Jump to content
Sign in to follow this  
Ciklama

Preparati za mršavljenje ...

Recommended Posts

Pošto imam kilogarama viška, dušebrižnici me pozivaju na vaganje i tretmane sa nekakvim napitcima i preparatima. Navodno imaj upametne vage, koje izbace koliko vode, koliko masnoće i šta ja znam šta već ima se. I po tome se određuju napitci, preparati i skreće se pažnja na namirnice koje treba ili ne treba jesti.

Međutim. Ja njima ništa ne vjerujem, a možda griješim i gubim priliku da se sredim. :(

Koliko je vama to poznato? Imate li iskustva s tim? Ili je neko vama blizak to isprobao?? 

:))))

Koliko je meni poznato, svaki napitak koji se prodaje ima samo jednu svrhu a to je da zaradi pare. Svi ostali efekti su manje više kao placebo, tj. funkcionišu onoliko koliko sama sebe ubijediš. Jedini napitak za koji znam da funkcioniše je voda. Da, obična voda iz česme. Svaki put prije obroka popij dvije čaše vode i time ćeš smanjiti prostor u stomaku za istu količinu hrane, jednostavna matematika. I samodisciplina je isto dobra osobina (ali ja nisam dobar primjer).

Inače, u Bosni svako voli da se bavi tuđim kilama, i sam sam bio na tapetu, mrzim tu osobinu kod našeg svijeta.

I još jedna stvar, mislim da par kila više na ženama samo naglašava ženstvenost. Siguran sam da bi se tvoj muž složio.

Ciklameta tvoja kila samo ti nosis, nije da ne bi ni meni valjalo jedno 5-6 manje, ali kad smrsas 24 kg za samo 3 mjeseca vise ti nikad visak nece smetati.
Nemas ni grama viska, ko ti je to rekao.?

Moje stričevke, žive u Zgarebu, su skinule po 25 kg. Nisu trošile nikakve shak.ove i sl. nego pazile šta jedu, stroga kontrola ugljikohidrata itd. I išle su na Zumbu. Razultat je fantastičan. One su sad k'o avioni.

Ovi reklamiraju shakove koje piješ i jedeš normalno, samo hranu prilagođavaš prema potrebama organizma. Meni je to k'o bajka, što Banjaluka kaže u kojoj je uzeti novac glavna poenta. Masa žena kod nas se odazvalo tome ... 

Banjaluka, vodom mi dan počinje. Popijem minimalno 3 litre dnevno. Hvala ti. Znaš, o ukusima se ne raspravlja. ;)

Herka, gazda me provocira toliko da bih zaista trebala nešto poduzeti, a nešto mi baš i ne ide, od zime se mučim .... :(

• Upvote 1

Uzmi ti preparat koji hoces al ako jedes previse ostat ces debela i to je go. Formula je jednostavna. Potrositi vise nego sto uneses i taj negativni balans dovodi do mrsavljenja.

Ako vec hoces mrsaviti uzmi (30mg efedrin, 100mg kofein i 50 mgaspirin )tri puta na dan i ima da izgoris ko prskalica
  • Upvote 1

Znači Red Bull, kafa i aspirin?

Sa ovim postaneš hiperaktivan kao vjeverica na kokainu.

• Upvote 1

Šta bih ja, je l', odem kasnije na feštu i kontam taman ću i večeru omašiti, a ja prispijem na večeru. Diplomata puni ovali, onaj Bosanac u mene gleda i zove me da ga pojedem , al' eto bila sam sebi gazda, i nisam.

I ispjevala se ja, pa naplesala (u štiklama ... ), potrošila kalorije, enerigiju .... i sad u gluho doba noći umirem od gladi. Popila 1 vode u ovih sahat vremena.

Pa bilo bi mi pametnije da sam satrala Bosanca i sad mirno spavala. :D

Kokain jeste najbolji za mršavljenje.

Pa bilo bi mi pametnije da sam satrala Bosanca i sad mirno spavala. :D

Apsolutno! :) :) .

Ja vas nikako ne kontam.

Toliko para i truda ulozis  da naguras npr,. na 100 kila i onda hoces da smrsas.Nema smisla.

Ja na svoju kilazu pazim,svaku kilu koju dobijem cuvam ko oci u glavi.

Ja te sasvim razumijem, sli što Ciklama reče:

... . Hvala ti. Znaš, o ukusima se ne raspravlja.  ;)

Ispoštovaćemo.

pa tako ces i skidati al nije nesto naj zdravije al je ucinkovito
najvaznije red bull BEZ SECERA.

izbaciti sve sokpve vodu pit

Moje stričevke, žive u Zgarebu, su skinule po 25 kg. Nisu trošile nikakve shak.ove i sl. nego pazile šta jedu, stroga kontrola ugljikohidrata itd. I išle su na Zumbu. Razultat je fantastičan. One su sad k'o avioni.

Ovi reklamiraju shakove koje piješ i jedeš normalno, samo hranu prilagođavaš prema potrebama organizma. Meni je to k'o bajka, što Banjaluka kaže u kojoj je uzeti novac glavna poenta. Masa žena kod nas se odazvalo tome ...

Banjaluka, vodom mi dan počinje. Popijem minimalno 3 litre dnevno. Hvala ti. Znaš, o ukusima se ne raspravlja. ;)

Herka, gazda me provocira toliko da bih zaista trebala nešto poduzeti, a nešto mi baš i ne ide, od zime se mučim .... :(

Reci gazdi nemoj da mu ja tamo dolazim.
Ja se bojim mrsanja, kad su mi roditelji umrli ja sam za nepuna tri mjeseca smrsala 24 kg i zavrsila u bolnici, pala na 51 kg na moju visinu pa mozes misliti kakva sam bila. Od tada mi je svejedno, da li imam viska 5 ili 10 kg.
Gazda ne smije pisnut. Edited by Hercegovka

hajoj Herrka :( , to je strašno. I ja sam poslije trećeg djeteta bila na 62 kg pala, straaašnooo, al' nikad nisam bila ni ovolika.

Gazda je dosadan zbog mojih kila Bože sačuvaj.

Zamisli, sreo se sa svojom rodicom i ona me pohvalila kao raju (desile se skupa na fešti)  :icon_cheesygrin: i kao da dobro izgledam, troje djece, svi strerovi pod kojima sam bila itd, da bi on dodao da mora nekako vidjeti da mi se omogući termin za neki od sportova, jer sam debela  .... :frusty:..  ona mu je tu očitala lekciju,  :heh: .... a on došao kući pa mi se počeo žaliti a i ja ga dočekam ...    :heh:

Edited by Ciklama

I,koji si sport izabrala? :-)

I,koji si sport izabrala? :-)

Ev' me opasana keceljom u kuhinji iz dana u dan tako ... nešto mi najbolje leži taj sport.  :ah:

Moja tetična smršavila 7 kg pijući te neke "šejkove" za doručak i ručak, ili je između obroka. Nije loše za mjesec i po toliko skinuti. Ona izgleda dobro i zdravo.

Naravno, k'o kad insan omršavi pa se utegne i sredi, atraktivna je i sexy.

Sve nešto pozitivno, a ja opet sumnjičava.   :ah:  :D

Ja nesto ne vjerujem u te  smjese...

Nista ti bolje od pomoci nece biti od nego  samokontole sta jedes,pijes..puno povrca, smanji kolicinu hljeba, sosova..slatke napitke, sode + sporta, i fizicke aktivnosti, umjesto prevozim sredstvom da ides,idi pjeske.ili bicikom .ne veceraj posle 20:00..manje stresa, vise sexa i eto...:D

Ma znam:-) onda uzmes samo pola od onog sto bi mogla pojesti..tanjir za desert neka ti bude mjerilo..sto stane u njega stane, nema vadiiti 2x ... :D

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
  • Upvote 1

Najbolji način da pokrenete sagorijevanje masti i smršavite

U moru dijeta koje se pojavljuju i izmišljaju svakodnevno, da bi izgledalo da se vrše nova istraživanja u sferi fitnessa i mršavljenja, do sada bi trebali znati da funkcioniše samo ono što vam stvori nove navike kako bi mogli zadržati rezultate.Ako odlučite da želite smršaviti i napraviti rezultat, onda trebate znati koji je najbolji metod za ostvarivanje rezultata.

Riječ je o "blitzkriegu" protiv masti

Ako niste do sada čuli za ovu riječ, radi se o metodi ratovanja prvo korištenoj u Drugom svjetskom ratu kada napadnete svim silama u kratko vrijeme bez ikakve naznake i zauzmete veliku teritoriju, prije nego protivnik shvati šta se dešava.

Tako isto treba napasti na mast. Mobilizacija svih resursa i "boom".

Prije par dana sam razgovarao sa klijentom i htio je da počne vježbati i to u kombinaciji nekada jednom nekada dva puta sedmično i možda 1-2 puta sedmično u kućnoj varijanti. Naravno, kao i svi želio je da postigne rezultat što prije, ako može sve za mjesec, najbolje bi bilo…

Koliko uložite, toliko ćete i dobiti

Ako se zalažete za nešto, eto ono da se samo pika vaš trud, takvi će biti i rezultati. U ratu protiv masti trebate napasti sa svim mogućim sredstvima i to odmah dok tijelo ne skonta šta namjeravate.

Lagani pristup će donijeti lagane rezultate i onda gubite na motivaciji jer treba puno vremena da postignete ono što želite, a znate da danas niko nema vremena.

Moj "blitzkrieg"

Kada bih bio u situaciji da trebam smršaviti da to želim što prije, moj rat bi izgledao ovako: 

Trening - šest puta sedmično po 45 minuta sa minimalno 60 minuta šetanja SVAKI DAN. 

Ishrana – 0 ugljikohidrata mjesec dana (može i manje dana, ali što kad mogu ovako brže), osim 50 grama voćnog šećera u shakeu poslije treninga i borovnica.

Suplementi – Neki sagorijevač masti, multivitamin, omega 3, vitamin C, protein u prahu.

Antistres – 20 minuta dnevno relaksacije uz laganu muziku i duboko disanje, kamilica prije spavanja, šolja borovnica poslije večere, kafa jednom dnevno, zeleni čaj tri puta dnevno, pregledati tri komedije sedmično (ozbiljno).

Šta mislite kakvi bi bili rezultati?

Nakon ovog "blitzkriega" od mjesec dana, onda idu dvije sedmice laganijeg režima, dva treninga manje, malo više šetanja, malo više ugljikohidrata, cheat obrok jednom sedmično, od suplemenata multivitamin, omega 3 i protein, antistres ostane na 20 minuta dnevno relaksacije i borovnicama.

Tijelu i mozak trebaju da se odmore od režima i malo uživaju. Ako trebam još rezultata, onda spremam drugi "blitzkrieg" i "boom".

Pokušajte "blitzkrieg", iznenadit ćete se koliko možete postići.

Skoro mi "iskočila" fotka Donne Ares na FB, neko od raje lajkao, znam da sam je "preletjela" i vratila se nazad jer mi je njena mršavost zapela za oko. I bila sam razočarana njenim izgledom, jer mi se dopadala onako punaška i jaka, išle su kile s njenom ličnošču, a ona sva ponosna i sretna što je omršavila, mislim da je teretana spominjana. Nažalost, njen gubitak kilograma je uzrokovan bolešću, valjda je samo u jednom mjesecu izgubila 10 kg. Jako mi je žao. Držim joj fige, i nadam se da će dobiti bitku sa kancerom. Nije tema, al' eto ...