Jump to content
Sign in to follow this  
Banjaluka

Liga šampiona 2013/14.

Recommended Posts

Imamo već temu o Premijer ligi (engleskoj, ne BiH :) ), ali mislim da će i ova tema da bude posjećena. Večeras počinje završno kolo kvalifikacija i uskoro ćemo znati koji sve klubovi će zauzeti mjesta u ovom najelitnijem klupskom takmičenju na svijetu.

Današnji parovi su: 

17,00 Shakter - Celtic 

20,45 Pacos Ferreira - Zenit

20,45 Plzen - Maribor

20,45 Lyon - Real Sociedad

20,45 PSV - Milan

Sutra igraju:

20,45 Dinamo Zagreb - Austria Wien

20,45 Ludogorets - Basel

20,45 Steaua- Legia

20,45 Schalke 04 - PAOK

20,45 Fenerbahce - Arsenal

Uzvratne utakmice se igraju za sedam dana.

Shakhter je popodne pocijepao Celtica sa 2-0. Rezultatski i nije neko cijepanje, no vidio sam kako je Celtic u prošlom kolu prošao švedskog prvaka (2-0 i 0-0), tako da mislim da je ovo veliki hendikep za njih. Jedan gol bi mogli da srede, ali dva teško.

Gledam upravo PSV i Milan (vodi Milan), čini mi se da je i ovdje riješeno. Milan igra sa pola snage, uglavnom se brane ali su iz kontri mogli dati 3-4 komada, hladno. PSV ima dobru, mladu ekipu koju će teško zadržati na okupu, rasuće se po Engleskoj i Njemačkoj.

Ove godine obratiti paznju na Zenit.Imam neki ,,insekt,, da ce biti top 8

Guest

Večeras je po meni najbolji meč bio onaj između Lyona i Real Sociedada i privlačio je najviše pažnje pravih nogometnih fanatika, bez obzira na "kleš" PSV-a i Milana. Utakmica između francuskog diva i nove španske momčadi koja stvarno obećava i koja je plod vrhunske i pobjedničke vizije u klubu bila je baš ono po mjeri. Evo par riječi...

Sociedad prepustio igru Lyonu u prvih 45 minuta

Ekipa iz San Sebastiana večeras je bila autsajder prema mnogima, jer u nekoliko ozljeđenih igrača nisu im davali prevelike šanse na Gerlandu. Međutim, novi trener sa novim pristupom igri i bez ponajboljeg mladog igrača iz prošle sezone - Asiera Illaramendija, u Lyonu je uradio po mnogima čudo. Jagoba Arrasate je inače donedavni trener njihovog omladinskog pogona koji je ponajbolje znao kako iskoristiti potencijal ove ekipe, koja je prošle sezone završila na četvrtoj poziciji sa rezultatima 3:3 protiv Real Madrida na Anoeti i 3:1 protiv Barcelone na Anoeti. Mučili su Real i u Madridu gdje je Prieto tri puta tresao mrežu, a rezultat je na kraju glasio 4:3 za domaćina.

Večeras je Sociedad krenuo sa samo jednim defanzivnim veznim, Bargerom, inače domaćim igračem koji se pokazao kao pravi stub u veznom redu.

Lyon je imao terensku inicijativu i samim tim loptu, međutim nisu uspijevali probiti odbranu Sociedada koji se u prvih 45 minuta bazirao samo na kontre. I imali su odličnu šansu preko Seferovića i Vele kada su zatresli prečku i kada su pokazali da će biti prijetnja Lyonu svaki put kada im se otvori šansa.

Odlično su igrali Griezman i Vela koji su stalno mijenjali strane, pa se to isplatilo nakon 17 minuta kad je Vela ne tako dobrim ubačajem pronašao Griezmana ali je zato ovaj majstorski iz ničega izvukao sve i škaricama lagano završio napad i doveo svoju ekipu u vodstvo.

http://www.dailymotion.com/video/x13e6ol_01_sport

Samo par minuta kasnije Griezmann se opet pokazao kao ubica Lyonove odbrane, ukrao je loptu i vrhunski šutirao, ali Lopes ovaj put brani. Lyon se malo budi pa dolaze do prve prave šanse preko Gourcuffa, ali i iz tog duela kao pobjednik izlazi golman.  Do kraja prvog dijela bilo je još šansi, ali ništa vrijedno izdvajanja...

Nastavak još zanimljiviji

Već u samom startu drugog poluvremena novi šok za domaću ekipu. Sociedad, koji je prepoznatljiv po svojim kratkim pasovima kada igraju na sredini terena, pravi odličnu akciju, lopta na velikoj udaljenosto od gola dolazi do Seferovića a ovaj majstorski zakucava pod rašlje i tu se rađa konačan rezultat od 2:0.

http://www.dailymotion.com/video/x13e87b_02_sport

Zanimljivo je kako su Vela, Griezmann i Seferović Lyonu pravili dosta problema u napadu jer su igrali na brze kontre, pa se dosta vremena vezni red domaćih bazirao na igru na samom centru igrališta. Kasnije trener Sociedada osjeća da je vrijeme za kontrolu situacije, pa vadi Seferovića dok Lyon čvrsto napada, a ubacuje Granera koji je sa Prietom cijelo vrijeme kontrolisao loptu bez problema.

Lyon je u međuvremenu dobio crveni karton, možda malo prestrogo, ali on je samo plod Lyonovog očaja i Velinih majstorija.

Vrijedi reći kako je Lyon do kraja imao par dobrih situacija, pogodili su i okvir gola, ali najbliži golu bio je Sociedad minutu prije isteka regularnog vremena kada je Pardo odlično izbacio braniča Lyona a tu je imao i već savladanog golmana, ali nije dobro zahvatio loptu u gotovo stopostotnoj situaciji.

Sjajna igra Sociedada koji je pokazao da zaslužuje igrati Ligu prvaka i za sedam dana će braniti ovaj rezultat na Anoeti, gdje, opet ponavljam, prošle sezone do punog plijena nisu došli ni Real Madrid ni Barcelona.

I da, vrlo je bitno napomenuti kako su samo dva od 14 igrača koji su večeras igrali za Sociedad SA ISKUSTVOM IGRANJA U LIGI PRVAKA.

Bravo majstori.

Ja sam gledao ovaj Kazahstanski (ne znam kako pise) protiv - Seltike i vidiio sam da su ih ubili dugim loptama i kao uvijek zanimljivo kad vidis nase igrace kao sto su Vasilic i Dzidic koji su djelovali jako dobro. Da nisu stari mogli bi u repku.

Ljudi zaklali kurban i pobijedili utakmicu xD Ima da onda za reprezentaciju zakoljemo svi pred Slovačku

Malo statistike, uoči utakmice Fenerbahce-Arsenal. Arsenalu je ovo šesti put da igra ove kvalifikacije. Svih deset prethodnih utakmica u kvalifikacijama je dobio. Impozantno. Da vidimo hoće li Turci biti imponirani. :)

Za sada ih Arsenal tare, ali ne uspjevaju ubaciti u gol. Svo vrijeme se motaju tu okolo.

Arsenal igra u prošlogodišnjim dresovima (nike). Zar nisu potpisali za pumu?
Nema veze sa igrom, ali me interesuje.

Ugovor sa Pumom stupa na snagu od iduće sezone. Ovo je zadnja sezona sa Nikeovim dresovima za Arsenal.

Večeras odlična partija i rasturen Fenerbahče. :)

Jel ovo vecaras igro dinamo iz vinkovaca il`iz zagreba?

Sinoć su odigrane neke od uzvratnih utakmica posljednjeg kola kvalifikacija, te imamo i učesnike CL-a. To su: Arsenal, Schalke 04, Austria, Steaua i Basel.

Nakon večerašnjih susreta imaćemo i konačnu listu.

http://www.cazin.net/article/?article-id=14014
E jesu znalci ovi iz UEFA, prvo sačekaju da ih Arsenal nakanta, a onda im kažu da su ionako suspendovani. Znam da su morali da ih kazne zbog namještanja utakmica, ali su trebali da to formulišu drukčije, ili da kazna bude samo jednu (iduću sezonu), ili dvije naredne sezone, a ne dvije sezone od kojih su jednu već odigrali i ispali.

Guest

Ne pamtim kad sam vidio da neko igra slabije a da je zabio 6 komada kao sinoć Real. Ali, stvarno. Prvih 45 minuta patnja, i to protiv Galate koja nije bila u stanju sastaviti tri dobra pasa.

Nisam gledao utakmice do kraja sinoć, pa sam prvo pomislio da si greškom otkucao šesticu. Braćo moja, šta ono bi?

Gledao sam PSG protiv Olympiakosa, i tamo je bilo slično; Grci dominirali, Francuzi trpali (četiri komada, bio bi i peti da je Zlatan iskoristio penal).

ja sam gledao manchester united ... od pocetka krenuo kagawa i odmah se vidjelo koliko to znaci u igri Uniteda ... 

Felaini i Carick su odlicni u paru kada igraju ... 

Rooney je sinoc bio fenomenalan ... 

Ovi jadnici iz Dortmunda trebaju biti sretni ako zivi dodju kuci.Sve naopako.

Prvo trener Klopp pocrvenio dok su Subotica krpili napolju i primili go usput.Reus 3 slobodnjaka posalje u p.m.Onda im golman dobije crveni i na kraju kod drugog gola rezervni golman opali glavom u stativu. Jos samo neko treba uletiti sa yugom45 na teren i udariti Lewandovskog.

Guest

Ovi jadnici iz Dortmunda trebaju biti sretni ako zivi dodju kuci.Sve naopako.

Prvo trener Klopp pocrvenio dok su Subotica krpili napolju i primili go usput.Reus 3 slobodnjaka posalje u p.m.Onda im golman dobije crveni i na kraju kod drugog gola rezervni golman opali glavom u stativu. Jos samo neko treba uletiti sa yugom45 na teren i udariti Lewandovskog.

Ne znam kako je ovaj drugi golman ostao živ u onoj situaciji. Sve u svemu, Borussia večeras nije pokazala ništa što se očekuje od jednog finaliste Lige prvaka.

Igrali je Borussia bolje sa igracem manje i nije falilo puno da zavrsi na kraju 2:2.

Forza Basel :-)

Edited by viking

hej neka golova ... to ljudi zele vijdeti ... a i malo glavi na stativi ... :) 

Treće kolo:

http://www.uefa.com/uefachampionsleague/matches/#2000479

Od današnjih mečeva izdvajam dvije poslastice:

1. Arsenal - Borussia Dortmund

2. Milan - Barcelona

Lično ću da gledam prvi meč, Arsenal je trenutno u top formi, a sa njemačkim ekipama se nikad ne zna. U svakom slučaju očekujem sjajnu utakmicu.

Guest

Nikad mi Barcelonina utakmica nije bila poslastica, osim kad ih neko nadigra i ubije Boga u njima kao što je to prošle sezone uradio Bayern. Jednostavno mrzim hiljadu i par stotina dodavanja po utakmici, skrivanje lopte od protivnika i kruženje oko 16-erca dok se ne stvori neka prava prilika.

Večeras ću kombinirano gledati Austria - Atletico i Arsenal - Borussia.

Što se rezultata tiče, nadam se pobjedama Borussije, Atletica i Milana.