Jump to content
Sign in to follow this  
Tigrica

Ko laže, da li i krade ?

Recommended Posts

Vrlo često se susrećemo sa osobama koje pričaju laži - eh sad da li te osobe i kradu , jer obično kažu :Ko laže, on i krade!

Da li je to tačno , šta mislite. Imali iskustva sa sličnim ..

Susretala sam se sa osobama koje lažu, ali kad kažem da lažu to su bile laži raznolike...samo ne znam da li su i bile u stanju sa kradu...

Vaša iskustva sa istim - izvolite ... podjelite sa nama...

P.S.

Ne zamjerite ako tema postoji, ja je nisam promašaja , ako mod. je pronađu neka spoje..

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Sreo sam mnogo lažova u životu, lakših, težih, patoloških, bezazlenih, ali nisam primjetio vezu između laži i krađe, osim kad neko bude uhvaćen u krađi, pa počne da se pravda, te nisam ja, nisam namjerno i slične gluposti, što samu stvar čine još glupljom.

Mislim da je ovo jedna od predrasuda,situacija u kojoj je izvedena analogija, bez osnove i logike.

Otprilike kao i slijed misli:

-ako maš akvarijum, znači voliš ribice

-ako voliš ribice, voliš i druge životinje

-ako voliš životinje voliš i ljude

-ako voliš ljude, voliš i žene

-ako voliš žene, nisi peder

-a ako nemaš akvarijum... :) nigdje veze

• Upvote 1

Sreo sam mnogo lažova u životu, lakših, težih, patoloških, bezazlenih, ali nisam primjetio vezu između laži i krađe, osim kad neko bude uhvaćen u krađi, pa počne da se pravda, te nisam ja, nisam namjerno i slične gluposti, što samu stvar čine još glupljom.

Mislim da je ovo jedna od predrasuda,situacija u kojoj je izvedena analogija, bez osnove i logike.
Otprilike kao i slijed misli:
-ako maš akvarijum, znači voliš ribice
-ako voliš ribice, voliš i druge životinje
-ako voliš životinje voliš i ljude
-ako voliš ljude, voliš i žene
-ako voliš žene, nisi peder

-a ako nemaš akvarijum... :) nigdje veze

Ja ne volim zivotinje, imam zoofobiju, nikad u zivotu nisam dohvatila zivotinju, nemam niti sam kad imala nikakvo krzno cak niwna kapuljaci na jakni. Sve sam probala od psihologa, zonoterapije, hodze ma nema sta nisam ali uzalud. I jednom mi jedna zena rece, kad sam odbila da udjem u kucu dok ne skloni psa, da ko ne voli zivotinje ne voli ni ljude.

Trebala si joj reći da voliš pse, ali da niste kompatibilni pod istim krovom.

Svako ko krade i laze, ali ne krade svako ko laze.

Oni koji lazu vala u stanju su svasta uraditi...zato od njih svasta je i za ocekivati - sa njima nema iznenadenja...

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

mislim da nije tako jednostavno.....nekad lazemo bez potrebe...nekad iz nuzde...nekad za zivot spasit....a krademo zbog prilike ....slabih odnosa (zakona)....bolesti .....ili iz potrebe...dalo bi se to razclaniti al eto......mozda drugi put