Jump to content
Sign in to follow this  
security

Protesti u Cazinu

Recommended Posts

Ovo je smijesno sto se desava. Prije svega danas se je vidjelo da demonstranti u Cazinu zaista ne znaju sta zele. Kakvi su ono djeciji zahtjevi? Pa na ono i ja mogu odgovoriti. 

Niti se je sta konkretno napravilo, niti ce Cazinjani nesto dobiti ispunjenjem onih zahtjeva. 

Danas je bilo bolje sjediti kod kuce nego danas poput ovce blejati na kruznom toku. Jesam li jedini koji je ovog misljenja?

Guest

Nisi. Bilo ih je takvih hrpa na drugoj strani kružnog toka, koji su aplaudirali načelniku.

Navodno su dvije razlicite grupe bile u jednom protestu?! Narod pise kako je Ogresevic sazvao sve radnike javnih firmi da dodju ga podrzati??? A sa druge strane je vjerovatno pola druge grupe biti stranacki ljudi iz raznih partija...

A sta su ovi prvi zeljeli? Smjenu covjeka koji je dobio najveci broj glasova u Cazinu.

Zar to nije apsurd? Zelio sam samo reci da i sa ispunjenjem ovih zahtjeva se nece nista dobiti. Kao sto se nece dobiti nista ovom smjenom Hamdije Lipovace

Ti ljudi su vjerovatno dosli zbog toga sto su najavili da ce zapaliti zgradu opstine Cazin. 

Guest

Treba iznijeti činjenice prije nego što se krene pisati o apsurdima. Ko je najavio dolazak u Cazin i paljenje zgrade općine?

Edited by Namik Šepić

Pa iznesi cinjenice. Covjek je vec treci mandat na celu opcine Cazin. Bira ga narod, znaci da ima najvecu podrsku u opcini Cazin. 

Prvi covjek kantonalne policije je prilikom davanja ostavke to rekao.

Ahaha Lipovaca je fakat iznosio nekw od nebuloza pa i to da ce neko u Cazinu zapaliti Ogresevica :) sad se sjeti jer je Lipovaca bio ujedno i ministar milicije.. xD

I ja bih volio znati otkud mu to da će se praviti belaji po Cazinu, jer sam svugdje čitao da se najavljuju mirni protesti.

Ko glumi slijepu osobu napravit će veću štetu od nje same.

Djeca se bune jer su spriječena ići na proteste? Nek' se bune jer njima nije mjesto na demonstracijama. Kad budu punoljetni nek' idu kuda hoće.

Njihovo je da sjede u školskim klupama, da uče, zabavljaju se a roditelji su tu da se brinu za njih, bore se za njih pa i protestuju.

Nikad nisam zaboravila kako su nas vaktile u srednjoj školi dignuli da se ide na Johovicu "tražiti mir". I danas me zbog toga obuzme huja na profesore.

• Upvote 3

Ovo je smijesno sto se desava. Prije svega danas se je vidjelo da demonstranti u Cazinu zaista ne znaju sta zele. Kakvi su ono djeciji zahtjevi? Pa na ono i ja mogu odgovoriti. 

Niti se je sta konkretno napravilo, niti ce Cazinjani nesto dobiti ispunjenjem onih zahtjeva. 

Danas je bilo bolje sjediti kod kuce nego danas poput ovce blejati na kruznom toku. Jesam li jedini koji je ovog misljenja?

Nisi jedini. Bilo je glupo jer su mogi i dalje ostali iza svojih tastatura i monitora...

• Upvote 2

Djeca se bune jer su spriječena ići na proteste? Nek' se bune jer njima nije mjesto na demonstracijama. Kad budu punoljetni nek' idu kuda hoće.

Njihovo je da sjede u školskim klupama, da uče, zabavljaju se a roditelji su tu da se brinu za njih, bore se za njih pa i protestuju.

Nikad nisam zaboravila kako su nas vaktile u srednjoj školi dignuli da se ide na Johovicu "tražiti mir". I danas me zbog toga obuzme huja na profesore.

Pa svakodnevno se djeci krše prava u ovoj zemlji, uostalom oni iz srednjih škola koje sam ja vidio imaju većinom 17 plus godina. Dakle djeca nemaju pravo da pokažu kako su nezadovoljna životom u BiH ? Kada neko pobjegne sa časa ima mu pravo dati neopravdan čas a nema mu pravo prijetiti ukorom ili izbacivanjem iz škole a pogotovo ne ako ima veze kakve sa strankom protiv koje se protestuje.

Ja ću tebi reći šta je njihovo. Njihovo je da poslije završetka srednje škole izađu direktno na biro za zapošljavanje te tamo trune. A ako imaju novca za fakultet onda da ga završe pa da se učlane u stranku i žetoniraju se u guzice političarima za komad kruha i posao.

Dakako da su i roditelji krivci, daleko veći ali šta je sa tim ljudima od 40 godina koji su navikli glasati za iste uvijek ? Ni oni ne donose dobre odluke, to je već dvadeset godina očigledno.

Niko nema pravo od profesora da tjera nekoga na proteste ili mu zabranjuje ukoliko se nekome krše prava. Svako ima pravo da izađe i pokaže svoje nezadovoljstvo i tu ne bi trebalo da snosi nikakve posljedice jer protestuje za bolji život.

Ja iskreno neću izaći više nikad na proteste poslije onoga jučer. Da mogu gledati oni uhljebi stranački ljude u oči kako protestuju za posao i protiv kriminala i misliti da imaju obraz meni je fascinantno u našoj sredini. Ja srećom imam dovoljno para za normalan život i poslije onoga jučer sam vidio da je malo Cazinjana skupilo muda da izađu i kažu šta ne valja dok im se oni iz tamo u odijelima smiju cijelo vrijeme. Ako neće većina nezaposlenih i siromasnih sugrađana da protestuje za sebe, neću ni ja za njih.

Jutros me probudio neki čovjek zvoneći na vrata, upitao me da mu dam šta za jesti ili para. Kada sam ga upitao je li bio na protestima veli da nije, ja sam samo rekao doviđenja i zatvorio vrata. Bilo mi je teško ali to sam sebi sinoć obećao poslije protesta i baš se potrefi ta situacija danas. Ne dam više marke ni za humanitarne akcije, ni za prosjake, ni za siromahe, ni za šta živo jer su ljudi pokazali da ne zaslužuju. Neka žive na grbači države pa kada izgladne možda se napokon okrenu protiv onih koji im uzimaju. Znam da je pogrešno ovo raditi ali samo se tako može nabiti našem narodu iz guzice u glavu.

Guest

Ma ispostavi se da je posrijedi još jedna neprovjerena informacija i da niko nije prijetio učenicima, već im je sugerisano da ne idu na proteste. Čime se apsolutno slažem obzirom da uslijed mogućeg obračuna s policijskim snagama može doći i do povreda, pa će se putem medija i društvenih mreža roditelji uvijek javljati tvrdnjama kako su im djeca pretučena dok su išla mirno kući.