Jump to content
Sign in to follow this  
Banjaluka

Engleska liga 2014/2015

Recommended Posts

Liverpoolu se baš ne da, danas nisu imali sreće, još su i dobro prošli. Konačno im igra liči na nešto. Nije na nivou prošle sezone, ali mi se borbenost svidjela.

City nakon poraza od Arsenala ima razlog za još kupnje izgleda Bony nije dovoljan  :D

To je tolko ukakita ekipa da je to za cudo.

Ja jos uvijek ne mogu vjerovati da Clichy i DeMichelis igraju standardno u toj ekipi.Dvije rupe vece od svemira.

Fernando i Fernandinho odigraju u dva mjeseca utakmicu kako treba.Kolarov preselio na klupu.Bice to bolje kad Dzeko i Aguero postanu fit al`brete,sa onakvom klupom ne smijes gubiti utakmice kod kuce.

Arsenalu svaka cast,zasluzeno pobijedili.Igraju dobro u zadnje vrijeme.

Vidjet cemo sta ce biti za vikend.Ako Chelsea pobjedi to je to.

Kada ce Yaya Ture na africki kup nacija ? 

on kada ode oni mogu biti zadovoljni ako ih moj manchester tada ne pretekne ... xd 

City nakon poraza od Arsenala ima razlog za još kupnje izgleda Bony nije dovoljan  :D

Stigao sam pogledati samo zadnjih 15 minuta. Je li igrao?

Vidio sam da su igrali Džeko, Jovetić i Aguero. Ako njih trojica nisu dovoljni da se da gol jednoj šugavoj odbrani kao što je Arsenalova (ne vrijeđam, ali ne ulijevaju povjerenje, a pola ih je uvijek na bolovanju), onda ne znam šta tu Bony može pomoći.

Kao što Lucky primjeti, ne može se igrati bez Yaya (u duplom značenju). :D

I tačno Vikinže, liga se odlučuje u slijedećem kolu.

Nıje Bony bıo nı na klupı, alı sam rekao da ım Bony nıje dovoljan bıo kao kupnja baš zbog toga što moraju kupovati na drugim pozicijama ne u napadu.

I Bony je na tim africkim turnirima bez znacenja.

Nema tempa u igri,fali  agilnosti.Ko da svi jedva cekaju da sudija svira kraj.

Evo bas gledam Everton.Ista stvar.Ko da su u fazi ucenja pravila nogometa.Neodoljivo me ovo podsjeca na italijansku ligu.

Guest

Je l' to napokon neka navijačka kapitulacija pred naletom meganogometa koji dolazi iz Španije? :P

u jebote koji meganogomet dolazi iz spanije ... xd 

Ako nekom treba stream za večeras:

rtmp://93.174.95.125:1935/edge/_definst_/9ddlpiijjci12o9

Imam i za Špance, ali nema ovdje mušterija, pretpostavljam.

koja utakmica ? 

Stigao sam pogledati samo zadnjih 15 minuta. Je li igrao?

Vidio sam da su igrali Džeko, Jovetić i Aguero. Ako njih trojica nisu dovoljni da se da gol jednoj šugavoj odbrani kao što je Arsenalova (ne vrijeđam, ali ne ulijevaju povjerenje, a pola ih je uvijek na bolovanju), onda ne znam šta tu Bony može pomoći.

Arsenal je ove sezone prošao kroz kalvariju sa ozljedama kakvu ne pamtim godinama. Prije par sedmica Debuchy je ozlijeđen od strane Arnautovića protiv Stokea, a Austrijanac nije dobio ni žuti karton. Debuchy zbog ozljede mora (ponovo) pauzirati tri mjeseca. Koscielny je bio out tri mjeseca zbog problema sa tetivama. To je pola standardne odbrane, a u praksi i više od 50 posto jer bez Koscielnyja Mertesacker igra bar 40 posto slabije.

Na to sve, Szczesny je u lošoj formi ove sezone, a Ospina - koji je doveden ljetos - je zbog ozljede bio uglavnom van terena.

Giroud, jako bitan igrač za odbranu u prekidima, nije igrao tri mjeseca zbog loma stopala protiv Evertona (kontaktna ozljeda). O značaju Girouda dovoljno govori podatak o 16 kornera Cityja koji su bili potpuno bezopasni.

Wenger je promijenio postavku dubine odbrane pa se sad više ne igra visoki presing koji paše Alexisu i Welbecku, ali ne i Mertesackeru, pa je kao posljedica toga stigla serija od tri utakmice bez primljenog gola.

City je dobro prošao protiv Arsenala po pitanju kartona obzirom da je Kompany trebao dobiti direktan crveni karton ili barem drugi žuti za start na Alexisu kod 1:0 (puštena prednost) no nije dobio ništa. Bez Yaye Tourea City je bijedan, ali puno gore za njih je bilo što je Silva bio potpuno iskopčan iz utakmice. Na to sve, Pellegrini je procijenio da je dovoljno da Agüero krene sam u napadu iako je puno bolja opcija bila neka koja bi pritisnula Arsenalovu desnu stranu (Bellerin 19 godina, Chamberlain 21). Biće Čileancu potreban žestok useritis da prođe Stamford Bridge bez poraza.

• Upvote 2

Danas se odlučuje liga. Ako Čelzi dobije, mogu ziheraški odigrati ovo do kraja, ako Siti dobije, imaće još prilike za borbu.

Manchester pobjedio ... xd 

Manchester pobjedio ... xD

Igrao neriješeno. :)

United  pobijedio, zasluženo, a mogao ivećom razlikom. Nadam se da neće dovoliti da im Falcao izmakne iz ruku nakon isteka sezone (jer je na posudbi), jer, iako nije pokazao 100% od onoga što se očekivalo, na sebe privlači dosta pažnje i otvara prostor drugima, a kad protivničke odbrane pomisle da su mu posvetile previše pažnje, zabija iz potaje. Teško je izaći na kraj sa napadom koji United trenutno ima.

Igrao neriješeno. :)

United  pobijedio, zasluženo, a mogao ivećom razlikom. Nadam se da neće dovoliti da im Falcao izmakne iz ruku nakon isteka sezone (jer je na posudbi), jer, iako nije pokazao 100% od onoga što se očekivalo, na sebe privlači dosta pažnje i otvara prostor drugima, a kad protivničke odbrane pomisle da su mu posvetile previše pažnje, zabija iz potaje. Teško je izaći na kraj sa napadom koji United trenutno ima.

United se mora zahvaliti RVP ... 

srediti odbranu i bit ce opet onaj stari ... 

To sa odbranom...podsjeća na Liverpool prošle sezone, mogu dati kišu božiju golova, ali primaju skoro isto mnogo. Publika ipak više voli takve timove zato što pružaju više golova po utakmici (i sam sam takav), nego one koji taktiziraju i igraju na povoljan rezultat (0:0, 1.0). Zbog toga Mourinha mrzi većina (osim vlastitih navijača); od one sile kojom raspolaže (koja može puniti mreže gdje god i s kim god da igra), previše taktizira i guši igru.

United radi na tome da se iz Borussije dovede Mats Hummels. To bi bilo odlično pojačanje u odbrani, bolje od toga teško da može biti. Vidjećemo da li će biti nešto od toga.

Od transfera interesantan je Cuadradov dolazak u Chelsae i Lennonov prelazak iz Totenhama u Everton

Ja vise pratim QPR ove godine :-)...ne merem je bez patnje.

Bice zanimljivo hoce li Austin i Fer ostati u ekipi il ce sve u PM.

Sturidge see vratio .Zajedno sa Rahmanom bi napokon trebali i Reedsi ozivjeti.

MU je sve bolji i bolji.Mislim da ce zavrsiti na drugom mjestu.

Nadam se da ce Chelsea posrnuti malo i da ce se napetost vratiti desetak kola prije kraja.Onda kost u kost :-)

Interesantan u ovom kolu će biti derbi sjevernog Londona, Tottenham-Arsenal. Iz sebičnih razloga (opklada sa jednim navijačem Arsenala na poslu da će United na kraju sezone biti ispred Arsenala), nadam se pobjedi Tottenhama. :)

Gradski derbi se igra i u Liverpoolu.

Čini mi se da je sigurno da Hull neće ispasti ove godine, nisu uspjeli da pobijede City, što je već postala tradicija, City je svake sezone u zadnjih par godina izgubio bar jednu utakmicu protiv nekog od timova koji su ispali iz premijer lige. Dakle, nema problema! :D

Hull ima dobru sansu protiv Vile iduce kolo da predje liniju.Za mene jedan od najborbenijih timova a nije im ni igra losa.