Jump to content

Recommended Posts

Pošto sam na jednoj drugoj temi obećao Ciklami malo slika sa mjesta gdje živim već više od 20 godina, podijeliću sa svima...

Prvo tri slike "divljine" uslikane u krugu od pet minuta (ili manje) šetnje od moje kuće...

• Upvote 1

Da ne bude da slikam samo vukojebine, evo i druge strane medalje...

• Upvote 1

Najbolje na kraju...

[attachment=5412:centar.jpg]

[attachment=5414:luka.jpg]

[attachment=5413:harry.jpg]

[attachment=5415:marina 2.jpg]

Možda imaš pravo.

Malo ko će uočiti odsustvo bilo kakvog smeća bilo gdje da sam slikao,ali tek da uđe u protokol...

Ljepoooteee ... Banjaluka lijepe fotke, lijepi prizori ... :ok:

E, da mi je par dana tamo. :D

Sve sam ovo islikao danas popodne, nisam našao ružu, ali jesam šipak, kupine i lješnik. :) Nisam išao nigdje daleko od kuće, sve je komšiluk. To je ono o čemu sam pisao sinoć, čak i u velikim gradovima nisi nikad udaljena više od 5-10 minuta šetnje do parka koji je dovoljno velik da u njemu žive vjeverice, zečevi, a u Geteborgu je proljetos viđen i vuk.

Ovo gdje ja živim je mali grad na zapadnoj obali, trenutno vrvi od turista (kojima psujem sve po spisku jer je teško naći parking, a redovi u prodavnicama su beskonačni), a trenutno je u toku i takmičenje u jedrenju, pa je ludnica, ali ostatak godine je mrtvaja. Kao u Dalmaciji.

Sviđa mi se što imaš "netaknuti" dio prirode. Djeluje mi prelijepo, a dok je tolika navala turista vjerovatno sam upravu.

A čuj, pretpi, turističke sezone uglavnom kratko traju ili kad turisti nagrnu tamo ti bježi nama u Bosnu. :D 

Kad je ovdje vruće, u Bosni je (obično) prevruće. Ako nije poplava, kao trenutno u BL.

Godinama naučiš da izbjegavaš turiste, oni idu na gradske plaže, dok lokalna raja ima vlastita mjesta gdje se može uživati u miru i tišini. Većina ima kakav brodić (ja još uvijek ne, nije problem kupiti, već gdje ćeš ga vezati) pa odu na neki od ovih bezbrojnih otočića.Izabrao sam 

samo pogrešan dio dana da slikam zapadnu stranu, sunce je bilo još prilično jako (oko osam), trebao bih ponoviti neki put prijepodne, a onaj dio gdje je centar je na istočnoj strani je ispao bolje, bez direktnog sunca. Mogao bih doduše probati da uhvatim zalazak sunca, to je negdje oko pola deset, vrijedi otići opet, makar mi se stare komšije smijale, to slikaju samo "furešti".  :)

Edited by Banjaluka

Odmah osjetim i onaj miris i cijeli duh skandinavije... Prelijepo...

89678473078204404767.jpg

99957180841744545380.jpg

• Upvote 1

Guest

Govor generala Dudakovića na obilježavanju godišnjice oslobađanja bihaćkog okruga (Tržačka Raštela), kad je rekao - Abdića smo gonili i nastavićemo ga goniti!

[spoiler]dudakovic.jpg[/spoiler]

Snimanje Hard Bassa u Cazinu na lokaciji Stari grad Ostrožac

[spoiler]HardBass.jpg[/spoiler]

Ovako je izgledala Prva srednja škola nakon požara prije nekoliko godina

[spoiler]PozaruPrvojsrednjoj.jpg[/spoiler]

dacika imas srece sa skakavcem...dosta vode.... inace lijepe fotke

i jes samo da te puno pozdravim :)

• Upvote 1

Rekose mi da sam pravo nafakali sto se ovih putovanja tice. :) Hem nam je vrijeme bilo idealno hem se i majka Priroda potrudila da ugodi. :)

Ogromna cmoka natrag :)

Lijepo izgleda sa upaljenim kandiljima (za razliku od mnogih u centralnoj Bosni sa fluoroscentnim lampama boja božesačuvaj).

• Upvote 1

U posjeti labudovima

<3c381eefdfb485f2edcd7f6486867ac2e.jpgcdd091e81125018460d2b28cfc79217e.jpg

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk Edited by Tigrica