Jump to content
Sign in to follow this  
Cain

kako poraziti baliju

Recommended Posts

Krivaca nikad nestati. Ako nije "balija" onda je neki "urbani rasista" (ma sta to znacilo), po potrebi su to autonomasi, bosanci, a sve u interesu jedne politike koja svoje norne i vidjenja drzave i njenog uredjenja pod svaku cijenu hoce da predstavi kao nesto univerzalno. 

Bit je na najpodliji nacin diskvalifikovati sve one koji se ne uklapaju te i takve norme. Demokratija na nivou.

Sta ces, mozda se Huse izjasnio na popisu kao Hrvat, pa otud njegovo ustavno pravo i da govori svojim jezikom, bez obzira sto je Huse iz Cazina.

Jeli ti to (po običaju) opet meni nešto inputiraš?

Koja je to jedna politika??,,,,,,u koju me svrstavaš.

To što sam jednom rekao da još uvijek smatram SDA za najmanje zlo i da sam im dao glas, to sad treba da bude tvoj kvaziargument da po principu ad hominem lijepiš etikete!? Hallllooo jarane,,,!!

Partija mi ne znači ništa u odnosu na identitet!! Popiškim ti se na partije, to je ionako promjenjivog karaktera.

Ali ono što čini identitet kako moj lični tako i kolektivni (nacionalni, vjerski) to mi je krucijalno i nepromjenjivo.

I u kontesktu (ne)poštovanja vlastitog identiteta uvodničar je pokrenuo temu. Barem sam ga ja tako shvatio.

Pokušaj nekad nešto reći suštinski vezano za temu a ne samo gledati da napadaš sugovornika. :codemafia:

Ja kad cujem od tebei onog mlatimudana da se natezete ko ce ubaciti vise turcizama i arabizama dobijem uvijek proljev. Kad šta hoće upravo me protjeralo. Isti ste vi ko i on, samo ja imam osjecam da ste vi svjesne budale.

Meni su gori oni sto ne znaju pravopis i gramatiku pa kada hoce nesto napisati da budu kao pametni onda pisu tko, netko. To je prava sramota kako su kod nas ljudi glupi i neobrazovani. Ja se sjecam kada je bio jedan problem pa su policajci uzimali i pisali izjave, to se nosalo mjesec dana po skoli i smijalo im se.

Upravo te tako i doživljavam. Kao proljev.

A šta ćeš,,,,i sarajlije imaju raju i papke!!!

Ugursuza je uvijek bilo.

Ali, fakat kad čujem od cazinjanina Huse koji živi u Cazinu da kaže "moja obitelj", dođe mi da ga plesnem. Valjda me razumiješ.

Od tako fine riječi "porodica" on potencira "obitelj"!!

Ja sam dok sam studirao u hrvatskoj cuo i obitelj i familija i porodica, a isto tako cuo sam i npr. rajcica i paradajz, tisucu i hiljadu itd itd.. tako da ne vidim kakve to veze ima, ali dobro, kod tebe ocito ima...

Ja sam dok sam studirao u hrvatskoj cuo i obitelj i familija i porodica, a isto tako cuo sam i npr. rajcica i paradajz, tisucu i hiljadu itd itd.. tako da ne vidim kakve to veze ima, ali dobro, kod tebe ocito ima...

Uspoređivati Zagreb i Cazin je totalno deplasirano!!!

Zagreb je metropola, univerzitetski grad. Grad u kojeg se slilo puno ljudi iz različitih govornih područja pa ne čudi što se čuje svega.

Cazin je mala sredina gdje se unazad 500 godina govorilo porodica i(li) familija kod dijela stanovništva koji ima veze sa dijsporom.

Riječ obitelj ili rajčica se nikad nisu koristili. 

To što sam jednom rekao da još uvijek smatram SDA za najmanje zlo i da sam im dao glas

Ko god hoće bolju Bosnu a glasa za SDA i ostale zelene on je neće. Trebala se unijeti u popisni obrazac opcija : Bosnjak, bosanski jezik, islam, SDA.

Ko god hoće bolju Bosnu a glasa za SDA i ostale zelene on je neće. Trebala se unijeti u popisni obrazac opcija : Bosnjak, bosanski jezik, islam, SDA.

I opcija proljev!!,,,,da se i ti popišeš.

Jeli ti to (po običaju) opet meni nešto inputiraš?

Koja je to jedna politika??,,,,,,u koju me svrstavaš.

To što sam jednom rekao da još uvijek smatram SDA za najmanje zlo i da sam im dao glas, to sad treba da bude tvoj kvaziargument da po principu ad hominem lijepiš etikete!? Hallllooo jarane,,,!!

Partija mi ne znači ništa u odnosu na identitet!! Popiškim ti se na partije, to je ionako promjenjivog karaktera.

Ali ono što čini identitet kako moj lični tako i kolektivni (nacionalni, vjerski) to mi je krucijalno i nepromjenjivo.

I u kontesktu (ne)poštovanja vlastitog identiteta uvodničar je pokrenuo temu. Barem sam ga ja tako shvatio.

Pokušaj nekad nešto reći suštinski vezano za temu a ne samo gledati da napadaš sugovornika. :codemafia:

Ako diskusiju bez uvreda smatras napadima onda si ili opterecen nekom hipotekom ili imas problem sa samopouzdanjem. (prvi put govorim u drugom licu jednine)

A sto se tice kvalifikovanja nekog kao rasista, to naravno nije napad (ad hominem :P ) vec uopsteno razvrstavanje ljudi na proste sastojke. E vidis drug, vrlo je nezgodno kad te neko udari vlastitim oruzjem, a kad se pri tom jos aludira na politicku opciju iz koje pronices onda posebno postaje nezgodno. Nesto mi poznat rukopis fraza koje na mala vrata pokusavas ugurati.

A sad o temi. Ovaj tekst iz prvog posta ove teme (mislima na onaj koji ima drugaciji font slova od uvodnog dijela) je vjerovatno djelo vjerskih ekstremista. Ukoliko neko zeli svoj identitet, pa i onaj vjerski, da afirmise onda bi mu preporucio da to pokusa uraditi obrazovanjem, kulturom, naukom i drugim slicnim vrijednostima, a da se mane bezobraznog generaliziranja na racun vlastitog naroda. Naravno, ove prave vrijednosti se ne postizu preko noci ili bez imalo truda ali su vjecne, za razliku od laprdanja na stetu svog naroda koje se moze napisati za 20 minuta. 

Bolje proljev nego balijsko govno :D

za tebe je i balija premalo. Ti si pravi murted. Balija je makar sacuvao trun imana. Sad ti tepam murtedinjo.

Previse volim svoj zivot i slobodno vrijeme da tipkam duze, pogotovo neotesanim ljudima zato nit citam kad napises vise od 3 redA NIT odgovaram Edited by Cain

za tebe je i balija premalo. Ti si pravi murted. Balija je makar sacuvao trun imana. Sad ti tepam murtedinjo.

Previse volim svoj zivot i slobodno vrijeme da tipkam duze, pogotovo neotesanim ljudima zato nit citam kad napises vise od 3 redA NIT odgovaram

Ne znas ti čitati

Ako diskusiju bez uvreda smatras napadima onda si ili opterecen nekom hipotekom ili imas problem sa samopouzdanjem. (prvi put govorim u drugom licu jednine)

A sto se tice kvalifikovanja nekog kao rasista, to naravno nije napad (ad hominem :P ) vec uopsteno razvrstavanje ljudi na proste sastojke. E vidis drug, vrlo je nezgodno kad te neko udari vlastitim oruzjem, a kad se pri tom jos aludira na politicku opciju iz koje pronices onda posebno postaje nezgodno. Nesto mi poznat rukopis fraza koje na mala vrata pokusavas ugurati.

A sad o temi. Ovaj tekst iz prvog posta ove teme (mislima na onaj koji ima drugaciji font slova od uvodnog dijela) je vjerovatno djelo vjerskih ekstremista. Ukoliko neko zeli svoj identitet, pa i onaj vjerski, da afirmise onda bi mu preporucio da to pokusa uraditi obrazovanjem, kulturom, naukom i drugim slicnim vrijednostima, a da se mane bezobraznog generaliziranja na racun vlastitog naroda. Naravno, ove prave vrijednosti se ne postizu preko noci ili bez imalo truda ali su vjecne, za razliku od laprdanja na stetu svog naroda koje se moze napisati za 20 minuta. 

Za razliku od ovog malog što ima učestale proljeve (valjda koristi Pampers) ti nisi glup!!

Ali djeluješ pomalo oholo jer umjesto da razviješ diskusiju ti uglavnom ideš na kontriranje sa neutemeljenim inputiranjem.

Možda si čuo za "crvene" i "plave" stiliste u pregovaranju. Ako jesi onda ćeš znati o čemu govorim.

Ja ti ponavljam, političkim partijama nisam opterećen niti sam neki radikal što mi ovaj "proljevaš" pokušava nalijepiti.

Jedino što sam spreman braniti punim kapacitetom su pozitivne bošnjačko-islamske vrijednosti.

Eh sad, ako je biti Bošnjak i njegovati bošnjačke vrijednosti za tebe šovinizam ili nacionalizam onda sam TAJ.

Ako je biti aktivan vjernik musliman i braniti islamske vrijednosti radikalizam onda sam TAJ.

Isto tako sam zagovornik za eliminisanje nekih devijacija koje su prisutne u našem narodu a od kojih imamo samo štetu kao i zagovornik esencijalnih ciljeva.

U tom kontekstu se apsolutno slažem sa tobom da su u tome prioriteti nauka, istraživanje, obrazovanje, kultura i svaka druga korisna društvena nadogradnja.

Ponavljam ti opet da je čovjek kroz uvodni dio naglasio da se radi o osobinama kod jednog dijela bošnjačkog stanovništva. Znači nije generalizirao niti sam ja zagovornik generaliziranja.

Visa vi stranaka:

Draži si mi ti pismen, obrazovan i kulturan nego neotesani, nepismeni KRKAN iz SDA!!

Jeli ti sad išta jasnije?? 

Ako se znamo, onda baš super. Možemo nekad i na kafu. Mislim da mi nefali samopouzdanja.  :drag:

Jao kad ti lik koji hoće bolju Bosnu a glasa za SDA kaže da si proljev onda si stvarno čuo sve xD

Jadan si.

Za razliku od ovog malog što ima učestale proljeve (valjda koristi Pampers) ti nisi glup!!

Ali djeluješ pomalo oholo jer umjesto da razviješ diskusiju ti uglavnom ideš na kontriranje sa neutemeljenim inputiranjem.

Možda si čuo za "crvene" i "plave" stiliste u pregovaranju. Ako jesi onda ćeš znati o čemu govorim.

Ja ti ponavljam, političkim partijama nisam opterećen niti sam neki radikal što mi ovaj "proljevaš" pokušava nalijepiti.

Jedino što sam spreman braniti punim kapacitetom su pozitivne bošnjačko-islamske vrijednosti.

Eh sad, ako je biti Bošnjak i njegovati bošnjačke vrijednosti za tebe šovinizam ili nacionalizam onda sam TAJ.

Ako je biti aktivan vjernik musliman i braniti islamske vrijednosti radikalizam onda sam TAJ.

Isto tako sam zagovornik za eliminisanje nekih devijacija koje su prisutne u našem narodu a od kojih imamo samo štetu kao i zagovornik esencijalnih ciljeva.

U tom kontekstu se apsolutno slažem sa tobom da su u tome prioriteti nauka, istraživanje, obrazovanje, kultura i svaka druga korisna društvena nadogradnja.

Ponavljam ti opet da je čovjek kroz uvodni dio naglasio da se radi o osobinama kod jednog dijela bošnjačkog stanovništva. Znači nije generalizirao niti sam ja zagovornik generaliziranja.

Visa vi stranaka:

Draži si mi ti pismen, obrazovan i kulturan nego neotesani, nepismeni KRKAN iz SDA!!

Jeli ti sad išta jasnije?? 

Ako se znamo, onda baš super. Možemo nekad i na kafu. Mislim da mi nefali samopouzdanja.  :drag:

hehehe Davno sam ja procitao tvoje sustinsko misljenje i priznajem da nismo daleko u nekim osnovnim nacelima. Medjutim podlijeganje, makar i povremeno, necem sto etiketira ljude samo zato sto imaju malo drukcije metode ostvarivanja jednog te istog cilja nije u redu i nicem dobrom ne vodi. Potpuno je druga stvar kritizirati sve one koji zastupaju modele etiketiranja (deklarativno) a sustinski imaju neke druge ciljeve, u odnosu na one koji podlijezu toj propagandi. Moras priznati da je, na nevidjeno, vrlo tesko prepoznati ove dvije kategorije.

Stititi identitet i vjesku pripadnost je duznost svih nas, Jedino se razlikujemo u modelu nastupanja, pa tako neki skrecu potpuno desno i to je nesto protiv cemu se treba suprostaviti. Ne treba posebno naglasavati da i ovde postoje oni koji su ideolozi i oni koji su sljedbenici, i to je bitna razlika.

Stranacki aktivizmi su nesto sto je jako sirok pojam. Cinjenica je da se to kod nas svelo na zagovaranje nekih vrlo slozenih pitanja od strane SVIH clanova stranke. To je nesto na sta sam alergican jer se i one pozitivne stvari, u pravilu, izjalove u radikalne sto je opet otavstina iz nekih ranijih vremena kad je radikalizam bio vrlo pozeljna pojava u stranackom zivotu. U pravu si, problem je u nivou obrazovanosti clanstva i opcoj prosvjecenosti.

Sto se kafe tice, nije problem, cisto radi dokaza o samopouzdanju :D 

hehehe Davno sam ja procitao tvoje sustinsko misljenje i priznajem da nismo daleko u nekim osnovnim nacelima. Medjutim podlijeganje, makar i povremeno, necem sto etiketira ljude samo zato sto imaju malo drukcije metode ostvarivanja jednog te istog cilja nije u redu i nicem dobrom ne vodi. Potpuno je druga stvar kritizirati sve one koji zastupaju modele etiketiranja (deklarativno) a sustinski imaju neke druge ciljeve, u odnosu na one koji podlijezu toj propagandi. Moras priznati da je, na nevidjeno, vrlo tesko prepoznati ove dvije kategorije.

Stititi identitet i vjesku pripadnost je duznost svih nas, Jedino se razlikujemo u modelu nastupanja, pa tako neki skrecu potpuno desno i to je nesto protiv cemu se treba suprostaviti. Ne treba posebno naglasavati da i ovde postoje oni koji su ideolozi i oni koji su sljedbenici, i to je bitna razlika.

Stranacki aktivizmi su nesto sto je jako sirok pojam. Cinjenica je da se to kod nas svelo na zagovaranje nekih vrlo slozenih pitanja od strane SVIH clanova stranke. To je nesto na sta sam alergican jer se i one pozitivne stvari, u pravilu, izjalove u radikalne sto je opet otavstina iz nekih ranijih vremena kad je radikalizam bio vrlo pozeljna pojava u stranackom zivotu. U pravu si, problem je u nivou obrazovanosti clanstva i opcoj prosvjecenosti.

Sto se kafe tice, nije problem, cisto radi dokaza o samopouzdanju :D

Možda bi kroz razgovor u 4 oka  došli do potpunog konsenzusa :boast: 

Možda bi kroz razgovor u 4 oka  došli do potpunog konsenzusa :boast:

Pa ako si spreman prihvatiti neke drugacije, dosta liberalnije, metode mozda bi i to bilo moguce 

Zavisi do koje granice ide liberalno!

Na temi o sufizmu sam spomenuo Dželaludin Mewlanu Rumija. I on je sebe smatrao potpunim liberalom.

Oslobodio se svih ovosvjetskih okova. Jedino je bio potčinjen APSOLUTNOM GOSPODARU.

Danas neki kažu da su liberali a robuju svemu i svačemu. (idolima, novcu, strastima, porocima, egu, sujeti,,,,)

Kad kazem "liberalniji stav" onda pri tom  mislim na liberalnost pri donosenju misljenja koja ce biti autorsko pravo svakog pojedinca, pa makar i pogresni. Robovanje kojekakvim porocima koja su proizvod vremena u kom zivimo, kao i po pitanju vjere je cisto intima svakog pojedinca i u takve stvari se ne bih mijesao niti ih komentarisao, osim u slucajevima kad neciji poroci pocnu stetiti meni kao pojedincu ili drustvu u kom zivim. 

Koliko god mi zasmetaju ovakvi tekstovi za koje sam vec ranije rekao sta mislim, iskreno bih bio jako sretan da se svi oni poroci koji su pomenuti u prvom postu ove teme iskorijene iz glava svih Bosnjaka ali ne zato sto ih neko na to nagovara vec da to bude plod svijesti svakog pojedinca. Istorija se s ovim narodom toliko poigravala da se cak promjenio i "genetski kod" svih nas, tako da vjerovati u budjenje svijesti je skoro nemoguce ocekivati bez sistemskog obrazovanja vecine stanovnistva ali na postenim i iskrenim osnovama. Intelektualna nacionalna elita ako brzo ne pocne raditi na ovim stvarima, bojim se da ce vremenom se desavati stvari koje vecina nas ne zeli niti pominjati.

Kod nas (muslimana) se uvažava različitost mišljenja. Zato u šerijatu postoje pravni instituti: ŠURA, IDŽMA I KIJAS.

Vjerujem da ti je to poznato.

Svijest pojedinca je usko vezana sa općeprihvaćenim normama zajednice. Općeprihvaćene norme se grade i definiraju.

Zato i razgovaramo. 

Hrvati trenutno referendumom definiraju općeprihvaćene norme. (apro po braka)

Priča o genetskom kodu za mene lično je besmislena. Svi smo Ademovi i Havini potomci.

Ko je elita i kako se postaje dio nje??? Možda mene i tebe neki klinjo što posjećuje forum smatra elitom.

Priča o genetskom kodu za mene lično je besmislena. Svi smo Ademovi i Havini potomci.

:heat:  :heat:  :heat: 

Kod nas (muslimana) se uvažava različitost mišljenja. Zato u šerijatu postoje pravni instituti: ŠURA, IDŽMA I KIJAS.

Vjerujem da ti je to poznato.

Svijest pojedinca je usko vezana sa općeprihvaćenim normama zajednice. Općeprihvaćene norme se grade i definiraju.

Zato i razgovaramo. 

Hrvati trenutno referendumom definiraju općeprihvaćene norme. (apro po braka)

Ko je elita i kako se postaje dio nje??? Možda mene i tebe neki klinjo što posjećuje forum smatra elitom.

Naravno da mi je pozant osnov serijata kao pravnog sistema, napominjem samo osnov, ali to nije tema ove diskusije. Nemoj brkati pojmove nacionalnost i vjerska pripadnost, to su dvije potpuno razlicite kategorije pa je nedopustivo neke pojave u nacionalnom pitanju poravdati vjerskim argumentima i obratno. 

Opceprihvacene norme se u BiH namecu od strane politika (po zakonu jaceg) i tako formiraju javno isljenje. To nije nista drugo do manipulacija ljudima po, u pravilu, nacionalnom kljucu. Nikad nisam podlijegao nekoj univerzalnoj istini jer takav odnos prema ljudima je napola diktatura.

Elita kod Bosnjaka je toliko glasna i toliko se agresivno namece da me ova tvoja konstatacija/pitanje pravo zacudilo. Naravno da ja nisam dio toga, niti cu biti, jer se ne smatram dovoljno sposobnim za takvo sta, ali zato imamo stotine drugih koji su manje sposobni od mene ili tebe koji ce sve dati da se uguraju u neke kongrese, sabore, kruzoke i druge bosnjacke promotorske institucije.

na ovu temu bi se moglo i komentarisati desavanja u vezi previranja na zadnjoj skupstini USK ... 

Naravno da mi je pozant osnov serijata kao pravnog sistema, napominjem samo osnov, ali to nije tema ove diskusije. Nemoj brkati pojmove nacionalnost i vjerska pripadnost, to su dvije potpuno razlicite kategorije pa je nedopustivo neke pojave u nacionalnom pitanju poravdati vjerskim argumentima i obratno. 

Opceprihvacene norme se u BiH namecu od strane politika (po zakonu jaceg) i tako formiraju javno isljenje. To nije nista drugo do manipulacija ljudima po, u pravilu, nacionalnom kljucu. Nikad nisam podlijegao nekoj univerzalnoj istini jer takav odnos prema ljudima je napola diktatura.

Elita kod Bosnjaka je toliko glasna i toliko se agresivno namece da me ova tvoja konstatacija/pitanje pravo zacudilo. Naravno da ja nisam dio toga, niti cu biti, jer se ne smatram dovoljno sposobnim za takvo sta, ali zato imamo stotine drugih koji su manje sposobni od mene ili tebe koji ce sve dati da se uguraju u neke kongrese, sabore, kruzoke i druge bosnjacke promotorske institucije.

Ne brkam nacionalnsot i religiju ali sam istaknuo to sarkastično apro po nekih ranijih inputiranja  :mail:

U svakom slučaju većinsko glasanje, konsenzus i analogija su mehanizmi kod donošenja odluka u islamskim parlamentima pa konac koncu i u islamskoj porodici. Dobro je to ponoviti zbog ovih što vire a ne učestvuju u diskusiji.

Za mene postoji samo jedna univerzalna istina a ona se odnosi na šehadet (priznanje Boga i Poslanika).

Sve ostalo je predmet razmišljanja, promišljanja, istraživanja, nadogradnje, spoznaje,,,!

Sve ostalo potpisujem. Slažem se.

Pročitaj neke opservacije Mustafe Spahića Mujketa pa ćeš vidjeti kako secira te nametnute kvazinorme!!

Zanimljivo je slušati i Šaćira Filandru te Rešada Hafizovića.

Dok je ovaca, biće i vune.

Da se skupljalo za kantonalnu bolnicu, ne bi skupili ni 10%.

Ali, svako može da radi šta hoće sa svojim parama.

na ovu temu bi se moglo i komentarisati desavanja u vezi previranja na zadnjoj skupstini USK ... 

hehe ovo mi je promaklo

Da u pravu si. U kontekstu ove teme bi se moglo i komentarisati ono sta rade nasi bajni poslanici, tacnije kako se pod izgovorom borbe za nacionalne interese stavlja obraz pod guzicu i rjesava svoj licni interes kao i interes svojih stranackih bliskih drugova i saboraca (pri tom mislim na sve stranke i njihove predstavnike). 

Obraz i ocuvanje istog nikog ni na sta ne obavezuje ali su zakoni i propisi ove drzave ti koji su mjerodavni koliko je neko radio posteno i u interesu onih koji su im na poklon dali astronomske plate, naknade, pausale, dnevnice ... Koliko je svim nasim politicarima draga vlast, te na sta su sve spremni kako bi zadrzali iste pozicije pokazuju i desavanja na kantonu u ovih nekoliko proteklih dana. Sve su to mufljuzi koji su debelo svjesni da ce u mjesec dana pred izbore uspjeti mobilisati mase da za njih glasajuna vrlo jeftin i primitivan nacin, znaju da  ce narod opet, po ko zna koji put, povjerovati njihovim "sarenim lazama". 

Ovo drustvo u cjelini, a tako niti bosnjacki korpus nema niti priblizno jasne ciljeve, osim onih koji se temelje na nacional-sovinistickom principu kojeg namecu politicki centri moci, pa tako i ne cudi da se na sceni vrte uvijek isti ljudi i njihove partije, sa istom ili potpuno razlicitom retorikom koja nije nista drugo do prodavanje ___ pod bubrege.

Nacionalna je sramota da jedan polupismeni poslanik (takvih je na stotine) koji ima duznost povremeno doci na sjednicu, bez obaveze da bilo sta kaze ili uradi (on jadan i ne zna sta bi trebao raditi), ima 2-3 puta vece mjesecno primanje od hirurga npr. koji svakodnevno preuzima odgovornost za zivote drugih ljudi, a o strucnosti i vremenu provedenom na obrazovanju da i ne govorim.