Jump to content
Sign in to follow this  
viking

Sezona 2014

Recommended Posts

Evo,tek toliko da SLUCAJNO ne bi ko naletio da se proeglenise malo ovd`.

Usput,da ne misli ko u Madjarsku ove godine.Ja uzeo kartu sa jos jednim prijateljem iz Gradiske pa cu nakon duge pauze na to zujanje.Haman pa sam i zaboravio kako to izgleda :-)

Ove godine imam i za koga navijati kako treba.Kimi preso u Ferrari pa me malo ohladio al`evo pojavio se lokalni malac,Kevin Magnuson,tako da cu imati razloga divljati :-)

Evo da malo opsumiramo prve tri voznje.

Kako je pocelo,Mercedes ce ovo potrati ove godine bez vecih napora.

Hamilton i Rosberg izgledaju prejako.Danas je bilo gusto da samog kraja.

Vettel i Red Bull jos ustimavaju stvari al`izgleda da im ova nova pravila ne idu na ruku kao ni Ferrariju.Ricciardo je napokon dosao u pravi tim i u Red Bullu ce do izrazaja doci njegov talent.U stvari vec je pokazao sta moze al`je imao peh konstantno s necim.

McLaren je bio dobro poceo al`danas su pali.Button i Magnuson obojica frcili.

Dva tima ce biti posebno zanimljivi ove godine,ja mislim.Williams i Force India.

Massa i Bottas objica se zele dokazati a i auta su im izgleda prilicno dobra,vidjet cemo.

Perez i Hulkenberg su mozda dva najagresivnija vozaca i napokon su izgleda dobili dozvolu da rade sta hoce a i auta su im ok.

Brmm Brmmmm Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrmmmmmmmmmmmmmmmmm     :-)

ja trazim pravila da skuzim ovo za gorivo ... 

ferari vidim nista ... 

Puno su nepotrebnih pravila uveli,formula nije vise ono sto je bila.

Npr. u auto se tanka 100 kila goriva i to je to(120-130 L ) i svi moraju tome auta prilagoditi.Nema dosipanja i sl.

U pittu auto koristi elektricni pogon.Motori su 1,6L al`je opet uveden turbo.

Uglavnom,vozaci su nezadovoljni a ni publika nije odusevljena.Vidjet cemo gdje ce to sve odvesti.

Ferari od 1600 kubika? :) Da i to doživim...

Vikinže, divim se tvom entuzijazmu (ono da ideš na Hungaroring). Nadam se da ti neće biti kiše (u stvari, ne znam je li gora kiša ili žega na onoj meraji, hlada ima jedino ispod bundeve). Dobro se provedi u svakom slučaju.

Ferari od 1600 kubika? :) Da i to doživim...

Vikinže, divim se tvom entuzijazmu (ono da ideš na Hungaroring). Nadam se da ti neće biti kiše (u stvari, ne znam je li gora kiša ili žega na onoj meraji, hlada ima jedino ispod bundeve). Dobro se provedi u svakom slučaju.

Kamp zakon.Sve ti pri ruci.

Sator,suncobrani,kisobrani,stolice,sto,frizider,blizu sanitarni cvor.Iskustvo zlata vrijedi :-)

Subota vece koncert.

A najzad sta fali malo i krmak biti.

Hvala,hvala :-)

E da se i ja ukljucim..

F1 pratim redovno vec dosta godina, i ne propustam nijednu utrku da pogledam.. A ako nekad zbog obaveza nedjelja nemoze se biti kod kuce, taj dan ne citam sportske vijesti i samo pratim kad ce biti utrka za skinuti i skinem i gledam "uzivo" :)

Navijac Schumachera, a trenutno za Vettela i posto gotivim sve njemce onda je tu i Rosberg (za kojeg se nadam da ce uzeti titulu ove godine), pa i Hulk.

Sto se tice ove sezone, Mecka daleko ispred ostalih, najbolji slijedeci je red bull, a blizu su i Williams mada nesto manje pouzdani, iako imaju brzinu i mercedesov bolid..

Renault je podbacio sa svojom pogonskom jedinicom, i dosta slabo je napravio svoj turbo motor..Red bull to nekako kompenzira sa odlicnim dizajnom sasije, ali nije dovoljno da bi se moglo pobijediti Mercedesa, koji je napravio odlican posao i sa razlogom su prvi ove sezone..

Titula ide 100 % Mercedesu, jedina nepoznanica jos, da li ce Hamilton ili Rosberg biti prvak..

Danas su kvale za Njemacku, sutra utrka... Nadam se "domacoj" pobjedi Rosberga..

I za kraj, velika velika kritika za zvuk bolid.. Ni sjena one stare formule.. Ali valjda se naviknemo i na to..

A de Hawk,sta ces.Industrija diriguje.

Eno renault izbacio motor za obicno auto od 1,0 L,a ima 130 konja.Valja to prodati :-)

Za mene licno Damon Hill je bio posljednji iz stare garde.Vozio na manuelni mjenjac kad su svi dugmad stiskali.

Oni dueli Häkkinennena i Schumia ce ostati u sjecanju citav zivot.Dva dzentlmena u najboljim akcijama.

Vidjet cemo sutra sta ce biti.Hamilton starta sa 15.mjesta.Dobro se danas unistio.

Bottas ima priliku da dokaze da prosla trka nije bila slucajnost.

Moguce je cak i da ce Hamilton iz boksa startati, jer ce vjerovatno mjenjati mjenjac a to je odmah i kazna.. Za nesrecu krivi dobavljaca disk kocnica, valjda mu zakazali pa udario... Odlicna prilika za Nicu da dodje do jos jedne pobjede..

A naravno da je sve to industrija i u zadnje vrijeme bas je malo tih pravih trkacih duela... Pogotovo kako ubacen DRS pa vrlo lako se vrse preticanja.

Sutra se nadam RedBullu bar 2. i 3. mada vjerujem da ce Hamilton vec u prvih 10-tak krugova stici sve ispred sebe.. Jednostavno Mecka je bolja za klasu od svih..

Skinut ce ga Kimi il Perez kad ih bude pretico.

Segio je kamikaza i dusa mu draga nekoga zahebati :-)

Da bar hoce :)... mada sa onakvim bolidom ce ih preteci kao od sale.. A Kimi, Kimi je los ove sezone, nikako se naviknut na ferrari.. a i ferrari daleko od onog svog sjaja..

Mogu reci da je bila dobra utrka, i dosta dobrih pretjecanja, ali sve to iza onog vodeceg.. Rosberg od pocetka se "odlipio" i vozio svoju utrku.. Hamilton sa zacelja se polako probijao i na kraju dosao do 3. mjesta..

Drugo mjesto odlicni Botas a cetvrti Vettel.. 5 Alonso pa Ricciardo..

U prvom krugu, u prvom skoro zavoju Massa i Magnusen imali kontakt gdje Massa izvukao deblji kraj i morao odustati.. Sreca da nije bilo povrede.

A dosta dvoboja bilo dok Hamilton se probijao naprijed... Pa i dvoboj Alonso-Ricciardo .. Mislim da ce ovaj mali nekad biti i svjetski prvak.. Pokazao je odlicnu voznju i sa starijim i sporijim gumama drzao dugo vremena Alonsa i odbijao napade..

Na kraju.. Rosberg 16 bodova ispred Hamiltona a slijedeca utrka je u nedjelju VN MAdjarske, a onda slijedi pauza od mjesec dana...

ja ove godine na zalost nijednu utrku nisam pogledo ... :( 

ne volim pravila koja su uveli ... brete daj motor da rice kada se u Madjarskoj vozi da mi ovdje u Cazinu cujemo kada u krivini pretice Kimi Hamiltona ... xd 

To najvise nedostaje... Prvi put otkako pratim formulu, a pratim je dugo godina, uspio sam cuti oficionalnog spikera, navijanje na stazi i skripu guma.. Zvuk slab slab skroz..

a najveci problem je sada sto je blokiran razvoj motora i ko je sta napravio do pocetka sezone to je to.. tako da ove sezone nema sanse da ko pridje bliztu Mercedesima..

da ja ne mogu zamisliti da se nedaje prednost razvoju motora vec se da je prednost nekom krilcu ... 

Pa idu nekom logikom smanjenja troskova u F1... A svako pravilo im pravi nove i nove troskove i na kraju potrose cak i vise...

Ali bar su ovu godinu mogli napraviti neku kompenzaciju, posto su novi motori i novo sve, trebalo im se dopustiti vise vremena za test... Ovako imamo Mercedes na jednoj strani i svi ostali na drugoj... i tako biti sve do kraja sezone..

Ja sam namjerno kupio TV sa boljim tonom za start al`ni to ne pomaze.

I pobjedi Ricciardo.. Njegova druga pobjeda ove sezone i druga pobjeda u karijeri... najbolje se snasao uz kisu i imao najvise srece sa izlaskom SC, i na kraju dosao do pobjede... Nico tek 4, dok se Hamilton probio do 3. mjesta, iako startao iz boxa.

Drugi Alonso, njegov i Ferrarijev najveci uspjeh ove sezone..

Utrka zanimljiva, ali da nije bilo kise i SC bila bi dosta idilicna, ali eto, palo malo kise, par izlijetanja i razbijanja bolida i imamo na kraju donekle spektakularnu utrku...

Kisa je sjela kec na desetku a u mene mjesto fantasticno.U pola 7 ujutro pred kapijom u nedjelju.Bio sam poslije i na stazi.

Perez se zalijepio 50 metara od mene :-)...na istom mjestu Seb se okreno al i majstorski izvuko.

GT2 i GT3 trke su bile isto odlicne.Imaju mocniji zvuk od F1.Prikacit cu video starta iduce hefte gdje zemlja drhti i sve na njoj.

• Upvote 1

Eto,to je to.

Hamilton prvak.Zasluzeno ipak iako bi ja vise volio da je Nico uzeo.

Iduce godine se Honda opet aktivira.

Ako oni kreteni opet ne uvedu neka smijesna pravila moglo bi biti dobro.

Vidjet cemo.

a i ferari se ozbiljno sprema za iducu sezonu ... danas su smjenuli jos jednog sefa ...