Jump to content
Sign in to follow this  
picasso

Narod se budi level 2

Recommended Posts

Tuzlacima je dogorjelo do nokata...

Ono sto su vlasti izazivale godinama pocelo se buditi. I njima je vjerovatno zanimljivo da su napokon uspjeli isprovocirati dio mase.

Malo se ljulja i u USK

.

http://www.cazin.net/usk/bihac/91740-uzivo-pokusan-ulazak-u-ugradu-vlade-usk-nakon-toga-zgrada-zasuta-jajima.html

Koji su njihovi zahtjevi?

Izmedjuostalog...

Naši zahtjevi su da se spasu firme koje se još mogu spasiti, ove firme koje se ne mogu spasiti da se radnicima uveže radni staž, te da se ministrima u Vladi TK-a smanje plaće i da se penzije ne povećavaju linearno - izjavila je diplomirana socijalna radnica Denisa Ćeramović.

Zahtjeva ima toliko da ne znas otkud bi poceo.. Ako se bude za ponedjeljak zakazalo isto izlazenje.. Eto mene maksuz dole na proteste :)

Nemoj ti brete, evo vidim fino im ide bez tebe. Mislim da ćeš pokvariti samo ovu "žestinu". :P

Edited by Jiggy Bau

Tako i Frenkie kae, ali je malo falilo da bude bujruma za onaj suzavac sto je uzvracen...

Tako i Frenkie kae, ali je malo falilo da bude bujruma za onaj suzavac sto je uzvracen...

Nisu građani ni pola odlučni napasti njih koliko su je vlast odlučna braniti se...

Vlada 2 : 0 Građani

Nisu građani ni pola odlučni napasti njih koliko su je vlast odlučna braniti se...

Vlada 2 : 0 Građani

Mozda je to trenutni rezultat. Kad je u pitanju dvojba gradjani-vlast, ja uvijek tipujem na gradjane jer se u bezbroj puta pokazalo da nikakva vlast nije iznijela konacnu pobjedu, pa ni najveci rezimi, sto je na kraju i jedino ispravno.

valjda ce se iz ove iskre zapaliti plamen kojim ce se spaliti svo smece koje se nakupilo u BiH ... 

Neki se plase:

11 hours ago

Jako sam tužan večeras! A još više zabrinut! Šta se iza brda valja?! Kuda to Bosnu guraju? Ko se to bosanskim loncem igra? Ko fitilj potpaljuje? Pretpostavljam da su mnogi moji prijatelji očekivali (i još očekuju) moje očitovanje o ovoj eksploziji (OPRAVDANOG) građanskog nezadovoljstva, od kojeg mnogi (skriveni i neskriveni) naši hasumi očekuiju da u "BOSANSKO PROLJEĆE" preraste (poput prof. Grebe)! NIKADA me u životu intuicija izdala nije! A sad mi ovo "ne miriše" na dobro! Bilo je i do sada dosta razloga za žestoko izražavanje nezadovoljstva! Na gromoglasno najavljivane proteste protiv krčmenja naše državne imovine i "ustupanja" teritorija na Zlatištu, za gradnju ponižavajućo-uvrijedljivog spomenika ubicama Sarajeva - odazvao se sramno mali broj patriota! Za uklanjanje inat-crkve iz dvorišta nane Fate ne sjećam se ni da je bilo kakvih organiziranih protesta! Čitava se drama odigravala oko djece iz Konjević Polja nekoliko mjeseci, ali nisu dobili gotovo nikakvu organizovanu podršku (niti od brojnih udruženja, niti od građana). Toliko je bilo nepodnošljivih provokacija iz četniteta (od strane traktoriste iz Laktaša i njegovih satrapa), toliko napada na naše povratnike, na imame i džamije - i opet ništa! A sad, u ovoj IZBORNOJ godini (kad je trebalo sačekati još nekih sedam mjeseci i na najkulturniji, najdemokratskiji i najbezbolniji način riješiti se onih - koji nisu ispunili izborna obećanja, koji nisu sposobni, ili nam se jednostavno ne sviđaju) odjednom "SPONTANI" revolt izražen na nedemokratski način! I tu je sve (spontano) spremno: i automobilske gume za paljenje, i pištaljke, i crveni kartoni, nešto daytonskih krpa i poneka ljiljanka! I naravno, Džej - pardon: Tito! I obavezna harmonika, za poigrati "Užičko", "Moravac", zapjevati: "Druže, Tito, mi ti se kunemo - da sa KRIVOG puta ne skrenemo" i "Mi smo seje ispod Kozarice, gdje ne rađa majka izdajice (već četnike, krvi pijanice - što će opet klati balijice)"! A sto puta smo mogli vidjeti otvorene dokaze šta nam komšije (i susjedi) pripremaju! "SANU 1" je prekomponovan u "SANU 2" i u punoj je fazi realizacije! Radi UDBA, mešetari KOS, ne miruje ni SIS - a ove strane službe da i ne spominjem! Dodik priprema teren za otcjepljenje, samo čeka da se poklopi nekoliko bitnih momenata! I ova dešavanja mu STRAHOVITO pogoduju! Najlakše bi sad bilo napisati nekoliko zapaljivih parola, prikloniti se zatalasanoj većini, privremeno biti "inn", priskrbiti sebi hrpu lajkova i čekati šta će biti! NE, gospodo i prijatelji moji! Alaga (pod punim imenom i prezimenom i sa svim svojim generalijama) otvoreno kaže: "Ja sam PROTIV!" Ovo je najgori momenat za vršenje rokade - šahisti će me dobro shvatiti! U šahu je rokada JAKO bitna: ako se izvrši prerano ili prekasno - gubi se partija! Rokada je jako bitna (i poželjna) ali treba TAČNO procijeniti momenat! A ovo ipak nije igra, ovo je ŽIVOT, a ULOG može biti i cijela BOSNA! Je li "arapsko proljeće" ijednoj državi koju je zahvatilo išta dobroga donijelo?! I sad nam naši vajni intelektualci priželjkuju "bosansko proljeće"! A fitilj je (nažalost) već zapaljen! Hoće li biti mudrosti da se na vrijeme nesreća neslućenih razmjera preduprijedi - ostaje da se vidi! I zapamtite: I NAJGORA vlast je BOLJA od ANARHIJE! Ovdje mnogi koji "talasaju" nemaju uopšte predtavu o funkcionisanju države. Ne znam ko da dođe sa ovako (namjerno) nakaradno skrojenim zakonima ne može ništa osjetno poboljšati! Para nema, troše se one skupe od MMF-a, nedovoljno ni za ovo što je zakonski uokvireno a oni iznijeli listu želja od koje bi se Bil Gates štrecnuo! A sad se počelo rušiti i uništavati i ovo malo sirotinje što imamo! Komšije i susjedi zadovoljno trljaju ruke i čekaju pogodan momenat! Nebeski narod je već više puta guslao da su spremni i travu jesti - al' svoju smrdsku ne daju! Neki po fb-u prozivaju patriote (upitnom proglašavaju njihovu hrabrost), neki traže podršku dijaspore, mnogi koriste gužvu (zloupotrebljavajući je u lične svrhe, korist i probitak), poneki traže i svojih "pet minuta slave" te poziraju po kritičnim mjestima!
Mislim da moj patriotizam, moju hrabrost i opredijeljenost ne bi trebalo dovoditi u pitanje! Ako našoj Bosni zaista ustreba - srčano ću se odazvati! Ali u vremenu smutnji, podvala i FITNE ne želim doprinositi još većem belaju! Intenzivno razmišljam svojom glavom (sa onoliko pameti koliko mi je Milostivi udjelio) i "ne palim se na guranje" - pogotovo ako su "gurači" sumnjivog pedigrea i još sumnjivijih namjera! "Revolucionari" hvala vam, MIMO mene, ovaj put!

Ovoo mi liči na mišljenje nekoga ko ima dobru poziciju u aktuelnoj vlasti (ili je o njoj ovisan) i ne želi da je dovodi u pitanje, već po svaku cijenu želi sačuvati status quo.

Sad se vidi, sad se zna, ko budžetu pripada.

Kod nas je u toku protest. Nije mi se dopala situacija na terenu.

I da ... naš načelnik općine je napravio krug kroz čaršiju rukom pod ruku sa našim protestantima..

Mozda je to trenutni rezultat. Kad je u pitanju dvojba gradjani-vlast, ja uvijek tipujem na gradjane jer se u bezbroj puta pokazalo da nikakva vlast nije iznijela konacnu pobjedu, pa ni najveci rezimi, sto je na kraju i jedino ispravno.

Možda, ali mislim da nismo dovoljno odlučni.

A da stvar bude gora, kada bi sura udovoljili zahtjevima građana, ne bi se gotovo ništa promijenilo, jer su zahtjevi bez veze... vezanje radnog staža, spašavanje privatiziranih firmi (glupost ogromna), smjena sadašnje vlade, ne znam ni jedan ozbiljan zahtjev koji bi možda nešto promijenio nabolje u ovo državi što se tiče njenog uređena. I da se sutra udovolji protestantima, mislim da je ovo flawed by design. Promjene nema na ovim demonstracijama.

Edited by Jiggy Bau
  • Upvote 1

Možda, ali mislim da nismo dovoljno odlučni.

A da stvar bude gora, kada bi sura udovoljili zahtjevima građana, ne bi se gotovo ništa promijenilo, jer su zahtjevi bez veze... vezanje radnog staža, spašavanje privatiziranih firmi (glupost ogromna), smjena sadašnje vlade, ne znam ni jedan ozbiljan zahtjev koji bi možda nešto promijenio nabolje u ovo državi što se tiče njenog uređena. I da se sutra udovolji protestantima, mislim da je ovo flawed by design. Promjene nema na ovim demonstracijama.

Jesi li ti na budžetskim jaslima kad tako zboriš? :D

Edited by Ciklama

Jesi li ti na budžetskim jaslima kad tako zboriš? :D

Da, jesam. Primanja su mi iskljucivo od onog što se ubere od poreza. Kad se ubere, ako se ubere.

Samo realno govorim. Pročitaj njihove zahtjeve i zamisli našu sreću i prosperitet da se upravo sad uovolji zahtjevima protestanata (ne mislim na onu protestantsku religiju, da se ne posvađamo sad). :P

By Admir Hadžipašić
Narod je ljut s pravom... Toliko nepravde, nepotizma, lopovluka ima u našoj Bosni.. Toliko je naša BiH bogata, lijepa, prosperitetna, a toliko nesretnih i gladnih ljudi..Potrebne su neke promjene. Potrebna je odgovornost, profesionalnost, znanje, poštenje i moralnost kod političara, državnih službenika, medija, tužioca, sudija i drugih koji svojim postupcima mogu nanijeti nepravdu Bosancu i Hercegovcu, a čija je obaveza i posao da budu na usluzi građana... U svim političkim opcijama ima lopova, loših ljudi, nesposobnjakovića...Treba mnogo novih lica, mladih, obrazovanih, sposobnih, koji su časni i pošteni, i koji će zamjeniti neučinkovite i nesposobne face koje samo misle na sebe..Te face su bile face u nekoliko državnih uređenja, face koje su promjenile nekoliko stranačkih članskih kartica, i face koje ne trpe drugačije mišljenje.. Mladost BiH treba biti aktivnija, treba vjerovati u svoje mogućnosti i biti jedinstvena...

By Munir:

Gospodine , neznam zašto ali sam Vas prepoznao u ovim kako ih Vi nazivate facama: "face koje su promjenile nekoliko stranačkih članskih kartica, i face koje ne trpe drugačije mišljenje" 

Slažem se s Vama, treba ih mijenjat...i

Edited by Gyna2

U Banjaluci je bila samo mirna šetnja sa oko 300 učesnika. Izgleda da u RS nema nezadovoljnih, gladnih i prevarenih i da im je sve potaman. Bojim se da je, ako ovo ostane samo federalni fenomen, stvar unaprijed izgubljena. Ništa se krupnije neće promijeniti, osim što će mira radi biti žrtvovano par piona. Još jedna propuštena prilika.

• Upvote 1

Guest

Nisam za ovo uništavanje državne imovine, tuđih automobila, paleže, razbijanja (između ostalog i hotela Emporium), niti sam za bilo kakav vid nasilja. Ovo je jedna velika sramota, jer se ljudima očigledno osladilo da idu bacati jaja, kamenja, da pale i sl. To , i ne smije se stati sa protestima, jer ako se stane ostaće isti ljudi, ista vlas samo neće ostati isti budžet jer su nam štete milionske.

Smijeniti sve što se može smijeniti, ne samo u kantonalin i državnim institucijama, već se pobrinuti da i općinske vlasti svih gradova u kojima vlada nepotizam, krađa i sve ostalo, da se i one smijene i javno izvedu pred lice pravde i da se jednom zauvijek pokaže ko su govna i smradovi koji po Facebooku pišu statose o njihovoj Bosni i besramnim političarima i strankama, kakvim i sami pripadaju.

Edited by Namik Šepić

Ljudi,ovo je Remzo namjestio.

Izgleda da smo jos jednom ispali glupi... Autogol nazalost.

Oslabili smo i onako slabe institucije a ni jedanom politicaru nije nanesena ni psihicka bol. Mislim da smo usrali motku bez jasnih ciljeva...