Jump to content
Sign in to follow this  
Banjaluka

Eskalacija u Ukrajini

Recommended Posts

ma ja mislim da ce samo narod ukrajine nastradati ... i da to postaje nova krizna zona sto je i bio cilj zapada ...  

odnosno Jiggyevih amerikanaca ... xd  

ma ja mislim da ce samo narod ukrajine nastradati ... i da to postaje nova krizna zona sto je i bio cilj zapada ...  

odnosno Jiggyevih amerikanaca ... xD

Drago mi je da prizanjete da Jenkiji muljaju i Ruse kako hoće, ali mislim da nemaju ništa sa ovim kao ni BiH ili Austrija npr.

Kako god, Rusi su rekli da se Ukrajinci predaju do 4h, or else!

A baš me zanima kako mislite objasniti da je Amerika nekako skuckala da Rusija napadne Ukrajinu?

Mislim da imate predispozicije za vrsne dokumentarce o toerijama zavjere.

Bilo kako bilo, sa Jenkijima treba lipo.

Ne mere se, dostu, goloruk na planinu.

Edited by Jiggy Bau

Daleko od toga da su Rusi goloruki. Nisu ni Ukrajinci, u odnosu na Ruse, ali im je vrijeme nezavisnosti, za ovaj put, isteklo. Sa žaljenjem to možemo konstatovati.

Sada i BiH treba da se odluči i izabere stranu, jer nesvrstanost i neutralnost ne vrijede mnogo kada se neko mnogo veći namerači na nešto tvoje. Lično nisam ljubitelj članstva u NATO, ali se čini kao manje zlo, jer, ako ništa drugo, bar garantuje teritorijalnu cjelovitost zemlje i betonira granicu na Drini.

Kakva su razmišljanja?

Ništa dok i on ne da svoje mišljenje:

Filmski reziser Emir Kusturica je izrazio podrsku za poziciju Rusije u situaciji s Ukrajinom.
"Na zalost, Ukrajina je sada na istom putu koji je nekad presla Jugoslavija. I žao mi je sto je to tako. Sada predstoji takva katastrofa. Vjerujem da Rusija mora da zaštiti ruske stanovnike koji žive u Ukrajini

Mala mu Srbija, izgleda. Možda mu Putin da koji miliončić da pravi brvnare po Sibiru. Neka ga slobodno i zadrži pod papučom.

Daleko od toga da su Rusi goloruki. Nisu ni Ukrajinci, u odnosu na Ruse, ali im je vrijeme nezavisnosti, za ovaj put, isteklo. Sa žaljenjem to možemo konstatovati.

Sada i BiH treba da se odluči i izabere stranu, jer nesvrstanost i neutralnost ne vrijede mnogo kada se neko mnogo veći namerači na nešto tvoje. Lično nisam ljubitelj članstva u NATO, ali se čini kao manje zlo, jer, ako ništa drugo, bar garantuje teritorijalnu cjelovitost zemlje i betonira granicu na Drini.

Kakva su razmišljanja?

Mislim da je NATO najbolja opcija, jer upravo tu granicu treba betonirati, najkrhkija nam je. Kada budemo imali koliko toliku sigurnu granicu, promijeniće se i priče o secesiji, kada bude jasno da to više i nije lako moguće.

Valjda će onda i oni skontati da bi nam bilo mnogo bolje da se okrenemo zajedništvu i iole bolju i sigurniju budućnost za one koji su ostali tu.

Edited by Jiggy Bau

Ništa dok i on ne da svoje mišljenje:

Mala mu Srbija, izgleda. Možda mu Putin da koji miliončić da pravi brvnare po Sibiru. Neka ga slobodno i zadrži pod papučom.

Sada sam na strani Ukrajine i jiggya ... xd 

Guest

Zanimljivo je kako nijedna pobuna naroda, odnosno revolucija, u zadnjih 6-7 godina nije donijela apsolutno ništa. Čak štoviše, život u tim zemljama se samo pogoršao.

Arapsko proljeće - sve pobunjenike je podržavao SAD. Njihova agresija na Libiju sa NATO-om je samo pokazatelj da im je cilj bio svrgavanje Gaddafija koji je bio žestoki protivnik zapadnog imperijalizma. Onda su krenuli ka istoku stvarati nova proljeća i nove revolucije. Svi ti pobunjenici koji su imali direktnu vojnu podršku SAD-a danas ne znaju zašto su se borili. Osim pojedinih ekstrema koji su postavljeni na čelne pozicije u državi.

Zatim slijedi Sirija. Pobunjenike opet podržavaju Amerikanci iako ih smatraju "teroristima". Kad isti ti teroristi ratuju protiv legitimne vlade onda se koriste sredstva CNN-a da se u javnost proture informacije o lomljenju kostiju dječacima, silovanju djevojčica, hemijskom oružju kao nekad u Iraku. Svijet je to prepoznao, NATO je to prepoznao, Britanija je to čak prepoznala. Svi su okrenuli leđa Americi. Pobunjenici sad gube od Assada. I vrijeme je da ih Assad jednom zauvijek sve potjera.

Poslije Sirije Amerikanci idu na istok Evrope. Kad je prije tri sedmice jedan od zvaničnika ukrajinske vlade izjavio da je to američko-evropsko maslo koje za cilj ima uvođenje nove diktature i dovođenje na vlast neposlušnika Rusiji, nacista i drugih "problema", da ih tako jednostavno nazovem, svi su rekli - to je narodna revolucija za bolje sutra u Ukrajini.

Danas se ispostavilo da su te riječi istinite, jer u novu vladu Ukrajine ulaze neonacisti i radikali koji otvoreno pozivaju na rat sa Rusijom, koji sjednice i skupove napuštaju s podignutom rukom kao nekad Hitler, i koji sa istetoviranim svastikama poručuju kako mrze sve što nije njihove krvi. Kome je u cilju da takvi ljudi vode državu? Onima koji godinama oko Rusije postavljaju proturaketne štitove.

http://www.advance.hr/vijesti/j-bes-eu-agenda-u-primjeni-radikalni-desnicari-i-neo-nacisti-dobivaju-visoke-funkcije-u-kabinetu-nove-vlade-u-kijevu-ali-ne-i-njemacki-covjek-klicko/

Ljudi u Ukrajini su iskorišteni za neke više ciljeve, baš kao oni u Siriji, Egiptu, Libiji itd.

I eto, nekim slučajem, upravo ove teroriste, naciste, radikale podržavaju Sjedinjene države, svjetski policajac koji čuva mir u svijetu i širi demokratiju atomskim bombama, napalm bombama, pišanjem po "jebačima deva".

Ako ne vjerujete meni, pitajte Japance, Vijetnamce, Palestince, Iračane, Afganistance... Nadam se da to nećete morati pitati južnoamerikance.

Evo da i ja ostavim svoj komentar, na vec solidne komentare :) pod br 1 Ukrajina niti je u NATO niti u EU, i namjere Rusije da zastiti svoje vitalne interesa mogu biti ugrozene jedino objavljivanjem ww3, a to vjerujem nikom nije palo na pamet.. Koliko ce Rusija da puca po Ukrajini zavisi do Ukrajine i zapada koliko ih neposredno bude podrzavao.. Baza rusa u Sevastopolju je stara 250 godina i jedna je od najvazniji flota tog tipa.. Samo se sa tog mjesta rusi mogu braniti od vec postavljenih stitova u Poljskoj (2011 sto je prelilo casu), Rumuniji i Turskoj od strane NATOa tj protiv raketnog stita.. To mjesto je 20% sveg naoruzanja u Rusiji.. Tu su stacionirane nuklearne podmornice!!! Amerikanci su i ovako preduboko upali i preblizo rusima, da je bilo odavno vrijeme na ovakve reakcije! Mislim da je vec 2011 poceo ponovo hladni rat...

Podsjetnik zasto mislim da je vec 2011 ponovo poceo hladni rat je naravno uvid u proslost i desavanja iz hladnog rata.. 1960 godine rusi ruse americki spijunski avion U-2 na svom teritoriju i kriza se produbljuje maksimalno.. Vrhunac krize se desava 1962 kada amerikanci otkrivaju nuklearnu raketu na Kubi, i ta dva dana traje poznata neizvjesnost od nuklearnog rata. Medjutim Kennedy i Hruscov nalaze zajednicku rijec i kriza se smiriva, nazalost obje strane su htjele rat sto je dovelo 1963 do ubistva Kennedya a 1964 do smjenjivanja Hruscova preko komiteta.. 2011 amerikanci instaliraju neposredno kraj Rusije stit, nezgoda zvana Snowden te wikileaks, ruski saveznik Sirija ode u stecaj i vrhunac je previranje u Ukrajini gdje je doslo u pitanje vojna pomorska baza Rusije! Sto je obrnuto nego 60tih i sad rusima je pao mrak na oci i zele status quo nazad! Ja imam neki evri zalihe za nedaj Boze te sam zenom odlucio otici, ako uspijem, u daleku Australiju, tj nakon prvog zvanicnog okrsaja Raptora F-22 sa Shukoiem PAK meni u prevodu dodje aBd selidba u Australiju :D

Ako misliš seliti u Australiju, idi odmah i ne čekaj prvi udar. Ako do njega dođe, prvi udar bi bio jedini i posljednji. Nakon njega  nit više ima ko da se seli, nit ima kuda da se seli.

Guest

Dok im je država u kolapsu, Amerikanci izdvajaju milijardu dolara za podršku Ukrajini dok ih je, kako kažu tamošnji mediji, "Rusija okupirala". Washington post prenosi da je Kerry u Ukrajini gdje je dao bezrezervnu podršku novoj vlasti sastavljenoj od, između ostalih, neonacista koji pozivaju na otvoreni rat sa Rusijom.

Ova se stvar približava raspletu, samo naivni mogu da govore o ruskoj pobjedi i američkom debaklu, kako to na prvi pogled izgleda. U odnosima između Rusije i Amereike se uspostavlja balans. Do sada je Amerika mogla da radi šta hoće i kako hoće u svijetu, a sada je i Rusija dokazala da i sama moža uraditi isto, bar u onom što smatra svojom interesnom sferom (svom komšiluku, exSSSR zona, umanjena za baltičke republike koje su prešle u NATO sferu).

Ipak, ne mogu da se otmem utisku da je ovo dogovoreno i da se tačno zna šta je čije.

Turski predsjednik Erdogan u razgovoru sa Putinom izrazio razumijevanje Turske za rasplet situacije u Ukrajinu i rusku ulogu u "rješavanju krize". Posve drukčija izjava od one koja bi se mogla očekivati od šefa države koja je članica NATO i vjerovatno ključni igrač u regionu. Ne vjerujem da je ova izjava slučajna, niti da je Erdogan postupio bez konsultacija sa vodstvom NATO, posebno Obamom i uradio nešto na svoju ruku. 

Bilo je dakle "vi možete uzeti Ukrajinu, a mi ćemo za uzvrat pojačati aktivnost..."

Sad dolazimo do onog interesantnog, gdje su NATO, EU, i Amerika dobili odriješene ruke? Bosna? Kosovo? Ili obje u paketu? Sirija? Iran? 

Vrijeme će uskoro pokazati.

Kako bilo da bilo ja se nadam da cemo i mi nesto iz svega ovoga nauciti.Nadam se a znam da necemo.

A sta trebamo nauciti?

Trebamo nauciti da se sa svojim komsijama(cak i neprijateljima) trebamo sami dogovarati i ne oslanjati se ni na koga.Njemacka,Francuska,USA,Rusija i ostali kolonizatori profitiraju iz svakog rata i svake krize nas malih i tamo gdje im je interes veci tome se i posvete.Ostali u red.

Guest

Advance.hr ima odlične analize i članke. Neke stvari su zaključane, odnosno dostupne samo pretplatnicima, a pošto cijena nije visoka vrijedi zakupiti račun.

Evo jedan primjer:

www.advance.hr/vijesti/sto-je-zajednicko-opijumskim-poljima-afganistana-uzarenim-ulicama-kijeva-bespilotnom-teroru-nad-jemenom-progonu-zvizdaca-i-prevratima-u-latinskoj-americi/

index: http://www.index.hr/vijesti/clanak/hakiran-razgovor-catherine-ashton-kijevske-snajperiste-angazirale-su-vodje-prosvjeda/732188.aspx

Edited by Namik Šepić

Ukrajinci se jos uvijek nadaju da bi im Evropa i Amerika mogli pomoci.....  Rusi se samo smiju na prijetnje EU.

A britanci kazu

http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/russias-crimea-campaign-means-britain-should-recruit-more-soldiers-says-former-army-head-lord-dannatt-9211225.html

Ovo sto izjavi Timoshcenko dalo je povoda rusima da ih taru do zadnje kapi krvi. Jes da je prisluskivano i nije to javno rekla ali je previse mrznje i to ce rusi da naplate