Jump to content
Sign in to follow this  
Remzudin

Rat u Siriji

Recommended Posts

U Bosni se regrutira omladina za Rat u Siriji.

Nedaj te se zavesti,jer to nije vas Rat.Nece te biti Sehidi ako poginete,jer ce
te biti zatrpami i zaboravljeni u tudzoj zemlji.
Bosanska vlada mora uspostavti zakon illegalne Regrutacije i sviju
kazniti koji zavedu omladinu.
To nisu muslimani negot to su Monstrumi.
  • Downvote 1

Koliko znam ne možeš punoljetnim ljudima zabraniti da idu bilo gdje, ali sad ne znam kakva je odgovornost ako ljudi ilegalno prebacuju ljude preko sirijske granice. Da li je to samo u nadležnosti Sirije? To bi valjda pravnici znali. 

Po meni, kako god to sad politički nekorektno bilo, bolje da ti ljudi odu u Siriju nego da mi tako agresivni i fundamentalni ostanu u BiH. Iako treba vidjeti kad se ti ljudi budu vraćali iz Sirije da bi bilo dobro da se provjeri da li su oni činili kakve zločine u Siriji i da li su prekršili neke zakone. 

Cini mi se da sam negdje cuo da drzava ima pravo odbiti da pusti svog građanina ako ide u rat u neku drugu zemlju mada ne znam sad. Uglavnom neka idu ako hoce i ginu bezveze, manje budala kod nas. Iskreno mi ih nije zao.

FSA Armija nema para,to su siromasni Suniti.

Oni dobivaju podrsku od Amerike na veresiji,a obracunt ce poslije ako

pobjede Rat protiv SAA Armije od Assada;a oni su Aleviti.

Amerika se nada,da ce kasnije dobiti od nji Ulje jeftinije.

Israel ne zeli da FSA Vojska pobjedi,jer postoji opasnost da ce

fundamentalisti kreniti protiv Israel.

Najveci Horrorscenario je da ce FSA osvojiti Golaske Visine nazad,gdje je

tamo izvor Vode od cega israelci zive.

Sta se tice Israelaca,taj Rat nesmi prestati;ali Bog je insana tako stvorio

da nitko nemoze biti vjecno ziv.To je samo pitanje vremena kada ce

Assad nestati.Onda ce poceti biti interesantno,jer Assad zivi samo od toga

sto njegov Brat vodi tu vojsku;ali on je slab strategicnog iskustva i nije studirao.

ko ovako ratuje,taj nikad nece pobjediti

http://www.youtube.com/watch?v=lCoMZFHprjw

Ma te bradice treba sve potkresati i jednom za uvijek da se riješimo tog zla za naš narod

• Downvote 1

Ma te bradice treba sve potkresati i jednom za uvijek da se riješimo tog zla za naš narod

Neki rijeci su mi nepoznati,de ponovi malo konkretnije na bosanski Jezik.!

Mislila sam na vehabije ili mlatimudane kojih je sve više i na našem kantonu

To su sve kukavne Vehabije,
ako oni postuju Islam i nose brade ko cetnike,trebaju se boriti
u Siriji ,a ne sakrivati se u Bosni.

Nisam zagovornik ove pojave niti podržavam to da naši ljudi idu tamo da se bore iako svako ima pravo da odluči šta će sa svojim životom.

Samo me jedna stvar nervira!!

Kako to da nekim našim moralnim autoritetima (hodžama) i državnim dušebriznicima (političarima) smeta to što neki naši državljani idu u Siriju da se bore protiv diktature i time rizikuju gubitak vlastitog života, a ne smeta što isto neki drugi naši državljani idu u sklopu Oružanih snaga BIH također u ratom zahvaćene zemlje poput Iraqa i Afganistana gdje isto rizikuju gubitak vlastitog života??

Zbog čega licemjerstvo i dvostruki aršini?? Meni je to skoro pa isto sa aspekta rizika. Jedino je razlika u motivu.

Kod bradonja je motiv ideološki a kod vojnika OS BiH je motiv komercijalni. (iako je kod onih koji ih šalju opet u pozadini neka druga ideologija).

• Upvote 2

Nisam zagovornik ove pojave niti podržavam to da naši ljudi idu tamo da se bore iako svako ima pravo da odluči šta će sa svojim životom.
Samo me jedna stvar nervira!!
Kako to da nekim našim moralnim autoritetima (hodžama) i državnim dušebriznicima (političarima) smeta to što neki naši državljani idu u Siriju da se bore protiv diktature i time rizikuju gubitak vlastitog života, a ne smeta što isto neki drugi naši državljani idu u sklopu Oružanih snaga BIH također u ratom zahvaćene zemlje poput Iraqa i Afganistana gdje isto rizikuju gubitak vlastitog života??
Zbog čega licemjerstvo i dvostruki aršini?? Meni je to skoro pa isto sa aspekta rizika. Jedino je razlika u motivu.
Kod bradonja je motiv ideološki a kod vojnika OS BiH je motiv komercijalni. (iako je kod onih koji ih šalju opet u pozadini neka druga ideologija).

Pff...,nije to nista.
Njima najvise smeta,da nemaju influenz kontrolu u Internet-u.
To je buduci instrumenat massovne manipulacije.

Nasi ljudi ne idu u Siriju,zbog toga sto ih je zaveo jedan vehabija,- nego oni
idu zato sto su zrtve propagandicne prevare Interneta.(youtube) npr.

Ja to pratim dvogledno
1 dobro je,zato sto je jedan dio demokratne slobode i slobodnog govora.
Prije su predsejdnici i Diktatori prijetili Narod sa Silom i ubijstvom ako se ne sloze
s Sistemom.- Danas- danas mi niima svima mozemo jebeti Mater i sve po spisku
i nemogu nam nista.
Prije nije bilo mogucno otkrivati korupciju Policije u Politicara.

2 na drugoj strani nije dobro
Svaki dubiozan elemenat more nekontrolirano svoje ideologije
rasiriti i zna da ce se u svijetu vidjeti,i to pokvari Duh mlade generacije.

Npr,video sam proslog puta jedan strasan video,gdje su jednom Covjeku
otkinli Glavu sa motornom Zakom.-fui

Nama smeta sto ljudi doborvoljno idu da ratuju u sriju , a ne smeta nam ili nije  smetalo sto su NOZBIH ratovali s cetnicima portiv BiH i jos sad hoce prava tj da budu izjednaceni s braniteljima ove drzave ARBIH .

odjednom smetaju bradonje , a nisu smetali arkanovi tigrovi koji su hodali po kladusi i obucvali fikretovce da pucaju na korpusovce .....

Nama smeta sto ljudi doborvoljno idu da ratuju u sriju , a ne smeta nam ili nije  smetalo sto su NOZBIH ratovali s cetnicima portiv BiH i jos sad hoce prava tj da budu izjednaceni s braniteljima ove drzave ARBIH .

odjednom smetaju bradonje , a nisu smetali arkanovi tigrovi koji su hodali po kladusi i obucvali fikretovce da pucaju na korpusovce .....

Ne brini se o tome i legni fino na svojoj Fetelji.

Ja sam nji sviju prokleo i dobili posten udar,samo sto ti to neznas.

Bog nezna za vrijeme i kazne ce stingnuti kad tad.

Kad razmisljam da je trajala eleminacija Rimljana 400 Godina,onda se vidi da tu nema zurnje.

Tako radim i ja isto,samo sto moji processi idu malo brze.

A ja udaram kad se svak odpusti i misli,da je sve proslo.

Ako mi Bog ne pomaze,-Shejtan ce 100% sigurno,i do sada me nije razocarao

Mrtvi su,Milosevic,Arkan i ostali terroristicki elementi.

Nemam isto ni problema oti Autonomasi likvidirati,ali sta cu onda poslije ? bice mi dosadno.

Ja trebam izdajnica,kriminalaca,koljaca i oti djubradska govna od autonomasa da mogu nastaviti

sa istragom svojim Carkama,da nadjem optimalen Put kako cu insana effektivnije ubiti.

A Fikreta probavam tako denucirati i demolirati,da nista neuspije sta on probava uraditi.

Ja cu jedan exempel statuirati,da ce se njegovi na njegovog Groblju srati kad umre.

Sta se tice mene ostace V.Kladusa jedna crna fleka u nosaj historiji,i kad bi mogao

bacio bi Atomsku Bombu da nema Grada ni Autonomase nikako.

Fikreta bi obisio sred Cazina na jedan Krst kao Isusa,i gurno bi jednu srpu u njegove dupe.

no forgiveness

no compassion

no grace

To bi bila jedna lekcija za buducnost za sviju,bolje se ubiti sebe nego izdati svoj narod.

• Downvote 1

Aksem hajrula vam svima

Cuo sam malo prije jedan izvjestaj,koji me hamen bacio sa stolce.

Nisam vjerovao svojim vlastnim usima sta sam cuo,ali je realna stvar.

Amerika se odlucila i promjenila stranu.

Oni ukidaju pomoc pobuncima u Siriji i od ovog trenutka stoje na strani 

Bashir Al Assada i hoce da on idalje stoji na vladi.

Amerikanci su davali kooperativnu garanciju za borbu protiv islamisticki

elementima da se Rat kompletno zavrsi za 2 Mjeseca.

Amerika nema drugog posla nego da podržava Al Asada. A ni opoziciju koja se dobrim dijelom sastoji od radikalnih grupa pod okriljem Al Kaide ili inspirisanih istom.

Jedino za šta su Amerikanci zainteresirani na ovom području je da podržavaju Izrael i Izraelove interese, a to je u Siriji da rat potraje što je duže moguće, da se razori kompletna infrastruktura zemlje, sve društvene vrijednosti i narod zatruje međusobnom mržnjom po mnogo različitih osnova da će pomirenje biti nemoguće u dogledno vrijeme. Bez pomirenja nema ni stabilne politike, bez stabilne politike nema ni zajedničkog cilja na nivou države, tj. nema načina da se zemlja oporavi i postane ona regionalna sila kakva je nekad bila. 

Izraelu sve potaman, jer su bez vlastitog učešća u ratu porazili jedinog (preostalog) potencijalnog protivnika u arapskom svijetu, nakon pada Iraka, Libije i slabljenja Egipta. U islamskom svijetu je od ozbiljnih igrača ostao samo Iran, ali to je sasvim druga priča.

Rat u Siriji ne može završiti pobjedom jedne strane, jer ni jedna nije dovoljno jaka da okonča rat već totalnim slomom obje strane, međusobnim mrcvarenjem i izgladnjivanjem i osiromašenjem cjelokupnog naroda. Na žalost, nema čistih ruku u ovom ratu, pogotovo strani dobrovoljci ne znaju u šta se upuštaju.

Uopste ne treba cuditi promjena strane koju ce Amerika podrzavati u ovom ratu. Glavni i osnovni cilj SAD-a je zarada, a to je jedino moguce prodajom naoruzanja i slabljenja politicke, finansijske, ekonomske moci svih strana. Ocito su procjene da se pobunjenici radikaliziraju u znacajnijem obimu a time i lakse dolaze do povoljnijih pozicija u samom sukobu, a to opet SAD alarmira da je vrijeme da podrze malo one druge. Nakon nekog eventualnog prekida sukoba pojavit ce se spasitelji koji e dokrajciti taj tamo narod na svakom polju. U ostalom, nesto slicno se desilo i nama.

Sto se tice ovih koji dobrovoljno idu ratovati u Siriju, ne kontam zasto se uzrujavati cinjenicom sto medju njima ima i Bosnjaka. To je fantastican nacin kako se ovo drustvo moze rijesiti fanatika i psihopata na vrlo bezbolan nacin. Nase vlasti umjesto da mudro sve to posmatraju iz prikrajka i zadovoljno trljaju ruke, oni se bune sto tamo neki povodljivi fanatici odlaze na put bez povratka, kao da im za nesto trebaju takvi.

Sto se tice ovih koji dobrovoljno idu ratovati u Siriju, ne kontam zasto se uzrujavati cinjenicom sto medju njima ima i Bosnjaka. To je fantastican nacin kako se ovo drustvo moze rijesiti fanatika i psihopata na vrlo bezbolan nacin. Nase vlasti umjesto da mudro sve to posmatraju iz prikrajka i zadovoljno trljaju ruke, oni se bune sto tamo neki povodljivi fanatici odlaze na put bez povratka, kao da im za nesto trebaju takvi.

Problem nije što su otišli tamo, kao što i ti reče, već će biti kada se/ako se vrate. Jedno je imati radikalne vjerske fanatike, a mnogo gore je kad se na to nakalemiš psihopatske ubice (rat bez pravila budi ono najgore u ljudima).

Koliko znam ne možeš punoljetnim ljudima zabraniti da idu bilo gdje, ali sad ne znam kakva je odgovornost ako ljudi ilegalno prebacuju ljude preko sirijske granice. Da li je to samo u nadležnosti Sirije? To bi valjda pravnici znali. 

Po meni, kako god to sad politički nekorektno bilo, bolje da ti ljudi odu u Siriju nego da mi tako agresivni i fundamentalni ostanu u BiH. Iako treba vidjeti kad se ti ljudi budu vraćali iz Sirije da bi bilo dobro da se provjeri da li su oni činili kakve zločine u Siriji i da li su prekršili neke zakone. 

Kad  smatraš da treba da idu u rat  dali razmišljaš kakvi će se ti ljudi vratiti  kome će na teret , ko će ih socijalizirati , ko će invalidima obezbjediti obezbjediti egzistenciju?

Problem nije što su otišli tamo, kao što i ti reče, već će biti kada se/ako se vrate. Jedno je imati radikalne vjerske fanatike, a mnogo gore je kad se na to nakalemiš psihopatske ubice (rat bez pravila budi ono najgore u ljudima).

Ne znam o kojem povratku govoris. Siguran sam da ih se iz Sirije nece vratiti ni 10% jer su svi oni tamo u nekim "trahana vodovima" koje pobunjenici formiraju i kao takve salju na najzahtjevnije zadatke iz kojih se malo ko vraca. I ono malo prezivjelih koji bi se eventualno vratilo u BiH treba odmah po dolasku zatvoriti i suditi im kao teroristima, u pravilu, na visegodisnje kazne. 

Mislim da su svi oni svjesni svog polozaja jer nije rijedak slucaj da sa sobom vode i svoje porodice. Neko pravilo kod takvih "ratnika" postoji, a ono je da se nakon prezivljavanja rata u koji odlaze ostaju u zemlji gdje su ratovali ili se sele u neki novi rat, tako da ce svoj radikalizam i psiholosku nastranost provoditi ipak negdje drugo.

Edited by barca

Sve u svemu, daleko im kuća bila, da ne pucaju po ambasadama, dižu policijske stanice u vazduh ili zagorčavaju život ostalima koji su siti rata i poslijeratnog siromaštva.

Kad pogledamo realno i trijezno,moramo priznati da najveca opasnost dolazi sa strane Pobunika.

Assad je jedna sebicna Osoba koja misli samo na sebe i da ostane na vladi,ali on je 

garant za stabilnost u bliskom istoku i stabilne cjene goriva u Evropi.

Pobiti sije i alevijevi rijesiti problem a kod nas u bosni odmah reagovati dok nisu poceli i ovdje praviti problem medju nama ! Poceli su i ovdje misionariti i imaju nekog uspjeha vidimo i u manjim mjestima kao cazin ima sijja vidite na forumu neke fanatike Edited by Cain
  • Downvote 1

Pobiti sije i alevijevi rijesiti problem a kod nas u bosni odmah reagovati dok nisu poceli i ovdje praviti problem medju nama ! Poceli su i ovdje misionariti i imaju nekog uspjeha vidimo i u manjim mjestima kao cazin ima sijja vidite na forumu neke fanatike

bolesne vehabije....

hoćete li pobiti i djecu i žene i starce alevita i šija.....

ko je sljedeći poslije njih, sufije vjerovatno.....

bolesna ideologija i vjera ibn tejmije, abdulwehaba i umejevića....

• Downvote 1