Jump to content
Sign in to follow this  
mell

Svi prisluskuju sve

Recommended Posts

Thema iskljucivo pokrenuta zbog prisluskivanja telefonskih poziva njemacke kancelarke od strane Amerike.
Ko koga u BiH prisluskuje? Ko nam je "najpozeljniji"?

mene prisluskuju svi ... xd

a ja prisluskujem vikinga ... xd 

Prisluškuju skoro svi koji imaju mogućnost za to, a vjerujte da za to nije potrebna nikakva skupa tehnika. U mojoj porodici je dugo postojao interes za radiotelegrafiju pa se vremenom nagomilalo tehnike, ništa posebno što izlazi iz normalnih okvira hobija i ništa skupo (sve skupa nisam platio ni 100 maraka, preračunato). S time sam bio upućen u komunikacije policije, ambulantne službe i službe spasavanja, što sam slušao dok nisu prešli na novi sistem koji je kodiran i dostupan samo  originalnim aparatima čiji je vlasnik država.

Teoretski bih mogao da osluškujem i telefonske razgovore svojih komšija koji koriste bežične telefone (ne mobilne), ali mi to nije nikad palo na pamet, jer mi se gadi i sama pomisao na to.

Pomislite samo šta mogu da urade profesionalci u službi kriminala i obavještajne organizacije koje iza sebe imaju resurse države. U principu sve što kažemo koristeći telefon, skype, facebook, mail, surfajući internetom, sve pretrage koje radimo u googleu i drugim pretraživačima, sve se negdje registuje.

Dok ne činimo neke ozbiljne prekršaje ili ne stanemo nekom na žulj, nema problema jer su neophodni mnogi sati mukotrpnog rada da se sve pregleda i samim tim je nemoguće, ali ako se pod lupu stavi jedna određena osoba, ili grupa osoba, svašta može da se iščačka. Svako od nas ima svoje male tajne, što daje ogromne mogućnosti za zloupotrebu, ucjenjivanje i na kraju, potpuno uništenje pojedinca.

Ali kada bi se svi brinuli zbog svega ovoga, svaka komunikacija bi prestala. Mi još uvijek komuniciramo i ne mislimo prestati. Zar ne?

Iz određenih razloga mrzim sve što ima veze sa prisluškivanjem. Fuj osjećaj.

Sjećam se još dok smo u srednjoj spajali kablove od telefona i snimali razgovore ukućana na kompjuter :D

Ko me prisluskuje ? Ne zna, niti me zanima. I tako sam bez dlake na jeziku i kada govorim ozbiljno onda govorim sta mislim i ne krijem to.

Mene vala nek prisluskuju, nemam sta ni sakriti. Prije sam znao biti na mjestima gdje ima spijuna koji pitaju neke teske stvari ili potpaljuju atmosferu i mogli su se uglavnom poznati. Prije jos, za vrijeme invazijevna irak, dodje covjek ko fol sa posla, u vojnim hlacama, nosi silikon u kesi,,, nikad ga nisi vidio... I pita kako se moze dati pare ljudima u iraku i njima pomoci tamo i ici i tako ti fazoni.

Bilo dosta tog.. Bjez' ba' ... Sa čečEnima isto , ima tu svašta bolje u kraj se skloniti