Jump to content
Sign in to follow this  
picasso

Još jedni izbori...

Recommended Posts

Barca i PacificHurricane drago mi je što ste navratili i što iznosite svoja mišljenja.

Možete li bar pokušati svi skupa ostaviti osobne nesuglasice po strani za dobrobit Foruma? :)

Bilo bezveze da se smo svi istomišljenici, ali ne morate rasprave svoditi na osobna prepucavanja...   :(

Ne ocekujes valjda da na podmukle napade i podmetacine od strane pojedinaca, koji su ujedno i administracija, treba gledati blagonaklono??? Prvi nikad ne svodim raspravu na licni nivo, al sam predugo na ovom forumu pa pamtim jako puno nikova koji su bestragom otisli i nikad se vise nisu vratili, a imali su problem iste prirode sa jednom te istom osobom.

Slucajno????

LP

Ne sporim da je Ceric vrlo obrazovana, pa mozda u odnosu na druge kandidate i kompetentna osoba za mnoge stvari. Njegov osnovni problem je sto je do sad vec jasno isprofilisao svoja misljenja i poimanja drustva u kojem djeluje, a sve to javno iskazao. Tako je Ceric sebi uzimao za pravo da unutar vlastitog naroda stalno dijeli ljude na ove i one, a kriteriji po kojima je to cinio su bili njegovo iskljucivo pravo. 

Inace, njegovo biracko tijelo bi moglo biti sastavljeno od munafika koji jasno znaju sta zele postici i onih koji su slabo ili nikako prosvijeceni. Iole obrazovan ili prosjecno informiran glasac nece Cericu dati glas cisto zbog toga sto su takvi legalisti u drustvu koje je bar deklarativno sekularno.

Jes viđo breete!

• Upvote 1

Lično se prepoznajem u dijelu rečenice koji ide nakon boldovanog.

Jes viđo breete!

Jos nisam, al cu ja kao i svi drugi vidjeti koliko mali broj glasova ce dobiti taj svevremenski diduka, ne zato sto takvih nema u ovoj drzavi vec zato sto je bar jos 5 kandidata koji racunaju s istom strukturom onih koji bi mogli glasati za njih.

Jos nisam, al cu ja kao i svi drugi vidjeti koliko mali broj glasova ce dobiti taj svevremenski diduka, ne zato sto takvih nema u ovoj drzavi vec zato sto je bar jos 5 kandidata koji racunaju s istom strukturom onih koji bi mogli glasati za njih.

Vjerovatno će ti prognoze biti tačne kao što su bile one prilikom popisa gdje si prognozirao nadmoć Bosanaca nad Bošnjacima!

Ipak ti malo konsultiraj Aziru sa kašikama.

Edited by mir&dobro

Bakir Hadžiomerović (SDP)
Bakir Izetbegović (SDA)
Mustafa Cerić (neovisni)
Fahrudin Radončić (SBB)
Mirsad Kebo (neovisni)
Emir Suljagić (DF)
Sefer Halilović (BPS)
Halil Tuzlić (neovisni)
Adil Žigić (neovisni)
Džebril Bajramović (Stranka dijaspore)
Dragan Čović (HDZ BiH)
Martin Raguž (HDZ 1990.)
Živko Budimir (SPP)
Zora Terzić-Šeremet (DF)
Mladen Ivanić (Savez za promjene)
Željka Cvijanović (SNSD)

Jel ovo DF ima dva kandidata za clana predsjednistva ?! 

To je ponuda za dva naroda, a ujedno sami sebi konkurencija  :D

To je ponuda za dva naroda, a ujedno sami sebi konkurencija  :D

Nema tu konkurencije, teoretski bi mogla biti izabrana oba kandidata (čak i treći, iz trećeg naroda), ne igra ulogu stranka, već nacionalni ključ.

Teoretski da, ali ako se sjetimo da bosnjaci biraju hrvatima clana predjesnistva, onda se moze desiti da DF bosnjak dobije za onoliko glasova manje koliko je DF hrvat dobio i obratno. Biracko tijelo im je zajednicko

Ili se nesto u medjuvremenu promijenilo u izbornom zakonu?

Zora Terzić - Šeremet (DF) je odustala od kandidature. Inače,  gospođa je totalni anonimus medijima.

Zora Terzić - Šeremet (DF) je odustala od kandidature. Inače,  gospođa je totalni anonimus medijima.

Ne samo medijima već i vaskolikom pučanstvu. Nikad čuo za nju.

A inače, u garaži,  dok popravljam automobile slušam radio i pratim politiku! :blind:

DF nema oficijalo ozbiljnog kandidata za hrvatskog clana predsjednistva jer je tu poziciju nakon incidenta o prijetnjama doticna gospodja shvatila ozbiljno i napustala drzavu. Trenutacni kandidat je pomalo anonimous tj psiholog u penziji ako se dobro sjecam... Tu kandidaturu je logicno prepustano da Raguz pobijedi okorjelog lopova Covica.. A time 90setka da pokrene hrvatski narod ka EU. Malo ko ovdje konta da sve tri naroda moraju napraviti promjene da bi se stvarna promjena desila! A ne da se svi u krug negiramo i ponizavamo!! Kao sto mi bosnjaci radimo to srbima, ako cemo biti iskreni... Edited by PacificHurricane

Ni jedan kandidat za clana predsjednistva, bez obzira iz kojeg naroda dolazio (ovo je inace institucionalna segregacija okrunjena u Ustavu ove drzave), nije ozbiljan kandidat a pogotovo nije kvalitetan. U ostalom niti funkcija za koju se kandiduju nije nista ozbiljnija od kandidata, ili bar do sad nije bilo onih koji bi znali maksimalno iskoristiti njene kapacitete.

Monsignor nesto si pobrko.

Ni jedan kandidat za clana predsjednistva, bez obzira iz kojeg naroda dolazio (ovo je inace institucionalna segregacija okrunjena u Ustavu ove drzave), nije ozbiljan kandidat a pogotovo nije kvalitetan. U ostalom niti funkcija za koju se kandiduju nije nista ozbiljnija od kandidata, ili bar do sad nije bilo onih koji bi znali maksimalno iskoristiti njene kapacitete.

Monsignor nesto si pobrko.

Nemoj ga, on je mali, ne zna ništa. :P

Zanimljivosti

https://www.youtube.com/watch?list=UUPCOvHq2iCRvt4NrOp5sunQ&v=GzWhi44yn0s

DF ima izgleda nekih ne razjasnjenih stvari kada su u pitanju kandidati za predsjednistvo ... 

VIJEST 

Ova vijest vrijedja intelekt ovog foruma.. Vijest se iskljucivo moze koristiti u populisticke svrhe i radi dobivanja klikova na stranici jer zadnje dvije rijeci diskvalificiraju procitano iz naucno istrazivackog novinarstva.. Onako kako Avaz pise (S B B ) tako i Oslobodjenje (SDA) a identicno tako Nezavisne (SNSD), naravno istim stopama ide Depo i Federalna (SDP) itd itd.. od hiljadu portala i desetine televizija, moze se na prste prebrojati stvarne neutralne izvore.. A mene zanima jesi ti @lucky ovo napisao da bi potakao bilo kakvu diskusiju na ovoj temi ili je ova "VIJEST" tvoj krajnji domet u argumentima??? Ako je krajnji domet, molim te pravovremeno me obavjesti da znam sa kim imam posla B) Edited by PacificHurricane

Dodao bih jedno moje zapazanje sa globalnog nivoa preneseno na BiH... Naime postoje mnoge nevladine organizacije koje prate izraelsko americke manipulacije masama i dosli su do jednostavnog zakljucka. Youtube je prepun zapazanja gdje Izrael do besvjesti u javnosti optuzuje Palestinu za one stvari koje njih svijet upravo optuzuje. Bez ikakvog srama i logike spinuju i okrenu istinu. Takodjer od neki dan intervju na Fox News je sramota za modernu civilizaciju. E sad posto SDP nije nacionalisticka stranka kao SDA, HDZ, SDS, SNSD, njima nista drugo ne preostaje nego zivjeti americki san :) upravo se mjesecima po raznim stranicama provlace komentari kako je SDP potonji i kako se stranka raspada ali eto dosli oni optuzivati DF za stanje u BiH a ovi jos oficijalno ni izbora nisu dozivjeli.. Otvoreno i jasno bih zakljucio da je vrh SDP i time cijela stranka ziva NULA...

To što je SDP-ov portal objavio članak ne znači nužno da je istina drukčija, zar ne?

evo nekoliko citata o ljudskoj gluposti : 

Samo dvije stvari su beskrajne - svemir i ljudska glupost, a za  ovu prvu baš i nisam siguran.

Albert Einstein

Razlika između gluposti i genijalnosti je u tome da genijalnost ima svoje granice.

Albert Einstein

Nijedna droga, pa čak ni alkohol, ne uzrokuju fundamentalne bolesti zajednice. Ukoliko tražimo izvor svih problema ne bismo trebali ljude testirati na droge, nego bismo ih morali testirati na glupost, neznanje, pohlepu i ljubav prema moći.

P. J. O'Rourke

Ništa na svijetu nije toliko opasno koliko iskreno neznanje i glupost koja ima savjest.

Martin Luther King

I ovaj tapatalk smece, napises nesto i kad ode konekcija ode i napisano..! Nego da nastavim: stvarno je ljudska glupost beskonacna a posebno kod naseg naroda gdje iznova i iznova biraju jedne te iste tj SDA i SDP, ili se sele od jednih do drugih i obratno.. Narod 20 godina 24 sata dnevno razmislja o nekoj utopiji a nista ne poduzima!!! A ja kao sto sam prije dvije, tri godine branio SBB do izborni rezultata i postizbornog djelovanja da bi kasnije na stvarnim argumentima se distancirao od takve politike tako cu isto pruziti priliku DFu..
@lucky hoces se ti konkretno dohvatiti ikako diskusije na ovoj temi ili ces na rodjenom forumu floodati??? :D

DF? 

Komšiću skidam kapu zbog Ljiljana, zboh ljubavi prema BiH, zbog poštenja, al' ne volim ljude koji kad se sukobe sa pollitikom stranke iz koje dolaze, napuste tu stranku i samostalno krenu dalje ili osnuju svoju stranku.

Ako on nije bio kadar nešto pozitivno učiniti u svojoj stranki, izboriti se za svoje ciljeve unutar svoje stranke, nego ju je morao napustiti, kako može biti sposoban izboriti se sa svima drugima stranačkim rivalima, pa čak i neprijateljima države? To ja 'vako laički gledam, pa kako god glupo nekom bilo. :(

Biti dobar čovjek, biti pošten, voljeti BiH nisu dovoljni argumenti (meni) da nekom dam glas. Komšić dodatno bere simpatije građana posebno Bošnjaka, jer je Hrvat koji voli i brani jedinstvenu i cjelovitu BiH, a eto ja ni na to ne padam.

Ljepuškast je, al' nije moj tip definitivno. Drag mi je čovjek, al' ....  :)

Al' da stvar bude gora, niko sa liste za predsjedništvo me ne ostavlja bez daha. :S   :P

Edited by Ciklama

Skoro svaka stranka je doslovno privatna svojina jednog lica eventualno manje grupe.. I mene stvarno duboko interesuje dali ce istim putem poci i DF ili ce biti odredjene demokratske slobode kakva bi trebala u stvarnosti biti..

DF? 

Komšiću skidam kapu zbog Ljiljana, zboh ljubavi prema BiH, zbog poštenja, al' ne volim ljude koji kad se sukobe sa pollitikom stranke iz koje dolaze, napuste tu stranku i samostalno krenu dalje ili osnuju svoju stranku.

Ako on nije bio kadar nešto pozitivno učiniti u svojoj stranki, izboriti se za svoje ciljeve unutar svoje stranke, nego ju je morao napustiti, kako može biti sposoban izboriti se sa svima drugima stranačkim rivalima, pa čak i neprijateljima države? To ja 'vako laički gledam, pa kako god glupo nekom bilo. :(

Biti dobar čovjek, biti pošten, voljeti BiH nisu dovoljni argumenti (meni) da nekom dam glas. Komšić dodatno bere simpatije građana posebno Bošnjaka, jer je Hrvat koji voli i brani jedinstvenu i cjelovitu BiH, a eto ja ni na to ne padam.

Ljepuškast je, al' nije moj tip definitivno. Drag mi je čovjek, al' ....  :)

Al' da stvar bude gora, niko sa liste za predsjedništvo me ne ostavlja bez daha. :S   :P

Da se razumijemo, nisam DF-ovac!

Međutim, smatram da u zemlji koja je već odavno u kaljuži kriminala, korupcije i svakog drugog nemorala, bi trebalo cijeniti poštenje i moralni integritet!

Ovoj zemlji treba pravde. A pravda je utemeljena na istrajnosti na zakonitosti i moralnim principima.

Mir&dobro, slažem se s tobom da trebamo gledati i podržati ljude sa moralnim vrijesnostima, al' trebaju imati još puno više od morala za dobrog vođu, a Komšić to nema.   :))))

Edited by Ciklama