Jump to content
Sign in to follow this  
Banjaluka

Imate li hobi?

Recommended Posts

Svako od nas je bar jednom u životu skupljao značke, salvete, poštanske markice, razne sličice, ili se bavio nekom drugom aktivnošću u slobodno vrijeme. Bavite li se time još? 

Skup ti je hobi, ako ih skupljaš po Evropi, ali svaka od tih ulaznica ima svoju istoriju, tako da za tebe vjerovatno imaju ogromnu afektivnu vrijednost.  Mislim da i sam imam masu ulaznica sa koncerata, ali pošto ne znam gdje po kući sam ih posijao, kontam da se ne računa kao hobi. :)

Ananas je probio led, ja ću da nastavim...

Skupljao sam sve i svašta, od sličica, počevši od Bitke na Neretvi, Vinetu, Životinjskog carstva preko fudbalera (svjetska prvenstva i domaća liga), preko značaka, kutija od šibica, gramofonskih ploča i kaseta...

Kasnije me počela interesovati tehnika pa sam se bavio fotografijom, okupirao često kupatilo razvijajući u mraku crno bijele slike koje sam redovno prodavao s velikim gubitkom (jer je hobi, a ne biznis), nakon toga je došla radio-telegrafija, naučio sam osnove pa i to batalio.

Negdje krajem osnovne bacio sam se na muziku, naučio svirati usnu harmoniku, a u par godina i gitaru. To je ono što me drži i danas.

Doduše, motivi zbog kojih jedan momak u pubertetu počinje svirati su toliko providni (garantovan prolaz kod cura :) ), razlikuju se od onog zbog čega sviram sada, ali sve je to dio evolucije svakog od nas.

Drago mi je što sam ovaj hobi uspio prenijeti i na sinove (djelimično, jedan je kasnije odustao), pa je dovoljno da se raspali roštilj i odmah se tu stvore dvije gitare. Šta više tražiti od života? Meni dosta, jer nikad nisam skupljao pare, one dođu i prođu.

Moj hobi je istraga funkcijolnalnost magije.

Ja sam u jednom postu već napisao kako ti imaš fin hobi. :)

Ja u slobodno vrijeme igram flash igricu Edgeworld. 50k level. Nagur'o sam to nakon 2 god igranja.

a ja najvise igram Halo 1 online

Tamo smo mi svi,Srbi,Hrvati,Albanci,Slovenci,Makedonci i Ja kao reprezentant Bosne i Hercegovine.
Najvise igramo u Battle-Room CTF (capture the flag)
Tu probamo jedno drugom ukrasti zastavu.Da vidis kako ja nji sviju ubijam,ne dolazi niko
ni blizo Baze,kamol da ukrade zastavu.

Nemoj da bi se ko smijao. Rijetko ko razumije ovo.
Skupljam kamenje iz raznih dijelova svijeta. Kad dobijem ili donesem sama zapisem i obiljezim odakle je. Onda odnesem ponekad kod kamenorezca(ali ovo zadovoljstvo kosta fino) i uklese mi ime grada. Tako da imam 24 mala kamena iz BiH i jednog dana aBd cu napraviti/obloziti sksiju od cvijeca sa njima. Tako zamisljam napraviti nekoliko saksija ili zdjela sa kamenjima iz raznih zemalja. Preko posla imam srecu da sam u kontaktu sa raznim ljudima iz raznih krajeva svijeta pa tako imam kamencica iz gradova za koje nikad nisam cula.Daleke Austrslije,Indije, Afganistana, Palestine itd. Prvi kamen je bio iz Mostara.
Osim ovoga bavim se plivanjem i sakupljam magnete sa gradovima. Daca mi je poslala magneta sa gradovima Amerike i BiH.

Nece Herka nego u kamenje :)

Trenutno sam bez hobija..

A jedno vrijeme sam skupljao upaljace, ali samo sa reklamama.. I imam jos uvijek finu kolekciju.. vecina radi ali ima i par koji nerade...

I vecina su politicke partije na reklamama..

Edited by BlackHawk
  • Upvote 1

Nece Herka nego u kamenje :)

..

Zato sam i rekla da mi se ne smijete jer uvjek isti komentar dobijem o Hercegovcima i kamenju.

Bavim se pomalo finom stolarijom.

Imam u podrumu jedno cose,tu ne zalazi niko osim mene...jok....

Radim fine stvari za kuhinje,sobe,hodnike...

To sto radim zahtjeva mnogo truda i smirenosti,to nisu serijski komadi,vec to zamislim...crtam....

Imam par masinica a u planu sam nabavit jos koju...

Desi se da ponekad nesto bude i zarade,ustvari pokrijem samo jedan dio troskova.

Kad bi se vise angazovao,vjerujem da bi imao fine izglede da uspijem...

O tome sam ....nako...malo razmisljao....

Ja sam svoje hobije pretvorio i u neki izvor zarade :) po meni je to ugodno sa koristnim...

Jer zasto imati npr neku tehnicku spravicu koja kosta hiljadu dvije a ne iskoristiti to??? 

Ali imam i tih neprofitni hobija. Gledam SCi Fi i Epic filmove sa velikom dozom uzivanja. volim da spavam kad mogu i volim da jedem prirodne stvari :D

Sta je u biti hobby??? To sto volim da skupljam pokvarene laptope ili to sto skupljam filmove i muziku na diskove? ili ovo gore spomenuto???