro napisao ime) vuce mullera za dres pred pomocnim sudijom i sudija svira faul za barcelonu ... to direktono nije uticalo na rezultat ... al takve stvari nisu potrebne barceloni jer to je velik tim ... jer svi se sjecaju njenog prolaska preko celzija kada celziju nisu svirana 3 100% penala ...

al Manchester United ce ako Bog da dogodine u ligu prvaka ... volio bih da nas u grupi zapane real pa da ti na terenu demonstriramo engleske klubove ...

Guest

Pa onda nema potrebe pricati o Clattenburgu jer, iako je istina da je imao svojih gresaka u toku utakmice, to je potpuno nebitna stvar obzirom da je Bayern primio pet komada u dvomecu. Ova utakmica u Minhenu bi vrlo vjerovatno bila jos bolja da su kojim slucajem igrali Ribery i Robben, ali nazalost nisu tako da ovo nije bio potpuni omjer snaga s obje strane.

Sto se tice engleskih i njemackih klubova, nema sumnje uopce da su ih Spanci izdominirali u zadnje dvije sezone i odrzali im lekciju iz nogometa svaki put kada bi se susreli...

2013 2014:

Real Madrid - Schalke 9:2

Real Madrid - Dortmund 3:2

Real Madrid - Bayern 5:0

Barcelona - City 4:1

Atletico - Chelsea 3:1

2014 2015:

Atletico - Leverkusen 2:1 na penale

Real Madrid - Schalke 5:4

Barcelona - City 3:1

Barcelona - Bayern 5:3

Vecina ovih duela je zavrseno vec nakon prve utakmice, tako da se ja jako veselim da i naredne sezone izbjegnemo Italijane, a da do kraja knockout faze, pa i u grupi, dobijemo Nijemce ili Engleze...

Guest

Juventusu cestitke na prolazu u finale Lige prvaka, iako je Real realno bio bolji u dvomecu. Nije bilo srece. Ikeru je vrijeme da se oprosti, a Ancelotti, koji sa ovakvom ekipom nije mogao nijedan trofej uzeti, neka razmislja sta ce i kako ce dalje. Prije par dana nam NAS Parejo oteo ligu sa Valencijom, veceras i NAS Morata nam oteo finale Lige prvaka.

Nije ni cudo da nas guze nasi igraci, ranije su to radili Dani sa Zaragozom u finalu Cope, Morientes nas slao kuci iz Lige prvaka sa dva gola u dresu Monaca, Schuster nam ukrao Copu golom u dresu Atletica, Etoo nam ocitavao lekcije u dresu Barcelone, u ligi nas redom godinama rusili nasi "otpatci" kojih smo se tako lako rjesavali. Morata je u Realu dokazao da je bolji igrac od svih napadaca koje smo imali, i ako sad nismo naucili lekciju necemo nikad.

Jese mora upasti u prvu postavu umjesto Balea dok nema Modrica, jer nema smisla da Velsanin igra jer je lik totalno van sebe mjesecima i nemam pojma otkud Ancelottiju ovolika doza hrabrosti da se sramoti iz utakmice u utakmicu, i na to sve izjavi kako bi volio ostati.

nije mi jasno napadanje na Ikera ... covjek je odbranio dvije stopostotne prilike ... pogba i ona 8 ... 

cekaj sada ... kurcili ste se kupovinom balea, benzeme, jamesa itd ... a sada vam oni nevaljaju a valjaju oni koji su morali otici dolaskom ovih ... 

navijac reala ima profil kao murinjo ... ako se igrac pokaze u nekom klubu treba ga ili kupiti ili penzionisati da nebi slucajno taj klub mogao pobjediti real ... vrijeme Franka je proslo ... galacticosi (ako sam ispravno napisao) nemogu vise ocekivati da ce im neko drugi osvojiti titulu ... moraju igrati i dokazati svijetu da nisu bez razloga galacticosi ... 

fascinantno je to sto se vesele uspjehu barcelone ... xD 

i da iz dvomeca je bolji otisao u finale ... xD 

Guest

nije mi jasno napadanje na Ikera ... covjek je odbranio dvije stopostotne prilike ... pogba i ona 8 ... 

cekaj sada ... kurcili ste se kupovinom balea, benzeme, jamesa itd ... a sada vam oni nevaljaju a valjaju oni koji su morali otici dolaskom ovih ... 

navijac reala ima profil kao murinjo ... ako se igrac pokaze u nekom klubu treba ga ili kupiti ili penzionisati da nebi slucajno taj klub mogao pobjediti real ... vrijeme Franka je proslo ... galacticosi (ako sam ispravno napisao) nemogu vise ocekivati da ce im neko drugi osvojiti titulu ... moraju igrati i dokazati svijetu da nisu bez razloga galacticosi ... 

fascinantno je to sto se vesele uspjehu barcelone ... xD 

i da iz dvomeca je bolji otisao u finale ... xD 

Pazi, ja nigdje nisam Ikera kritikovao zbog njegovog nastupa protiv Juventusa, niti mu pripisujem ispadanje iz Lige prvaka. Daleko od toga. Samo krivo mi je sto ostali igraci moraju u svim utakmicama sa tribina slusati zvizduke koji se upucuju njemu i Garethu Baleu vec vise od godinu dana. On je kapiten koji je sebi dozvolio da komentira te zvizduke i koji je sebi dozvolio da gestikulacijama uvrijedi navijace Reala, i vec dugo vremena su on i Pepe glavni uzrocnici svih svadja, kako u svlacionici, tako i na terenu i na tribinama.

Na klupi imamo Keylora Navasa, najboljeg golmana spanske Primere i Svjetskog prvenstva, koji samo suti i zahvalan je kad dobije sansu da se dokaze. A uvijek se i dokazivao.

Sto se tice tog kurcenja, to mi je totalno besmislena izjava. Sve i da sam se kurcio dolaskom Balea, koji se pokazao kao superdobar igrac, ne samo u Tottenhamu, vec jedno vrijeme i u Realu, to ne umanjuje cinjenicu da je on godinu dana ispod svakog nivoa i da igra katastrofalno. Ja sebi onda mogu dati za pravo da se nadam da ce ga Ancelotti izbaciti iz prve postave jer ima i boljih, a to sebi daju za pravo i navijaci koji citav zivot gledaju Real sa tribina Bernabeua i koji mu vec dugo vremena zvizde jer je, ponavljam, katastrofa.

I upravo ta tvoja izjava da mora igrati i da se mora dokazati je na mjestu, jer se Bale dokazuje cijelu sezonu, i klub kao Real sebi ne smije dozvoliti da u dvomecu polufinala na terenu ima 100 miliona vrijednog igraca koji ne zeli pomaknuti prstom.

Ja se ne veselim uspjehu Barcelone, ja se veselim uspjehu spanskog nogometa koji je iz sezone u sezonu sve jaci, i evo opet imam finaliste u oba takmicenja. Barca je utrpala pet komada Bayernu i to je za svaku pohvalu, kao i Sevilla koja dominira Evropskom ligom, i u polufinalu je demolirala Fiorentinu sa 5:0.

Spanski nogomet mozete osporavati koliko god hocete. Rezultati pokazuju koja je liga najjaca na svijetu, a koju ismijavaju sve druge iz sezone u sezonu, i u kojoj se navodno igra najbolji nogomet, koji u Evropi ne prolazi vec godinama.

Ako cemo gledati s neke rivalske strane, navijao bih za Juve u finalu. Ali ne gledam s te strane i nadam se da ce Messi podici jos jedan trofej i tako potvrditi ovo sto ja vec dugo vremena pricam.

prvo kada je u pitanju spanski nogomet ... koliko godina real je odmah nakon grupne faze ispadao ... koliko godina barcelona nije mogla ni grupnu fazu proci ... ova dva kluba bljesnu sezonu oslanajuci se na invidualce ... barcelona na mesija u ovom momentu a real na ronalda ... kada ova dvojica ne igraju nema ni ova dva kluba nigdje  ...

kada je u pitanju kurcenje, nisam mislio na tebe licno nego na sve navijace reala ... jer svi su u fazonu da barcelona i real moraju imati najskuplje placenog igraca ... nema veze da li ovaj to vrijedi ... dok barcelona ide toliko daleko da i cijene lazira , da joj igraci ne placaju porez ... a sta se radi u realu kojem nikakva kontrola prava nesmije upasti i izvrsiti kontrolu ...

uglavnom Italijani su ove godine pobjednici lige prvaka ... onaj Vidal je ubitacno dobar igrac ... vise radi i vise se krece od Pogbe ...

Guest

Ja ne pricam o Realu koji je 6-7 godina bio bez cetvrtfinala Lige prvaka, niti o toj Barci, ja pricam o sadasnjem stanju u nogometu. Ne osporavam uspjeh Engleza od prije nekoliko godina, ali u zadnje dvije sezone dominantna je Primera i to pokazuju rezultati. I to ne samo rezultati ova dva kluba. Atletico je prosle sezone unistio Chelsea i igrao finale sa Realom, dok je evo ove sezone Real ispao iz polufinala a Barca igra finale. Gdje su Englezi?

Niko nije krivac engleskim timovima sto nisu stvorili Messija. Da je babi ona stvar, ne bi bila baba. 

Atletico nema ni Messija ni Ronalda, niti ih ima Sevilla. 

Mene samo zanima gdje su to Englezi u LP i EL?

Barcelona ove godine nema prave konkurencije. Na žalost. Nije samo Messi u pitanju, već bilo ko od "tres amigos" u napadu, bilo ko od njih može dati gol, bilo ko može uraditi asistenciju koja u 90% slučajeva završava golom. Takav napad je nemoguće zaustaviti. Šta je tu je. Ostaje nam nadati se da će Juventus (ko bi drugi bio majstor opstrukcije fudbala) zaustaviti tu mašineriju, jer drukčije ne ide...

Englezi tradicionalno podbacili. Samo Lucky i ja se nadamo da oni nešto znače u svjetskim razmjerama, Na žalost, sami klubovi nas demantuju. Mourinho nastavlja da ubija engleski fudbal, nakon njega neće ostati mnogo..

• Upvote 1

kako sudije znaju srati u finalu ... padavicarima sviraju sve zivo ... 

da li se uopste isplati gledati utakmcie lige prvaka ... 

Guest

Jos jedna zasluzena titula za spanske timove. Dvije godine zaredom apsolutni prvaci u svim evropskim takmicenjima. Imam osjecaj da bi sa ovakvom igrom Sevilla i Valencia iznabijali prosjecne timove poput Uniteda, Liverpoola itd... :P

vidjet cemo kako ce dogodine sa Unitedom igrati ... 

Guest

Prvo se vi plasirajte u Ligu prvaka, pa cemo onda komentirati parove grupne faze ili knockouta. Ipak je tu ogromna konkurencija u kvalifikacijama za United... poput Maccabija iz Tel Aviva, madjarskog Videotona ili zagrebackog Dinama...Maribor i Malmo nisam htio spominjati jer lede krv u venama :P

pise cojvek koji navija za klub koji nema nijedan trofej osvojen ove godine ... a kao galacticosi ... xD 

mislim da vece tragedije nema ... normalno otkako je Franko smjenjen sa vlasti ... jer tada su se trofeji osvajali i bez igre ... :P 

:P

http://www.goal.com/en/news/9/england/2015/06/08/12523302/man-utd-are-first-billion-dollar-brand?ICID=TP_HN_HP_RI_1_2

Guest

Sjajno!!! Svaka cast za United. Sad ce vlasnici moci pozirati za raznorazne casopise dok Abramovich slavi titule. Juhuuu