Jump to content
Sign in to follow this  
Ciklama

Forum i banovanje ...

Recommended Posts

Pobrklija mi je dao povod da otvorim ovu temu. Znači, Forum i banovanje. Vaša iskustva. Mišljenje o banovanju. Koliko je efektivno banovanje? ... 

Nadam se da uvaženi član pobrklija neće imati ništa protiv što sam kopirala naš eglen sa eglen kutije, ako neodobrava, javi će mi se i ja ću ukloniti ... :)

@  pobrklija : (21 Jul 2014 - 00:39 26)Ljudi previse znacaja daju forumima...ok, pojedini ljudi a posebno admini na forumima. Ne shvataju da je clanovima svejedno ako ih banuju jer danas je fb glavni a na forumima su samo veliki entuzijasti

@  +Ciklama : (21 Jul 2014 - 00:49 54)Meni je Forum draži od FB. na forumu sa ženam razmjenim neki recept, nešto i naučim, a na FB uglavnom trpim neke gluposti, da nije porodice po cijelom svijetu i dragih prijatelja obrisala bih ga sad.

@  pobrklija : (21 Jul 2014 - 00:53 23)Pa dobro, ti volis tako a ja sam htio rei da mi nijedan forum ne znaci toliko da bih "patio" i kada bi bio banovan sigurno se ne bih tamo vracao

@  +Ciklama : (21 Jul 2014 - 00:56 16)pa zavisi, ljudi se povežu, ima neka nit koja poveže Forumaše, i žao ti je toga. Ok, svi mi možemo dobiti ban, al' treba biti opravdan, ako je zbog sile nekog admina, i želje za dmonacijom, povratak bi bio poniženje.  

@  pobrklija: (21 Jul 2014 - 00:58 55)Naravno da bi povratak bio ponizenje samog sebe i zato kazem ja se ne bih nikada vracao. Nisam toliko zaljubljen u neki forum da bih kao sto sam rekao patio Imao sam i ja svoje forume i ponekad mi je bilo doslo da sam sve napustim hahah ali eto ostajao sam dok se taj aktivni forum nije ugasio a sada imam samo jedan na koji odem samo da "uskladistim" nesto moje

Edited by Ciklama

Banovanje obavezno ako je u pitanju vrijedjanje bilo koje vrste a posebno ako je nacionalnoj, religijskoj , rasnoj i drugoj osnovi

Ne treba za neke sitnice banovati a posebno  ako se malkice skrene sa teme....upozoriti clanove i nastaviti druzenje

Mrzim kada na nekim forumima kazu banovan si par dana zato sto si kritikovao  administraciju, eto tada je zrelo vrijeme da se napusti neki forum

• Upvote 1

Pobrklija, to sto si zadnje napisao to si upravu, ali to samo ima kod nas. Ovdje sam na jednom forumu godinama i sve sugestije i kritike administraciji se uvazavaju. Ali to kod nas jos ne moze, a najgore od svega sto mozes poslati kritiku na pp a ne mozes javno. Kad te banuju zbog takvih stvari onda i treba otici.
Najgore kad u administraciju dodju clanovi koji pojma nemaju kako se vodi forum a "civija" im udari u glavu.
Ciklama, o mojim iskustvima aBd sutra.

Banovanje treba da postoji - a uslov za banovanje se zna , ako se krse pravila foruma.. naravno da treba clan foruma biti banovan...

Smjesno mi je kada admninistrator, moderator, krsi pravila a niko ne reaguje na to... pravila za sve jednako vaze... ne znaci da njima treba progledati kroz prste.. svima sve isto... i bajagi privatno opominjati... nista ja privatne opomene ne uvazavam..ako je neko nekog javno vrijedao- zasluzuje i javnu opomenu!

svaki forum ima pavila ... sankcije za krsenje pravila je banovanje ...  pravila za ovaj forum mozete procitati ovdje ... 

najgora moguca stvar je da se pravilima da puno moderatoru ili administratoru da on tumaci pravila ... u smislu da su pravila napravljena u cetiri pet recenica ... i onda kada dodje do situacije gdje moderator dolazi u sukob sa nekim clanom on sebi uzima za pravo da tumaci pravila na stetu clana s kojim se je sukobio u diskusiji ... pod pojmom sukob mislim razlika u misljenju ... 

inace na jedan forum sam uso i nazvao selam i odmah bio banovan ... na taj forum nisam vise nikad usao ... 

BAs tako.. Treba jasno odrediti pravila foruma i onda ih se striktno drzati za sve korisnike, pa i za modove i administratore..

Ne znam da li ovaj forum ima pravila "upozorenja".
Recimo pri laksem krsenju pravila dobijes 20% upozorenja, pa ako se nastavi jos 20, i kad doguras do 100 % upozorenja dobijes ban na odredjeno vrijeme... A upozorenja se mogu i skidati ako doticni se popravi i fino ponasa jedno odredjeno vrijeme i ne krsi pravila, te mu se skine odjednom sve ili opet 20 po 20..

Ovakav sistem za mene je uredu, jer svima nama se desi da nekad u zaru rasprave mozda prekrsimo neko pravilo i nebi bilo bas ok da se odmah dobije ban.

I opet, kad nekog baniras, trebas jasno reci krsis to i to pravilo foruma i zbog toga kazna ti je ban od 3-7-10 dana.. Znaci odrediti pravila i po tim pravilima raditi i na taj nacin onda nema frke cak i kad se dobije ban jer bude opravdano..

Pa ja uglavnom dobijem ban radi politike tj. vjere, vehabija itd. Doduse ponekad i ne zasluzim, kao nedavno na jednom forumu moderator mi rece da sam tuka, ja mu se fino zahvalim i prijavim njegov post, a prije toga me " ganjao" po temama, a ja mu Bogami samo htjela "otvoriti oci" da ga lazu neki i da ne nasjeda, jer u sustini jako fin momak. I umjesto opomene njemu ja dobijem ban.
Ali kako ono kazu "svako zlo ima nesto dobro u sebi" pa tako i ban. Sad sam jos odlucnija da mu dokazem da ga lazu, i na dobrom sam putu. A istina mozda i u Avazu procita.
Opasne smo mi Hercegovke, znamo lagat, varat, pa i najgore izmisliti za svoju korist. A ima nas i ovakvih kao ja, sto nam je jezik cesto brzi od pameti, pa letimo pred rudu, ali to je mana iskrenih ljudi.
Tako da ja najcesce dobijem ban zato sto sam iskrena.

Hercegovko, obzirom n tvoje iskustvo kod banovanja, poslijeisteka kad se vratiš kakav je osjećaj? Imali ban učinak joji bi trebao, smirisš li se, ilio se vratiš ljuća nego prije što si bila?

Npr. ja sam jednom dobila ban, prvi put u mojoj forumaškoj karijeri. Pošto je bio 100 % neutemeljen i više iz bijesa i hira, stavila sam tačku na taj Forum. Zam sebe, da sam se vratila, više to ne bi bila ona Ciklama. E sad, da je bio opravdan, ne znam kako bih postupila. :)

Hercegovka je kriva za moj ban...  :rap: Jer vidim nikome nije smetalo to sto je bila " nazvana " tukom i odem se zaliti..., nakon zalbe tema zakljucana...i eto...uz to dodam na drugoj temi da mozda bi me trebali banovati, jer puno se zalim ,  primjecujem, trazim , mozda je to sve razlog za ban... min. poslije sam ga i dobila... :scratchhead:

A komšo je kriv za moj ban .....  :punish:  :D

A vas tri ste krive za moj ban... Jer sam vas branio :P I plus vas je ogranicen, moj je dozivotni :P

Hoces nas i ovdje braniti ?! 

Mislim da je ljepotan osovio rekord u Banovanju... :blind:

BAs tako.. Treba jasno odrediti pravila foruma i onda ih se striktno drzati za sve korisnike, pa i za modove i administratore..

Ne znam da li ovaj forum ima pravila "upozorenja".
Recimo pri laksem krsenju pravila dobijes 20% upozorenja, pa ako se nastavi jos 20, i kad doguras do 100 % upozorenja dobijes ban na odredjeno vrijeme... A upozorenja se mogu i skidati ako doticni se popravi i fino ponasa jedno odredjeno vrijeme i ne krsi pravila, te mu se skine odjednom sve ili opet 20 po 20..

Ovakav sistem za mene je uredu, jer svima nama se desi da nekad u zaru rasprave mozda prekrsimo neko pravilo i nebi bilo bas ok da se odmah dobije ban.

I opet, kad nekog baniras, trebas jasno reci krsis to i to pravilo foruma i zbog toga kazna ti je ban od 3-7-10 dana.. Znaci odrediti pravila i po tim pravilima raditi i na taj nacin onda nema frke cak i kad se dobije ban jer bude opravdano..

moderator je duzan prije banovanja pokusati smiriti clana ... ako se radi o svadji dva clana ... a ako se radi o vrijednjanu na nacionalnoj osnovi ili rasnoj urediti post a clana upozoriti putem privatne poruke ili podizanjem nivoa upozorenja ... na ovom forumu kada se Warnings ode do 100% onda ide trajni ban ... 

al sve sto si napisala znaci moze se i imaju tehnicke opcije da se to odradi ... 

Jedino od mene da vas brani  :mail:

Lucky, Black je dječak :D

Jedino od mene da vas brani  :mail:

Lucky, Black je dječak :D

nek mi halali ... :D 

A vas tri ste krive za moj ban... Jer sam vas branio :P I plus vas je ogranicen, moj je dozivotni :P

Ovo nisam znala. Sad cujem halali Rambo, ali uskoro ce sve izaci na vidjelo.

Fali mi Heidi da pisemo na ovu temu. :crazy:

Nas dvije imamo najjaci ban u istoriji Sarajevo-x, ono je bio beton. :biglaugh: Elem, i tamo smo, prije milijardu i sest godina imale temu o orasima i cekicima (u Bez Cenzure jelte) i tu smo se vecinom nas dvije zezale. I Heidusha okaci neku pjesmu od Dzej Ramadanovskog, admin i jedan moderator se totalno pronadju i kazu nas da ih pod*ebavamo i banuju nas na par sedmica. U medjuvremenu se svasta nesto izdogadja, digli se neki ljudi protiv banova (jer su bili sujetno glupi, jelte :smokin: ) a ova dvojica nas banuju trajno i jos nam ostave "porukicu" na onom prozorcetu kad se podjes ulogovati. Mislim da na starom kompu jos uvijek imam screenshot, upish zivi. I dan danas se sprdamo s tim.

Iskreno, ne znaci mi nista. Imam obicaj da forumam na par mjesta istovremeno pa kad jedan krepa onda ovo vrijeme dok sam na poslu provodim na drugom. Na samo jednom forumu ne bih zeljela fasovati ali sanse za to su 1:100000000000000000000000000000000000.  Inace, sa ljudima koji mi legnu na forumima jako brzo ostvarim privatni kontakt na neki drugi nacin tako da ne vidim neki problem.

O tome ko koga i zasto banuje - svakom svacije. :read:

P.S. pokusavam da se sjetim jesam li imala ban na zidu ali ne mogu da se sjetim a zid odavno ne postoji. Ono je bio legendaran forum. :biglaugh:

Edited by Dacina curica

Ma nista strasno... Njihova steta sto me nema :D

A po cemu ovaj zakljuci da sam ja zensko :D :D

Ovo je Krajina.. Ovdje smo miroljubivi.. Nece biti potrebe da branim..

Ali ako zatreba. Sniper ce biti spreman :D

Sad mi postaje jasno otkud ovoliko novih aktivnih članova na ovom forumu...

Vi ste izbjeglice sa drugih foruma. :)

Nema veze, ovdje su svi dobrodošli, a pogotovo vama ne treba objašnjavati pravila, dakle ovo je win-win situacija, ovaj mali forum je dobio svježu krv, a vi ćete (nadam se) dobiti nove virtuelne poznanike.

Sad mi postaje jasno otkud ovoliko novih aktivnih članova na ovom forumu...

Vi ste izbjeglice sa drugih foruma. :)

Nema veze, ovdje su svi dobrodošli, a pogotovo vama ne treba objašnjavati pravila, dakle ovo je win-win situacija, ovaj mali forum je dobio svježu krv, a vi ćete (nadam se) dobiti nove virtuelne poznanike.

Većini je ban istekao, al' se ne žele vratiti nazad tako da nije ok zvati nikog izbjeglicom ... :D

Ja sam im rekla da neću tamo više, ako me se kad požele da sam ovdje.

Ostalo sve vidiš.

Još da vam se pohvalim da su mi danas provalili tamo profil, a da su me pitali dala bih im sama pass. :D

Edited by Ciklama

Ma vise je zanimljivo provalili profil - zato te i nisu pitali za pass. :/

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Jednom popih ban na temi Srebrenica, svi znamo da je to "rak rana" svih nas. Neki tip mi poceo djecu kleti a ja njemu fino ovako "ne daj Boze, da ne vjerujem u Boga i da nas je On sve stvorio, potrudila bih se da dokazem cijelom svijetu, da si ti ociti primjer prirode da je covjek nastao od majmuna"
Ban 7 dana, zasluzeno.

Ma vise je zanimljivo provalili profil - zato te i nisu pitali za pass. :/

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Zanimljivo je to, iščekivanje šta ćeš naći, i onda mućak ...  :D

Većini je ban istekao, al' se ne žele vratiti nazad tako da nije ok zvati nikog izbjeglicom ... :D
Ja sam im rekla da neću tamo više, ako me se kad požele da sam ovdje.
Ostalo sve vidiš.

Još da vam se pohvalim da su mi danas provalili tamo profil, a da su me pitali dala bih im sama pass. :D

Pa kako, "ne mogu" oni ulaziti na nase profile, evo da se ne znam glasno smijati povratila bih.

Pa tamo gdje ste vi poslednji puta banovani ja nisam ali iz protesta sto  se lahko poteze za tom kaznenom mjerom ja ne idem tamo

Puno forumasa vise ne ide tamo i ako slucajno ide ne komentarisu

Eto, broj posjetilaca na dnu stranice nije vise vidljiv a zna se zbog cega

Volim druzenje, volim rasprave ali nazivanje nekoga pogrdnim imenima samo zato sto se ne slaze sa nekim je apsolutno neprihvatljivo

Kao sto sam vec rekao, nijedan forum mi nije toliko vazan da ga ne bi napustio

• Upvote 2