Jump to content
Sign in to follow this  
picasso

B U N D E S L I G A

Recommended Posts

Da koju napišemo i o njemcima....

Ne računajući Bayern, Bundesliga je jako interesantna. Ukoliko se Borusia ili Schalke uključe u borbu za titulu moglo bi biti i zamimljivilje, ali vjerovatnoća je mala.

Nama je BuLi zanimljiva i zbog naših repreznetativaca. Od ove sezone je i Hajrović bundesligaš u sastavu Werdera.

Vaša očekivanja?

Jedina liga koju bas pratim.. Min 2-3 utakmice svakog vikenda pogledam.. Jednostavno, Njemce volim pa tako i njihovu ligu...

Posto navijam za Bavarce, ocekujem i ove sezone da ce uzeti titulu, ali mislim da nece biti tako lako.. Vidjet cemo kad pocnu utakmice..

Bice par interesantnih timova za pratiti.

Wolfsburg,Gladbach i Hoffenheim ce opet biti adrese atraktivnog nogometa.

Ja imam drugih muka koje se nalaze u 2.BL  :-)

Boga mi, ovi tvoji dobro obraše bostan protiv Minhena. Ako se drastično ne poprave u drugom.

Boga mi, ovi tvoji dobro obraše bostan protiv Minhena. Ako se drastično ne poprave u drugom.

Zvao sam trenera na poluvremenu i interveniso.Nisam ja mala baja ,ja sam velki baja(ko Dodik) :-)

Nek su bar u kupu izbacili Wehen, da se ne sramote kao Vfb u prvom kolu...

Nek su bar u kupu izbacili Wehen, da se ne sramote kao Vfb u prvom kolu...

Al`na penale.

Mogli su proci ko Vedo :-)

Bit ce to puno bolje...za jedno dvajes godina :-)

Vjerovatno zato što imaju zdrave finansije, pa ne idu u bescijenje, isto kao i sa njemačkim firmama uopšte.

Prvi ce Bayern cucnuti.Nece uskoro,al`hoce.Zasad imaju dobre rezerve i rezultate koji im omogucavaju ogromne prihode.

Onog trenutka kad nastane prva veca kriza,a ona ce sigurno doci,tad ce i poceti moderna propast njemackog fudbala ,kao sto je to slucaj u engleskoj i spaniji.

Da ja imam pare, ne bih kupovao Bayern, jer bi on sasvim sigurno bio precijenjen i preskup, već bih uzeo nešto iz gornje sredine i pumpao pare u to dok se ne počne vračati (osvajanjem titula i stabilnim mjestom u Evropi). Otprilike kao što je bio Čelzi prije nego što ga je Abramovič kupio.

Bayern je institucija i nikad "cucnuti" nece, bar ne sto se finansijskog dijela tice.. On je uvijek bio i uvijek ce biti u vrhu njemackog nogometa, a uz to i u vrhu svjetskog...

Bayern je institucija i nikad "cucnuti" nece, bar ne sto se finansijskog dijela tice.. On je uvijek bio i uvijek ce biti u vrhu njemackog nogometa, a uz to i u vrhu svjetskog...

Zivi bili pa vidjeli.

Ja se iskreno nadam da si ti u pravu.

Cim klub postane privatan on je cucno.A to ce zadesiti i Bayern,to se izbjeci ne moze.Pare govore a usta nesto jedu, zna se sta  :-)

Za mene su cucnuli svi.I United i Liverpool i Chelsea itd itd

Mozda ja to ,,cucnuti,, definisem malo na svoj nacin al` bojim se da nas ceka ono neizbjezno sto se dogadja sa svim velikim imenima.

Bilo je vremena kad Bayern nije bio u vrhu svijetskog nogometa.Naprotiv,to su bili drugi njemacki klubovi kao Gladbach npr.

Guest

Bayern nije ni moguće kupiti jer igraju u Njemačkoj gdje se još davno u sklopu Bundeslige i cvajte glasalo za zabranu ulaska velikih investitora u klubove. Nijedan čovjek nije u stanju imati većinski dio kluba u svojim rukama. Najmanje 51% drže članovi kluba i Skupština koje u Španiji nazivaju sociosima (dajem primjer), što znači da klubovi ne mogu imati većinskog vlasnika kao Chelsea Abramovicha i slično.

Bundesliga je tako jedina liga od ovih najjačih koja Arapima ne dozvoljava ulazak u strukture njihovih klubova. A ne isplati im se biti manjinski vlasnici.

Sve je to jasno ko dan.Al`zakoni i pravila su tu da se postuju,krse i mijenjaju.

Onog trenutka kad ne budu mogli u korak sa ostalima i ekonomija bude ta koja apsolutno diktira sve i ta pravila ce se promijeniti.

Ja Bundesligu bas zbog toga sto je takva  i volim al`se bojim da ce jednostavno izgubiti bitku kad u Njemackoj budu puhali neki drugi vjetrovi.

Guest

Nekoliko faktora ne dozvoljava Arapima ulazak u Bayern. Prije svega taj ligaški zakon, zatim struktura Bayerna, kluba koji je 80% u vlasništvu svojih navijača i to je jedan od rijetkih takvih klubova... Njih gotovo pa nije moguće kupiti u bilo kakvim okolnostima. To je jedini klub za koji se zapravo ne bojim da će pasti pod utjecaj Arapa, zajedno s Real Madridom čija je struktura također takva da klub nikad u svojoj historiji neće moći biti prodan nekom fizičkom licu koje će biti većinski vlasnik.

Kaiserslauternu bi dobro doslo da neko investira jer je to stvarno klub za prve lige....

Nekoliko faktora ne dozvoljava Arapima ulazak u Bayern. Prije svega taj ligaški zakon, zatim struktura Bayerna, kluba koji je 80% u vlasništvu svojih navijača i to je jedan od rijetkih takvih klubova... Njih gotovo pa nije moguće kupiti u bilo kakvim okolnostima. To je jedini klub za koji se zapravo ne bojim da će pasti pod utjecaj Arapa, zajedno s Real Madridom čija je struktura također takva da klub nikad u svojoj historiji neće moći biti prodan nekom fizičkom licu koje će biti većinski vlasnik.

nemoj zajebavati za real ... to je kraljevski klub ... 

Nisu svjesni moći petrodolara. Mada ni ja se ne bojim za Real i Bayern. Ko bi to kupio???

Ili da velim Gitano Madrid. Bolje mu pristaje.

Edited by Jiggy Bau

Bayern i Wolfsburg otvorili sezonu, Robben i dalje nezaustavljiv. Servirano Mulleru za 1:0

Guest

2:1, nije još gotovo ali vjerovatno će tako završiti. Iako je ovo tek start sezone, ne očekujem eksplozivni Bayern do kraja iste i mišljenja sam da ni ove sezone neće vidjeti finale Lige prvaka, a da će im u prvenstvu Dortmund napraviti velikih problema.

Al ga Slavonac zavuce Neueru :-)

Guardiola bi lagano mogo poceti traziti drugi klub.

2:1, nije još gotovo ali vjerovatno će tako završiti. Iako je ovo tek start sezone, ne očekujem eksplozivni Bayern do kraja iste i mišljenja sam da ni ove sezone neće vidjeti finale Lige prvaka, a da će im u prvenstvu Dortmund napraviti velikih problema.

Ove godine ocekujem da Bayerna neko naprasi.

Recimo Gladbach,Dortmund ,Schalke il`Wolfsburg.Onako ,za dusu mi :-)