Jump to content
Sign in to follow this  
Banjaluka

Liga šampiona 2013/14.

Recommended Posts

Svasta se interesantno desilo u ovim dvobojima. Licno me interesuje kako ce UEFA reagovati na onaj ispad Robbena koji mi je to tog trenutka bio jedan od najdrazih igraca.

Guest

Da se malo nadovežem na ovu utakmicu Reala i Schalkea. Raul veli da je neutralan, mada svi znamo da laže :)

Iker se vraća na gol, trenutno je 772 minute bez primljenog gola, i odlazi u Njemačku gdje nikad u svojoj karijeri nije uspio sačuvati mrežu svih 90 minuta... I tamo je zabilježio samo jednu pobjedu i to onu protiv Bayera od 2:3. Da dodam podatak kako je Real favorit, ali odlaze na njemačko tlo gdje su u 25 utakmica samo jednom pobijedili.

U toj utakmici 2:3, Carlos je zabio dva gola, čak četiri su postignuta ljevicom, jedan je maestralno djelo Ballacka.

Godinu dana kasnije Real je Leverkusena pobijedio u finalu Lige prvaka golom Zizoua.

Real i Schalke se nikad prije nisu sastali u LP...

I da, Ronaldo već dvije sezone zaredom u osmini finala zabija u obje utakmice, pa kladionice vjeruju kako je 1.20 sasvim pristojna kvota na to da će on zabiti gol...

Lenjingrad je izdržao 900 dana opsade. Sankt Petersburg nije izdržao ni pet minuta. Nagrdi ih Borusija momački, a bojim se da će tek fasovati degenek.

Guest

Moyes se pošteno obrukao na grčkom tlu. Dopustio je da Olympiacos dovuče njegovu ekipu na rub ponora, i sad im treba samo jedan gol na Teatru snova da ih gurnu u taj ponor. Igrao je protiv neiskusne ekipe (Giggs ima 25 utakmica Lige prvaka više od cijele prve momčadi Olympiacosa) i nije sebi smio dopustiti da u 90 minuta ne zabiju niti jedan gol.

Ali dozvolio je sebi sa sličnom ekipom i Ferguson prije dvije sezone ispadanje iz grupne faze, i prošle sezone ispadanje iz osmine finala (doduše od Reala).

Ono što je zanimljivo u vezi ovosezonske Lige prvaka jeste to da se tek po drugi put u historiji desilo da u ovoj fazi takmičenja gosti ostvare čak pet pobjeda (u prvim utakmicama naravno). Sudeći po omjeru snaga večerašnjih utakmica, rekord bi mogao pasti jer Real gostuje Schalkeu, a Chelsea kod Galate.

Ali ne bih htio otpisati ni Galatu i ni Schalke. Real na njemačkom tlu ima 1 pobjedu u 25 odigranih utakmica, zadnje tri sezone u ovoj fazi su remizirali prvu utakmicu (Lyon, Cska i United), a Schalke igra stvarno dobro. S druge strane, Galata je prošle sezone pobijedila Mourinhovu ekipu u knockout fazi na svom terenu 3:2 uz fantastične golove svojih zvijezda, doduše s potpuno drukčijim trenerom u odnosu na ovog, a i izbacili su Juve ove godine što je pokazatelj da i oni mogu zadati velike glavobolje.

Moyes ni izmjene na terenu nezna napraviti prave ... a kamoli taktiku da prodje ... 

zato sam pisao da cemo ispasti ... i sinosnja utakmica je to i dokazala ... 

Guest

Veli onaj na Arenasportu kako daje Schalkeu velike šanse u prvoj utakmici, a ono festival golova u režiji kraljevskog kluba.

Ne pamtim da je iko ikad u historiji ovog takmičenja u knockout fazi zabio 6 komada u gostima, niti pamtim kad je neki tim na jednoj utakmici LP imao 3 različita strijelca sa po najmanje dva postignuta gola.

Savršena utakmica, sa puno dobrih šansi i vrlo malo zamjerki (osim na Marcela) u kojoj je Kolašinac zaradio povredu i na njemu je napravljena redaljka od strane Ronalda i Bejla koje je uz Santanu doslovno propuštao da prođu kad su god to poželjeli.

Uz gol razliku 39:4 u 2014. godini dajem sebi za pravo da kažem da je ova ekipa Reala glavni favorit za osvajanje Lige prvaka.

Ono što vrijedi izdvojiti od zanimljivih podataka pored ovih gore je sl.:

Niko nikad u historiji takmičenja nije zabio 6 golova na njemačkom tlu

Niti je ikad iko zabio 5 ili više golova Schalkeu u Evropi na njihovom stadionu

Niti je ikad iko zabio 2 gola u prvih 20 minuta na njemačkom tlu u knockout fazi

Nikad niko u historiji LP nije zabio 25 golova u prvih sedam utakmica osim Reala

Ronaldo večeras postao treći najbolji strijelac i drugi najbolji asistent u historiji takmičenja

Zadnji put je neka ekipa zabila 6 golova u ovoj fazi takmičenja prije 21 godinu

Nikad u historiji Lige prvaka u prvim utakmicama osmine finala Lige prvaka se nije desilo da gosti ostvare 6 pobjeda

Salke,Leverkuzen i kompanija su daleko iz Dortmunda i Bayerna u Njemackoj.Opet sam dobro nanjusio sta ce se desiti sinoc i da je kojim slucajem Galata uspjela dati jos jedan go sad bi ja bio na Kanarskim Ostrvima :-).

Koliko se to nama svidjalo il`ne,ipak su Barca,Real,Bayern,Chelsea,United klubovi koji mogu imati samo prolazne krize i poneko prestrojavanje.

Nekad pozelim da navijam za nekog od njih,bilo bi mi lakse a ja se uhvatio Kaiserslauterna koji ne moze Aalen i aue kod kuce dobiti :-)

Ovi nasi od juce peru Hajrovica koji se prepao velike utakmice i Chelsaea. Sad jedni psuju Manciniju jedni kazu kako je to samo taktika. Cinjenica je da je rijetko uspjevao dodati loptu svom igracu u tih 30 min.Nadam se da ce se prsihicki oporaviti od toga i da ce ako mu Mancini da drugu priliku biti spreman.

Guest

Arsenal - Bayern 0:2

City - Barcelona 0:2

Olympiakos - United 2:0

Napoli - Swansea 3:1 (ispao Swansea=

Tottenham trenutno ganja zaostatak od 1:0 iz prve utakmice protiv Dnipra

Čini se kako je samo Chelsea djelomično odradio posao gledajući engleske timove u ovom trenutku, jer će Arsenal, City i United najvjerovatnije ispasti iz takmičenja.

Potpuni krah engleskog nogometa u trenutku kad se govori da je liga najjača na svijetu i ujedno najzanimljivija. Sa ovim drugim se potpuno slažem, a oko toga koja je najjača, u ovom trenutku nema dvojbe. Nije Premiership.

Guest

Malo na stranu sa gigantom Bayernom, totalni su favoriti  u Ligi prvaka, ali kakva dominacija španskog nogometa.

Cholo je toliko uzdigao Atletico da su Milanu nanijeli poraz od 5:1 u dvomeču. To niko nikad nije uradio izuzev Uniteda one godine kad je bilo 7:2 (prije par sezona).

Eso es futbol espanolkava.gif

Žao mi što je Muller ukrao Schweiniju rekord po broju uzastopnih pobjeda u Ligi prvaka. Malo mu je falilo da u zaborav baci velikog Beckhama.

I da, ovo je Atletiju prvo četvrtfinale nakon dugih 17 godina. I unatoč tome što su godinama prodavali najbolje igrače, uključujući i napadače poput Torresa, Aguera i Falcaa, svake godine su bili sve jači.

Ne radi samo Cholo majstorski posao, već i uprava kluba.

Arsenal - Bayern 0:2

City - Barcelona 0:2

Olympiakos - United 2:0

Napoli - Swansea 3:1 (ispao Swansea=

Tottenham trenutno ganja zaostatak od 1:0 iz prve utakmice protiv Dnipra

Čini se kako je samo Chelsea djelomično odradio posao gledajući engleske timove u ovom trenutku, jer će Arsenal, City i United najvjerovatnije ispasti iz takmičenja.

Potpuni krah engleskog nogometa u trenutku kad se govori da je liga najjača na svijetu i ujedno najzanimljivija. Sa ovim drugim se potpuno slažem, a oko toga koja je najjača, u ovom trenutku nema dvojbe. Nije Premiership.

Bundesliga?

Edited by Jiggy Bau

Malo na stranu sa gigantom Bayernom, totalni su favoriti  u Ligi prvaka, ali kakva dominacija španskog nogometa.

Cholo je toliko uzdigao Atletico da su Milanu nanijeli poraz od 5:1 u dvomeču. To niko nikad nije uradio izuzev Uniteda one godine kad je bilo 7:2 (prije par sezona).

Eso es futbol espanolkava.gif

Žao mi što je Muller ukrao Schweiniju rekord po broju uzastopnih pobjeda u Ligi prvaka. Malo mu je falilo da u zaborav baci velikog Beckhama.

I da, ovo je Atletiju prvo četvrtfinale nakon dugih 17 godina. I unatoč tome što su godinama prodavali najbolje igrače, uključujući i napadače poput Torresa, Aguera i Falcaa, svake godine su bili sve jači.

Ne radi samo Cholo majstorski posao, već i uprava kluba.

Vrhunski. Napokon Barcelona i Real imaju dostojnu konkurenciju u vrhu. 

Samo ne znam tog Esu?!? :D

Veceras ce se City probuditi i sici sa oblaka.

Do sad su se moje prognoze oko ovog kluba pokazale tacnim.

Vjerovao sam da ce posrnuti u FA i CL i da ce im jedini cilj do kraja sezone biti prvenstvo.

Ja jos uvijek vjerujem da ce bas oni biti prvaci u Engleskoj.

Edited by viking

ne bih volio da ovo zadnje pogodis ... xd 

Vidi Pelligrinija i sastava za veceras.Hoce da se nadigrava u sredini sa Iniestom,Xaviem i Fabregasom :-)

Guest

City pokazao zube, ali bezuspješno. Pobjeda Barce isključivo zahvaljujući Kolarovu i Lescottu koji su bili sve samo ne na visini zadatka. Najveće šanse Barca je imala upravo nakon što su ova dvojica pogriješila. Očekivano Barca prošla dalje, nije City ekipa koja se može nadigravati sa njima u 180 minuta.

PSG rutinski odradio posao i prošao u četvrtfinale.

Ipak dvije najzanimljivije utakmice su tek pred nama, ona Uniteda protiv Olympa i Chelseaja protiv Galate. Iskreno se nadam da Grci neće proći dalje jer nisu ekipa koja ima kadar da nešto više napravi ili nekome zamrsi račune, a United i bez obzira na ovog trenera i ovakvo stanje, definitivno može parirati velikom broju ekipa.

Barcini igrači proslavili dva jubileja večeras. Messi je prešao Shevchenka i sad ga dijele samo dva gola od mjesta trećeg najboljeg strijelca Lige prvaka svih vremena. Meta: Gerd Muller.

Xavi se pak s druge strane izjednačio sa Seedorfom na drugom mjestu vječne liste igrača sa najviše nastupa u evropskim takmičenjima. Više od njega (7) ima samo Maldini.

City dok Dzeko nije usao u igru nije opucao prema golu ... 

a ne znas jel gori Lescot ili onaj drugi što je dobio crveni ... 

Koliko ce Arap miliona jos potrositi dok napravi ekipu koja moze do kraja u LP?

Koliko ce Arap miliona jos potrositi dok napravi ekipu koja moze do kraja u LP?

Ne treba više kupovati igrače, ima ih dosta i dobrog su kvaliteta. Treba se okrenuti sudijama. 

Ne znam šta se desilo sinoć sa onim sudijama, ali su napravili toliko katastrofalnih grešaka da je to bila muka gledati. Nije Barca razbila igru Cityja koliko su to učinile sudije gušeći unaprijed postavljeni stil igre koji Barci ne odgovara, a to je intenzivno fizički, malo oštriji fudbal ostrvskog tipa. Većina faulova koji su suđeni sinoć uopšte ne bi bili suđeni u engleskoj ili njemačkoj ligi. Ako Neymar ne može preći Kolarova zato što je ovaj veći i svaki ga put raznese, to onda nije faul, već očekivani ishod sudara slona i komarca (ako je malen, mogli su kupiti dva veća za one pare) a nikako faul, nije posao sudije da štiti baletane, već da obezbijedi poštivanje pravila, ni više ni manje. Da ne ispadne da samo branim City, oštetili su i Barcu za jedan penal, a i poništeni gol je pola-pola, neko bi ga prihvatio, neko poništio. Ali City je izgubio mnogo više, mogli su im komotno vezati noge metrom štrika, da mogu potrčati, ali ne prebrzo, mislim da ih to ne bi pogodilo toliko kao ovo kažnjavanje svakog starta opravdano ili neopravdano.

U neku ruku je dobro da City ne ide dalje jer su nadobijali toliko kartona da pola tima ne bi moglo igrati u prvoj utakmici.

Možda sam ja sve pogrešno vidio i protumačio, moža se neko i ne složi sa napisanim, ali šta da se radi.

Sad mogu samo da čekam da ih Bayern dočeka domaćinski, kao prošle godine.

Guest

Kad se sve sumira, sudijske pogreške u dvije utakmice, ne može se reći da su naginjali Barci. Dva čista gola su im poništena, penal nije suđen. City je kriv sam sebi jer su u odličnim šansama koje su imali vrlo loše reagirali, pogotovo Zabaleta i Nasri sinoć. Budimo realni, penal nad Džekom ne bi mnogo toga promijenio.

City nije dorastao Barci, ili bolje rečeno Inžinjer na njihovoj klupi koji protiv Barce u nekih 14-15 uzastopnih utakmica ne zna za pobjedu.

on je ispo u prvoj utakmici ... 

inace barcelona i real imaju veliku pomoc sudija kada je u pitanju stil igre ... sudije ne dopustaju da se igra nogomet ... a ovim ekipama to odgovara ... 

Guest

Ne mogu a da se ne nasladim Tottenhamovom porazu. Valjda će Galata iznenaditi pa da riješimo dileme oko najjače lige svijeta xD

Iskreno Engleska mi je liga najbolja za gledanje, ali u Evropi im fali nesto - valjda temperament. Nekako kao da su nezaintersirani. Engleska ekipa mora imati trenera spanca, francuza ili portugalca za bilo kakav uspjeh.